Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בנוגע לרכב בתקציב של עד 4000 ש"ח

Idan Golzman
שימו לב! השרשור הזה בן 4175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

אני מתנייד ביום יום על אופנוע, אך אני מאוד רוצה לקנות איזו מכונית קטנה וישנה כדי שתהיה לי למשל, בימים גשומים, או בערב ללכת להביא את החברה אם אין לי כוח להתחיל ללבוש את כול ציוד המיגון של האופנוע ולסדר אותו על עצמי וכו' (בקיצור, לרגעי עצלות :D וחוסר ברירה).

יש לי כ3000 ש"ח (+- מאות בודדות מאוד) בלבד ללא שום אפשרות לחריגה.

אני מודע לכך שמכוניות כמו הדייהטסו שרייד, סובארו ג'סטי, פיאט אונו ודומות להן מתחילת-אמצע שנות ה90 מומלצות במצב כזה. אפילו מצאתי אקזמפלר ספציפי בעיר מגורי, אונו 96 ידנית (לא יודע בדיוק אם זה 1100 או ה1400), אשר אומנם עברה 345 אלף קילומטר אבל הוחלף לה מנוע לא מזמן באופן מסודר ברישיון, וכמו כן הרכב לאחר טיפול ועם טסט לשנה.

היות ואני לחוץ מאוד בזמן, ואין לי הרבה מתי להתעסק בזה, החלטתי קצת להתלבש על האקזמפלר הספציפי הזה, אבל - הקילומטרז' מדאיג אותי. למרות שמדובר בכול זאת במנוע חדש (הוא הרי לא באמת חדש, אבל הוא לא מנוע בן 345 אלף קילומטר), הייתי רוצה לדעת אם יש לי ממה לחשוש ? ברור לי שאני לא קונה רכב חדש וברור לי שיום למחרת שאני קונה את הרכב הזה הוא עלול לשבוק חיים. העניין הוא האם מראש עדיף לי למצוא רכב מאותו השנתון (לא משנה כרגע דגם ספציפי כול עוד הוא עומד בתקציב + ידני) עם קילומטרז' יותר נמוך, או שדווקא הרכב הזה עם המנוע החדש (שוב, לא באמת חדש דנדש אבל צעיר יותר או בעל פחות קילומטרים) יהיה עדיף על פני אותו רכב עם קילומטרז' של 200 אלף.

במידה ולמישהו יש רעיונות ספציפים נוספים, חוות דעת על רכבים כאלו ואחרים שיכולים להכנס בתקציב ושעומדים בדרישות, אשמח לשמוע זאת.

כמו כן, אם מישהו מוכר רכב כולשהו שעונה לדרישות המדוברות, מוזמנים ליצור איתי קשר בה"פ (אני לא יכו לשלוח הודעות כי אין לי מספיק וותק בפורום כנראה).

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפני ידני עם טסט, תתחיל מזה ותתחיל לסנן הלאה.

הייתי מכוון לרכבים שבעלי זכות גריטה כדי שבמידת הצורך (ויהיה כזה כמעט בטוח) תוכל לגרוט כמעט ללא הפסד כספי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא.

עד היום היה לי נסיון גם עם צרפתי, יפני ואיטלקי.

היפני נחשב הכי אמין ולא יעזור.

ידני נחשב אמין מאוטומט.

טסט ארוך כי סביר להניח שבטסט הקרוב ימצאו ליקויים שלא בטוח שיהיה שווה להשקיע בתיקון.

שנתון קרוב לגריטה, לכל צרה.

ניסיתי, גיליתי, קניתי ונהנה - רנו מגאן !

כשחושבים מחוץ לקופסא, לעיתים מופתעים - שברולט קרוז 2011!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 על המונית ואני אפרט-

קנית רכב הכי טוב שיכולת למצוא ב 3000 שקל.

תצטרך להוסיף ביטוח חובה ורצוי צד שלישי - עוד 2000 +- שח.

תיקונים כאלה ואחרים/טיפול פעם ב/ דלק (שעומד לעלות)-תוסיף כמה אלפים.

והחישוב הזה הוא על הצד הנמוך.

אני מציע שתראה את כל התמונה לפני שאתה נכנס להרפתקאה כזאת. צר לי לבאס אבל רכב זאת הוצאה לא קטנה לפני שהוא בכלל מניע!

עופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו, זה למה חיפשתי להשיג רכב במחיר כזה, אין לי ספק שיהיה צורך פה ושם בתיקונים כאלו ואחרים, עברו אצלי במשפחה לא מעט מכוניות מבוגרות. העניין הוא שאני מחפש את זה כרכב חליפי, אני לא מעוניין להתעסק עם מוניות, כמו שהציעו כאן. בדקתי את האופציות שלי וזה מבחינתי הדבר שהחלטתי לעשות, אני יודע שלקנות רכב ב3000-4000 ש"ח שאחרי חודש ייתקלקל בו משהו זה לא כזה בעיה גדולה כי אני אוכל לגרות אותו בסופו של דבר (גם אם לא בזה הרגע).

אשמח אם כך אם מישהו יוכל לייעץ לי בנוגע לרכב עצמו :roll:

אני מודע לכך שמדובר בהוצאה, אין לי צל של ספק, אבל שוב, זה מה שאני רוצה לעשות. ה4000 ש"ח הם אך ורק לרכב. לשאר הדברים, צפויים יותר ופחות, יש לי גם כן רזרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ככה אז זאת ההמלצה שלי-

קודם כל לך על הרכב החדש ביותר שתמצא, ולחלופין המטופל ביותר שתמצא.

האפשרויות רבות - כל יפנים משנות ה90 תוכל לשרת אותך, כפי שכבר הזכירו פה - שרייד, גאסטי, אם תמצא טויוטה סטארלט אז מומלץ, ואפשר גם אירופאיות - פורד פיאסטה 96-97 תהיה פשוטה ואמינה, סקודות ישנות למיניהן, וכו.

אני במקומך הייתי עושה חיפוש ממוקד ביד 2, ואז מתחיל לבדוק. קח איתך מישהו שקצת מבין, ותוכל למצוא רכב לא רע.

אני אישית אוהב את הגרוטאות האלה. הן מפתיעות לא פעם. לטובה הכוונה...

עופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי טרם מצאתי יפנית שתואמת את הדרישות (ק"מ יחסית נמוך, טסט לשנה ומחיר מתאים), רובן של היפניות שאני רואה עם טסט לחודשיים שלושה.

ישנן את שתי הפיאט אונו שציינתי ממעל שאני מבין שבכול מקרה עדיף לוותר עליהן, וישנה סקודה פליסיה אחת שצדה את עיני, עם קילומטרז' יחסית נמוך (150 אלף), טסט עד אוגוסט, וגם זה רכב מאוד נוסטלגי בשבילי (הרכב הראשון שנסעתי עליו, למרות שזה היה גירסא סטיישן דיזל)...

המלצות / טענות / מענות בנוגע לפליסיה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פליסיה דיזל מומלצת - מנוע אמין מאוד וחסכוני. רכב יחסית טרי בשנתון. אם תמצא אחת שמורה - ממליץ בחום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פליסיה דיזל מומלצת - מנוע אמין מאוד וחסכוני. רכב יחסית טרי בשנתון. אם תמצא אחת שמורה - ממליץ בחום.

הפליסיה שדיברתי עלייה היא דיזל, לא בנזין, אבל עושה רושם שהיא במצב אחלה.

הייתה לי פליסיה דיזל סטיישן, שסבלה התעללויות לא נורמליות ושרדה מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל זה יתרון ולא חיסרון.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבהרה, כי ראיתי שהסתבכתי בעצמי בהודעות הקודמות:

הייתה לי לפני כמה שנים פליסיה (אולי אפילו ניו פליסיה, לא זוכר כבר) דיזל, שהיה רכב נפלא.

הפליסיה שאני כרגע בוחן היא בנזין.

כמובן שאם היה פליסיה דיזל עם הנתונים המדוברים הייתי מזנק על ההזדמנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...