Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב זורק זנב בסיבוב אחרי החלפת חישוקים

nepet
שימו לב! השרשור הזה בן 3896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו בכותרת, סיאט ליאון 1800tsi ידני.

לפני החג ניקנו חישוקים מקוריים 17 אינץ במקום ה 16 שהיו מיום הקנייה במשך 3 שנים.

עם החישוקים היו צמיגים משומשים ושחוקים לגמרי של טויו t1r מאחורה, והייתי משוכנע שבגללם כל פנייה האחורה של הרכב מסתובב כמו צלחת מעופפת.

היום נקנו sdrive חדשים והתופעה נשארה.

המוזר הוא שעליתי ברדיוס , ירדתי בחתך, עליתי ברוחב הצמיג מ 205 ל 225, עברתי מצמיג משפחתי סטנדרטי ברידגגסטון טורנזה לצמיג ספורטיבי, והאחיזה בסיבובים לדעתי פחות טובה.

מה שכן, במקום שהרכב ייטה על הצד כמו שהיה עם החישוקים הקודמים, הוא עכשיו נדבק לכביש אבל זורק זנב.

זה בסדר או שאני חולמת ?

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צמיגים חדשים צריכים 200-300 ק'מ כדי להוריד את שכבת ההגנה הלא אוחזת מהם, סע בזהירות, למד את הרכב מחדש, ותדע שהאחיזה לא תשתפר בצורה קיצונית בין 205-55-16 ל 225-45-17

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא להשתפר, נכון לעכשיו אני מרגיש כאילו מרחו לי שכבת שומן עם חמאה בתחתית הצמיג כל פעם שאני נכנס לסיבוב.

לא רק שאין שיפור, אני צריך לנסוע כמו סבתא.

מקווה מאד שתוך 200 ק״מ כמו שאתה אומר התופעה תיעלם.

פעם ראשונה שאני חווה דבר כזה, והחלפתי לא פעם צמיגים.

אמנם על רכבים משפחתיים סטנדרטים אבל בשום מקרה לא הייתה תחושה כזו.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר שום שכבה על צמיג שצריכה להתקלף/להעלם במהלך 200 קמ'. למעט המדבקה שהצמיגאי מסיר.

מה שכן לדעתי הבעיה שלך היא לחץ אוויר !

פשוט אין לך נתון יצרן ללחץ הרצוי שהוא שקלול של מידה משקל ועומס למידה החדשה.

תנסה לאתר רכב עם משקל דומה ואותם צמיגים ותנסה הלחץ המומלץ לרכב זה.

מכסימום ניסוי וטעייה (בקפיצות של 2PSI פעם למעלה ופעם למטה).

בהצלחה

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות מאד שאתה צודק ויש יותר מדי אויר.

אני אבדוק את הלאון שהחישוקים ירדו ממנה, זה רכב זהה לשלי משנת ייצור קודמת.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שכבת סיליקון אם אני לא טועה שנמצאת על הצמיג וצריכה להתקלף אחרי כ200 ק"מ. תברר גם בפנצ'ריה ששם נרכשו הצמיגים. זו כנראה הסיבה שאתה מרגיש כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שכבת סיליקון אם אני לא טועה שנמצאת על הצמיג וצריכה להתקלף אחרי כ200 ק"מ. תברר גם בפנצ'ריה ששם נרכשו הצמיגים. זו כנראה הסיבה שאתה מרגיש כך.

וכך נולדת לה אגדה אורבנית חדשה ...

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב, מה זאת אומרת מתלונן, עם החישוקים והצמיגים הקודמים נדרשה מיומנות כדי להביא את הרכב לזרוק,

פה אני מרגיש על סף החלקה, טיפה גז בסיבוב והופ אתה עם התחת בצד שני.

אני נכנס לצומת רגילה, לא עיקול, פונה ימינה במהירות 20 - 30 קמ"ש בהילוך שני, והכל מסתחרר, זה לא הגיוני.

אם אני מבין נכון, לפי השרשור הזה http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=228714

אני צריך לשים על ה 17" שלי 32PSI מקדימה, ו 29PSI מאחורה.

נכון להיום יש מקדימה 35 ומאחורה 32, כמו שכתוב לי על המיכל דלק.

מחר על הבוקר אני קופץ לתחנת הדלק הכי קרובה אלי לתקן את הלחצים ואעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהצמיג חדש בכמה עשרות קילומטרים הראשונים מרגישים בד"כ שמרחק הבלימה גדל קצת.

התחושה נעלמת יחסית מהר.

ממש לא אגדה אורבנית.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו איננה אגדה אורבנית, בק"מ הראשונים של הצמיגים האחיזה שלהם משתפרת(עד לסביבות 200-300 ק"מ).

יצרני צמיגים מסויימים אף ממלצים לבצע "הרצה" לצמיגים הכוללת בלימות מתונות והאצות מתונות(אפילו זה מצוין לי בספר רכב).

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכלתי להתאפק ונסעתי 5 דקות לתקן את הלחץ בצמיגים.

שמתי 32/29 ומורגש טיפה הבדל, לא היסטרי, אבל כל הכיף מהנסיעה ירד.

אני מרגיש כאילו חזרתי לצרפתיות שהיו לי לפני שנים עם חתך 60 ונסיעה רכה.

זה לא הגיוני מה שהולך בסיבובים מאז שקניתי את החישוקים, הייתי משוכנע שזה בגלל הצמיגים הגמורים מאחורה,אבל גםעכשיו עם צמיג איכותי שמוגדר ספורטיבי הוא זורק בטירוף.

אני אנסה מחר להעמיס על החישוק צמיגים אחרים ונראה אם זה פותר.

אם גם זה לא יפתור, אני בבעיה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהלחץ אוויר שלך דווקא נמוך.

קח את ההגדרות יצרן וזרוק אותן לפח.

בדרך כלל כדי לקבל קצת יותר ביצועים מהצמיגים דווקא מעלים לחץ אוויר,ניסית לנסוע עם לחץ אוויר גבוה יותר?

משהו אצלך לא בסדר,רכב לא מוציא תחת על דעת עצמו...

נשמע ממש מוזר כל הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו איננה אגדה אורבנית, בק"מ הראשונים של הצמיגים האחיזה שלהם משתפרת(עד לסביבות 200-300 ק"מ).

יצרני צמיגים מסויימים אף ממלצים לבצע "הרצה" לצמיגים הכוללת בלימות מתונות והאצות מתונות(אפילו זה מצוין לי בספר רכב).

שי.

טוב, אשמח לקישור להמלצה זו על ידי אחד מיצרני הצמיגים.

תודה

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...