Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבצע נגד רוכבים בחודש אוגוסט

motimv
שימו לב! השרשור הזה בן 4334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ללא ספק רכיבה על דו גלגלי זה דבר מבורך עבור אלו שנוהגים נכון, בזכותם יש פחות עומסי תנועה. הכל טוב ויפה רק עד שרוכבים נוהגים לפי החוקים ולאותם רוכבים אין מה לדאוג.

מבצע מבורך - הגיע זמן! יש כאלה שנוסעים בשוליים באופן קבוע, עוקפים במעבר חצייה כאשר עוברים אנשים, נדחפים בכל חור ומסכנים את עצמם ואת הסובבים. רוכבי קטנועים שעושים משלוחים פשוט קטסטרופה מבחינה הזאת, הם רוכבים כאילו אין חוקים בכלל.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ללא ספק רכיבה על דו גלגלי זה דבר מבורך עבור אלו שנוהגים נכון, בזכותם יש פחות עומסי תנועה. הכל טוב ויפה רק עד שרוכבים נוהגים לפי החוקים ולאותם רוכבים אין מה לדאוג.

מבצע מבורך - הגיע זמן! יש כאלה שנוסעים בשוליים באופן קבוע, עוקפים במעבר חצייה כאשר עוברים אנשים, נדחפים בכל חור ומסכנים את עצמם ואת הסובבים. רוכבי קטנועים שעושים משלוחים פשוט קטסטרופה מבחינה הזאת, הם רוכבים כאילו אין חוקים בכלל.

ברשותך הערה על השליחויות בתור עובד בחברת פיצה (דומינוס):

אם בדומינוס מובטח לך משלוח תוך חצי שעה, והוא יגיע תוך 40-50 דקות, לא תתרעם? תתרעם. אם לא אתה (ואני בספק, בכל זאת, דקה מעל 30 זה כבר פיצה/תוספות חינם) אז מאות אלפים במדינה, ואני מקבל טלפונים כמעט כל משמרת שהבטיחו עמידה בזמנים והפיצה הגיעה אחרי 30 דקות ובתוספת ארורה ונבזית של 20 שניות ו10 מאיות השניה.. ככה זה לא עובד, דורש פיצוי מיידי וללא דיחוי.

כל תרבות המהירות בארץ ושאנשים מזמינים משהו ורוצים שכשנגיד הוקוס הוא יווצר יש מאין וכשנגיד פוקוס הוא כבר יהיה אצלם ביד, זה מה שהופך את נהגי הדו״ג השליחים לכאלה חצופים על הכביש, פשוט כי עם ישראל היושב בביתו לא מתעניין בהאם השליח עבר באדום או חתך דרך מדרכה, שיסע מאה בעיר ויעבור דרך חצרות בתים פרטיים מצידו, אם יש בזה בכדי שהאוכל יגיע מהר.

זו התרבות שלנו במדינה, וזה משליך באופן ישיר על הכביש.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינך יכול להביא את המשלוח ליעדו בזמן שהתחייבת מבלי לבצע עבירות תנועה, אל תתחייב על חלון זמן כזה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבצע מעולה, צריך עוד כאלו הרוכבים (יותר נכון לכתוב שרבים מידי מבין הרוכבים) רוכבים כאילו אין חוקי תנועה. כאילו להתחשב במישהו אחר על הכביש זו מחלה. על המדרכה, נגד חוקי התנועה, מהר מידי,מלחיצים נהגים אחרים ועוד ועוד.

צורת הרכיבה הזו היא שהעניקה לרוכבים את התדמית הכל כך בעייתית שלהם כ מתאבדים על גלגלים. אלו רוכבים שצריכים לעוף מהכביש

למען הסר ספק אני גם כן רוכב על טוס טוס ומברך כל פעם שאני רואה שוטר שעוצר רוכב שבחר לעקוף על המדרכה (גם אם יש הולכי רגל) או לרכב נגד כוון התנועה כי הוא עובר (רק גורם להתקף לב לכל הנהגים הנורמטיבים) ועוד ועוד

אפשר לרכב מבלי לרסק ולטחון את חוקי התנועה עד דק.

הבעיה היא בעיקר שליחים, ולמרות שאני מבין למה הם פועלים (בהחלט לא מצדיק את זה) כי מלחיצים אותם ובשבילם זמן זה כסף, כל משלוח שיגיע מוקדם יותר זה כסף בכיס.

אבל הבעיה האחרת היא שהמבצע העלוב הזה מתמקד בדברים שהם קצת מוגזמים - כמו למשל:

אתמול עמדה ניידת מאזדה 3 על אי תנועה ברוחב 80 ס"מ ביציאה מקניון איילון (כן.. החניון, זה שמוקף בחניות שניתן לחנות בהם ואין שום צורך לחנות על האי תנועה ולחסום חצי נתיב לכל צד וליצור פקק) - עצרה כל אופנוע או קטנוע - לא מישהו שעבר עבירה, לא מישהו שנראה להם לא טוב.. פשוט עצרו את כל הרוכבים שיצאו מהקניון.

לא נשארתי שם כדי להבין מה הם רוצים, אבל אני בטוח שזה לא לתת לנו בקבוק מים בחום הכבד ולהגיד לנו דרך צלחה.

אני מבין שמבצע כזה מבורך כאשר הוא מבוצע בעיקר בתוך ת"א לדוגמה, או במקום שבו נוסעים הרבה מאוד שליחים וכל מיני דבילים שחושבים שלקצר מהמדרכה זה לגטימי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך ב 50%.

אין ספק שרוב השליחים מבצעים יותר עבירות, ורובן פשוט מדהימות אותי מחדש כל פעם.

כנראה שהשפעת אדי הדלק מהמכוניות מסביב והגזים העירוניים עושים את שלהם.

אבל למה אני? שאני נוסע כל יום מרחק של 15 ק"מ לעבודה ו15 ק"מ חזרה, נוסע על אופנוע מתוחזק , עם ציוד מיגון ואפילו יש לי אפוד זוהר בתיק !

כל כך מפריע לך בעין כשאני נוסע על השולים במהירות של 80 קמ"ש כאשר התנועה בכביש עומדת ? הרי שנינו יודעים שאם תסע בפקק ותראה אופנוע עומד לפני ותופס מקום של רכב ועוד אופנוע לפניו אתה תסתכל על זה בצורה תמוהה ותתלונן מדוע הם לא עוקפים ?

אני נוסע על השוליים , כן , עד היום עצר אותי פעם אחת שוטר הסתכל עליי הבין שאני לא משתולל ופשוט נוסע על השוליים כדי לשמור על עצמי. הוא שחרר אותי בלי דו"ח , פעם הבאה יכול להיות שאקבל דו"ח, אשלם אותו בשמחה ואמשיך לרכב על השוליים.

בכביש 2 מבוצעות עכשיו עבודות תחזוקה לכביש, השוליים מגורדות ולאופנוע זה ממש לא נוח וביטחותי לנסוע עליהם, אני נאלץ לנסוע על הכביש ותאמין לי שאני הרבה יותר לחוץ, לפחות 10 פעמים ב 15 ק"מ במהירות של 30 קמ"ש ניצלתי בנס מתאונה מנהג שהחליט לעבור נתיב במהירות בלי לאותת בלי להסתכל, אני לא הולך לחנך אותם, אני רק לא מקנא בהם ביום שהם יפגעו ברוכב אופנוע.

2005-2006 Pontiac Grand Prix

2006-2009 Renault 19, 94

2009-2011 Mitsubishi Lancer 2001

2012 Audi A4 2003 Cabriolet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רוכבים ויש רוכבים,דווקא נתקלתי בהרבה כאלה שקולים שרוכבים בזהירות ובהתחשבות.

מצטער שאני מכליל אבל לרוב שמדובר בשליחים הם פשוט מתאבדים על גלגלים,לפני לא יותר משבוע עמדתי ברמזור אדום,2 נתיבים,לידי רכב נוסף,מחכים לירוק...הירוק מגיע ולפני שהספקתי בכלל לשחרר את הבלם...״וווווווווווווווואם!״ קטנוע של חברת שליחויות טס אבל טס ביני לבין הרכב לידי,על גבול הסנטימטר מהמראות שלנו,אני לא מבין מאיפה האומץ,מספיק שאחד מאיתנו היה סוטה מעט ומצמצם פנימה-וההורים שלו היו מממשים את פוליסת ביטוח החיים.

מגיעים אלינו למשרד לא מעט שליחים מחברות שליחויות גדולות ומוכרות לרוב הם חבר׳ה קבועים אבל הם צריכים לחכות 3-4 דקות לאישור כניסה,יצא לי לדבר איתם על העבודה,משכורת,תנאים וכו׳,וכולם אמרו שככל שהם מספיקים לפזר יותר משלוחים יש יותר בונוסים,אחד פעם אמר לי ״המשכורת פה תלויה ברמת הטירוף,המתאבדים הרציניים מגיעים לבונוסים של אלפי שקלים בחודש״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינך יכול להביא את המשלוח ליעדו בזמן שהתחייבת מבלי לבצע עבירות תנועה, אל תתחייב על חלון זמן כזה.

ואז לא תזמין כי יגידו לך שהמשלוח לוקח שעה ואתה תתרגז. אם לא אתה אז עם ישראל בכללי. ואם לא משלוח בקטנוע מספיק ״משלוח״ קצר של מנת המבורגר כשמר ישראלי יושב במסעדה וההובלה לוקחת דקה מהמטבח לשולחנו ובכל זאת כאשר האוכל לא מוגש תוך חמש דקות ישר מתחיל אדוני לרטון על זמני ההמתנה הארוכים כאןרך הגלות וחוכך בדעתו האם להשאיר טיפ בכלל, שהרי עצם העובדה שהמתין משמעותה שירות מחפיר.

לפעמים לא רק האחרים אשמים, אלא גם עלינו מוטלת במעט האשמה.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לוקח את זה לקיצוניות השניה. אני לא אמרתי שאתה צריך להתחייב לזמן שאתה בוודאות תעמוד בו - אני כן אומר שאם הלקוח שואל, אפשר לציין שהמשלוח צפוי להגיע אליו תוך X זמן אולם מדובר בהערכה בלבד שלא ניתן להתחייב אליה מכיון שאינך יכול לשלוט במצב התנועה.

קשה?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך מפריע לך בעין כשאני נוסע על השולים במהירות של 80 קמ"ש כאשר התנועה בכביש עומדת ?

האמת? לא מפריע לי בעין, מפריע שבמידה ואצטרך את השוליים, רוכב אופנוע יהיה שם וימנע ממני לברוח ממצב חירום כל שהוא.

בדרך כלל אני אפילו מברך על זה שקטנועים/אופנועים לא נמצאים ביחד עם הרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת? לא מפריע לי בעין, מפריע שבמידה ואצטרך את השוליים, רוכב אופנוע יהיה שם וימנע ממני לברוח ממצב חירום כל שהוא.

בדרך כלל אני אפילו מברך על זה שקטנועים/אופנועים לא נמצאים ביחד עם הרכבים.

ובגלל זה בשוליים אני לא נוסע 140, נהג אופנוע הרבה יותר עירני מנהג רכב ברוב המקרים בגלל שהוא האנדר-דוג.

קרה לא פעם ולא פעמיים שרכבים חתכו לשוליים כשהם לא הספיקו לבלום והעדיפו לברוח לצד.

אבל המקרים האלה נדירים יותר לעומת נסיעה בתוך כביש פקוק ואנשים שהחליטו פתאום לקפוץ נתיב בפראות.

2005-2006 Pontiac Grand Prix

2006-2009 Renault 19, 94

2009-2011 Mitsubishi Lancer 2001

2012 Audi A4 2003 Cabriolet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו שליחים,

לפני שבועיים בערך חבר שלי נסע עם רכבו בנתיב השמאלי,

בנתיב הימני נסע שליח על קטנוע,

משום מה השליח החליט שבא לו לעבור לנתיב השמאלי

הוא אותת וישר נכנס לנתיב בלי להסתכל

חבר שלי צפצף ובלם בכל הכח, אך לא הספיק לבלום

הרוכב נכנס לו בכנף הקדמית, נפל על הכביש וחבר שלי דרס לו את היד

לרוכב נשברה היד.

חבר שלי התקשר מייד למשטרה ולמד״א

בעל הפיצריה שהגיע למקום אמר לחבר שלי שהוא יודע ב100% שהרוכב שלו אשם

וביקש ממנו לא להפעיל ביטוח

בעל הפיצריה שילם מכיסו על כל הנזק שהיה לרכב.

אז כן, יש רוכבים שרוכבים למופת, אבל יש גם את הצד השני.

Pioneer 80PRS

Celestra FA2150x : Hertz HV 165 XL ||| Boston Acoustics GT275 : Hertz HT 28

DC 3.5k : Sundown Z v.3 15

XS Power D2400 , D5100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נהגי אוטובוס- מתי ראיתם נהג אוטובוס מקבל דו"ח?

מעולם לא.

2. נהגי מוניות

דווקא ראיתי ולא פעם.

3. ניידות משטרה- האם יש בישראל שוטר שקיבל פעם דו"ח?

האמת שהיו כמה...

ההתרעמות שלי באה כי סתם נטפלים לרוכבים גם ככה אנחנו משלמים ביטוח כאילו אנחנו רוכבים על "מרצדס" ולפעמים הביטוח יותר יקר מהאופנוע.

אז משטרת ישראל אני קורא לכם צאו ותעשו משהו עם הכח שלכם רק עזבו את הרוכבים בשקט.

הסתייגות:

רוכב שעובר על החוק מגיע לו את כל העונש שקבוע בחוק כמו כל נהג ואזרח במדינה.

הגיוני מבצע שמתמקד באחת האוכלוסיות הנפגעות ביותר בתאונות דרכים (בניגוד לנהגי מוניות, לדוגמא, שיחסית לנסועה אחוז המעורבות שלהם בתאונות מזערי).

לא צריך להפריע/להשפיע למי שנוהג כחוק.

פלוס 100K. מסכים לחלוטין.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע על השוליים , כן , עד היום עצר אותי פעם אחת שוטר הסתכל עליי הבין שאני לא משתולל ופשוט נוסע על השוליים כדי לשמור על עצמי. הוא שחרר אותי בלי דו"ח , פעם הבאה יכול להיות שאקבל דו"ח, אשלם אותו בשמחה ואמשיך לרכב על השוליים.

למיטב ידעיתי מותר לרכב על השוליים הימניים בזמן עומס.

השוליים השמאליים אכן אסורים לרכיבה ומקבלים שם דו"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום עצר אותי שוטר (היה ברור שזה יגיע).

רשיונות- יש

ביטוח -יש

אפילו אפוד זוהר-יש

תשובה על השאלה למה רק אופנועים/קטנועים ולא הרכב שחתך רכב אחר בדיוק מאחרי השוטר -אין

מצטער קראתי פה את כל התגובות עם חלקן אני מסכים עם חלקן לא אבל אני לא חושב שצריך לצאת למבצע נגד הקטנועים/אופנועים

יתרה מזו אם כבר יש מבצע למה לפרסם? למה לתת לרוכבים הרגשה "אתם תחת הכוונת".

אני חושב שהמשטרה יכלה להמשיך את עבודתה כרגיל מבלי להתמקד ברוכבים ואם יש מישהו שעבר עברה ייענש לא עבר סע חופשי.

לגבי נסיעה בשוליים-

תארו לכם שכל הקטנועים/אופנועים עומדים בפקק ולא נכנסים בין מכוניות ולא נוסעים על השוליים אז בשביל מה לרכב?????

סעו ברכב וסיימנו.

אני לא תומך ברוכבים שמשתוללים בשוליים וחותכים רכבים כמו משוגעים אבל דחילק תנו לנו לרכב כמו בני אדם בשוליים אם אני לא יכול לעשות את זה אני אחליף את הקטנוע ברכב יבזבז יותר דלק יותר זמן בפקקים יותר זיהום אויר( כן גם זה משנה לי) וזהו.

במקום שיקלו קצת על הרוכבים רק מקשים אבל זאת המדינה שלנו (העיקר נתתי למדינה 5 שנים בצבא) תיסכול אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) למה לא נותנים לך לרכב כמו בן אדם? המשטרה היא זו שהוציא את ההנחייה לאפשר לרוכבים לרכב על השול הימני (בזהירות בזמן עומס....)

2) מודיעים כי המטרה היא שירכבו כמו בני אדם ולא (רק) לחלק דוח"ות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...