Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי דירות, התייעצות לפני קניה

POHUIST
שימו לב! השרשור הזה בן 4140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

שאלה קצרה אבל מאוד גדולה

מה אתם חושבים מחירי הדירות ימשיכו לעלות או יעמדו או שיש מצב שבכלל יתחילו ללכת למטה?

ברור שכל התשובות הם תשובות לא חד משמעיות ושאף אחד לא יודע.

דיון נעים

ליאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המומחים הכי גדולים לא יודעים לענות על זה.

קראתי בזמן האחרון לא מעט על נדל״ן בין השאר גם ספר די עדכני,ההיסטוריה מראה שמחירי הדירות רק עולים ועולים,וסביר להניח שהירידה שכולם מחכים לה גם אם היא תגיע מתישהו-היא לא תיהיה ירידה ששווה לחכות בשבילה.

הנושא מעניין אותי מאוד בתקופה האחרונה,גם אני בהתחלה חיפשתי וביררתי,וגיליתי שבתחום הזה אין שום דבר שהוא חד משמעי וכל מבטיחי ההבטחות למינהם הם בדר״כ בעלי אינטרסים.

שב,תקרא,תתעמק ותחקור,זו הדרך היחידה למצוא קצת סדר בתחום הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי בזמן האחרון לא מעט על נדל״ן בין השאר גם ספר די עדכני,ההיסטוריה מראה שמחירי הדירות רק עולים ועולים

אפשר לשאול מה שם הספר?

נומינלית מחירי דירות, כמעט כמו כל מוצר אכן עולים.

ריאלית, ממש לא.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב, מחירי הדירות ימשיכו לעלות.

והם עולים גם עכשיו עם עליית המע"מ ועלו בשנה האחרונה בין היתר גם בגלל תשומות הבנייה שהתייקרו.

במיוחד אם מדברים על שכונות ואיזורים טובים בהם עתודות הקרקע לבניה קטנות, אז המחיר גבוה יותר.

לפני שנה וחצי רכשתי נכס שמאז ועד היום הערך שלו עלה ב-100 אלף ש"ח.

והמחיר של הנכס עלה גם אחרי שהסתיימה "המחאה החברתית"...

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב, מחירי הדירות ימשיכו לעלות.

והם עולים גם עכשיו עם עליית המע"מ ועלו בשנה האחרונה בין היתר גם בגלל תשומות הבנייה שהתייקרו.

במיוחד אם מדברים על שכונות ואיזורים טובים בהם עתודות הקרקע לבניה קטנות, אז המחיר גבוה יותר.

זה שמחירי הדירות עולים זה כבר כמעט בגדר אקסיומה (אם כי ראינו דוגמאות בשווקים אחרים בעולם בהם זה לא היה המצב).

השאלה היא אם ההשקעה בנדל"ן משתלמת ביחס לאפיקי השקעה אחרים.

זה שערך הדירה עלה ב-X שקלים לא אומר שום דבר.

השאלה היא מה היה קורה אם לוקחים את ההון העצמי ומשקיעים אותו באפיק אחר - אג"ח, מניות, תעודות סל וכו'.

במרבית המקרים, ההשקעה בנדל"ן לא תניב את אותה התשואה שיניבו אפיקי השקעה אחרים, אלא אם מדובר באיזורים ספציפיים מאוד שהביקוש אליהם עלה באופן דרמטי ובהתאם לכך גם עלו המחירים באופן חד.

תוסיפו לזה את העובדה שמרבית משקיעי הנדל"ן הפרטיים נשענים על משכנתאות, והורדתם עוד את כדאיות ההשקעה בנדל"ן.

שלא יבינו אותי לא נכון - אני לא טוען שההשקעה בנדל"ן לא מניבה או לא טובה. חלילה.

אני טוען שעבור מרבית האנשים עדיף להשקיע באפיקים אחרים, וודאי אם כדי להכנס להשקעה בנדל"ן אתם זקוקים למשכנתא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר הרבה אנשים שיעדיפו במקום להשקיע בנדל"ן, לשים את כספם באפיק השקעה אחר לא סולידי שיש בו סיכון.

בנדל"ן אם אתה עושה שיעורי בית ביחס לנכס, הרווח בטוח תמיד.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו היה יודע בוודאות מה יקרה למחירי הנדלן, הוא היה מיליארדר מזמן.

אני יכול להגיד לכם מעולם המסחר וההשקעות, אל תניחו לעולם שאין דבר כזה,

ושנכס מסויים תמיד יעלה, או לא ירד לעולם.

זה בדיוק מה שגרם להתמוטטות בארה״ב, בריטניה, ספרד ועוד מדינות,

וזה בדרך כלל חוזר בוריאציות שונות בשווקים שונים, בכל מיני סוגי נכסים.

אחת הטעויות הגדולות. אין דבר כזה רווח בטוח!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר הרבה אנשים שיעדיפו במקום להשקיע בנדל"ן, לשים את כספם באפיק השקעה אחר לא סולידי שיש בו סיכון.

נדל"ן הוא אפיק השקעה עם סיכון. נקודה. והעולם הוכיח לנו את זה יפה יפה בעשור האחרון.

אולי היום הסיכון הוא לא מהותי, אבל הכל יכול להשתנות תמיד, כמו בכל אפיק השקעה אחר. שיעורי בית או לא שיעורי בית.

ויש המון אפיקי השקעה סולידיים עם סיכון מינימלי שמניבים לך תשואה גבוהה הרבה יותר ממרבית ההשקעות בנדל"ן (אג"חים למינהן).

כמובן שאם תהיה 'אמיץ' ותשקיע באפיקים עם מרכיב חשיפה גבוה יותר, הרווח שלך יהיה עוד יותר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן דוגמא.

נניח שיש נכס מסויים שאתם מעוניינים בו.

מכירים את האיזור ויודעים שהוא איכותי ומבוקש, מבט בעתודות הקרקע שבאיזור מראה לכם שנשארו ממש מעטות מזה,

עיון בתב"ע לא מראה על בעיות, הקבלן מוכר ויש כמובן הערת אזהרה.

ועוד אי אילו פלוסים.

אתם עדיין נשארים פסימים ?

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

רכשתי את הבית שלי לפני כשנתיים למטרת מגורים,

נכון להיום הנכס העלה ערכו בכ 200 אל"ש

אך זה לא משחק תפקיד כי כמו שציינתי הנכס לא נקנה להשקעה.

אם לצורכי השקעה - תקח לדוגמא את העיר ערד

זו עיר מצויינת להשקעה מכיוון שהתשואה גבוהה ביחס להשקעה :

דירת 4 חדרים בשיכון ישן (בן 30 שנה) נמכרת בין 350 ל 400 אל"ש ונשכרת בכ 2300 ש"ח

דירת 3 חדרים בשיכון דומה נמכרת בין 280 ל 330 אל"ש ונשכרת ב 1600 ש"ח לפחות

בתי קרקע בעלי 160 מ"ר ויותר נמכרים בכ 1.2 מילון שקלים וכוללים 2 או 3 יחידות דיור בעלות של כ 1500 ש"ח ליחידה

לא כולל את הבית המרכזי הנותר שנשכר גם הוא בכ 3000 ש"ח.

ויש ביקוש.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין-להשקיע נכון כמו בכל השקעה חכמה,אם אתה יודע היכן להניח את הכסף שלך,כי עשית שיעורי בית בין אם זה נדל״ן ואם זה אג״ח,הרווחים לא יאחרו לבוא.

במקרה של נדל״ן זו לא חוכמה גדולה לרוץ עם הג׳ובות ולקנות דירת חדר באיזה בית שחי(או אולי כן,תלוי מה מתכננים לעשות בבית שחי הזה),אלא ללכת ולמצוא את אותם אזורים שעומדים להתפתח ולהתרחב,אלא שעומדים לעבור שינוי מהותי לטובה,שיקום שכונות,או אולי נכס מקבלן על הנייר וכו׳.

ללכת לעייריה,למהנדס העיר,לאינטרנט ולהתחיל לעשות שיעורי בית,ידע שווה זהב.

כל השקעה היא השקעה חכמה לאלו שעשו שיעורי בית,ולא זרקו את כספם כי הם שמעו ממישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו שאם קונים דירה הערך שלה עולה.

עריכה:הספיקו להגיב בנתיים,ערן התגובה מתייחסת לחבר׳ה שהגיבו לפנייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...