Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלום. לקיחת רכב לבדיקה..

שימו לב! השרשור הזה בן 4389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזמן התעניינתי ברכב מסויים ולאחר שמיעת הפרטים ופגישה עם בעל הרכב וסיבוב קצר עליו, עלה נושא הלקחת לבדיקה.

היה ידוע לי שהרכב עשה תאונה 'קטנה' אך אין פגיעות שילדה לטענתו.

בעל הרכב אמר שאין לו זמן לנסוע למוסך ושאם אני רוצה שאקח בעצמי את הרכב,וכך היה.

לקחתי את הרכב לבדיקה, שם נודע לי על הליקויים שקיימים בו וגם על פגיעת שילדה.

החזרתי את הרכב,למחרת מתקשר אלי בעל הרכב ושואל מה אני מחליטה ואז מוסיף שדפקתי לו את הרכב..

כמובן שאמרתי לו שאין לי מושג על מה הוא מדבר אך בגלל אי הנעימות ועצם החשדות בי אני מוכנה לשלם.כי אני לוקחת בחשבון שכשהרכב חנה ברחוב הצפוף של המוסכים אולי דפקו אותו.

בעל הרכב אמר שהוא לא הולך לתקן את זה, כנראה כי חשב שאני אקנה את הרכב [ובאמת רציתי לקנות,רק היו חילוקי דיעות לגבי המחיר לאחר שנודע לי על השילדה] ובסוף כשהבין שאיני מעוניינת התחיל לשלוח לי הודעות SMS ,אמרתי לו שאין בעיה ושיפגש איתי ואתן לו 500 שקל, הוא אמר שהוא כבר בדק במוסך שזה יעלה 1200.אז אמרתי לו שבמוסך שלי זה יעלה לי פחות, נתתי לו שם ומספר טלפון וכמובן דיברתי עם המוסך שיש לי בו קשרים, אמרתי לו שילך יעשה את התיקון שצריך אני אסגור עם התשלום. לאחר כמה ימים הוא שלח לי הודעה שאין לו זמן,והוא לא עובד אצלי, ושאקח את הרכב בעצמי או שאני אתן לו 800 שקל כי ככה זה עולה במוסך של החברה של הרכב.או שהוא יתבע אותי.אני כמובן לא מתכוונת לקחת פעם נוספת את הרכב .האם יש לי סיבה לדאגה? מה אומר החוק?

תודה מראש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לו שיתבע אותך ואז שילך ויוכיח שאת דפקת לו את הרכב, בתי המשפט מתים על הסחטנים הקטנים האלה שמנסים להוציא כסף מאנשים תמימים.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידי לו "קונטרה", שישלם לך את עלות הבדיקה, היות ואמר לך שהרכב ללא תאונה.

פעם הבאה - הולכים עם המוכר לבדיקה, ככה שלא יהיה מצב שבו נוכל ינסה לנצל את תמימותך.

אל תשלמי לו שום דבר - זה פשוט נוכל / סוחר "ממולח" (ככה הוא לפחות חושב).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחורה מודה בחצי פה שכנראה הרכב נפגע בשהיה אצלה.

א - לא לוקחים רכב לבדיקה לבד אפשר "להפיל" עוד הרבה תקלות.

ב - אולי עדיף שידבר איתו מישהו שמנוסה בדברים האלו.

ג - אם כבר הצעת כסף תיתפשרו "באמצע" ותיסגרו עניין.

ד - תחתימי אותו על פתק שאין לו עוד תביעות כלפייך.

ה - נקווה שלמדת את הלקח להבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שלמדתי לקח...לא ישנתי לילות בגלל זה.ועדיין זה מתרוצץ לי בראש..

אני הייתי מוכנה לתת לו 500 שקל,רק שיעזוב אותי ולמען השקט הנפשי שלי.הוא סירב.יותר מזה לא משתלם לי לתת לו כי התיקון יעלה לי פחות,אם בכלל יעלה.

אבל הסקתי שאם יש לו זמן לתביעות,ו"לבוא לדבר עם ההורים שלי" [מה שהכי שיעשע אותי ומאוד החמיא לי שאני נראית כל כך צעירה חחח] ויש לו זמן לקחת למוסך של החברה [ופעמיים הוא שינה שמות מוסכים ועלויות]

אז אמור להיות לו זמן לקחת לכל מוסך אם היה מעוניין.

לכן מה שהיה חשוב לי לדעת האם לפי החוק המוסך חייב להיות כזה שבעל הרכב בוחר...

ואם במקרה של תביעה מה אצתרך להוכיח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחורה מודה בחצי פה שכנראה הרכב נפגע בשהיה אצלה.

א - לא לוקחים רכב לבדיקה לבד אפשר "להפיל" עוד הרבה תקלות.

ב - אולי עדיף שידבר איתו מישהו שמנוסה בדברים האלו.

ג - אם כבר הצעת כסף תיתפשרו "באמצע" ותיסגרו עניין.

ד - תחתימי אותו על פתק שאין לו עוד תביעות כלפייך.

ה - נקווה שלמדת את הלקח להבא.

נכון אני מודה בחצי פה,כי אני לא יודעת,יש סיכוי שלא שמתי לב,זה לא רכב שלי שאני רואה כל יום..

יש סיכוי שזה היה שם,יש סיכוי שזה קרה אחרי שהחזרתי אותו,אני לא יכולה לדעת

בכל זאת מדובר ברכב בן 11 שנה, לא נקי לגמריי.

בכל אופן תודה,אני מתפללת בשבילו שיצליח למכור אותו לפני שיגיש תביעה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן תודה,אני מתפללת בשבילו שיצליח למכור אותו לפני שיגיש תביעה..

באמת ? כאילו ...באמת ?

זה נחמד שאתה נחמדה ומנסה להימנע מעימות אבל יש עימותים שעדיף כן להיכנס אליהם .כי אם הוא רמאי אז הוא כנראה ירמה מישהו אחר - ואת איפשרת לזה לקרות . זה לא כל כך נחמד למי שהוא הולך לרמות .

נחזור לעניין הרמאי :

"אני לוקחת בחשבון שכשהרכב חנה ברחוב הצפוף של המוסכים אולי דפקו אותו."

את השארת רכב שלא בבעלותך במקום שנעלם מעינייך ?

אני תוהה אם מישהו קרא את זה לפני שהם הגיבו . אם התשובה חיובית , יש מקום לספק שלך .

אבל מצד אחר כמו שזה לא אחראי מצדך - זה עוד פחות אחראי מצידו להביא את הרכב שלו למישהי שהוא לא מכיר...

נ.ב מי שילם על הבדיקה?

אמא של במבי מלחכת לא רק דשא .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת ? כאילו ...באמת ?

זה נחמד שאתה נחמדה ומנסה להימנע מעימות אבל יש עימותים שעדיף כן להיכנס אליהם .כי אם הוא רמאי אז הוא כנראה ירמה מישהו אחר - ואת איפשרת לזה לקרות . זה לא כל כך נחמד למי שהוא הולך לרמות .

נחזור לעניין הרמאי :

"אני לוקחת בחשבון שכשהרכב חנה ברחוב הצפוף של המוסכים אולי דפקו אותו."

את השארת רכב שלא בבעלותך במקום שנעלם מעינייך ?

אני תוהה אם מישהו קרא את זה לפני שהם הגיבו . אם התשובה חיובית , יש מקום לספק שלך .

אבל מצד אחר כמו שזה לא אחראי מצדך - זה עוד פחות אחראי מצידו להביא את הרכב שלו למישהי שהוא לא מכיר...

נ.ב מי שילם על הבדיקה?

מה זאת אומרת?איך אני אחראית לזה שהוא הולך לרמות?

אני חושבת שהמטרה שלו זה למכור את הרכב,ואם מישהו יקנה הוא יהיה מודע לבעיות שלו. ואם הוא לא יהיה מודע זה לא קשור אלי.

הבדיקה היתה "על חשבוני" אבל בפועל לא עלתה לי כלום כי זה מוסך של חבר של המשפחה שעשה לי טובה.

אני שוב מזכירה שאני לא מתנערת מהאשמה,ואני לא מבינה איפה בתגובות שלי זה נראה ככה. זה שלקחתי את הרכב זה טעות,אבל את זה אי אפשר לתקן..זה פשוט מבורות.

אני הצעתי לו לתקן את מה שזה לא יהיה על חשבוני,במוסך שבו זה יעלה לי פחות.אבל כמובן שלא אסכים לקחת את הרכב לתיקון הכוונה לנהוג בו פעם נוספת כי לאדון אין זמן.מה לעשות שלתת לבן אדם 800 שקל רבע משכורת שלי ככה במזומן זה לא פשוט,וגם אין סיבה אמיתית שאשלם יותר כשאני יכולה לשלם פחות.

הנזק נעשה,השאלה האמיתית היא האם יש לו מה לתבוע אותי?הרי לא סירבתי לתקן! האם מבחינת החוק או בית המשפט אם זה יגיע לשם, אני אמורה לשאת בתשלום של כל מוסך שהוא בוחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא תובע הוא צריך להוכיח שהאוטו היה ברשותך כשקרתה ה"תאונה"

ואם כן את מחוייבת לתקן את הבעייה או לשאת בעלויות התיקון.

אני בטוח שאחד כזה שכל מעיניו זה כסף בכלל לא יתבע אותך

כי לא שווה לו הספק. וכמובן אין לו זמן......

אין מצלמות באיזור הזה? היום כמעט כל מוסך מרושת במצלמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת?איך אני אחראית לזה שהוא הולך לרמות?

אני חושבת שהמטרה שלו זה למכור את הרכב,ואם מישהו יקנה הוא יהיה מודע לבעיות שלו. ואם הוא לא יהיה מודע זה לא קשור אלי.

הבדיקה היתה "על חשבוני" אבל בפועל לא עלתה לי כלום כי זה מוסך של חבר של המשפחה שעשה לי טובה.

אני שוב מזכירה שאני לא מתנערת מהאשמה,ואני לא מבינה איפה בתגובות שלי זה נראה ככה. זה שלקחתי את הרכב זה טעות,אבל את זה אי אפשר לתקן..זה פשוט מבורות.

אני הצעתי לו לתקן את מה שזה לא יהיה על חשבוני,במוסך שבו זה יעלה לי פחות.אבל כמובן שלא אסכים לקחת את הרכב לתיקון הכוונה לנהוג בו פעם נוספת כי לאדון אין זמן.מה לעשות שלתת לבן אדם 800 שקל רבע משכורת שלי ככה במזומן זה לא פשוט,וגם אין סיבה אמיתית שאשלם יותר כשאני יכולה לשלם פחות.

הנזק נעשה,השאלה האמיתית היא האם יש לו מה לתבוע אותי?הרי לא סירבתי לתקן! האם מבחינת החוק או בית המשפט אם זה יגיע לשם, אני אמורה לשאת בתשלום של כל מוסך שהוא בוחר...

כמו שכולם כבר רשמו לך - הוא לא יכול לעשות לך כלום , לפחות לא באופן חוקי .

ההגינות שלך לא מוטלת בספק את הצעת לו פיצוי שהולם את חוסר הוודאות שקיים לדברייך בנושא הפגם שנתגלה .

אבל האחריות שלך לא נגמרת בזה . אם את יודעת שהבן אדם מזיק והוא יזיק למישהו אחר ואת ידעת אז כן את אחראית , שוב אין לך שום מחוייבות חוקית אבל את ערבה לחברה שאת חיה מבחינה מוסרית , אני לא מבקש ממך להיות באטמן ולהילחם באופל אני דורש ממך אם את בטוחה בהיותו רמאי - להגיש עליו תלונה בגין נסיון לסחיטה .

כי לא לכולם יש מוסך שיבדוק "על חשבונם " אלא ייקח מהם כסף - אולי לא פחות מרבע המשכורת שלך .

כל בני האדם אחראים זה לזה , הסיבה שאנשים מסויימים מצליחים להרעיל את העולם היא שחלק האוכלוסייה הנורמטיבית לא מוקיעה אותם מתוכה .

להעלים עין מאדם שמנסה להונות זאת הונאה.

אמא של במבי מלחכת לא רק דשא .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין על מה כל הרעש.

מישהו חייב לו משהו? הוא יכול להוכיח שאת גרמת נזק?

800 ש"ח? 500 ש"ח? שאת תקחי את הרכב? בשביל מה שיגיד שעכשיו עשית נזק גם לגיר? הייתי מגלגל אותו מכל המדרגות,

ומוסיף שאם יטריד אותי שוב, תוגש תלונה במשטרה.

גם אם אכן עשית נזק, ועזבי רגע את העניין המוסרי, אף אחד לא יכול להוכיח כלום, והוא כנראה מנצל את העובדה שהוא מדבר עם בחורה, אולי קצת מבוהלת, ומנסה לסחוט אותך.

בטח הוא גם מנסה/ ינסה להקליט אותך. הייתי אומר לו שרק מחמת הספק וזאת הצעה חד פעמית ואחרונה הוא יקבל 300-400 ש"ח

, וזה רק כי את טוענת פה שיש ספק לגבי היה לא היה.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...