Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העבודה לא מסתיימת עם מכחול (צבע + לכה), צריך אחרי זה ללטש קלות ליישור העבודה + פוליש.

בכול מקרה יהיו הבדלים קלים בין הצבע החדש לישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי חברים,

ברשותי מאזדה לאנטיס 2003 צבע שמפניה מטאלי.

הרכב היה חונה הרבה שנים בחניה מקורה (גם בעבודה וגם בבית) ומכאן שהצבע במצב די טוב ביחס לשנתון הזה, על אף שמעולם לא בוצע פוליש או ווקס (שטיפה נעשית ידנית בשיטת 2 הדליים).

אז אחרי ההקדמה הזו אגש לנושא:

במרוצת השנים הצטברו על הרכב בדלתות שריטות כתוצאה מפתיחות דלת של אנשים שלא אכפת להם מרכוש האחר.

אני מצרף פה תמונה של הפגיעות על מנת לקבל חוות דעתכם המנוסה בנוגע לטיפול במצב (החל מטשטוש ועד העלמה לגמרי). במעבר אצבע על הפגיעות, רובן לא מרגישות עמוקות יותר מהאזור צבע שאינו פגוע (מקווה שהסברתי בצורה מובנת), כלומר הן מרגישות די שטחיות.

יש ברשותי חומר פוליש ultimate poilsh של meguairs ופד מיקרופייבר ליישום הפוליש גם כן של meguairs.

השאלות שלי הן כאלו:

1) האם שימוש בחומר הנ"ל ויישומו על ידי פוליש ידני יהיה ניתן לשפר את המצב? כי הבנתי שהוא פוליש מאד עדין.

2) יש לציין שמעולם לא ביצעתי עבודות מהסוג הזה ולכן אני קצת חושש לפגוע במצב הצבע. האם יש מקום לחשש או שהחומר הנ"ל לא מסכן את הצבע?

3) בהנחה שאני מבצע את הפרוצדורה בצורה נקודתית ולא על כל הדלת, האם ניתן יהיה להבחין בהבדלי גוון או האם המקום שעבר פוליש יאבד קצת מהמטאליות ויהפוך למט? אם כן האם ווקס ישפר את המצב?

תודה מראש לעונים :)

שריטות דלת.jpg

עריכה אחרונה על ידי Daewoo_Racer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה בזום גבוהה(איכות על הפנים) נראה כי כל המכות דיי דומות, תעלה תמונה יותר חדה וקרובה יותר.

בכל אופן, אם הפגיעה אינה הגיע לצבע יסוד אז ניתן לטשטש עם פוליש, כמובן מומלץ לעבוד עם פד יעודי לפוליש או התקן/מכונת פוליש יעודית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) האם שימוש בחומר הנ"ל ויישומו על ידי פוליש ידני יהיה ניתן לשפר את המצב? כי הבנתי שהוא פוליש מאד עדין.

2) יש לציין שמעולם לא ביצעתי עבודות מהסוג הזה ולכן אני קצת חושש לפגוע במצב הצבע. האם יש מקום לחשש או שהחומר הנ"ל לא מסכן את הצבע?

3) בהנחה שאני מבצע את הפרוצדורה בצורה נקודתית ולא על כל הדלת, האם ניתן יהיה להבחין בהבדלי גוון או האם המקום שעבר פוליש יאבד קצת מהמטאליות ויהפוך למט? אם כן האם ווקס ישפר את המצב?

1. גם פוליש עדין יכול לשפר את המצב - כמובן עדיף פוליש קומפאונד לפני.

2. פוליש ידני לא מסוכן. רק אם אתה מיישם במכונה ולא מבין את הטכניקה? כן יכול להיגרם נזק לצבע. בעבודה ידנית זה נדיר.

3. במצב שאתה נמצא פוליש נקודתי זה לא הפתרון, אלא רק פוליש על כל הרכב ויפה שעה אחת קודם.

מציע לך להשקיע מעט בחומרים ולעשות טיפול דיטיילינג יסודי על כל הרכב. לא תבין מה תקבל אחרי.

אם אתה לא מבין ואין לך ידיים לעשות את זה? פנה לאחר הדיטיילרים שיש כאן ושלם על העבודה.

חובה על כל רכב לעבור טיפול דיטיילינג כל תקופה בשביל לשמור על הצבע. כמובן שחייבים לתחזק את הרכב בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ניסיתי למצוא משהו בנושאים הנעוצים אך לא מצאתי.

יש לי בעיה במכסה מנוע. כנראה ו אבנים על האוטו או משהו כזה והאוטו קיבל מספר מכות קטנות( קוטר של 2 מילימטר בערך) שהמכה עברה את הצבע והגיע לפח, והפח הוא חלוד.

זו לא סריטה, ממש כאילו באו עם איזה משהו חד ונתנו מכה קטנה שמספיקה רק לקילוף הצבע וחשיפת הפח.

יש לי איזה 4-5 נקודות כאלה על האוטו.

ררציתי לדעת אם החלודה שאני רואה יכול לעשות לי בלאגן, הפחד הוא שהחלודה תתפשט לי.

איך אפשר לתקן מכות כאלה? זה יקר? אפשרי לעשות מילוי קטן או שצריך עכשיו לתקן את כל המכסה מנוע?

אם יש אפשרות לטיפול נקודתי כמה זה יעלה לי?

האם קיימת אפשרות לעשות את זה לבד? אם כן באיזה חומרים תרעך להתמש באיזה תוצאה אפשר לקבל אם בחיים לא עשיתי משהו כזה?

תודה רבה ומצטער על הכתיבה העילגת, רושם מהפלאפון.

עריכה אחרונה על ידי Aamoss
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי לחץ -הכל ניתן לתיקון.

חומרים:

- פוליש +מטלית

- צבע תואם

- אוטם צבע או ווקס.

אופן הכנה:

- ראשית כל חייבים להסיר את החלדה כדי למנוע התפשטות לתוך הפח על ידי מעבר עם פוליש עד שלא תראה שום חלודה.

- שלב הבא מעבר עם צבע תואם עם קיסם שיניים (תוריד מעט את השפיץ) נגיעה לתוך הצבע, הורדת שאריות, נגיעה בתור החור/פגיעה בצורה עדינה עד שכל החור מלא בצבע. אפשר לעשות שוב לאחר כמה שעות שזה מתייבש במידה והצבע לא כיסה את כל המפגע.

- לאחר התייבשות, פוליש רק על התיקונים עם מטלית קטנה ואצבע בפנים כדי לחוש את התיקון.

- שלב אחרון -ווקס או אוטם צבע. (הכי טוב לכה)

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה לי מסובך.

כמה יעלה לי אצל מישהו מומחה?

הפציעות הן בדיוק כמו בסרטון, אותו גודל גם. בערך 4-5 נקודות כאלה.

יש אולי מישהו באיזור המרכז, רחובות והסביבה שמתעסק בדברים כאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מסובך בכלל,רק נראה ככה. אם יהיה לי זמן? ואהיה במרכז? אנסה לעזור לך אם תרצה. (לייעץ לך איך לעשות את זה בצורה נכונה -ללא עלות כמובן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פוליש "יכול לעבוד" גם הפשוט ביותר בהסרת שריטות - העניין זה עומק השריטה (עברה את הלכה או לא) והפיניש הסופי שעדיף לאין שיעור בחברות פרימיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

יש לי ברכב נקודות לבנות בפרונט של המכסה מנוע ועל הגריל.

ככל הנראה מדובר על פגיעות אבנים קטנות מהנסיעה...

מה אפשר לעשות כדי לסדר את העניין? האוטו עבר פוליט לאחרונה במקום מקצועי וזה לא עזר במקרה הזה.

כדאי לצבוע עם מכחול כל נקודה או שבגלל שיש הרבה יחסית יראו הבדל צבעים וזה לא יראה טוב?

*התמונה זה אחרי שטיפה - זה לא לכלוך.

תודה מראש

IMG_2745.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...