Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיגים: BMW 1 דיזל ורשמים מגרמניה

hans
שימו לב! השרשור הזה בן 4589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דריש, אתה מה-זה צודק, ההכנסה לרוורס גובלת באלימות.:lol:

(זה היה אוטו די חדש, יוני 2011, אבל עדיין מהצורה הקודמת).

אור - אעדכן בהמשך, בינתיים אתה יכול לחפש שרשורים אחרים של חברי פורום שנסעו לגרמניה -

יש שם כל מיני המלצות לאלה שמתעניינים ב"טיול מוטורי".

מבחינת עלות שהייה, כדאי לחשב בערך 50 יורו ליום, לאדם -

הרי רוב הזמן תתנהג שם כמו תייר, עם קניית מזכרות, תשלום למוזיאונים,

חנייה במקומות היותר יקרים וכיו"ב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

b-or, הטיול שלי היה 6 ימים והעלות הסופית בשורה התחתונה הייתה 8600 ש"ח.

אבל יש הרבה אבלים:

400 ש"ח כרטיס לפסטיבל (הופעות של פו פייטרס ורייז אגנסט)

600 ש"ח כרטיס למשחק כדורגל (קייזרסלאוטרן-באיירן מינכן)

1600 ש"ח השכרת רכב ונהיגה בנרברגרינג (לחלק לשני אנשים)

600 ש"ח דיוטי פרי

אם נוריד את האטרקציות האלה יוצא שהשהייה עצמה עלתה 5500 ש"ח.

מלונות - לקחנו מלונות 3 כוכבים והתרשמנו מאוד מהרמה, או שסתם נפלנו על שלושה טובים. המחירים היום 70-90 יורו ללילה.

רכב - 260 יורו השכרה ל-5 ימים, 100 יורו לדלק (1250 ק"מ)

כל השאר אוכל, בירות, מזכרות וכניסה לאתרי תיירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בגרמניה גם בסדרה 3 וגם בסדרה 5.

הבעיה היחידה שלי שם זה משהו בישיבה, ברכב ידני לא יודע למה בהעברת הילוכים היד תמיד נתקעת בתא כפפות שבין המושבים, מה שלא עשיתי לא עזר.

לגבי המערכת i-drive (או מרינה כמו שאני קורא לה), יש בגלגל ההגה לחצן שמאפשר לבצע את רוב אם לא כל הפעולות באופן קולי. המערכת פשוט שואלת אותך מה תרצה לעשות ומשם צריך לזרום עם המערכת בלי לגעת בכלום.

וכדי שהכבישים שם לא ישמעו כאלה מפחידים, לא תמיד היציאות והכניסות כאלה קצרות בכבישים המהירים, וגם אם כן יש ירידה במהירות עד היציאה. בהגעה למחלפים בדרך כלל יש הורדה לסביבות 80 קמ"ש וביציאה חוזרים שוב למהירות המטורפת ככה שהתנכון הוא נכון ולא צריך לבלום חזק או ללחוץ כמו מטורף. גם כשיש אפשרות לנסוע ללא הגבלת מהירות, עדיין בנתיב הימני ביותר אתם יכולים להזדחל על 100 קמ"ש (בין המשאיות שעל הנתיב הזה) ואף אחד לא יגיד כלום. וכמובן שההשתלבות היא לנתיב הימני ממילא ככה ששוב לא חובה ללחוץ בכניסה לכביש מהיר.

מהירות ממוצעת שם היא סביב 150 קמ"ש במקומות ללא הגבלה.

הסדר שיש להם שם זה פשוט מטורף, בפעם הראשונה שלי שם נסעתי ממינכן עם סדרה 3 לאוסטריה בשעה 10 בלילה בערך, לראות בלילה את כל המשאיות חונות באיזורי חניה בצד הדרך בצורה שאף אחד לא תופס יותר מחניה אחת זה פשוט מדהים.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדר שיש להם שם זה פשוט מטורף

הייתי חייב לצטט אותך.

כי פשוט אין אופן אחר שמתאר את מה שהולך שם.

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף עוד דבר קטן, הם בהחלט יודעים אנגלית בצורה מספקת וזה במיוחד במקומות המתויירים. וגם אם הם לא, הם בכל זאת ינסו לעזור.

אם לא היתה בעיית שפה היתי מתחיל במעבר דירה לשם, הסדר שלהם עם הנופים ולא פחות הבחורות, גן עדן מבחינתי.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור - לגבי מלונות כדאי להעזר ב-tripadvisor ואז להזמין באתר ההזמנות של המלון המבוקש או באתרים כגון Booking.com. מומלץ מאוד לקרוא חוות דעת של אורחים - לפעמים מלון שעל פניו נראה מציאה מתגלה כחשוד וכדאי לוותר על הניסוי. באירופה המערבית בד"כ מלון 3 כוכבים יותר ממספק, אם כי יש הבדלים בין המדינות. ברומא שהיתי במלון המסווג כ-3 כוכבי ולדעתי ראוי רק לשניים, אבל השירות והניקיון היו מספקים ביותר ולכן אין לי יותר מדי תלונות.

לגבי צימרים - קבל את העצה לגבי חיפוש בגוגל. יש גם אתרים אזוריים או לאומיים המרכזים מידע והזמנות. בחירה בין צימר ומלון היא אישית מאוד וצריך לבדוק את שתי האפשרויות לכל אתר. כדאי מאוד לבדוק את השירותים הניתנים במלון או בצימר - אפשרות להתארגן לארוחות עצמיות יכולה לחסוך הרבה מאד כסף. בנסיעה שלי לפני כשנה מצאתי במינכן מלון שבו פינת בישול וידעתי על סופרמרקט במרחק 200 מ' - חסכתי עלות של שתי ארוחות בוקר למשפחה, עלו לי כ-30 אירו בהכנה עצמית במקום 100-150 בחדר האוכל של המלון.

לגבי טיסות - בדוק הן באתרים כגון expedia והן באתרי חברות התעופה הפועלות בקוים הרלוונטיים. הרבה פעמים הזזה של 1-2 ימים בתאריכי טיסות יכולים לחסוך מאות דולרים. כמוכן להתחשב בשעות הטיסה - טיסות בוקר מאפשרות לך רווח של יום אבל תהיה עייף מכדי לנהוג. טיסות אחה"צ מבזבזות יום רצוי למצוא מלון קרוב ללילה הראשון. טיסות חזור תמיד להעדיף red eye במידת האפשר. היו לי לפחות שני מקרים בהם סוכן נסיעות שילב לי טיסות בשתי חברות שכר שונות בכרטיס אחד כדי להרויח את השעות - זה היתרון בשימוש בשירותי סוכן נסיעות.

דרך טובה לגלות איזה חברות תעופה פועלות בקו ליעד שלך היא בדיקת תוכנית הטיסות באתר רש"ת, כיון שבד"כ אתרים המשווקים טיסות לא יציינו טיסות שכר.

אם אתה מתכוון להחזיק ברכב בחר במלונמות בשולי הערים (במיוחד הגדולות) והשתמש בתחבורה הציבורית להגעה למרכז העיר. נהיגה במרכז עיר גדולה שאינה מוכרת לך היא סיוט עד שאתה מבין את הכללים, וכמובן קיימת בעיה קשה שנקראת חניה, כאשר הפתרון עשוי להיות בדמות תשלום גבוה לחנית המלון (יכול להגיע ל-20-30 אירו ליממה). כנ"ל גם בביקורים בערים שאינך לן בהן - חונים בחניון מסודר וממשיכים ברגל ו\או תחבורה ציבורית. בגרמניה היא מעולה.

במסגרת הכנת הטיול למד מראש את כללי הנהיגה - הם קצת שונים משלנו, וחבל לחטוף בגלל שטויות כמו אי שמירה על נסיעה בנתיב הימני או אי הבנת מערכת הרמזורים. כמוכן ללמוד היטב את התשלום והשימוש במערכת התחבורה הציבורית הרלונטית, מה שיכול לחסוך הן בכרטיסים והן בקנסות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם!

התכנון שלי הוא תחילת נובמבר, עזרתם לי מאוד.

אם תרצה לבקר ברינג תדע שבנובמבר יכול להיות שהמסלול יהיה סגור. בכל מקרה במהלך כל חודש המסלול סגור לרגל מבחנים של יצרני רכב שונים או תחרויות למינהן. למסלול יש אתר אינטרנט מעולה ובוא יש מספרי טלפון ודרכי הגעה.

אם אתה בגרמניה אל תוותר על חווית הרינג. מאז שפרארי F50 עקפה אותי שם בישורת ב-220 קמ"ש שום דבר אחר כבר לא מרגש אותי בארץ :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף עוד דבר קטן, הם בהחלט יודעים אנגלית בצורה מספקת וזה במיוחד במקומות המתויירים. וגם אם הם לא, הם בכל זאת ינסו לעזור.

אם לא היתה בעיית שפה היתי מתחיל במעבר דירה לשם, הסדר שלהם עם הנופים ולא פחות הבחורות, גן עדן מבחינתי.

+2.

בהרבה מקומות לא מדברים אנגלית אבל אפשר לתקשר באצבעות ובכל מיני דרכים עקלקלות. בסופו של דבר מאוד רוצים לעזור.

לנופים הייתי מוסיף את השלווה - במיוחד בכמה מקומות שבהם שהיתי בצימרים בכפרים שכוחי אל. תגיד לאשתי "היער השחור" ורפלקס יהיה לארוז מזוודות.

לגבי הבחורות - טוב, זה כבר לדור הבא. אבל הרעיון ברור, אם אתה מספיק גבוה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SPERIAL, זה בערך מה שעשינו - לינה עם קנייה והכנה עצמית של אוכל

(בשלושת המקומות היה מטבח מדוגם, כמובן). המקומיים קונים אך ורק

ברשתות הגדולות והמוזלות שנמצאות בקצה העיר או הכפר -

aldi, penny markt, lidl, kaufland וכיו"ב. שם גם תחנות הדלק הזולות יותר.

אפשר תמיד לשאול את בעל הבית איפה כדאי לקנות, כמו שכתבו כאן, ישמחו לעזור לך.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו אותכם מ-106-ראלי מתפרקות, קליאו ספורט משודרגות או מיאטות ורדות; סדרה אחת (E87) היא-היא רכב הפורום הרשמי.

חבר ואני שכרנו דגם דומה (ידנית; בנזין), מ-Sixt (שדה התעופה קלן-בון), לפני שנה.

האוטו לא צויד במערכת GPS מובנית אלא במכשיר נייד, קטן יותר, אבל קל לתפעול.

לא נהגתי ברכב, אבל גם אני קיבלתי רושם חיובי בנוגע למוצקות, לקלות התפעול של ה-I-DRIVE, יכולת צבירת המהירות של הדגם והקושי לשלב לרוורס (עמדנו ככה, חסרי אונים ומרגישים קצת מטומטמים, במשך כרבע שעה בחניה של השד"ת, עד שחברי הפעיל מעט כוח- והצליח, שניה לפני שרצתי לנציג חברת ההשכרה לצעוק: "הוונט דה ג'ואיש פיפל ספרד אינף?!?!").

תמונות של האוטו-

yznhmmvqtge2.jpg

wuonmtu2o4qw.jpg

תמונות של סוף קיץ גרמני מצוי (סוף אוגוסט; יותר גשם ואפרוריות מאשר בתמונות של )-hans

1jxmkmyycyxz.jpg

q4njdo0jmz5m.jpg

2zzinwlzagrz.jpg

5gk3mgnmrmmj.jpg

יגאל.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...