Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גודל תיבה

שימו לב! השרשור הזה בן 7262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאיזה תדר כוון הפורט? אולי הפורט הא מה ש"דפק" את הסאב.

מה בקשר למגבר? האם השוואת בדיוק באותו רכב ואותם כיוונים את אותו הסאב רק בתיבות שונות?

צריך להבין שיש פה כמה משתנים ואם לא מודעים לכולם אי אפשר להמליץ בעד או נגד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אדי זה שאתה שם סימן קריאה בסוף כל משפט לא הופך את תוכן המשפט לאמת אבסולטית. שאלתי אם אתה יודע לאיזה תדר כוונה התיבה, אם תגיד לנו לאיזה אולי נוכל לראות בתוכנה (או להבין אפילו מיד) למה הסאב נשמע פחות טוב בה.

אם אתה לא יודע את התדר אז בעצם זה לא אומר לנו הרבה שכן תיבה פתוחה זה שילוב של נפח ותדר הכיוון של הפורט. אם תתן מידע רק על אחד מהשניים זה לא יאמר לנו דבר לגבי התיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני רואה שהתפתח פה דיון רציני

תראו על מה אני לא בטוח ? סאב יש לי תיבה אין לי מה צריך להיות בטוח רק דבר אחד מה הגודל ופה ממש אבל ממש אין לי מושג וזה הדבר היחיד שאני לא בטוח בו ובגלל זה אני רוצה שתעזרו לי

טוב זה הסאב אני רואה שאין פה מספיק פרטים אני יעתיק את כול מה שרשום בדף יקח לי כמה דקות

http://www.pioneerelectronics.com/pna/product/detail/0,,2076_4061_35348_tab=B,00.html?compName=PNA_ProductDetailComponent

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי לא משנה....

אמרתם תיבה 60 ליטר עם פורט....סבבה

אני טעיתי ...

ניראה מה הוא יגיד אחרי זה

חבל מתן שאתה לא בא למיפגשים עם הייתה בא הייתה רואה ושומעה את כול התיבות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי לא משנה....

אמרתם תיבה 60 ליטר עם פורט....סבבה

אני טעיתי ...

ניראה מה הוא יגיד אחרי זה

חבל מתן שאתה לא בא למיפגשים עם הייתה בא הייתה רואה ושומעה את כול התיבות!

אדי, אייל צודק, זה בעצם הנושא הכי חשוב בבניית תיבה (מידות הפורט)

התיבה לא נשמעה טוב כי לא כוונה טוב, אין לנו מושג לכמה כוונה, אבל

זה גם לא משנה.

מתן גם צריך להחליט איזה סוג תיבה, גודל וזהו... (?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי, המטרה פה לא להגיד אתה טועה ואנחנו צודקים אלא לנסות להסביר לך ולאחרים. אני לא יודע אם תיבה 60 ליטר טובה או לא כי לא ראיתי איך זה נראה בתוכנה ולא שמעתי. אבל בשביל להגיד שהיא לא טובה אתה צריך גם לדעת עוד נתון אחד, את תדר הכיוון של הפורט.

אני יכול לבנות לכל סאב תיבה בעל נפח זהה שאחת תשמע מעולה והשניה תשמע רע וזה רק בגלל שאשנה את תדר הכיוון של הפורט.

בכל מקרה אני רואה שמתן הלך על הפרמייר ואני מעריך שההמלצות היו ל305C. מתן, אין בקישור שהבאת נתונים שיכולים לעזור בתכנון התיבה. נסה למצוא את הQTS, FS והVAS של הסאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה מצורפת תמוה שיש בה את כול הפרטים מה שאתם אומרים ל זה מה שאני עושה !

והכי חשוב יש לי פורט בבית אבל אני לא בדקתי מה הגודל שלו במידה והוא לא מתאים

מאיפה אני יכול לקנות פורט בגודל המתאים ?

פרטים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום לעבור שוב על הת'רד (הוא ארוך ואני לא יודע אם כתבת) מה הרצונות שלך מהסאב. איכות או עוצמה? כמו כן יעזור אם תגיד את הנפח מהתא מטען שאתה יכול/מוכן להקריב בשביל התיבה (ואיזה רכב זה).

עריכה:

התיבה שאני הייתי הולך עליה היא תיבה פתוחה של 42 ליטר מכוונת לתדר של 35HZ. כיוון גבוה מזה אולי יתן לך יותר SPL, אבל גם אין לך פילטר סבסוניק שיסנן תדרים נמוכים שיכולים להזיק לסאב וגם התיבה שהצעתי מאוזנת יותר.

הפורט הוא בקטור של 8 ס"מ ואורך של 23 ס"מ. כשאתה בונה את התיבה קח בחשבון שהנפח הוא נפח פנימי (כלומר מידות פנימיות של התיבה) בנוסף אתה צריך להוסיף את הנפח של הסאב שהוא צריך להיות משהו כמו 2 ליטר ואת נפח הפורט. הנפח שנתתי לך הוא נפח נטו.

פורטים יש לאוטופארט אם אני לא טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב כרגע זה קצת בעיה כי יש לי אופל קורסה אבל אני מחליף רכב כנראה תוך שבוע שבועים

אולי לפיגו 206

בעיקרון לא יהיה בעיה אני לא חושב שצריך יותר מ 60 ליטר אני טועה ? 60 ליטר זה ממש לא בעיה בעיקרון אני רוצה שילוב כמה שיותר קרוב בין איכות לבין עוצמה

אני לא אוהב את הבאס שמשתלט על כולך השיר אני רוצה שהוא יהיה חלק מהשיר ולא השולט

אז זה אומר שאני מעדיף יותר איכות אבל שוב גם עוצמה

חח אני מתוסבך אה ? :roll::wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני ילך על מה שרשמת

זה אומר שאם אני עושה חישוב של הנפח של הסאב ושל הפורט אני ריך תיבה של 45 ליטר ?

בקשר לפורט לפי מהשראיתי אין להם תישלחו לי בבקשה קישור לחנות שמוכרת פורטים

תודה

אייל לפי הנתונים שנתי פה ( של הסאב ) מה נראה לך יותר טוב ה 305 או מה שיש לי ( הפרימייר )

או שגם בנתונים האלה הכול זהה בין הסאבים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...