Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מי שצד ג' שלו הוא 500K-600K נמצא בתת ביטוח?

שימו לב! השרשור הזה בן 4832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני צריך לחדש עכשיו את הביטוח לאוטו שלי, וכמו תמיד, כל הצעות הביטוח שקיבלתי מדברות על צד ג' בסדר גודל של בין 500K ל 600K, וזה גרם לי לחשוב האם לא מדובר למעשה בתת ביטוח:

יש היום לא מעט רכבים חדשים שמחירם עובר את הרף הזה, ואחרי שראיתי אופנוע הופך רכב לטוטאל לוסט הבנתי שגם הרכב הקטן שלי כנראה יכול להפוך רכב יקר מאוד לטוטאל (אם כי אז כנראה שגם הבעיה הזו כבר לא תהיה שלי...:roll:).

אז האם מדובר פה בתת ביטוח, או שיש משהו שאני מפספס?

(זו שאלה תאורטית, כיון שאני לא באמת רואה דרך לשנות את סכום הביטוח לצד ג' - הזהה כמעט לגמרי בין כל החברות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להגדיל את גבול הכיסוי לצד ג', זה עולה יותר. (יותר מ-1.90 ש"ח :lol: ).

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריך לחדש עכשיו את הביטוח לאוטו שלי, וכמו תמיד, כל הצעות הביטוח שקיבלתי מדברות על צד ג' בסדר גודל של בין 500K ל 600K, וזה גרם לי לחשוב האם לא מדובר למעשה בתת ביטוח:

יש היום לא מעט רכבים חדשים שמחירם עובר את הרף הזה, ואחרי שראיתי אופנוע הופך רכב לטוטאל לוסט הבנתי שגם הרכב הקטן שלי כנראה יכול להפוך רכב יקר מאוד לטוטאל (אם כי אז כנראה שגם הבעיה הזו כבר לא תהיה שלי...:roll:).

אז האם מדובר פה בתת ביטוח, או שיש משהו שאני מפספס?

(זו שאלה תאורטית, כיון שאני לא באמת רואה דרך לשנות את סכום הביטוח לצד ג' - הזהה כמעט לגמרי בין כל החברות)

השאלה האם אתה יודע מה זה תת ביטוח ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תת ביטוח" - הוא מונח ביטוחי שאינו תואם בדיוק את המצב שאתה מתאר.

תת ביטוח מתייחס לביטוח נכס בשווי הנמוך משוויו הממשי.

נניח ואתה עושה ביטוח מקיף לרכב שלך עצמך ששווה 100,000 ש"ח, אבל כדי להוזיל את הפרמיה אתה מבקש לבטח את הרכב שלך רק לפי שווי של 50,000 ש"ח בלבד. במקרה הזה אתה נמצא בתת ביטוח והמשמעות היא שכאשר חס וחלילה יקרה איזה שהוא נזק לרכב שלך אתה תקבל מהביטוח רק חצי משווי הנזק (בהתאם ליחס בין 100,000 ש"ח השווי הממשי ובין 50,000 ש"ח השווי שקבעת לצורכי הביטוח). אני מדגיש שתקבל חצי מהנזק גם אם מדובר בסכום שנמוך מ- 50,000 ש"ח - כלאמר כשאתה בתת ביטוח ונניח והתנגשת בעמוד ויש צורך בהחלפת מכסה מנוע ופגוש ששווים 10,000 ש"ח תקבל מחברת הביטוח רק 5,000 ש"ח בגלל תת הביטוח.

לעומת זאת, בביטח כלפי צד ג' - גם אם גבול הכיסוי נמוך ואינו מכסה כל סכום נזק אפשרי עדיין תקבל את מלוא הסכום במקרה הצורך כלאמר גם אם נניח וגרמת טוטל לוס למרצדס AMG ששווה 1,000,000 ש"ח עדיין הביטוח שלך יכסה עד גבול הכיסוי - 600,000 ש"ח ואת היתר תכסה מכיסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה נהוג.

למה הסכום הזה?

יש אלף ואחת נוסחאות ושיטות לחשב.

בכל מקרה, אתה יכול לבקש להגדיל את הפרמייה.

הסיכוי שתגרום לנזק שעולה על 600 אלף ש"ח הואא כנראה כל כך נמוך שאף אחד לא מצא את לנכון לעשות עם זה משהו.

מצד שני לך תדע..

ד"א - גם אם אתה פוגע במרצדס AMG שעולה מיליון שקל, אל תשכח שעלות התיקון צריכה להיות מעל חצי מיליון בשביל שהיא תהיה טוטאל-לוסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אתה פוגע במרצדס AMG שעולה מיליון שקל, אל תשכח שעלות התיקון צריכה להיות מעל חצי מיליון בשביל שהיא תהיה טוטאל-לוסט.

להעיף את המרצדס בירידות לים-המלח והנה הלכו מליון שקלים.

למה לא מגדילים צד ג' למליון שקלים ? כי סטטיסטית הסיכוי לכך קטן מאוד. מה הסיכוי להעיף רכב שעולה מליון ולגרום לו טוטאל לוסט ? יש יותר סיכוי להעיף רכב שעולה 200,000.

לפי חוקי מרפי, כשיעשה צד ג' עד מליון שקל, בדיוק תתרחש תאונה עם רכב שעולה 2 מליון.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...