Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו קנה רכב מטרייד אין UMI ?

orrianna
שימו לב! השרשור הזה בן 7294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מבין שקשה להחליט.

נעשה סיכום של הדברים עד כאן :

1) פרטי או ליסינג\השכרה.

2) פוקוס או אסטרה.

3) גיר.אני מבין שאוטומט.

4) התניידות בעיר.

מבחינתי :

1) עדיפות לפרטי עם ספר טיפולים מלא ומפורט. ליסינג (נהג יחיד) במצב מדהים וגם כן הסטוריה מפורטת גם כן אפשרי.

2) הפוקוס עדיפה.

3) הגיר של הפוקוס סובל מקצת יותר "השהייה" בהורדות הילוך, לנהיגה עירונית רגילה או שיוט בין עירוני - העדיפות של האסטרה לא ממש משמעותית.

4) הפוקוס נוחה יותר ולכן עדיפה, הבדלי הגודל ממש לא משמעותיים (בעיקר אם תמצאי פוקוס 5 דלתות... מה שלא ממש מסובך).

מבחינתי - בעימות ישיר (בלי בעיות תקציב וכדומה) הפוקוס לוקחת בפוטו-פיניש :wink:

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שקשה להחליט.

נעשה סיכום של הדברים עד כאן :

1) פרטי או ליסינג\השכרה.

2) פוקוס או אסטרה.

3) גיר.אני מבין שאוטומט.

4) התניידות בעיר.

מבחינתי :

1) עדיפות לפרטי עם ספר טיפולים מלא ומפורט. ליסינג (נהג יחיד) במצב מדהים וגם כן הסטוריה מפורטת גם כן אפשרי.

2) הפוקוס עדיפה.

3) הגיר של הפוקוס סובל מקצת יותר "השהייה" בהורדות הילוך, לנהיגה עירונית רגילה או שיוט בין עירוני - העדיפות של האסטרה לא ממש משמעותית.

4) הפוקוס נוחה יותר ולכן עדיפה, הבדלי הגודל ממש לא משמעותיים (בעיקר אם תמצאי פוקוס 5 דלתות... מה שלא ממש מסובך).

מבחינתי - בעימות ישיר (בלי בעיות תקציב וכדומה) הפוקוס לוקחת בפוטו-פיניש :wink:

הפוקוס לוקחת גם כאשר המתחרות הן ליסינג מהשכרה מול אסטרה פרטית ????

ושאתה אומר ליסינג במצב מדהים, למה אתה מתכוון ? :D

לאחת כמוני, שרוצה להינות מהנהיגה - האם אני ארגיש את ההבדלים בתיבות ההילוכים האוטומטית בין האסטרה לפוקוס ?

ולנהיגה מחוץ לעיר, תהיה השפעה ?.

דוקא הרגשתי הבדלים בזמן הנהיגה הקשורים בגודל הרכב. עם האסטרה היה לי הרבה יותר קל לתמרן ונראה לי שהיתה יותר זריזה (וזה חשוב לי כ"נהגת שודים")

ויותר קל למצוא חניה ולהחנות את האסטרה מאשר הפוקוס :D

אני מעדיפה פוקוס 4 דלתות על 5 , הן מבחינת התצורה והן בנהיגה שהפוקוס 5 דלתות נדמה היה לי שהיא פחות יציבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחת כמוני, שרוצה להינות מהנהיגה - האם אני ארגיש את ההבדלים בתיבות ההילוכים האוטומטית בין האסטרה לפוקוס ?

דוקא הרגשתי הבדלים בזמן הנהיגה הקשורים בגודל הרכב. עם האסטרה היה לי הרבה יותר קל לתמרן ונראה לי שהיתה יותר זריזה (וזה חשוב לי כ"נהגת שודים")

אני מעדיפה פוקוס 4 דלתות על 5 , הן מבחינת התצורה והן בנהיגה שהפוקוס 5 דלתות נדמה היה לי שהיא פחות יציבה.

אוקיי...

קודם כל, מה זה ליסינג מהשכרה? :wink:

אני לא מצליח להבין איפה הבעיתיות במציאת פוקוס פרטית...

הפוקוס לוקחת כי היא רכב טוב יותר. נקודה. פשוט חשוב מאוד למצוא אחד שמור.

לנהיגה מחוץ לעיר, כביש ישר ושיוט על 110-120 לא יהיה הבדל משמעותי... התיבה של האסטרה תאפשר עקיפות קלילות יותר אבל לא בהפרש משמעותי (תשמעי...שתיהן עגלות בסופו של דבר :wink: )

האסטרה באמת מרגישה זריזה יותר, מסכים איתך כאן:)

לגבי התצורה - אני מעדיף את ה5 דלתות, דווקא היא משרה אווירה "יציבה" יותר (תשאלי את Guy... יש לו כזו :wink: )

לסיכום - פוקוס או אסטרה ... הפוקוס לוקחת (כמובן בהתאם לרכב הספציפי).

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט לשמחתי :wink:

כי אני מאוד מתלבטת (מאווווד) בין שתי המכוניות, נהגתי על שתיהן.

אני לא מתמצאת במכוניות ולכן קשה לי קצת להתייחס לגבי התיבה האוטומטית שהזכרת.

אם תוכל לפרט.

גם בפוקוס נהניתי לנהוג, רק שהיא ענקית, ובעיר זו לפעמים בעיה.

מה גם שפוקוס, היא כנראה תהיה מליסינג, ואילו אסטרה מפרטי.

:roll:

:conf:

לפי דעתי כדאי ללכת על הרכב הפרטי, ולא משנה אם זה פוקוס או אסטרה ...

שלשום הייתה לי שיחה עם מישהו מהעבודה שלי שהוא בעבר עבד באלבר. הוא היה זה שלוקח את הרכבים למוסך וחזרה. הוא אמר לי שלפחות 75% מהאנשים שיש להם ליסינג (או הבנים שלהם) קורעים את הרכב בערך כמו שאני עושה (אחרי שהוא שמע מה עשיתי עם הרכב).

אם האסטרה מצאה חן בעינייך יותר אז תלכי עליה. לפי דעתי היתרונות של הפוקוס על פני האסטרה לא נוגעים לך (הנאה מנהיגה, הגה יותר מתקשר וכו').

אל תתפלאי כאשר תראי שאסטרה נכנסת למוסך קצת יותר מהצפוי. לצערי אופל לא מייצרים כיום רכבים אמינים כמו פעם ולכן יש מחלות ילדות כמעט לכל דגם ...

לכן אני ממליץ לך להוציא מהם כמה שיותר זמן אחריות, את לא יודעת כמה זה חשוב. לנו הייתה אופל אומגה במשך שנה, בשנה הזו הרכב נכנס לפחות 5 פעמים למוסך. הייתה נזילה שפשוט לא הצליחו לסדר אותה, הצ'ינגר החיצוני (מהקונסולה) עשה בעיות והוחלף באחריות (היה צריך להחליף את כל הפאנל), לקראת המכירה המנגנון חימום של כסא הנהג פשוט הפסיק לעבוד, ברז חימום הוחלף בגלל בריחת מים מטורפת (לא קשור לנזילה), מנורות בלוח שעונים נשרפו. לפי חישוב שלי, אם הרכב לא היה באחריות אז היינו משלמים כמעט 20K ש"ח על תיקונים. כאשר נגמרה האחריות החלטנו למכור את הרכב וללכת על ליסינג ...

ד"א, עוד עובדה שהפתיעה אותי זה שלכל רכבי הליסינג אין ביטוח מקיף !!! רק חובה וצד ג' ...

כלומר כל מאזדה שנגנבת להם זה אומר שהלך כ-100K ש"ח !!!

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי...

:)סליחה טעות, התכוונתי פוקוס מליסינג

זו פחות בעיה. הבעיה היא שאני חייבת למכור את שלי (שזו משימה בלתי אפשרית) ולכן נשארת אופציית הטרייד אין,בחברות השונות ושם קשה להשיג פוקוס פרטית.

לנהיגה מחוץ לעיר, כביש ישר ושיוט על 110-120 לא יהיה הבדל משמעותי... התיבה של האסטרה תאפשר עקיפות קלילות יותר אבל לא בהפרש משמעותי (תשמעי...שתיהן עגלות בסופו של דבר :wink: )

לגבי התצורה - אני מעדיף את ה5 דלתות, דווקא היא משרה אווירה "יציבה" יותר (תשאלי את Guy... יש לו כזו :wink: )

לרדרוז -

אחת הסיבות שאני מחפשת להחליף אוטו, היא לא להכנס למוסך של שני וחמישי, גם אם הרכב באחריות.

ולכן אני מהססת לקחת אסטרה (שאליה יש לי סנטימנטים).

וUMI לא היו מוכנים לתת לי אחריות לשנה.

בבקשה אל תציע לי מזדה לאנטיס כי נהגתי עליה והיא לא נוחה בכלל ונורא נמוכה.

וטויוטה הייתי מעדיפה מהדגם החדש ולזה אין לי כסף.

וסליחה, אבל למה שאר הפרמטרים כמו הנאה מנהיגה והגה מתקשר לא נוגעים לי ????

אני לא נוהגת ?

בהחלט חשובה לי הנאה מנהיגה ונוחות, יש תקופות שיוצא לי לנהוג פשוט הרבה, וזה יכול להיות עינוי לפעמים.

מה גם שאני לא מחפשת רכב רק כדי שיסיע אותי לא' לב' ולכן חשובים לי גם פרמטרים אחרים כמו נוחות נסיעה, ביצועי הרכב וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי...

:)סליחה טעות, התכוונתי פוקוס מליסינג

זו פחות בעיה. הבעיה היא שאני חייבת למכור את שלי (שזו משימה בלתי אפשרית) ולכן נשארת אופציית הטרייד אין,בחברות השונות ושם קשה להשיג פוקוס פרטית.

לרדרוז -

אחת הסיבות שאני מחפשת להחליף אוטו, היא לא להכנס למוסך של שני וחמישי, גם אם הרכב באחריות.

ולכן אני מהססת לקחת אסטרה (שאליה יש לי סנטימנטים).

וUMI לא היו מוכנים לתת לי אחריות לשנה.

בבקשה אל תציע לי מזדה לאנטיס כי נהגתי עליה והיא לא נוחה בכלל ונורא נמוכה.

וטויוטה הייתי מעדיפה מהדגם החדש ולזה אין לי כסף.

וסליחה, אבל למה שאר הפרמטרים כמו הנאה מנהיגה והגה מתקשר לא נוגעים לי ????

אני לא נוהגת ?

בהחלט חשובה לי הנאה מנהיגה ונוחות, יש תקופות שיוצא לי לנהוג פשוט הרבה, וזה יכול להיות עינוי לפעמים.

מה גם שאני לא מחפשת רכב רק כדי שיסיע אותי לא' לב' ולכן חשובים לי גם פרמטרים אחרים כמו נוחות נסיעה, ביצועי הרכב וכדומה.

קודם כל אני שמח שפרמטרים כמו הנאה מנהיגה חשובים לך. כפי שאריאל כתב, האסטרה לא גרועה בתחום הזה והדגמים האחרונים של אופל גם לא גרועים (כגון הוקטרה וגם האסטרה החדשה שתגיע בספטמבר, שמעתי חוות דעת ממש טובות עליה). אומנם הפוקוס טובה יותר אבל האסטרה לא נופלת ממנה בגדול ...

האסטרה גם מאוד נוחה, לפי דעתי הרבה יותר נוחה מהפוקוס (שהיא "נוחה" בדיוק כמו הקורולה החדשה לפי דעתי).

אני לא אמליץ לך על לאנטאיכס בחיים וגם אני לא ארוץ להמליץ לך על קורולה, במיוחד אם אין לך מספיק כסף בשבילה. הקורולה החדשה היא אומנם רכב טוב מאוד אבל המחיר שלה כיום ביחס למתחרות ורמת האיבזור שלה כיום מול המתחרות היא מבישה. אני חושב ש-125K ש"ח בשביל קורולה GLI על הכביש זה מחיר מופרז. שווה לחכות עוד כמה חודשים שיתחילו לצוץ כאלה בשוק המשומשות (כבר ראיתי כמה קורולות חדשות לגמרי למכירה) ...

האסטרה לא נכנסת למוסך כל שני וחמישי, אבל היא גם לא טויוטה קורולה שלא רואה מוסך בכלל. אני רק מנסה להכניס אותך לפורפורציות, שלא תחשבי שאם את קונה רכב שנת 2001 זה אומר שזהו, הוא לא נכנס יותר למוסך. לכן אנחנו תמיד אומרים להשאיר כסף בצד לתיקונים ו/או כל מני הפתעות ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תודה רבה.

וזה כל העניין. ברור לי שרכב יכנס למוסך בתדירות כזו או אחרת. אני לא חיה באשליות. עם זאת, מעבר למה שאני מחפשת ברכב, חשוב לי רכב עם כמה שפחות בעיות. מה שנקרא "לא רואה מוסך", שאני מבינה שרק המאזדה עונה על ההגדרה הזו

הכוונה - שאני לא אבלה את ימי במוסך. ולכן לא קניתי ישר את הרכב הראשון שראיתי ואני מנסה למצוא רכב שרוב הסיכויים שלא יהיו "הפתעות".

ךצערי אני לא מבינה במכניקה שום דבר, במוסך תמיד עובדים עלי, ואנימשלמת הרבה כסף על כל תיקון (יש לי אופל) ונמאס לי מזה. וניסיתי כמה וכמה מוסכים.

אני יודעת שהאסטרה זה רכב טוב ועקרונית זו היתה הבחירה הראשונית שלי. והאמת שאני מאוד רוצה אסטרה

אבל, נהניתי קצת יותר לנהוג בפוקוס. והיא פשוט יותר מרווחת בסביבת הנהג.

מה גם שאסטרה, או כל אופל לצורך העניין, אם כבר נכנס למוסך, או נזקק לטיפול או תיקון - גורם לפשיטת רגל.

מבירור שערכתי במוסך פורד, נאמר לי שהחלקים פחות יקרים ממזדה והטיפולים לא יקרים והוא רכב יחסית אמין והפתיע לטובה.

לכן יש כאן עדיפות לפוקוס.

למרות שמישהו זרק לי שאם התיבה האוטומטית בפוקוס מתקלקלת עולה 8000 ש"ח לתקן.

זה נכון ?

זה עולה ככה בכל רכב אוטומטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תודה רבה.

וזה כל העניין. ברור לי שרכב יכנס למוסך בתדירות כזו או אחרת. אני לא חיה באשליות. עם זאת, מעבר למה שאני מחפשת ברכב, חשוב לי רכב עם כמה שפחות בעיות. מה שנקרא "לא רואה מוסך", שאני מבינה שרק המאזדה עונה על ההגדרה הזו

הכוונה - שאני לא אבלה את ימי במוסך. ולכן לא קניתי ישר את הרכב הראשון שראיתי ואני מנסה למצוא רכב שרוב הסיכויים שלא יהיו "הפתעות".

ךצערי אני לא מבינה במכניקה שום דבר, במוסך תמיד עובדים עלי, ואנימשלמת הרבה כסף על כל תיקון (יש לי אופל) ונמאס לי מזה. וניסיתי כמה וכמה מוסכים.

אני יודעת שהאסטרה זה רכב טוב ועקרונית זו היתה הבחירה הראשונית שלי. והאמת שאני מאוד רוצה אסטרה

אבל, נהניתי קצת יותר לנהוג בפוקוס. והיא פשוט יותר מרווחת בסביבת הנהג.

מה גם שאסטרה, או כל אופל לצורך העניין, אם כבר נכנס למוסך, או נזקק לטיפול או תיקון - גורם לפשיטת רגל.

מבירור שערכתי במוסך פורד, נאמר לי שהחלקים פחות יקרים ממזדה והטיפולים לא יקרים והוא רכב יחסית אמין והפתיע לטובה.

לכן יש כאן עדיפות לפוקוס.

למרות שמישהו זרק לי שאם התיבה האוטומטית בפוקוס מתקלקלת עולה 8000 ש"ח לתקן.

זה נכון ?

זה עולה ככה בכל רכב אוטומטי?

המחיר של תיקון תיבה אוטומטית פחות או יותר אותו הדבר ברוב המכוניות ...

את לא חייבת לטפל בקורסה או באסטרה שלך במוסך מרכזי. אני למדתי שהחבר'ה במוסך המרכזי לא יודעים את העבודה כ"כ טוב. אולי בדגמים הפשוטים כגון האסטרה במצב טוב כי יש הרבה כאלה אבל עם האומגה זה היה ממש מעצבן שקונים רכב חדש ב-250K ש"ח ואז אתה מגיע למוסך עם הרבה תקלות והחבר'ה עומדים מולך ולא יודעים מה לעשות ...

החלקים אכן קצת יותר יקרים ב-UMI אבל שוב, את לא חייבת לטפל הכל במוסך מורשה, אפשר גם לטפל במוסכים רגילים של אנשים שאת סומכת יותר מהמוסכים המורשים ...

בשורה תחתונה, תלכי על מה שהכי מוצא חן בעינייך. האסטרה והפוקוס הם פחות או יותר אותה דרגה של אמינות, הכי חשוב שתלכי על מה שהכי מוצא חן בעינייך !!! כדי שאם במקרה הכי גרוע הרכב לא יהיה אמין לפחות תוכלי להגיד לעצמך שבחרת ברכב שהכי מצא חן בעינייך ולא שהלכת דווקא על הרכב שפחות מצא חן בעינייך וגם נפלת בקטע של האמינות ...

אנחנו לא נביאים, אי אפשר להגיד לך אם האסטרה הספציפית הזו תהיה יותר אמינה מהפוקוס ההיא מהליסינג. לכן אני ממליץ לך לשים שניה בצד את הקטע של האמינות (כי 2 הרכבים פחות או יותר בסדר בקטע הזה ואני יכול לספר לך עד מחר סיפורים על תקלות ב-2 הרכבים) ותחשבי איזה רכב יותר מוצא חן בעינייך ותלכי עליו ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...