Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לרכב לסטודנט עד 25K

ofir183
שימו לב! השרשור הזה בן 4989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן שמי אופיר בן 24 מאשקלון מתחיל ללמוד הנדסה במכללה באשדוד, ברשותי כרגע פיזו 206 קופה 2003

וברצוני להחליפה לרכב חסכוני יותר עקב התחלת הלימודים.

המרחק מבייתי למכללה הלוך חזור הוא 50 קילומטר מדוד, ויש עוד נסיעה קטנה בעיר לעבודה, סה"כ 4-5 ימי נסיעה בשבוע

רוצה לחסוך כמה שיותר בכדי שהראש שלי יהיה צלול בלימודים ולא באיך להשיג כסף לתיקונים חוזרים ונשנים וחיסכון בדלק כמובן.

התקציב הוא 25 אלף שקל , ראיתי היום שני רכבים : רנו קליאו b מנוע 1200 16 שסטומים ממש שמורה ובמצב טוב שנת 2002, פולקסווגן פולו 1.4 ידני שנת 2001

יש המלצות על הדגמים הנ"ל? ובבקשה תתנו לי רכבים ממולצים לסטודנטים בתקציב הנ"ל (מעדיף קומפקטיות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של קליאו לשעבר הצריכת דלק של ה1400 ידנית נע באיזור ה1-12.5 בנהיגה משולבת שכווללת בתוך העיר עם פקקים ובכביש מהיר נהיגה חורנית של 120 וצפונה. ז"א שאפשר להגיע איתה עם נסיעה רגועה גם ל1-14. בכל אופן אחת ה בעיות שלה זה שהיא מאוד רגישה לאיך שהבעלים הקודמים טיפל בה. ואם היא הוזנחה אתה תהיה עסוק בלעבוד בשביל לתחזק את הרכב. לא יצא לי לנהוג על ה1200 אבל ה1400 מאוד חזקה עם תאוצת ביינים טובה. בכל אופן שני האקזמפלים האלה לא מתאימים לסטודנט האחת גרמניה שכל חלק בה סופר יקר והשניה צרפתיה שחלקים משמעותיים בה עוד יותר יקר (הייתי צריך להחליף קלאצ' קרסו דרשו 1800 שקל כולל עבודה למקורי) לדעתי חפש לך רכב שהתחזוקה שלו תהיה זולה, כי בלאי בכל אופן יהיה לך.

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה , יש עוד דעות לגביי הרכבים הללו, פשוט יש סוכנות שאני עושה טרייד אין על הרכב שלי כי לא הכי מצליח למכור את הרכב

וזה האופציות היחידות שלי כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ אתה נוסע בשנה?

ייתכן שבעבור חיסכון לא משמעותי בדלק, אתה עומד לאבד רכב שמוכר לך והוא מטופל (בהנחה והוא מטופל) לטובת רכב מסוכנות רכב שאלוהים יודע מה עבר עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט והצלחת לבלבל אותי, הרכב שלך הוא 206 הצ'בק ולא קופה כפי שכתבת, ומקריאה בשירשור אחר אני מבין שיש לך את ה206 xs. לכן ידידי, אין לך מה לחפש ולהחליף לרכב "קטן" אחר כי לא תרגיש כמעט שום הבדל בהוצאות (בטח אם רוב הנסיעות שלך הם בכביש בין עירוני), אלא אם תעבור לפיאט פנדה.

כמו כן, החלפה של ה206 בפולו 01 או בקליאו חלשה 02, יכולה להתברר כצעד כלכלי מוטעה ולהביא דווקא ליותר הוצאות מאשר חיסכון: אתה יורד בשנים, קונה רכב שאינך יודע בוודאות איך טופל, עלות הביטוח במקרה של הפולו עולה, וכך גם מחירי החלפים.

ההמלצה שלי: תשאר עם מה שיש לך (כמובן בתנאי שהרכב מטופל ותקין ואין לא משהו קריטי שלא ציינת), תהנה בנסיעה הקצרה לאשדוד, ואל תכנס לבלאגן של החלפה לרכב ישן יותר ולא מוכר.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע אשדוד אשקלון הלוך חזור 5-6 פעמים בשבוע סה"כ בשנה כולל נסיעות שלא קשורות ללימודים כ14000 קילומטר

אגב מצטער אם לא הסברתי את עצמי נכון הכוונה לפ'זו קופה הוא 206 xs מנוע 1600 הcc מוכרת לי כקבריולט.

הרכב מטופל כל 10 אלף קילומטר,לא כמו שהיצרן אומר 30 אלף ,מכיר את כל יתרונתיה ומגרעותיה רכב מטופל ולא מוזנח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז מה ההתלבטות בכלל?

אתה נוסע פחות מהממוצע הכללי, מתחזק את הרכב כהלכה כפי שעשית עד עכשיו, לא נכנס להרפתקאות מיותרות ומתמקד בלימודים.

בהצלחה.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעות קודמי, אין שום טעם להחליף את הרכב.

אשדוד-אשקלון היא דרך בינעירונית ובדרך כזו ההפרש בממוצע צריכת הדלק בין מנוע 1,600 ל 1,400 זניח.

רוצה לחסוך? סע כחוק, האץ במתינות ובלום מוקדם ככל הניתן. שיפור ניכר מובטח.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה עזרתם לי מאוד, תמיד טוב לבדוק נקודות מבט שונות!

שאלה נוספת של התייעצות :

חבר אמר לי שיש אפשרות בסוכנויות של לובנסקי לעשות טרייד אין על רכב חדש ולקבל מחירון על הרכב הישן

וראיתי את ה107 החדשה שעולה 30 אלף יותר משלי, נכון נראה כאילו אני לא החלטי, מלחפש רכב ב25 אלף פתאום להוסיף

30 אלף, השתחררתי מקבע ואני די מבולבל מכל השינוי וחסכתי ללימודים ועוד יש כסף בצד, אז האופציה השניה שלי היא לשדרג לרכב

חדש 107 ויהיה לי שקט כל הלימודים מרכב חדש עם טסט לשנתיים שלוש שנים אחריות יצרן וצריכת דלק אפסית

ממצטער שוב מקוה שלא שיגעתי אתכם, אני לפחות כבר הישתגעתי מכל המעבר הזה והמחשבות קדימה:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב לא נכון.

אם אתה נמצא במצוקה כלכלית אין שום הגיון ברכישת רכב חדש. נכון שאין לך טסט בשנתיים הקרובות ויש אחריות לשלוש שנים, אבל בשורה התחתונה המסלול הזה ייצא לך הרבה יותר יקר.

מצד שני, אם אתה נשאר עם הרכב הנוכחי אז:

א. חסכת 30,000 שקלים (וזה בהנחה שתמכור את ה 206 במחיר שאתה מבקש, לרוב זה לא קורה).

ב. ירידת הערך של ה206 בעוד 3 שנים תהיה נמוכה משמעותית מה 107.

ג. אגרה על הטסט צריך לשלם בכל מקרה, אם הרכב שלך שמור ומטופל אין שום סיבה שהוא לא יצלח את הטסט הקרוב.

ד. צריכת הדלק + טיפולים ותיקונים במהלך שלוש השנים הקרובות לא יתקרבו לסכום שמצויין בסעיף א'. בל נשכח שעל אף שה 107 היא מכונית חסכונית למדי, עדיין, היא לא נוסעת על אוויר.

בקיצור כש"תגדל" ותהיה לך עבודה רצינית תוכל להרשות לעצמך להתפנק על רכב חדש וקצת יותר איכותי מ 107. עד אז וכל זמן שה 206 עונה על צרכיך אין סיבה הגיונית להחליף אותה, גם אם יש מבצע מפתה כזה או אחר.

אם לא היה לנו אחרי מה לרדוף החיים שלנו היו מאוד משעממים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שמכרתי את הקליאו שהיתה לי ואני גם משתחרר בשבוע הבא מהצבא וחשבתי לקחת הלוואה ולקנות רכב דיי חדיש, אבל ירדתי מזה תחשוב כשתלך ללימודים הראש שלך כל הזמן יהיה עסוק באיך לגמור את החודש. הלוואה על הרכב + ביטוח + דלק מה עם מחיה ? אתה תצטרך משכורת 4 ספרות ומעלה בשביל ללמוד בשקט

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק בהחלט!!

המחשבה הראשונית שלי הייתה להחליף את הרכב בזול יותר וחסכוני יותר ושעוד ישאר לי 13-12 אלף שקל להשים בבנק,

כרגע בהתלבטות קשה האם להישאר עם שלי או להחליף לזולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...