Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש מכאני בסיבוב הגה - פיאט בראבה

goginet
שימו לב! השרשור הזה בן 5002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, אתמול שמתי לב למשהו מוזר בהיותי בחניה בזמן שהרכב עומד מונע, בעת סיבוב ההגה לימין ולשמאל יש רעש ברקע, לא משהו שניתן להתעלם ממנו, מעין זמזום טורדני.

כאשר ההגה מגיע לסופו (ובשני הצדדים) הרעש נשמע ומורגש פיזית יותר.

אני חש בהגה, שיש זמזום שמגיע ממכסה המנוע, כלומר לא מההגה עצמו. זה נשמע כרעש מכאני, זמזום שכזה ולא דפיקה או בום כלשהו אלא זמזום של אוויר או כאילו לוחצים על דוושת הגז.

מהסתכלות ראשונה (אינני מתמצא כלל) אני חושב שמקור הרעש היו מצד שמאל של הרכב (במבט מלפנים, כלומר ליד הרצועות) וידאתי שכל הרצועות תקינות וללא בלאי.

פרטי הרכב: פיאט בראבה 2001, אוטומט, ק"מ 87000, טיפול אחרון (רגיל) היה לפני כ3 חודשים.

אודה על התיחחסותכם, שבת שלום - אורן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש מגיע מהמשאבה ההידראולית שמתגברת את ההגה.

במילים אחרות המשאבה של ההגה כוח, מומלץ לבדוק את מפלס הנוזל יכול להיות שחסר לך

במידה ולא חסר נוזל כנראה המשאבה מתקרבת לסוף חייה

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שלחילופין משאבת ההגה תקינה וקיימת בעייה בצנרת המובילה את השמן מהמשאבה למסרק ולהיפך או אפילו בעייה של מסרק מה שקרה בדייהו רייסר שראיתי לא מיזמן. המשאבה הרעישה כמו התיאור הנ"ל ומיסתבר שמסרק ההגה לא שיחרר את שמן ההגה חזרה למיכל השמן כך שהמשאבה קיבלה יותר אויר משמן. בדוק אם בזמן הרעש שאתה מסובב את ההגה לאחד הצדדים מיכל מילוי שמן ההגה מבעבע...

:)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הגיוני, הרגשתי שהרעש מגיע מכיוון איזור הרצועות.

תוכלו להנחות היכן אני בודק את מפלס נוזל משאבת הגה הכח, במקביל אגשש בספר היצרן.

כמו כן, היכן ממוקם מיכל מילוי שמן ההגה - לוידוא הבעבוע?

לא חושב שרצועת ההגה משוחררת או יבשה, נראה על פניו תקין.

תודה חבר'ה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק חוסר שמן.אים חסר למלא עד הפס המצויר (מקסימום),לא מעבר,בספר זה מציין.לאחר נסיעה תיבדוק שהשמן לא מוקצף(לבן),או שקוף ויפה.במידה והשמן מקציף(רעש מהמשאבה),אולי המשאבה יונקת אוויר.בדוק צנרת הידראולית יבשה,ותעדקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיינתי בספר וירדתי לבדוק בעלטה.

קיים נוזל שמן הגה, המיכל לא מלא, אך נמצא בגבול התחתון/אמצע - סימן טוב.

אכן, בזמן סיבוב ההגה, הנוזל מבעבע (צבעו נראה לי חום שוקולד או משהו כזה) - אם כך מה זה אומר? שיש משיכה של הנוזל מן המיכל והבעיה לא שם?

איתרתי שמקור הרעש מגיע מהגלגלת העליונה, נשמע שם טיק קטן בכל כמה שניות (ללא תזוזת הגה). כאשר מסובבים את ההגה לצדדים הרעש גובר (וזה הרעש שציינתי בפנייתי).

האם מדובר במשאבה? תקנו אותי אם אני טועה, נראה לי שהיא ממוקמת בסמוך לגלגלת הפולי העליון (חוזר ומדגיש אינני מבין דבר וחצי דבר).

עקבתי אחר הצינוריות ולא איבחנתי בפגם.

הרצועות נראות תקינות.

כל יום לומדים משהו חדש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיינתי בספר וירדתי לבדוק בעלטה.

קיים נוזל שמן הגה, המיכל לא מלא, אך נמצא בגבול התחתון/אמצע - סימן טוב.

אכן, בזמן סיבוב ההגה, הנוזל מבעבע (צבעו נראה לי חום שוקולד או משהו כזה) - אם כך מה זה אומר? שיש משיכה של הנוזל מן המיכל והבעיה לא שם?

איתרתי שמקור הרעש מגיע מהגלגלת העליונה, נשמע שם טיק קטן בכל כמה שניות (ללא תזוזת הגה). כאשר מסובבים את ההגה לצדדים הרעש גובר (וזה הרעש שציינתי בפנייתי).

האם מדובר במשאבה? תקנו אותי אם אני טועה, נראה לי שהיא ממוקמת בסמוך לגלגלת הפולי העליון (חוזר ומדגיש אינני מבין דבר וחצי דבר).

עקבתי אחר הצינוריות ולא איבחנתי בפגם.

הרצועות נראות תקינות.

כל יום לומדים משהו חדש...

למען האמת חששתי בשבילך מהביעבוע המדובר. רוב הסיכויים שהמשאבה שואבת אויר יותר מנוזל מה שגורם לה להרעיש ולחרוק, דבר המעיד על בעייה במסרק ההגה שככל הניראה לא משחרר שמן הגה בצורה סדירה ואינו יוצר סירקולציה כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הבעיות שציינת היו לי לפני זמן קצר למעט הקצפה של השמן.

גם לי היו את אותם רעשים וכבר התחלתי להתעניין בקניית משאבת הגה מחודשת או חדשה.

לאחר הגעתי למוסך התברר לי שרצועת ההגה היתה משוחררת ולאחר מתיחה קלה הרעש נעלם.

נקווה שגם אצלך ישנה את אותה בעיה (רק מתיחת רצועת ההגה).

בהצלחה ושבוע טוב. :wink:

סובארו אימפרזה 1999 1.6 אוטו' + קיה סול 2011 1.6. אוטו'. :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן והבעבוע נוצר היות ורמת השמן נמוכה מדיי במיכל? לטעמי, לא חסר נוזל, המפלס נמצא בגבול התחתון אמנם אך ניכר שיש נוזל.

לנסות ולמלא קודם? אם כן, איזה נוזל ממולץ לבראבה 2001 אוטומט? לגשת למוסך בהקדם או שלא צריך למהר כל כך?

תודה על התגובות המלומדות ולא פחות חשוב - המהירות.

אורן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן והבעבוע נוצר היות ורמת השמן נמוכה מדיי במיכל? לטעמי, לא חסר נוזל, המפלס נמצא בגבול התחתון אמנם אך ניכר שיש נוזל.

לנסות ולמלא קודם? אם כן, איזה נוזל ממולץ לבראבה 2001 אוטומט? לגשת למוסך בהקדם או שלא צריך למהר כל כך?

תודה על התגובות המלומדות ולא פחות חשוב - המהירות.

אורן.

שקיימת בעיה יש לטפל בה בהקדם כדי שהנזק בשלב מאוחר לא יהיה גדול יותר. אסור שהמיכל יהיה בחוסר, זה סתם מזיק למשאבה ולמסרק כמובן. מלא כמה שצריך לפי הסימונים ושים לב לביעבוע אם קיים. במידה וקיים זה לא תקין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...