Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על התנהגות הביטוח והמוסך

שימו לב! השרשור הזה בן 4983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכנסו ברכב שלי בזמן שהוא חנה בחניה.

יש לי את פרטי הרכב הפוגע.

הכנסתי את הרכב למוסך שלא בהסדר כי רציתי שזה יהיה מוסך מורשה בסוג הרכב שלי מכיוון שהיה נזק רב לאוטו (כ-20000 שקל).

השמאי העריך את התיקון ב-6 ימי עבודה ונקבעו לי עקב כך 5 ימים של רכב חלופי.

לאחר 5 ימים הרכב לא היה מוכן והביטוח היה מוכן להאריך לי ביום אחד בלבד את השימוש ברכב החלופי, וטענו ש"אם הייתי משתמש במוסך הסדר זה לא היה קורה והרכב שלי היה מוכן", כאילו הסוכנת ביטוח יודעת את עומס העבודה בכל מוסכי ההסדר שלה.

למרבה הפלא המוסך נחלץ לעזרתי ואני עם רכב חלופי מטעמו כבר שבוע (בנוסף).

שם המוסך הוא "שגיא מוטורס" בפתח תקווה, המוסך אינו זול אך השירות שניתן שם הוא נדיר ביותר, אדיב ברמה שלא מוכרת לי במוסכים.

אני מעוניין לקבל חוות דעת על המקרה, האם טענת הביטוח לגיטימית? האם זה דבר מקובל שהמוסך מספק לי רכב חלופי לאחר תום ימי הרכב החלופי של הביטוח?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי העריך את התיקון ב 6 ימי עבודה. לפי דבריך הרכב כבר שבועיים במוסך. למה?

הנזק שלך צריך להיות מכוסה על ידי הרכב הפוגע.

השמאי הוא מטעם חברת הביטוח שלך או של הפוגע?

מוסכים מעמידים רכב חילופי , נוהג מקובל בלא מעט מוסכים.

רק צריך להיות מוכן שאולי לא ירצו לאשר את התיקון אם לקח כל כך הרבה ימים, כפול מההערכה הראשונית.או שהשמאי יתקן את הערכתו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות הביטוח רוכשות מספקים חיצונים חבילת שירות כאשר המבוטח אמור לדעת את תכולת החבילה החבילה יכולה לכלול רכב חליפי

למיקרה של תאונה גניבה גרירה וחילוץ שמשות החלפת גלגל ושרותים נוספים ניתן לרכוש חבילה זו אצל הספקים השונים בישראל לפחות 12 ספקים כאלו חברות הביטוח הינן מתווכים בנושא החבילות

כל המוסכים ככל הידועה לנו בסוג כזה של נזק מעמדים לרשות הלקוחות רכב חליפי מפתח מול מפתח החל מהיום הראשון ועד גמר

התיקון מחובתו של המוסך להעמיד אשראי עד לקבלת התשלום מחברת הביטוח של הפוגעה במידה וברשותו ביטוח מתאים

ביטוח רוכשים נכון או לא רוכשים בכלל

חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות הביטוח רוכשות מספקים חיצונים חבילת שירות כאשר המבוטח אמור לדעת את תכולת החבילה החבילה יכולה לכלול רכב חליפי

למיקרה של תאונה גניבה גרירה וחילוץ שמשות החלפת גלגל ושרותים נוספים ניתן לרכוש חבילה זו אצל הספקים השונים בישראל לפחות 12 ספקים כאלו חברות הביטוח הינן מתווכים בנושא החבילות

כל המוסכים ככל הידועה לנו בסוג כזה של נזק מעמדים לרשות הלקוחות רכב חליפי מפתח מול מפתח החל מהיום הראשון ועד גמר

התיקון מחובתו של המוסך להעמיד אשראי עד לקבלת התשלום מחברת הביטוח של הפוגעה במידה וברשותו ביטוח מתאים

ביטוח רוכשים נכון או לא רוכשים בכלל

חג שמח

רוזין סוכנות לביטוח. תשומת לבכם למודגש באדום. לא ברור לי מהיכן נשאב המידע.אתם טועים ומטעים.

1. לא כל המוסכים מעמידים רכב חלופי - נסו לקבל רכב חליפי במוסך מורשה יבואן שלא סופר את לקוחות הביטוח ממטר.
  2. המוסך חייב רק דבר אחד ללקוח. תמורת התשלום הראוי ליתן עבודה ראוייה. הוא אינו חייב לתת אשראי ן/אן כל הטבה אחרת. על מנת להתמודד מול מוסכי ההסדר, נוצרה סיטואציה בה אכן רוב המוסכים מעניקים אשראי מתגלגל ללקוחות הפרטיים התובעים צד ג' אלא מפורשות אין זאת חובתם.
  3. לעניין אותן "חבילות" אשר נרכשות דרך חברות ביטוח, לידיעת הקוראים, פסיקה לא מעטה של בתי המשפט הופכת את המבטחות לאחראיות גם לגבי תכולת אותה ה"חבילה".

חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לקרוא את חילוקי הדעות בין השמאי לבין סוכן הביטוח

דני מה ההגיון להטיל אחריות על חברת הביטוח בשרות שהיא רק מתווכת בו , ולפעמים התשלום נעשה ישירות לנותן החבילה.

יש ביכולתך להביא פס"ד בנושא שפסק לחובת חברת הביטוח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתווך דירה

האם אני אחראי שהדירה לא נבנתה כראוי והקונה תובע את הקבלן/המוכר .הזוי!!

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, עברת ממכוניות לדירות.

אם בדירות עסקינן, בעסקות תיווך יש מטלות על המתווך, כל מקרה חריג ,לגופו של עניין.

מהתיאור המאוד כללי שלך, עולה שלא. אתה לא אחראי, אלא אם כן ידעת שיש פגמים בבניה ו/או שמנעת מידע כלשהו שהיה בידיעתך עת ביצעת פעולת תיווך, שלו הבאת אותו לידיעת הרוכש, לא היה מבצע הרוכש את הרכישה.

במקרה זה לא תהיה חשוף באחריות ישירה לביצוע תיקון המבנה, אלא לתביעה פלילית על התנהגות בניגוד לחוק המתווכים, אופצית אובדן רשיון המתווך , ובנוסף, חשוף לתביעה אזרחית על הנזקים שנגרמו לרוכש.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני בוא נעזוב תיווך דירות כי כל מה שכתבת שם לא רלבנטי למה שאני כתבתי.

אני כתבתי על טיב הבניה . מתווך אחראי לטיב הבניה ??. הזוי !! כבר כתבתי ? כתבתי!!

כמובן שאם אני יודע מידע כלשהוא ואני לא מעביר אותו לקונה המיועד אני יכול להיתבע ברשלנות אבל אנחנו מדברים על סיטואציה נורמלית,:shock: שאפילו הקבלן לא יודע שהוא בנה חרה. זה הפועלים הממורמרים שלו ביצעו.במקרה הזה הקבלן אחראי גם אחראי.

נחזור לכאן עסקי רכב.

למה חברת הביטוח צריכה להיות אחראית אם מוסך ההסדר תיקן את רכבי ברשלנות.

אתה מכיר תביעה שכזו , אני לא.

קל וחומר שאין היא צריכה להיות אחראית אם מי שאמור לספק לי גרירה וההסכם הוא ביני לבין חברת הגרירה, גם אם אפילו חברת הביטוח היא שממליצה לעשות זאת אצל אותו גורם., וגם אם בגלל המלצתה היא מקבלת עמלה מאותו גורם.

וכאשר חברת הביטוח יודעת כי חברת הגרירה יש לה את האישורים הנדרשים על פי החוק, למה צריך ליפול על חברת הביטוח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קמת בבוקר, פתחת עיתון וראית מודעה של חברת גרירה והחלטת להתקשר עמם לשם קבלת שירות, לחברת הביטוח אין אחריות כמובן. אם קנית ביטוח שכולל גרירה, תיקון שמשות, רכב חלופי ועיסוי שוודי להרפית העצבים... לחברת הביטוח יש אחריות שילוחית על טיב השירות שמספקים קבלני המשנה שלה. כדי לא לשאת באחריות, על המבטחת להוכיח שעשתה כל שנדרש כדי לוודא ששלוחיה עומדים בסטנדרטים המבוקשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף

אתה תצטרך להוכיח כי אותו "שלוח" לא פעל כשורה ואח"כ להוכיח כי חברת הביטוח התרשלה בבחירתה.

חברת גרירה יש לה רשיון ממשרד התחבורה למוסך ולמנהלו יש רשיון ממשרד התחבורה . בזה יצאה ידי חובתה.

בוא נלך יותר קרוב, סוכן הביטוח שעשה לך את הביטוח הוא על פי החוק המפורש שלוח של חברת הביטוח. לפני כן היו עשרות פסקי דין , בשאלה האם הוא שלוח של המבטח או של המבוטח. ולכן נחקק הסעיף במיוחד בחוק חוזה הביטוח.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. "אין מדובר בעניין של מה בכך", קובע השופט, "שכן שירותי הגרירה הינם הטבה מפורשות הניתנת מכוח כיסוי ביטוחי שהקימה הראל בפוליסה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3910353,00.html

2. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3611435,00.html

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתווך דירה

האם אני אחראי שהדירה לא נבנתה כראוי והקונה תובע את הקבלן/המוכר .הזוי!!

מתוך חוק המתווכים:

8. חובת הגינות וזהירות

(א) מתווך במקרקעין יפעל בנאמנות, בהגינות ובדרך מקובלת, וימסור ללקוחו כל מידע שיש בידו בענין מהותי הנוגע לנכס נשוא עסקת התיווך.

(ב) במילוי תפקידו יפעל מתווך במקרקעין במיומנות ובסבירות וינקוט אמצעים הראויים בנסיבות הענין, לקבלת מידע מהותי הנוגע לנכס נשוא עסקת התיווך.

אפשר להניח שבמקרה מחלוקת, אם יצטרכו לפרש מהו מידע מהותי ומהם אמצעים סבירים, יצטרכו להגיע לכותלי בימ"ש שיכריע.

אם יבוא אליך קונה שיבקש שתמצא לו דירה, ללא ליקויי בניה (או ליקויים שוליים) - האם זה מטיל עליך חובה לעשות זאת ?

אם יבוא קונה ויבקש ממך לרכוש דירה אבל לא של אדם שנפטר בה - האם חובה עליך לברר זאת ?

אם הסכמת לכך - בוודאי שאתה מחוייב לנקוט באמצעים סבירים לגילוי המידע.

מידע מהותי, זה לא רק מה שאתה חושב כמהותי, לא רק מה שמהותי באופן אובייקטיבי, אלא מה מהותי גם ללקוח המזמין.

אומנם בדירות עסקינו ולא במכוניות, אבל ההסבר כאן הוא כדי להראות שמתווך אינו רק מפגיש שני צדדים אלא יש לו מחויבויות מעבר להפגשה.

חברת ביטוח אינו עוד איזה מאעכר, במובן מסויים היא נחשבת אוטוריטה כלפי האזרח. אם היא מציע שירות כלשהו כגון גרירה, תיקוני בית וכד', ניתן להניח שהאדם הסביר סומך על ה"מטריה" שנותנת חברת הביטוח בשירות הזה ועל-כך שמדובר במקום אמין ומהימן.

הבעיה היא אחרת עם מקומות בהסדר כגון מוסכים:

כשאתה הולך לתקן רכב במוסך שלך וושמאי שלך קובע X ש"ח ומנגד שמאי הביטוח מתמחר לפי מוסכי הסדר לפי מחיר עם הנחה שמקבלת חברת הביטוח זה כבר יכול לצאת 0.7X ואולי פחות.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר

הבאת שתי דוגמאות שונות

בראשון השירות של שגריר הייתה הטבה של הראל למבוטח אז ברור שהיא אחראית, יחד עם שגריר שהעבירה את העבודה לחאפר עלום שם ורשיוונות

בשני מדובר על כיסוי ביטוחי ישיר של חברת הביטוח המבצוע על ידי קבלן משנה, שהתרשל. התשלום לא נעשה לקבלן המשנה אלא לחברת הביטוח לכן היא אשמה יחד עם קבלן המשנה.

אני דיברתי על מקרה בו אתה עושה התקשרות ישירה עם קבלן המשנה , על פי המלצה חברת הביטוח , ואז כללי הרשלנות יהיו שונים.

וכאן פס"ד של אדון כוכבי שהבאת http://www.lawdata.co.il/UpLoad/PsakDin/666696.rtf

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...