Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מש"ק מטה - מידע על התפקיד?

Blaz00r
שימו לב! השרשור הזה בן 5094 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשעה טובה סיימתי היום טירונות 02 בניצנים (אחד החודשים המצחיקים שהיו לי בחיים :-)) ושובצתי כמש"ק מטה בבקו"ם (רמת"ג אכ"א אם להיות ספציפי), מה התפקיד בעצם אומר? הבנתי שהתפקיד דורש קורס של 4 שבועות אבל בצו הצבה אין שום אזכור לקורס ועד כמה שאני יודע בבקו"ם אין קורסים, אז איך אני אמור להתארגן? תיק לשבוע? יום?

תודה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שההכשרה מתבצעת במקום עצמו (OJT).

תמיד בצבא אל תביא כלום, כך יהיה לך תירוץ למה אתה צריך לחזור הביתה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, אז אתם אומרים לא להביא כלום חוץ מהטפסים, קיבלתי, אבל למישהו יש מושג אם אני באמת אמור לעבור קורס כלשהו? הרי קורסים בבקו"ם אני בספק ענק אם מתקיימים (וגם אם מתקיימים אין שם מקומות לינה חוץ מהאוהלים של הסרבנים ופלוגות ההמתנה, ועוד לא שמעתי על קורס של יומיות), יש אפשרות שהם יגידו לי "מפה אתה הולך לעבור קורס במקום X ואחרי הקורס אתה חוזר לפה"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכלס משק מטה זה פקידה.

מש"ק מטה זה חוגר שתפקידו הוא כזה שבעבר היה מוגדר כתפקיד קצין ולאחרונה הצבא הבין שאין צורך "לבזבז" קצינים על תפקיד כזה שכן גם חוגרים יכולים למלא אותו.

לדעתי ברח מהקורס הזה, חבל לבזבז 3 שנים על גידול כרס במשרד.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מש"ק מטה כמו שאמרו זה פקידה לכול דבר.

אם לא בראש שלך להיות פקידה תעוף מהקורס הזה מהר.

אם אתה רוצה בתפקיד שלא דורש יותר מידיי עבודה ויותר מידיי קריעת תחת, ולחזור יומיות קבועות, (למש"קי מטה אצלנו אין תורנויות) אז בכיף לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי את הצד הזה, אבל מצד שני גם שמעתי מאנשים שזה תפקיד שכולל בתוכו הרבה "תפקידי משנה" ושאפשר ליפול על משהו מעניין ואשכרה להשפיע על דברים ולהיות שותף בקבלת החלטות כאלה ואחרות, מה גם שאפשר לצאת מהתפקיד לקצונה.

לא יודע, אני אתחיל ואראה איך זה, מקסימום לא יתאים וננסה לצאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מש"ק שלישות אל תבנה על משהו מעניין יותר מדי.

הכל שאלה באיזה ראש אתה בא.

אני ניסיתי תפקיד עם משמעות וראיתי שלא טוב לי ועכשיו אני ג'ובניק שחוזר כל יום הביתה, עובד ויוצא עם חברים

ומבסוט מהחיים.

הכל שאלה של מה אתה מעדיף

תמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני אראה איך התפקיד ואז אחליט מה לעשות, טופס 55 תמיד זמין, למרות שנראה לי תמוה שתפקיד כזה שדורש נתונים מתאימים לקצונה מעבר לקב"א הוא להיות פקיד פשוט...

מה שעדיין לא ברור לי זה אם אני אמור לעבור קורס או לא, מחיפוש באינטרנט ראיתי שכן יש כאלה שלא עברו את הקורס ואני יודע מחברים ומחברים בטירונות שמי שקיבל קורס קיבל זימון ישירות למקום הקורס (צריפין, שדה דב למיון לקורסים בטכני וכו'). אני מניח שאני אגלה מחר :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הימלט כל עוד אתה יכול, אלא אם כן אתה אוהב לטחון שעות ועבודה יותר ממנקה רחובות אחרי יום העצמאות.

להיות מש"ק מטה במקום אחר יכול עוד להיות סביר. אבל ברמת"ג זה שואה גרעינית ממש ככה.

אני משרת במז"י, חברים שלי ברמת"ג מז"י באים ב 7 בבוקר והולכים בסביבות 7-9 בערב.

בזמן ששאר הבסיס עושה 8-5 במקרה הרע ו 9-2 ברגיל.

הם אוכלים במשרדים שלהם בגלל שאין להם זמן לצאת להפסקה.

תתעקש על תפקיד אחר יש הרבה דברים מעניינים לעשות גם בתחום השלישות.

אני לדוגמא מש"ק רמות פעילות. עושה תקן קצין.

אני בעל תפקיד מפתח בזרוע היבשה, אני בעל השפעה עצומה על מערך הלוחמים בזרוע.

נוגע בנושאים סודיים ומענינים . לדוגמא אתה צריך לבחון האם מגיע ליחידה X רמת פעילות גבוהה יותר

הם מזמנים אותך ליום תצוגה ואתה רואה את היחידה בפעולה, אפילו נותנים לך להתנסות בעצמך בכלים שונים.

אז נכון אני ג'ובניק שעושה יומיות אבל אני תורם המון לצה"ל, נהנה מכל רגע בשירות ( נו למי אני משקר .. 75% מהזמן)

בקיצור אל תוותר להם אם אתה רואה שזה לא מתאים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אואה, זאת התגובה הראשונה שאני רואה בכל האינטרנט ששוללת את התפקיד לגמרי :shock: למרות שמדובר על רמת"ג אכ"א בבקו"ם ולא רמת"ג מז"י (שאלו שני מקומות שונים, תקן אותי אם אני טועה).

דווקא מקריאה באינטרנט ראיתי שהדעות לגבי התפקיד חלוקות, יש כאלה שאומרים שאלו פשוט פקידים ומצד שני יש כאלו ששירתו בתפקיד ואמרו שהיה להם עניין והשפעה בקבלת החלטות ושהשירות עבר בסבבה, בשום מקום לא ראיתי שכתבו שהם טוחנים כ"כ הרבה שעות :arrow:

מה גם שכרגע אני בכלל לא בטוח שאני אשרת שם (רמת"ג אכ"א), אני עוד לא מבין אם אני אמור להגיע לשם ומשם יוציאו אותי לקורס (שלאחריו אני יכול להשתבץ בקריה, בבקו"ם, בשלישות רמת גן או במרכז הטכנולוגיה והלוגיסטיקה) או שאני אגיע לשם ופשוט אתחיל חפיפה ושם אני אשרת... מחר אני אהיה הרבה יותר חכם, אני מקווה :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום "השפעה" או משהו מעניין אולי תסדר קצת קומבינות לחברים טובים באיזה שיבוץ יותר קל"ב.

הקציני מיון מחליטים הכל אתה רק מטפל בניירת.

נכון רמת"ג אכ"א הוא לא כ"כ גדול אבל עדיין סמוך על סמוך, טוחנים שם עבודה.

סה"כ כמו שאר התפקידים הפקידותיים, יש כאלה שעושים יותר יש כאלה שעושים פחות אבל הכל אותו ח*א, התעסקות בניירת טבלאות וטלפונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא הזה של שירות בבסיס כזה או אחר נטחן כבר עשרות פעמים בשרשורים פה.

הכל תלוי בך , איך תיגש לתפקיד , איך תעשה את התפקיד שלך , איך תוציא את המירב מהשירות שלך.

גם עובד רס"ר בבסיס סגור יכול לעשות שירות אחלה כמו שעושה עובד רס"ר בבסיס פתוח.

הכל תלוי בך , מה זה משנה לך התפקיד אתה לא הולך להיות לוחם , אתה כנראה הולך לבסיס פתוח (אני אישית כל כך נגד בסיסים פתוחים , אני שירתתי חמשושים ואחרי זה שבוע שבוע

וזה נראה לי כל כך לא ממצה וכל כך קשה לקום כל יום ב6 בבוקר

להיות בנסיעות עד 8 ולחזור הביתה ב6-7 בערב ואז שוב אותו הדבר

, לדעתי כל הענין של הצבא זה להיות במקום אחר סגור עם חברים אחרים ואנשים אחרים) , אז הצבא נתן לך כבר בסיס פתוח , קרוב לבית , יומיות , מה עוד אתה רוצה?

אז הביאו לך תפקיד שאתה לא מכיר , לך תנסה תיגש בראש חיובי , תראה שלא כיף לך לא טוב לך תגיש 55 או שתפנה לדרכים אחרות.

המלצות באינטרנט זה הדבר האחרון שיעזור לך פה (חוץ מההמלצה שלי :) ) , כל מי שרושם לך פה משהו זה על סמך השירות שלו והחברים שלו שהוא ראה , רק אתה חווה את השירות שלך ומה שתעשה ממנו.

איחלתי לחייל בהצלחה.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על התגובות!

עדכון מהיום:

הייתי אצל הקצינת מיון שאמורה לשבץ אותי לאחד מהבסיסים שציינתי למעלה והיא הציעה לי להיות רל"ש בקריה, היא תיארה את התפקיד כתפקיד כ"כ טוב ואיכותי ואמרה שהיא לא מציעה את זה לכולם (ובאמת היו שם עוד כמה משק"י מטה שחיכו לשיבוץ לבסיס והיא לא הציעה להם את זה) אז הסכמתי, והיא אמרה לי לחכות בחוץ ושהיא תקבע לי ראיון.

שהייתי בחוץ בדקתי קצת על התפקיד באינטרנט והתברר לי שמה שהיא תיארה הוא לא כל כך נכון, הבנתי שזה תפקיד של קריעת תחת אמיתית ושעקרו הוא לארגן למפקד (אל"מ) את הלו"ז, לדאוג שהלשכה תהיה מתוקתקת ושיכולים לקרות הרבה מצבים שמגיעים ב7 וחוזרים ב9 בלילה כי רק אז המפקד עוזב את הלשכה ואי אפשר לעזוב לפניו :?

בקיצור, אחרי המתנה של עוד שעתיים קבעו לי מחר ראיון ב10:30 בקריה "בשלישות מול משרד תורנויות/משרד רס"ר בסמוך לשער ויקטור" - איפה זה לעזאזל??), אני אראה מה יש למראיינת להגיד על התפקיד (כלום עדיין לא סגור, אני יכול להשאר כמש"ק מטה), כי ממש לא בא לי להיות סוג של פקיד שקורע את התחת בשעות-לא שעות :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. פקידים לא "קורעים את התחת". מקסימום הם עובדים. ללכת הביתה ב-7, וואלה, ממש "טחינה"...:roll:

2. אין עניין בלי אחריות ועבודה.

3. תפקיד הרל"ש משתנה בהתאם לבוס ותפקידו. זה יכול להיות משעמם, זה יכול להיות מרתק.

לא יודע מה איתך, אני מעדיף להעביר את הזמן בעשייה. הוא עובר יותר מהר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...