Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנורות אזהרה בשברולט קוואליר 96 - פרטים בפנים

הגולפנית
שימו לב! השרשור הזה בן 5342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באמת?

כל חיי הרכב השתמשנו בנוזל DEX COOL והבעיה עם החיישן הופיעה.

וכל מי שאני מכיר עם שברולט אלרו,אימפאלה,מאליבו חווה את אותם התופעות וכולם בלי יוצא מהכלל השתמשו בנוזל המקורי של AC DELCO .

לגבי ניתוק ל 45 דקות, אני מאמין שאם כבר אז כבר...

למה לקחת סיכון? 45 דקות זה זמן מעולה,עדיף אפילו שעה אם יש זמן.

בנוגע לנורת הבדוק מנוע,ישנה גם שיטה של איפוס ולמידה מחדש של מחשב הרכב.

משו עם הסוויץ' ,אני לא זוכר בדיוק אחד לאחד כי עשיתי את זה ממש מזמן אבל עד מחר אני מאמין שתהיה לי התשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה רבה ,

לגבי מנורת חיישן חום המנוע , לאחר כיפור יהיה זמן נעבוד על זה.

אז באיזה נוזל קירור הכי מומלץ להשתמש בסופו של דיון?

מקסים אני מפ"ת ויהוד זה די קרוב , האמת יש לי כמה מוסכים פה בעירי שהם ידועים כטובים.

אך אני ישמח לשמוע את הצעתך כי האמת הרכב המדובר נרכש מיהוד אולי זה איזה מוסך שטיפל בעבר ו/או ייתכן והמוסך שאתה מציע באמת בעל מחירים סבירים ועבודה טובה כמו שצריך.

נשמח לשמוע!

לגבי מנורת המנוע נקווה כי לא תחזור יותר ! (ולפחות לא בהקדם)

:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס, הנה אתה מכיר אחד שלו לא קרתה התופעה הזו.

מי יודע, אולי אתה וחבריך גם נמנים על נפגעי dex-cool :lol: , באמריקה מנסים להריץ תביעה ייצוגית על כך ש(כביכול) הנוזל הזה הרס מנועים תקינים וחדשים.

אני דוקא מכיר רבים שלא חוו את התקלה הזו. אי אפשר להסיק מזה כלום, כל מקרה לגופו.

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי יודע, אולי אתה וחבריך גם נמנים על נפגעי dex-cool :lol: , באמריקה מנסים להריץ תביעה ייצוגית על כך ש(כביכול) הנוזל הזה הרס מנועים תקינים וחדשים.

והמלצתך לנוזל קירור הינה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התביעה היא על נוזל של PRESTONE שביכול עמד בתקנים של DEX COOL .

כל הרכבים של GM משתמשים בסדרה הזאת של נוזלי קרור כנ"ל גם אופל,ביואיק,קאדילאק וכן הלאה וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dex-cool :lol: , או נוזל קירור אחר שהוכחה אמינותו, כמו למשל הפרסטון.

אציין שהתופעה הבעייתית עם dex-cool הופיעה רק במנועים מסוימים של GM , תשתמש ב-DEX אבל תמיד טוב לשים לב ולהיות עירני למצב מערכת הקירור. לא הוכח חד משמעית שהנוזל גרם לבעיה, אבל הכיוון היה דיי ברור, ואין מסקנה חד משמעית בנוגע לכך. הדילמה נגעה למשך השימוש בין החלפה להחלפה (החברה ציינה 5 שנים, וזה כנראה היה יותר מידי).

אצלי יש DEX , אבל אני מרגיש את המנוע כאילו הוא חלק ממני :-) , לכן קשה לבעיה לצוץ בלא שארגיש בה מייד, מה גם שאני בודק את המערכות השונות לעיתים תכופות.

מקס - התביעה היא על DEX של GM ולא תואמי DEX כמו של פרסטון, אל תבלבל.

להלן ה"פשרה" בעניין.

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל אצלי,אני מרגיש את הרכב כאילו הוא חלק ממני.

בוא ותשמע את המנוע שלי שואג :wink:

המנוע גיר אצלנו בקאוואליר מרגישים כמו חדשים אחד לאחד,אתה מוזמן לבוא ולבקר ( תמיד רציתי לראות איך נוסעת קאוואליר ידנית... :roll:) :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK לאחר קריאת התגובות בשרשור החלטתי לטפל בבעיה השנייה

כמו שנאמר המנורת צ'אק של המנוע נעלמה וטופלה לאחר איפוס ע"י ניתוק המצבר.

היום הלכתי וקניתי נוזל קירור אדום פרסטון GM והתחלתי לפרק את מיכל האיבוי (המים)

אחרי הפירוק שפכתי את כל המים ומה שצריך ולתדהמתי מהמיכל יצאו מים אם חלושה אפשר לקרוא לזה , בוא נגיד שצבר ליכלוך.

כמובן שטפתי אותו טוב טוב כמו שצריך ניקיתי את אזור חיישן המים (המנורה שהייתה דלוקה)

ולאחר מכן חיברתי היטב והוספתי את נוזל הקירור המומלץ.

יש לציין ראשונית כי המנורה נעלמה וכבר הכול יותר טוב וכמובן תודה לכולם!

רק מה , בשל הליכלוך שהיה אני פונה אליכם מה כדאי לעשות !

האם ללכת לבצע ניקוי מערכת אצל מכונאי כמו שצריך או לשפוך את המים מהרדיאטור ולמלא נוזל קירור חדש ושטיפה אם צינור מים כראוי.

ממתין לתגובותיכם והצעותיכם , בתודה מראש על הכול!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי,שטיפה עם צינור מים כמו שצריך... יש לך אפילו חומר מיוחד לניקוי ראדיאטורים.

השאלה כמה אתה מוכן להשקיע,לדעתי לא יזיק לך שטיפה לרדיאטור עולה באיזור ה150-200 ש"ח.

ותמלא לה נוזל קרור רענן,שים לב אגב שאת נוזל הקרור של פרסטון לא מוהלים! בשום פנים ואופן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בוודאי שלא אני לא מוהל!

שאלתי בגלל שהרדיאטור הינו יחסית חדש מלפני 2-3 חודשיים .

אז שטיפה כראוי אם צינור ומילוי נוזל קרור (פרסטון אדום כראוי) יעביר את המהלך!

OK תודה , ביום שלישי אחר הצהריים ניכנס לפעולה!

בתודה מראש על הכול מקס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף,

אם הרדיאטור חדש,בזבוז כסף להשקיע על ניקוי כללי שלו.

שטוף טוב עם צינור,תמלא את הנוזל החדש,תנסה לגעת גם בחיישן של המיכל עיבוי על הדרך...

דרך טובה לשטוף אותו אגב עם החומר של הניקוי חלונות הביתי,תמלא אותו בתוך המיכל עיבוי,ושטוף אותו טוב טוב בפנים.

וזהו,אגב על הדרך בדוק מלפס שמן הגה כח בקאוואליר.... משאבה יקרה מאוד :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי,שטיפה עם צינור מים כמו שצריך... יש לך אפילו חומר מיוחד לניקוי ראדיאטורים.

השאלה כמה אתה מוכן להשקיע,לדעתי לא יזיק לך שטיפה לרדיאטור עולה באיזור ה150-200 ש"ח.

ותמלא לה נוזל קרור רענן,שים לב אגב שאת נוזל הקרור של פרסטון לא מוהלים! בשום פנים ואופן!

שלום,

1. האם זה בדוק, וכולם מסכימים, שלא מוהלים נוזל קירור של פרסטון?

2. נוזלים שכן מוהלים אותם, במה בדיוק מוהלים אותם?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האם כולם מסכימים הרוב יצטרך לענות על זה , אני יודע שיש מוסכים שמוהלים אולי לצורכי חיסכון ואלי כי צריך לא בטוח בהחלטה.

לגבי במה מוהלים לרוב זה במים (אלה אם כן יש לך הצעות אחרות במה למהול :?:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מוסכים שעובדים עם תרכיז שאותו כן מוהלים במים, ויש מוסכים שעובדים עם נוזל קירור מוכן (נמהל במים ביצור).

וגן לפרסטון ישנם שתי אותן שתי האופציות אז התשובה היא מאוד תלויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האם כולם מסכימים הרוב יצטרך לענות על זה , אני יודע שיש מוסכים שמוהלים אולי לצורכי חיסכון ואלי כי צריך לא בטוח בהחלטה.

לגבי במה מוהלים לרוב זה במים (אלה אם כן יש לך הצעות אחרות במה למהול :?:)

טוב בדקתי את הנושא הזה בשעה האחרונה.

דבר ראשון נוזלים לקירור שצריך למהול אותם, הטוב ביותר זה מים שעברו תהליך של אידוי ועיבוי, וזה יוצר תוצאה של מים מזוקקים עם חומציות נמוכה, המים המזוקקים שנמכרים מכל מיני צורות היום, הם בעלי חומציות גבוהה משל מי ברז, ואם משתמשים בהם צריך להוסיף 50 אחוז מי ברז, ואת זה להוסיף לנוזל הקירור, אולי כדאי להרתיך את מי הברז לפני כן. הבנתי שמי המזגן אינם מומלצים ודומים בחומציות שלהם למים מזוקקים.

דבר שני לפרסטון יש נוזל מהול ולא מהול צריך לבדוק לפני כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...