Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר בפולקסווגן בורה

zurikk
שימו לב! השרשור הזה בן 5233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ארחיב ואומר

הייתי מחליף את הכדאי בחובה !

בקשר לזה שאמרו לך שמיותר, זה פשוט דרך נעימה יותר להתחמק מהעבודה שאף בעל מקצוע לא רוצה לקחת עליה אחריות בגלל העבר המפוקפק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בתוך הסלט של הגיר ולא גיבשתי החלטה מה לעשות..

מחזיק בבורה שנת 2002 שכרגע עברה 95K, חשבתי לגשת למוסך לקנות שמן בעצמי וכן לעשות את ההחלפה...

אבל די חושש שבאמת הגיר יתחיל לעשות בעיות לאחר ההחלפה!

ומצד שני חושש שהגיר יעשה בעיות אם אני לא יחליף את השמן בזמן!

מבקש את עזרתכם בקבלת ההחלטה....

לפני שנתיים רון נתן תשובה מוסמכת וברורה ואם בכל זאת רוצים חידוד אז הנה:

אין כל צורך בהחלפת הנוזל באופן יזום. אם בכל זאת רוצים לעשות זאת, התיבה לא "תתפגר", כל עוד משתמשים בנוזל המתאים ועושים עבודה מקצועית ונכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים בררתי בשביל הבורה שלי. נאמר לי חד וחלק - מיותר לגמרי! מה שכן, כדאי להרכיב קולר גיר חיצוני. בהצלחה!

מי שאמר לך זאת הוא כנראה מוסכניק שעובד בצ'מפיון או אחד שאינו חפץ להסתבך ולגלות שלאחר החלפת הנוזל הלקוח מתחיל להתלונן על בעיות בתיבה שהיו קיימות כבר קודם להחלפה.

בתיבה תקינה החלפת הנוזל רק תתרום לאורך חיי התיבה.

הייצרן אינו אוסר החלפת נוזל ATF להיפך הוא מסביר שהחלפת הנוזל רק תשמור על אורך חיי התיבה.

גם אני בתוך הסלט של הגיר ולא גיבשתי החלטה מה לעשות..

מחזיק בבורה שנת 2002 שכרגע עברה 95K, חשבתי לגשת למוסך לקנות שמן בעצמי וכן לעשות את ההחלפה...

אבל די חושש שבאמת הגיר יתחיל לעשות בעיות לאחר ההחלפה!

ומצד שני חושש שהגיר יעשה בעיות אם אני לא יחליף את השמן בזמן!

מבקש את עזרתכם בקבלת ההחלטה....

אינך יכול להחליף את נוזל בעצמך מכיוון שיש צורך לנטר את טמפ' השמן בזמן בדיקת מפלס השמן ותצטרך כלי מיוחד לשם מילוי שמן חדש.

untitled.JPG

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

כבעלים של סקודה אוקטביה 1,9 TDI שנת 2002 שהגיר שלה שופץ בימים אלו ביררתי במספר מכונים מוכרים ומכובדים בצפון לגבי סוגיית החלפת שמן גיר.

בכולם נמסר לי שאין שום איסור להחליף את נוזל ה ATF ואפילו מומלץ לשמירת אורך חייה של התיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית:זהו שמן FOR LIFE ע"פ היצרן. נכון שהכי טוב לגיר זה החלפות כל 50000-60000 ק"מ.אבל לצערי הנסיון מזה כעשר שנים לימד אותנו להיזהר ולהזהיר את הלקוחות מפני בעיות שעלולות להיווצר לאחר ההחלפה.

הציטוט מספר הרכב הוא מהימים שהיבואן ביקש להחליף כל 60000 ק"מ בגלל תנאי מזג אויר קשים יותר אצלנו. ולאחר אין ספור תקלות שהופיעו לאחר ההחלפות חזרו להוראות המקוריות של היצרן. החל מ 2006 יש להחליף רק בתיב"ה ה-DSG 6 הלוכים כל 60000 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית:זהו שמן FOR LIFE ע"פ היצרן. נכון שהכי טוב לגיר זה החלפות כל 50000-60000 ק"מ.אבל לצערי הנסיון מזה כעשר שנים לימד אותנו להיזהר ולהזהיר את הלקוחות מפני בעיות שעלולות להיווצר לאחר ההחלפה.

הציטוט מספר הרכב הוא מהימים שהיבואן ביקש להחליף כל 60000 ק"מ בגלל תנאי מזג אויר קשים יותר אצלנו. ולאחר אין ספור תקלות שהופיעו לאחר ההחלפות חזרו להוראות המקוריות של היצרן. החל מ 2006 יש להחליף רק בתיב"ה ה-DSG 6 הלוכים כל 60000 ק"מ.

יש בידך מסמך המאשר את הכתוב ?

אני חושב שאתב טועה, ההוראות החדשות לתיבות מסוג 01M-AG4 החל משנת 2006 להחליף נוזל ATF כול 60K במדינות שבהם קיים אקלים חם כגון: ישראל,סוריה,לבנון,אירן..

החלפת שמן בתיבות DSG מטיפוס 02E היא כול 30K או 60K (תלוי במספר השילדה מכיוון שקיימים הבדלים בין תיבות שהותקנו במהלך השנים)

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...