Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מדחס מזגן בגולף

oba3k
שימו לב! השרשור הזה בן 6260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתקופה שעבדתי בחנות חלפים לרכב עניין המדחסים בגולף-4 זכור לי היטב. להערכתי זה אחד הדגמים (פרט לאמריקאיות מסויימות) שהיו נמכרים הכי הרבה.

להערכתי יש שם איזה טעות או פגם שגורמת למדחסים הללו ללכת בטרם עת (בין אם זה מעט שמן כמו שדניאל הזכיר, או מעט גז או כל דבר אחר).

האימפרזה שהיתה לי נפרדה מהמדחס המקורי שלה לשלום אחרי כמעט 11 שנים אצל מי שקנה ממני את הרכב, האימפרזה השניה שהיתה לנו (מודל 93) נוסעת עד עצם היום הזה (14 שנה) עם 0 תקלות מזגן (לא דליפות ולא כלום). לפני שנתיים בוצע ריענון לשמן+גז (ומייבש) כטיפול מונע בלבד (לא היו בעיות קירור).

לא הייתי רץ להסיק מסקנות שהמדחס לגולף-4 ספציפית הוא לא בעייתי. אני חושב שלהשוות מדחס של גולף-4 למדחסים אחרים עלול לעשות למדחסים האחרים עוול גדול :D

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהבעיה נובעת מחוסר טיפול נכון במערכת מיזוג האוויר כמו מילוי גז או שמן לא לפי הנחיות היצרן מה שגורם נזק בלתי הפיך למדחס לאורך הזמן.

בכול מקרה מומלץ להתבונן בקובץ שנקרא COMPRESSOR DIAGNOSIS בקישור המצורף

http://www.sanden-europe.com/QuickPlace/extranethome/PageLibrary80256DEA004100E0.nsf/h_Toc/440BFEF71256F861802571FD0057C765/?OpenDocument

בכול מקרה מה הנקודות התורפה של שיפוץ עצמי של מדחס במידה ויש ברשותיי כלים+PDF של יצרן המדחס+חלקי חילוף וניסיון בשיפוץ מדחסים אין.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עידכון קצר.

הלכת לאשר מזגנים. אחרי שהוא הסתכל על המזגן כמעט חצי שעה, הרבה יותר מ2 המוסכים האחרים שהלכתי אליהם, הוא אמר שזה כנראה אחד הצינורות סתום, אולי בגלל שערות שהכלבה השאירה. בכל מקרה כנראה שהמזגן דחוס. אני אקפוץ אליו באמצע השבוע שוב ונקווה שהעניין יפתר בזול. :-)

אם זה לא המדחס זה די מעצבן. הלכתי ל2 מוסכים אחד פליקס ואחד אחר לא מורשה אך מתמחה בפולקסווגן ושניהם אמרו לי שהלך המדחס כמעט מבלי להסתכל על המערכות. :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדחסים בעלי ספיקה משתנה יש שתי נקודות תורפה, האחת היא שסתום הויסות הפנאומטי שנתפס וניתן להחליפו בנפרד, יש מדחסים שניתן לבצע זאת ללא פירוק המדחס לגורמים. הבעייה שכאשר הוא נתפס זה לרוב על מצב ספיקה נמוכה, מה שגורם לרעב שמן למדחס בסיבובים גבוהים ולשחיקת בוכנות וצילינדרים.

השני, הוא חוסר שימון, שגם מאפיין מדחסים מסוגים שונים כגון מדחס רוטורי (סכינים), הנזק לרוב הוא משמעותי עד להתפסות בוכנות והרס טוטאלי.

נקודת התורפה הוא שימוש בחלקים אכותיים, דבר שמייקר את עלות השיפוץ והופך אותו ללא משתלם כלכלית , וכמובן בעיות של אטימות.

וזה מביא אותנו לעניין המרכזי, ללא יכולת לבצע בדיקת אטימות ע"י צנרת לחץ מתאימה ובלון חנקן, לא תוכל להבטיח שיפוץ בצורה טובה.

הסוד האמיתי להצלחת שיפוץ מדחס או החלפה בחדש הוא לאו דווקא המדחס עצמו, אלא ניקיון המערכת. הרבה קורה שמדחס כושל הוא מתחיל להתפרק, שבבי המדחס הגוסס מגיעים עמוק לתוך מערכת המיזוג ורק מחכים להזדמנות להתגנב חזרה למדחס החדש.

לכן, בכל החלפת מדחס יש לבדוק את מצב השמן שלו, ועפ"י זאת לשפוט האם יש לבצע שטיפת מערכת יסודית .

דבר נוסף, חשוב להחליף את הקולט/מייבש בכל החלפת המדחס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...