Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ב-23K שקל חדש בשרשור שבכותרתו נערך

חידודי
שימו לב! השרשור הזה בן 6425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוא נעשה את זה הפוך - חוץ ממחיר הקניה, כמה אתה מוכן להוציא בחודש על אחזקת רכב (כולל דלק, ביטוחים, רישוי, תיקונים, ירידת ערך וכו') ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

OK

אני יכול לשים על הרכב לחודש משהו כמו בין 1500 ל-2000 ש"ח, אבל כמובן שאני מעדיף לשלם מה שפחות, אני לא מליונר.

אני אמנם נהג חדש אבל אני 'קשיש' בגיל (37) ואני מחפש משהו מסודר לנסוע לעבודה ולחזור בדרך מסודרת (מבשרת עד ירושלים).

חשוב לי הנסיעה הנוחה, שתא הנהג יהיה מרווח - אני לא רזה במיוחד, הבטיחות, ושחוץ מטיפולים שוטפים הרכב כמעט ולא יראה מוסך, לא מעניין אותי ביצועים מדהימים בכביש - אפילו לא מעט.

למעשה, הילדים שלי לומדים מטר מהבית, ובכל מקרה יש לי יותר משלושה ילדים כך שהם לא יכנסו כולם באוטו, ברוב מוחלט של הפעמים (למעלה מ98% מהפעמים) אני כנראה לבד באוטו ולעיתים נדירות עם אשתי.

כמובן, שאני מעדיף שיהיה מקום מרווח לאחורה בשביל פעם בשנתיים אולי שאני אקח חלק מהילדים לטיול, אבל בשביל זה אני יכול לשכור אוטו גדול פעם בשנתיים במקום לשלם כל יום.

אני מתייעץ במיוחד לגבי רכב שראיתי אתמול - קסטניה שנת 97, מנוע 2000, אני אבל חושש שהאחזקה שלו מאוד יקרה - שוב, אני יכול לשלם קצת יותר על נוחות אבל לא תוספת של יותר ממשהו כמו 10/15%.

במכלול הנתונים, האם האוטו הזה מתאים לי? הדלק לא יקר? הרכב אמין? האם בשביל להחליף חלק ברכב אצטרך לנסוע עד מוסך בודד בתל אביב של החברה שיגבו ממני הון תועפות וגם יגידו לי להשאיר את האוטו שבועיים עד שהחלק יגיע?, אשמח מאוד לתשובה כי אני לא מבין כלום ברכבים.

תודה עד עכשיו ותודה רבה מראש על העתיד

חידודי

בוא נעשה את זה הפוך - חוץ ממחיר הקניה, כמה אתה מוכן להוציא בחודש על אחזקת רכב (כולל דלק, ביטוחים, רישוי, תיקונים, ירידת ערך וכו') ?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40*30*12 = בערך 15K ק"מ בשנה, נסועה די נמוכה. ברכב ש"אוכל" 1:9 זה 1666 ליטר, במחיר של 6 שקל לליטר זה 10K ש"ח לשנה על דלק או לחודש - 833 ש"ח רק על דלק.

טסט ניקח כ 1300 לשנה, זה עוד 110 לחודש.

ביטוח חובה וצד ג' כ 200 ש"ח לחודש (2400 בשנה).

עוד לפי קלקולים וכו' יש לך למעלה מ 1100 ש"ח בחודש. בוא נעגל ל 1200.

עכשיו לפי הערכותיך יש לך עוד 300 ש"ח להוציא בחודש לתיקוני בלאי וקלקולים, טיפוח הרכב וכו'. ז"א בשנה 3600 ש"ח. זה סכום סביר : אחזקת מונדיאו 95 נפח 2000 סמ"ק עלתה לי פחות, ואני מניח שבסכום הזה תוכל גם להחזיק את הקסנטיה 2 ליטר.

מאידך, אני לא בטוח שהקסנטיה מתאימה בשבילך. בתחזוקה טובה היא אכן יכולה "כמעט ולא לראות מוסך", אבל לא על זה גדולתה, אלא על נוחות עילאית ואבזור. היא צריכה מישהו שמבין בה שיתחזק אותה. אני הייתי בוחר בכלל ברכב קטן יותר כמו פיאט פונטו, מאזדה דמיו וכד'.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...