Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אהלן לכולם!!! התייעצות לפני גיוס לחיל מודיעין...

עומרי
שימו לב! השרשור הזה בן 6876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל , שלום לכולם!!! כבר קרוב לשנה שאני לא מבקר בפורום. האמת , התגעגעתי...

ועכשיו לעניין:

בחודש דצמבר הקרוב אני אמור להתגייס לחיל המודיעין למסלול תומך אלקטרוניקה.

מטבע הדברים , דוברי החיל מתארים את המסלול כמרתק , מעניין בלה בלה בלה...

רציתי לשמוע מאנשים ששירתו במסלול זהה לשלי , או מאנשים שיודעים על המסלול , מה עושים שם מעבר לסיסמאות? , כמה אתה באמת תורם? , איך האנשים שם? , איך האווירה הכללית? (שגרה משעממת או תחושה של עניין ואתגר)

אני אשמח לשמוע מאנשים פה תשובות לשאלות ואם אפשר אז כמה עצות לשירות נעים בצה"ל.

בתודה רבה מראש , עמרי

וואלאק אתה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל העוזרים והתורמים:

בכל נושאי בטחון השדה, בשרשור הזה ובכלל - הכלל הוא "יש ספק? אין ספק!".

אם אתם לא בטוחים לגבי מה מותר ומה אסור - אל תכתבו, מקסימום שלחו ה"פ.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייבים לעשות יג' כדי להמשיך למסלול הזה, יש מבחנים למסלול זה במהלך יב'.

אם מישהו יודע משהו בקשר למסלול הזה שישלח גם לי בבקשה עותק מהתשובה שלו, סתם שאני אדע לידע כללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דצמבר אתה אומר? כנראה שיג' או יד' לא עשית. מחזורי הגיוס של אלו לא מתחילים בדצמבר.

יותר מדי אי אפשר לספר עקב מגבלות ביטחון שדה, צר לי.

אם אני מבין נכון, אתה מיועד לקורס טמ"ס. הקורס עצמו חביב מאוד, לא קשה במיוחד ולא ארוך (כחודשיים, אבל אל תתפוס אותי במילה).

השירות עצמו - ככל הנראה באחד מבסיסי המודיעין הפרוסים ברחבי הארץ. אתה בהחלט יכול להסיק מכך שיש סיכוי, יותר מסביר, שאתה תשרת בבסיס סגור, אי שם ליד הגבול. יש גם סיכוי קלוש שתגיע לאחד מהבסיסים הפתוחים, אבל לבסיסים כאלו מעדיפים, בדרך כלל, בוגרי יד' או את המצטיינים שבמצטייני הקורס.

שירות מרתק.. מעניין... תלוי מאוד.

כמו כל דבר, יש בסיסים יותר טובים ויש בסיסים פחות טובים. יש מקומות יותר מעניינים, עם קצינים מגניבים ואחלה חברה' (וגם אחלה בחורות, אם אתה מבין למה אני מתכוון). אבל באותה מידה אתה יכול גם להגיע למקומות שתקועים בחורים הכי גדולים שאפשר (ולבסיסי מודיעין יש נטייה למצוא את עצמם בחורים), עם יציאות גרועות ועבודה שלא נגמרת, מבוקר עד לילה. אבל יודע מה, דווקא אלו שיוצאים מהבסיסים ה"גרועים" בדרך כלל הכי מרוצים. אבל נעזוב את נושא הבסיסים...

תחושת התרומה בתפקיד הזה אדירה. בסך הכל, אתה אולי טכנאי ולא איש מודיעין, אבל גם איש המודיעין הטוב ביותר לא יוכל לעשות עבודתו ללא מינימום של עזרה טכנית, וכאן אתה נכנס לתמונה.

לא חייבים לעשות יג' כדי להמשיך למסלול הזה, יש מבחנים למסלול זה במהלך יב'.
לא נכון בכלל. המסלול של בוגרי יב' שונה לחלוטין מהמסלול של בוגרי יג'. התפקידים שמוצאים לשניהם דומים, אבל לא זהים.

לסיכום - מומלץ רק אם אתה מוכן לשירות רחוק מהבית ואוהב עבודה טכנית. רוצה לשבת במזגן כל היום? זה לא בשבילך...

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על ההשוואה בין התפקידים אלא על כך שלא חייבים להיות אחרי יג' כדי להיכנס לתפקיד של תומך אלקטרוניקה.

אפשר פירוט על הקורס? האם הוא נעשה בבסיס או בבית ספר כלשהו, והאם זה על מדים?

על הטירונות, כמה זמן, זה 02?

ועל השירות והבסיסים, האם כל הזמן נמצאים בבסיס, אין עבודות בשטח מחוץ לבסיס (במתקנים שונים)? ומה יש בבסיסים? יש חדר כושר, או דברים אחרים?

והאם התפקיד הוא רק כתור מתחזק או שמא יש גם התעסקות בפיתוח ושיפור המערכות?

כמובן שהכל בגבולות הב"מ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על ההשוואה בין התפקידים אלא על כך שלא חייבים להיות אחרי יג' כדי להיכנס לתפקיד של תומך אלקטרוניקה.

אוקיי...

אגב, מה זה תומך אלקטרוניקה? קוראים לזה טכנאי!

אפשר פירוט על הקורס? האם הוא נעשה בבסיס או בבית ספר כלשהו, והאם זה על מדים?

הוא נעשה בבה"ד 15, על מדים ובמשמעת צבאית מלאה, עם נשק, מסדרים, שמירות וא"ג על הבוקר.

על הטירונות, כמה זמן, זה 02?

טירונות 02 רגילה, מיד בסיומה תעבור ליחידת המעבר של חמ"ן.

ועל השירות והבסיסים, האם כל הזמן נמצאים בבסיס, אין עבודות בשטח מחוץ לבסיס (במתקנים שונים)? ומה יש בבסיסים? יש חדר כושר, או דברים אחרים?

בגדול, יש ויש. יש תפקידים שדורשים התעסקות מחוץ לבסיס ויש תפקידים שישאירו אותך בבסיס כל הזמן.

חדר כושר ודברים אחרים - כן, יש ברוב הבסיסים שאני מכיר, אם לא בכולם.רק אל תצפה למכון ברמה של הולמס-פלייס - זה יש רק בחלומות.

אל תדאג, יש המון מה לעשות במעט זמן פנוי שיש.

והאם התפקיד הוא רק כתור מתחזק או שמא יש גם התעסקות בפיתוח ושיפור המערכות?

כבוגר יב' קשה לי להאמין שתקבל תפקיד שכולל פיתוח של מערכות... אבל דבר אחד בטוח - בחמ"ן יש המון מקום להגדיל ראש. אם תרצה לשפר ולפתח, כמובן בלי לפגוע בעבודה הסדירה, אף אחד לא יעצור אותך. נהפוכו, יש המון עידוד לחשיבה ולפיתוח. אבל אתה זה שצריך להרים את הראש מהתחזוקה השוטפת ולהתחיל לשפר, וזה לא קל.

כמובן שהכל בגבולות הב"מ...

ראה תגובה באדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה אם אפשר...

אמרת יש תפקידים שצריך לצאת, יש כאלו שלא... איך זה נקבע לאיזה תפקיד אני אשובץ?

לפי מה שאני הבנתי משבצים לפי הציונים בקורס, הכי טובים מתעסקים במערכות המתקדמות יותר טוב והפחות טובים במערכות הפשוטות... האם זה כך או שיש עוד גורמים שמשפיעים?

והרי כל התפקידים זה תחזוקת מערכות שונות לא? השוני בניהם הרי הוא רק בסוג המערכות שבהן מתעסקים?

ותודה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר נכון רק בתאוריה.

כמעט כל טכנאי מטפל בכמה וכמה מערכות. חלק מהם מתקדמות מאוד וחלק קצת פחות. מההכירות שלי, יש מעט מאוד ציוד מיושן ו"לא מתקדם" בחיל.

התפקיד שאליו משובץ תלוי גם בציונים שלך, אבל בעיקר ברושם שתשאיר על המדריכים שלך. בסוף הקורס מתקבצים יחד המדריכים, מפקדי הקורס והמפקדים שלהם ומנסים להתאים את האנשים לתפקיד. כמובן, שמי שקיבל ציונים טובים כל הקורס משאיר רושם טוב במיוחד, ומי שנכשל, הפריע וניצנץ בגלוי משאיר הרבה רושם רע.

בכל מקרה, כאחד שכבר היה צריך לשבץ אנשים לתפקידים, אני יכול לספר לך סוד: הרבה פעמים משבצים דווקא חיילים חלשים יותר במקום שנחשב "חזק", וזאת מכיוון שיודעים שהטכנאים שכבר נמצאים באותו מקום חזקים מאוד, ויכולים להרים את הטכנאי ה"חלש" למעלה.

מה שכן, בדרך כלל יש גם התחשבות ברצונות של החייל. מנסים לתת לחייל שביקש מקום מסויים את מה שביקש, בתנאי שזה כמובן מסתדר עם מה שיש..

שיהיה בהצלחה בקורס!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...