Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אומרים על טבליות שמוסיפים למיכל מים מגבים?

anonport

פוסטים מומלצים

פעם היה לי על זה דיון עם חברים. 

נשארתי בדעה שלי שנוזל שמשות הוא כנראה ההוצאה הכי שולית וקטנה שיש בתחזוקת הרכב, ככה שאני לא מחפש לו מחליפים. 

יכול להיות שזה מוצר טוב, לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שההבדל הוא שבנוזל קנוי אין אבנית ואילו במים מהברז שמוסיפים להם טבליה יש אבנית. אולי הפתרון הוא להרתיח מים ולהוסיף אותם למיכל ברכב? זה מוריד את האבנית או לא? או פשוט להשתמש בתמי 4?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מציין את זה כחסרון. לכן אני בדעה של לקנות ג׳ריקן של נוזל לניקוי שמשות ולהמנע מההרפתקה. 

יכול להיות שיש פה חברים עם נסיון חיובי עם המוצר, נחכה ונראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה פעם בשנתיים מיכל נוזל כחול בהום סנטר. עולה כמו שני מסטיק בזוקה. לפעמים יש מבצעי 1+1.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתמש כבר שנתיים ואין שום בעיה הרכב נוצץ [שם כמות כפולה ממה שהם ממליצים שתי טבליות ל5 ליטר]

ממתי שהתחלתי להשתמש לא מתקמצן מנקה חלון בתחילת כל נסיעה גם אחורי

לפני 27 דקות, sperial כתב:

קנה פעם בשנתיים מיכל נוזל כחול בהום סנטר. עולה כמו שני מסטיק בזוקה. לפעמים יש מבצעי 1+1.

זה אמור להספיק לחודשיים גג אלא אם כם פעם בשבוע אתה משפריץ שפריץ אחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, רכוב כעומד כתב:

זה אמור להספיק לחודשיים גג אלא אם כם פעם בשבוע אתה משפריץ שפריץ אחד

ממלא רק בטיפול תקופתי, כמעט שנה בין טיפול לטיפול. מספיק בהחלט.

לא שפריץ בשבוע אבל לא חש צורך לתת שפריץ כל תחילת נסיעה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אחלה רק קח בחשבון שאתה צריך לקנות מים מזוקקים, בסופר אפשר להשיג 4 ליטר בערך ב10 שקל (באוטודיפו סתם יקר עולה 20-25 שקל פעם אחרונה שבדקתי). אם תשתמש במים מהברז האבנית תהרוס ותסתום לך את המתזים מתישהו

עריכה: אפשר גם לקנות בקבוק בכמה שקלים שמיועד לכך ביחס דילול 1:100 שיתן את אותה תמורה אולי אפילו יותר טוב כי זה מתמוסס ישר

עריכה שניה: גם מים של מזגן עובדים פשוט שמים מזגן בקצה הצינור ניקוז של היחידה החיצונית ונהנים ממים מזוקקים בחינם :) 

עריכה אחרונה על ידי Aviv13467
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל מחיר המים המזוקקים ונוזל שטיפת החלונות זהה, ובמבצעי 1+1 אפשר לשלב אותם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Aviv13467 כתב:

עריכה שניה: גם מים של מזגן עובדים פשוט שמים מזגן בקצה הצינור ניקוז של היחידה החיצונית ונהנים ממים מזוקקים בחינם :) 

לא מומלץ. בד"כ הצינור מלוכלך בחול, אבק וכו'.

לגבי נושא השרשור - באמת שלא מבין. פעם בכמה חודשים קונה 1+1 של 4 ליטר נוזל ברמי לוי ב20 ש"ח. באמת שלא מבין את ההתעסקות בסכומים הזניחים האלו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, anonport כתב:

במקום לקנות נוזל שמשות פשוט מוסיפים מים וטבליה. כדאי?

כדאי?

תלוי מי אתה ומה אתה. 

אם שאלת והתעניינת, זה כבר אומר שאתה בדרך לשם וזה אחלה.

מה שמציק לי בעיקר הוא שלא מעט חברי פורום הגיבו פה הרבה לגבי העלות הזניחה של הסכומים הזניחים הללו... בסדר, מקבל.

דין פרוטה כדין מאה, ואם אני יכול לחסוך - אז אני חוסך בלי להתחשב אם זה 5 ש"ח בחודש, או 120 ש"ח בשנה.

הפטנט שלי לחסוך ולהבין את משמעותה של הפרוטה הוא להמיר כל שקל שנחסך למוצר צריכה ולהבין ש- 10 ש"ח עלובים של חיסכון בחודש קונים לי אחלה רמקול JBL GO 3 מקורי בחינם בכל שנה רק כי חסכתי 10 ש"ח עלובים בכל חודש באיזו התנהלות אחרת ממה שהייתי רגיל לה ושלא עלתה לי בקריעת תחת של לחסוך ולהתקמצן על עצמי וללהסתגף בבית (וכותב את זה בנאדם שעזב בנק בגלל 6.5 ש"ח/חודש עלות דמי אחזקת חשבון אחרי 20 שנים).

מוצא את עצמי רוצה לקנות נניח רמקול נייד תקציבי בעד 50$, אז עושה סקר שוק, יושב על המחשב, נכנס לאתרים, מתלבט, קורא ביקורות, צופה בביקורות, קופץ לחנויות אינטרנטיות, פותח 50 תגיות בדפדפן כדי להשוות, ממשיך לעלי אקספרס, ואז לאמאזון, מברר על מותגים, מתלבט לגבי תקציב ומחיר ודגם... שבוע ואפילו שבועיים (כי אני לא רוכש אימפולסיבי) בשביל 50$... ואז נוזל חלונות ולא חוסך בו כי זה בסה"כ 10 ש"ח/חודש.

אז אולי הצלחתי להסביר כמה זה כיף להתייחס לחיסכון כמוצר צריכה שנניח והיית רוצה והמשמעות של הפרוטה הזו.

תחשוב אם אתה מכין נוזל חלונות מטבליה במקום לקנות אחד מוכן בתחנת הדלק, בכל שנה אתה רוכש לעצמך רמקול נייד JBL GO 3 מקורי. או להורים. או לחברה. או ליזידה.

טוב, זו הייתה פסקה קלה לגבי התנהלות כלכלית, חיסכון, דינה של פרוטה וכו'.

ולגבי הנושא של הפוסט - טבליות נוזל חלונות/שמשות לרכב - מה היתרונות של המוצר הזה על פני נוזל חלונות מסחרי מוכן שעולה 10-20 ש"ח ל- 4 ליטר?
אני משתמש בטבליות הללו כבר כמה שנים טובות (מעל 5 שנים לדעתי).

אני גם מכין נוזל חלונות במעבדה שאני עובד בה (מים מזוקקים + טבליה) ומחלק לכל עובדי ועובדות החברה ((150 איש~) שבה אני מועסק, עשרות ליטרים בחודש , מהם בסביבות ה- 100 איש לפחות לוקחים ממני באופן קבוע, באים לבקש (יש לי תמיד מוכן) או באים ולוקחים (יש עמדה ששם אני שם ג'ריקנים מוכנים ומי שרוצה פשוט לוקח גם בלי לבקש).

למה אני עושה את זה? - כי אכפת לי מהסביבה וזו שריטה אישית שלי, למרות שאני בוודאות שלא הולך להציל את כדוה"א ולהושיע את הפלנטה. ז' על כדוה"א.

קודם כל הבהרה - אני מאלו שחייבים שמשה נקייה בנסיעה, בכל נסיעה, ואני מנקה את השמשה בכל נסיעה (לא בכל יום, אלא בכל נסיעה, כמה פעמים שצריך ביום) באופן קבוע. לא מסוגל אחרת.

ככה שאפשר לומר שאני צרכן כבד של נוזל חלונות, ומשתמש בלפחות ג'ריקן אחד (4 ליטר) בחודש עד 2 ג'ריקנים בחודש (לרוב 2 ג'ריקנים בחודש).

הרבה? מעט? - תחליטו אתם.

מי שמשתמש בנוזל שמשות של "אלונית" שמכיל 2 ליטר והוא מספיק לו לחצי שנה, אין לו מה להיות בשרשור הזה ולקרוא את התגובה הארוכה והמפורטת לעייפה שלי.

יש את טבליות העלי-אקספרס שנדמה שכולן אותו הדבר, וזה ממש קזינו, פעם מקבלים טבליות מצויינות, ופעם מקבלים טבליות חרא (שלא נמהלות טוב וצריך 2 לג'ריקן של 4 ליטר). וההזמנה היא מאותו המוכר.

ויש את הטבליות של 303 מאמאזון ארה"ב שמיוצרות בארה"ב (ושעלו לי בזמנו 8.36$ עבור 25 טבליות).

מה הטבליות הללו מכילות?

לפי דעתי כלא כימאי או פורמולטור סיני של טבליות לנוזל חלונות - סבון (דטרגנט) וצבע כחול.

האם הטבליות הללו מנקות היטב את השמשה?

בהחלט ולגמרי. מדובר בסה"כ בסבון מיובש וארוז לטבליה שתפקידו להוריד שומנים מהשמשה ומים שמוהלים את הטבליה שעם גם ככה אלו שעושים את רוב עבודת הניקיון וההמסה.

האם הטבליות הללו שונות מנוזל חלונות מסחרי?

בהחלט ולגמרי. נוזלי חלונות מסחריים מכילים לפעמים גם אתנול (מסיר שומנים "רציני" יותר מסבון וממס פולארי) ולפעמים כל מיני תוספים למיניהם.

האם הטבליות הללו פוגעות בצבע של הרכב?

אם אתה כל כך מודאג ומחזיק טסלה סייברטראק עם ציפוי ננומטרי למידת מכונה עם שיפורי AI ששילמת עליו גזיליון ש"חים אצל מוטי משטיפת הרואה ואינו נראה בעפולה, אז תקנה נוזל חלונות מוכן ושחרר אותנו.

מדברים על רכבים רגילים שנשטפים פעם בחודש (הצחקתי את עצמי).

הטבליות הללו לא פוגעות בצבע של הרכב והן גם לא פוגשות אותו למספיק זמן בכדי שתוכלנה להזיק כל כך הרבה.

1. מחיר: הטבליות זולות יותר בהרבה, בלפחות פי 10 במחיר.

בא לך לחסוך? זה משנה לך לחסוך? סכומים של כמה עשרות שקלים משפיעים לך על מצב הרוח?

הפרש של 10-15-20-30 ש"ח בחודש עושה לך את זה?

האם אתה מרגיש עשיר כשהמשכורת כשכיר נכנסת לעו"ש ומיד בורחת החוצה לטייל לה בעולם הצרכניזם-העודף-לעייפה-עד-כמעט-כרוני המודרנו-קפיטליסטי ונעלמת בתוך פחות משבוע במקרה הטוב?

כל טבליה (טובה! אמריקאית, אבל גם עלי-אקספרס לפעמים) אפשר למהול פי 2 בלי שום בעיה וחשש, ולהכין ממנה 8 ליטר במקום 4 ליטר.

משמע טבלייה אחת בחודש שעולה 0.5-1 ש"ח במקום נוזל חלונות מוכן מתחנת הדלק (או מאושר עד!) שעולה 15 ש"ח במקרה העל הכיפאק.

במבצעים (או באושר עד!), ניתן הרבה פעמים להשיג 4 ליטר נוזל חלונות ב- 10 ש"ח... אז קונים 2 ג'ריקנים וממשיכים בחיים, אבל אני לא מתכוון לרדוף אחרי מבצעים ולנהל משק נוזלי חלונות בדירה ולאגור אותם כי נמכרו במבצע... היום יוקר המחייה הגיע גם לשם, ויותר קשה למצוא את המבצעים האלו, והסביר להניח הוא שנוזל חלונות עולה 15 ש"ח/מיכל ובדר"כ 20 ש"ח/מיכל וזה נחשב למחיר מצויין.

למזלי, יש לי מים מזוקקים (DDW) מהמעבדה שאני עובד בה, אז לפשוטי העם שהם לא פועלי מעבדות יש את אופציית המים מהמזגן המצויינת.

2. סביבה/אקולוגיה: אכפת לך?... אם אכפת לך אז אכפת לך. ואם לא אכפת לך אז לא אכפת לך.

אני יכול להבטיח לך בוודאות שעד היום כל קשי הפלסטיק ששתית בהם בחיים נתקעו בעין שמאל של צב ים-יבשה בשם שמואל, ערירי וגלמוד באיי הבתולה ביבשת סלובקיה.

הטבליות הנ"ל הן מוצר אקולוגי בהגדרתו שארוז בצנעה, סביבתי והרבה פחות מזהם.
במקום לרכוש בכל פעם ג'ריקן פלסטיק חדש, ולזרוק את הישן, ולרכוש חדש ולזרוק את הישן, ולרכוש חדש ולזרוק את הישן (כי מה תעשה בו?), ובכך לזהם את הפלנטה בעוד ועוד ג'ריקנים של פלסטיק (ובמיוחד אם אתה משתמש כבד כמוני), אתם פשוט מוסיפים טבליה לאותו ג'ריקן ועל זה מוזגים מים ופירגון לכדו"הא המזוהם שהילדים שלכם יגדלו בו.
כן, זה אולי שטויות, אבל למה לא להיות אקולוגיים אם זה על הדרך וממש קל?
לא שזה ישנה במשהו, ועדיין.

תשמע, זה נחמד לאללה להיות סביבתי בכל כך מעט מאמץ.

3. נוחות שימוש: אישית, אני מת על הטבליות הללו.
לא צריך לדאוג אם יש או אין נוזל חלונות ולרכוש ג'ריקן במיוחד... יש אפשרות לגמרי לגיטימית שכשנוזל החלונות ברכב נגמר והמתזים כבר לא משפריצים כלום, אז פשוט למלא את מיכל נוזל השמשות שברכב במים מזוקקים (כמובן שעדיף) ולזרוק לתוך המיכל עצמו את הטבליה... לחכות 5 דקות להמסה מלאה... ובום, יש לכם נוזל חלונות מוכן גם בלי ג'ריקן בכלל (לא צריך לאחסן שום ג'ריקן בשום מקום, גם לא בתא המטען).

מה החסרונות?

נו, החסרון הוא שצריך להכין לבד והרבה יותר נוח לקנות מוכן.

ברמת העיקרון, נוחות היא החיסרון היחיד לדעתי כי גם נוזל חלונות מסחרי וגם נוזל חלונות שמכינים לבד עושים את 90% אותה העבודה. אין הבדלים של שמיים בארץ.

בעולם הצרכנו-קפיטליסטי נוחות היא התשובה בהרבה מאוד מהמקרים.

יותר נוח לקנות סיגריה מוכנה מלגלגל לבד, ולכן סיגריה מוכנה יקרה יותר.

וכו' וכו'... אז נוזל חלונות מסחרי הוא יותר נוח כי פשוט רוכשים אחד ושלום על קובי משטיפת הנראה ואינו רואה בתנובות.

מוזמן לקרוא גם כאן תגובות ושאלות ותשובות.

מעולם מישהו בפורום באינטרנט לא התייחס כל כך ברצינות לשאלה לגבי טבליות של נוזל חלונות.

אני חייב להשיג חיים.

ובחורה.

קודם בחורה ואז החיים אולי יגיעו אחריה.

היו שלום.

עריכה אחרונה על ידי DAHUJI
הוספת קישור למידע נוסף
  • מצחיק 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

בדרך כלל מחיר המים המזוקקים ונוזל שטיפת החלונות זהה, ובמבצעי 1+1 אפשר לשלב אותם.

ייתכן, אבל נדמה לי שאתה מדבר על חנויות כמו הום סנטר שבהם מים מזוקקים ונוזל חלונות עולים הרבה יותר מ-10 שקלים שניתן למצוא בסופר כמו רמי לוי.

ובכל אופן, נראה לי שפות״ש רוצה להשיג יותר תמורה לכסף ואם זה המקרה בהחלט תערובת להכנה עצמית תהיה יותר חסכונית. אני קונה אישית נוזל שמשות בערך ב15 שקל בACE/אוטו דיפו וזה מספיק לי לחצי שנה, אני שוטף את הרכב מתי שיש זמן לפעמים זה פעם בחודש לפעמים פעם בשלושה חודשים תלוי בעומס בלימודים אבל אני מחזיק גם במגב שמשות כזה שיש בתחנות דלק שרכשתי מהום סנטר בזמנו וזה עושה את העבודה למקרים בהם אני רק רוצה לראות משהו דרך השמשה, משלב את זה ביחד עם מרסס קטן עם מים ושפריצר לניקוי חלונות כחול של הבית. הנוזל שמשות בעיניי זה יותר למקרים בהם באמצע נסיעה יש לי לכלכוך שהופיע.

לפני 3 שעות, taranta כתב:

לא מומלץ. בד"כ הצינור מלוכלך בחול, אבק וכו'.

לגבי נושא השרשור - באמת שלא מבין. פעם בכמה חודשים קונה 1+1 של 4 ליטר נוזל ברמי לוי ב20 ש"ח. באמת שלא מבין את ההתעסקות בסכומים הזניחים האלו.

נוזל שמשות ברמי לוי? לא מכיר. יודע שאפשר לקנות בהום סנטר או אוטו דיפו/ACE ושם זה עולה בין 15-20 שקל למיכל אחד של 4 ליטר. יודע שיש ברמי לוי ב10 שקל מים מזוקקים אבל לא מעבר

ולגבי לכלוך בצינור, אצלי בבית אין לכלוך בכלל, כנראה בגלל שהמזגנים יחסית חדשים ונמצאים בשימוש יום-יומי אבל מקסימום אפשר להשתמש במסנן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בנוזל שמשות מקורי של BMW. כל נוזל אחר שמתמשים בו גורם למשאבה של המים לשבוק חיים בשלב מסוים בחייה (כבר דובר על זה שנים בפורומים של BMW). הנוזל מגיע כתרכיז ביחס של 1:100, אותו אני מוהל לבד. 

התרכיז עולה 15 ש״ח ואני מעדיף להשתמש בו על פני מים גנריים מתחנת דלק, ככל שזה מיותר. זה זניח.

לפני שעה, DAHUJI כתב:

מה שמציק לי בעיקר הוא שלא מעט חברי פורום הגיבו פה הרבה לגבי העלות הזניחה של הסכומים הזניחים הללו... בסדר, מקבל.

דין פרוטה כדין מאה, ואם אני יכול לחסוך - אז אני חוסך בלי להתחשב אם זה 5 ש"ח בחודש, או 120 ש"ח בשנה.

הפטנט שלי לחסוך ולהבין את משמעותה של הפרוטה הוא להמיר כל שקל שנחסך למוצר צריכה ולהבין ש- 10 ש"ח עלובים של חיסכון בחודש קונים לי אחלה רמקול JBL GO 3 מקורי בחינם בכל שנה רק כי חסכתי 10 ש"ח עלובים בכל חודש באיזו התנהלות אחרת ממה שהייתי רגיל לה ושלא עלתה לי בקריעת תחת של לחסוך ולהתקמצן על עצמי וללהסתגף בבית (וכותב את זה בנאדם שעזב בנק בגלל 6.5 ש"ח/חודש עלות דמי אחזקת חשבון אחרי 20 שנים).

מוצא את עצמי רוצה לקנות נניח רמקול נייד תקציבי בעד 50$, אז עושה סקר שוק, יושב על המחשב, נכנס לאתרים, מתלבט, קורא ביקורות, צופה בביקורות, קופץ לחנויות אינטרנטיות, פותח 50 תגיות בדפדפן כדי להשוות, ממשיך לעלי אקספרס, ואז לאמאזון, מברר על מותגים, מתלבט לגבי תקציב ומחיר ודגם... שבוע ואפילו שבועיים (כי אני לא רוכש אימפולסיבי) בשביל 50$... ואז נוזל חלונות ולא חוסך בו כי זה בסה"כ 10 ש"ח/חודש.

אז אולי הצלחתי להסביר כמה זה כיף להתייחס לחיסכון כמוצר צריכה שנניח והיית רוצה והמשמעות של הפרוטה הזו.

תחשוב אם אתה מכין נוזל חלונות מטבליה במקום לקנות אחד מוכן בתחנת הדלק, בכל שנה אתה רוכש לעצמך רמקול נייד JBL GO 3 מקורי. או להורים. או לחברה. או ליזידה.

טוב, זו הייתה פסקה קלה לגבי התנהלות כלכלית, חיסכון, דינה של פרוטה וכו'.

רכב זו מותרות כנראה הכי גדולה בעולם, לכן 10 ש״ח הבדל בעלויות של אחזקת זה זניח. זו הייתה הכוונה של החברים כאן.

אתה יכול להגיד את זה על כל דבר בערך - אבל לדעתי זו לא דרך לחיות (אבל כמובן שלא נכנס לדיון ושכל אחד יעשה מה שטוב לו).

לפני שעה, DAHUJI כתב:

קודם כל הבהרה - אני מאלו שחייבים שמשה נקייה בנסיעה, בכל נסיעה, ואני מנקה את השמשה בכל נסיעה (לא בכל יום, אלא בכל נסיעה, כמה פעמים שצריך ביום) באופן קבוע. לא מסוגל אחרת.

ככה שאפשר לומר שאני צרכן כבד של נוזל חלונות, ומשתמש בלפחות ג'ריקן אחד (4 ליטר) בחודש עד 2 ג'ריקנים בחודש (לרוב 2 ג'ריקנים בחודש).

הרבה? מעט? - תחליטו אתם.

אני לא יודע מדוע אתה צריך להשתמש בנוזל חלונות באופן כה תדיר, כנראה שאתה עושה משהו לא נכון. אני משתדל לשטוף את הרכב פעם בשבוע או שבועיים (תלוי בזמן שלי), ואני לא זוכר את הפעם האחרונה שהשתמשתי בנוזל שמשות (ותהיה בטוח שאתה יכול לאכול מהשמשה שלי מרוב שהיא נקייה).

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@DAHUJI הפוסט שלך יותר מסובך מחוזה לרכישת פנטהאוז יוקרה, בגלל פריט שעולה כלום ורבע.

נתחיל במקורות: אתה מוצא מים מזוקקים ״חינם״. יש שיחשדו שמדובר ב״גניבה מהמעביד״. אבל אנחנו לא עובדים במעבדה אלא קונים מים מזוקקים בפז/הום סנטר/הסטוק הקרוב, במחיר זהה למחיר נוזל השטיפה. אז הטבליות רק מוסיפות לעלות, יותר זול לקנות את הנוזל המוכן.

שנית, אתה משתמש בנוזל בכמותֶשמספיקה למלא את הבריכה בקיסריה. הצריכה החודשית שלך שווה לצריכה השנתית שלי לשני רכבים.

וכשתשיג בחורה הדאגה שלך תהיה לטבליות מסוג אחר. כאלה שחשוב לחדש כל חודש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...