Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח מקיף למאזדה 3 2014

123Shmuel

פוסטים מומלצים

היי רציתי להתייעץ לגבי ביטוח של מאזדה 3 2014 ספיריט 

מצאתי רכב שמור שאני רוצה לקנות בערך 50 אלף ש״ח (המחירון 42)

בדקתי בכמה חברות לגבי ביטוח ואני רואה שביטוח מקיף יעלה לי 9 אלף ש״ח (6500 מקיף +2500 חובה) 

רציתי לשאול האם המחיר הגיוני אפילו עם מכת הגנבות שיש (נשמע לי יקר מאוד ) . 

והאם כדאי לי לקחת את הסיכון ולעשות רק חובה וצד ג, כי בסופו של דבר גם אם תהיה  גניבה היו משלמים מהמקיף רק מחירון . 

(לצורך ההשוואה ביטוח חובה וצד ג יעלה 4500 )

הפרש של 4000 לטובת הצד ג׳  והחובה אותו הדבר .

(נהג יחיד, בן 24 עבר ביטוחי נקיי של שנתיים עם צד ג ללא שלילות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול לענות לך, כי זה הסיכון שלך.

הביטוח למאזדה הוא מהיקרים (גמו גם ביטוח לטויוטה ויונדאי), ואני מניח שאתה צעיר ללא ותק ביטוחי, מה שמייקר מאוד את הפרמיה. אבל השאלה היא האם במקרה של נזק גדול, עד כדי הורדה של הרכב, מהכביש, תוכל לספוג אותו. אם לא - עדיף שתרכוש ביטוח מקיף.

וכמה הערות:

ראשית - אם לא הגעת לגיל 32 - האם נהגת על רכב של ההורים? אם כן - בדוק האם הצהרה שלך ושל ההורים כי נהגת ברכב ולא הוגשו תביעות בשנים האחרונות תוזיל את הביטוח. 

שנית - יש הרבה חברות וסוכנויות ביטוח שמתחרות על כספך. בצע סקר מקיף. אל תסתפק בהצעה ברשת, שיחה אישית (טלפונית) תוכל לחסוך לא מעט.

שלישית - האם יש מועדון צרכנות שאתה יכול להשען עליו? מקום עבודה או לימודים, כרטיס אשראי או מועדון אחר. לעתים אלה מציעים הנחות נאות.

והערת אגב - פתחת את השרשור בפורום הטכני. ענייני ביטוח שייכים לפורום המשפטי. אם תקפיד להעלות שאלות בפורום הנכון יגדל הסיכוי שתקבל תשובה.

חג שמח, ובהצלחה עם הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב גניב, לא ממליץ לוותר על מקיף. 

במידה והביטוחים יקרים לך מדי

( והם אכן יקרים יותר מרכבים משפחתיים אחרים, כי הרכב גניב ), תשקול לרכוש רכב אחר.

עריכה אחרונה על ידי vladclar
  • אהבתי 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, sperial כתב:

אף אחד לא יכול לענות לך, כי זה הסיכון שלך.

הביטוח למאזדה הוא מהיקרים (גמו גם ביטוח לטויוטה ויונדאי), ואני מניח שאתה צעיר ללא ותק ביטוחי, מה שמייקר מאוד את הפרמיה. אבל השאלה היא האם במקרה של נזק גדול, עד כדי הורדה של הרכב, מהכביש, תוכל לספוג אותו. אם לא - עדיף שתרכוש ביטוח מקיף.

וכמה הערות:

ראשית - אם לא הגעת לגיל 32 - האם נהגת על רכב של ההורים? אם כן - בדוק האם הצהרה שלך ושל ההורים כי נהגת ברכב ולא הוגשו תביעות בשנים האחרונות תוזיל את הביטוח. 

שנית - יש הרבה חברות וסוכנויות ביטוח שמתחרות על כספך. בצע סקר מקיף. אל תסתפק בהצעה ברשת, שיחה אישית (טלפונית) תוכל לחסוך לא מעט.

שלישית - האם יש מועדון צרכנות שאתה יכול להשען עליו? מקום עבודה או לימודים, כרטיס אשראי או מועדון אחר. לעתים אלה מציעים הנחות נאות.

והערת אגב - פתחת את השרשור בפורום הטכני. ענייני ביטוח שייכים לפורום המשפטי. אם תקפיד להעלות שאלות בפורום הנכון יגדל הסיכוי שתקבל תשובה.

חג שמח, ובהצלחה עם הרכב.

תודה רבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקיף עדיף אבל האם בכל מחיר? אני עושה השווה של סיכון לגניבה(סטטיסטי) מול עלות הביטוח נגד גניבה בלבד.

אם נגנבים מדי שנה 20 אלף רכבים מתוך 4 מיליון רכבים על הכביש, אז סיכון גניבה לרכב ממוצע הוא 0.5% מדי שנה.

עלות ביטוח נגד גניבה בלבד, נגיד 1,500 ש"ח, או 3.5% ממחיר הרכב מדי שנה (אם הרכב נגנב תקבל רק את "המחירון" 42 אלף),

זאת אומרת, חברת ביטוח לוקחת פי 7 מעלות גניבה ממוצעת מדי שנה.

האם הרכב שלך נגנב פי 7 או לפחות פי 5 מרכב ממוצע? יש לי ספק בזה, אולי פי 2-3

ז"א חברת ביטוח רוצה פרמיה פי 2 עד פי 3 מעלות ביטוח אמיתית נגד גניבה.

במקרה כזה אני לא הייתי עושה מקיף.

צד ג' מספיק אם אתה נהג זהיר, כי גם בביטוח תאונות אתה משלם פי 2-3 מעלות האמיתית.

או קונה רכב אחר ולא משלם מעבר למחירון מעולם.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga

לקסוס IS300h, אורה 03 Pro300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש פשוט רכב אחר,לא נורמלי עכשו כל שנה לשלם ביטוח מקיף למאזדה 8 אלף לשנה,פשוט לא.

תעשה השוואה בווישור למשל שיש אופציה לקבל הצעה באון ליין לפי מספר רכב,שם תראה הבדלים של אלפי שקלים בין מאזדה לטויוטה או יונדאי.

אני הייתי מחפש קורולה או יונדאי אלנטרה,בימינו לפני רכישת רכב צריך בהחלט לבדוק מחירי ביטוח לדגם הספציפי לפני רכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@EvGriga אתה טועה, כי החישוב צריך להיות לפי דגם הרכב, והסיכוי שמאזדה 3 או טויוטה קורולה ייגנבו גבוה מזה של סוזוקי או פיג'ו.

@דניאל1111 דווקא טויוטה ויונדאי בשורה אחת עם מאזדה. הבן שלי משלם מקיף לקורולה 2019 יוצאת ליסינג כפליים מאשר לסיאט ארונה 2024 חדשה מהסוכנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, sperial כתב:

הסיכוי שמאזדה 3 או טויוטה קורולה ייגנבו גבוה מזה של סוזוקי או פיג'ו.

אני הערכתי שסיכון לגניבה של הדגם שלו גבוה פי 2 או 3 מרכב ממוצע, אבל חברת הביטוח רוצה ממנו פרמיה גבוה פי 7 מעלות רכב ממוצע,

לכן דורשים ממנו פי 2 עד פי 3 מעלות של הדגם שלו.

זה בסדר שלרכב גניב פי 2 דורשים פרמיה גבוה פי 2, אבל לא פי 7.

דרך אגב, זה גם נכון לגבי ביטוח תאונות, לנהג צעיר דורשים פרמיות יותר מדי גבוהות, אולי כי יש נהגים צעירים לא זהירים, חב' ביטוח לא מבחינות אפילו בין נהג לנהגת.

לבת שלי (מעל שנתיים רישיון, ללא תאונות) דורשים פרמיה עבור ביטוח צד ג' כמו שממני דרשו עבור ביטוח מקיף לאותו רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה החלטת שהסיכון גבוה יותר פי 2 או פי 3?

אולי פי 10?

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מסתמך על סטטיסטיקה מומצאת - פי 2, פי 5, פי 800. אתה צריך לדעת אם הסיכון בגניבה או תאונה עצמית שווה לך 4 אלף שח בשנה. זה תלוי במצב הכלכלי שלך. מחירי הביטוח התייקרו מאוד, על אחת כמה וכמה כשמדובר על רכב גניב כמו ה3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vladclar כתב:

אולי פי 10?

רכב שבאמת גניב פי 10 מהממוצע חברות הביטוח יסרבו לבטח בכלל.

מי החליט שמאזדה3 יותר גניב? חברות הביטוח? הם שומרים בסוד מהציבור את נתוני הגנבות לפי הדגמים. מעניין למה?

אם תשאל סוכן ביטוח למה פרמיה של רכב שלך התייקרה - בשבילם כל רכב הוא "גניב".

הנתון האמיתי היחיד הוא שרק 0.5% מהרכבים נגנבים מדי שנה עכשיו, בשיא הגנבות, ז"א סיכוי ממוצע שהרכב יגנב הוא 1 ל 200 שנים.

אז בוא נחשב עלות "ממוצעת" של ביטוח נגד גניבה לרכב ממוצע שעולה 50 אש"ח:

חברות הביטוח משלמות כ-70% מהכנסות מהפרמיות כתגמולי הביטוח למבוטחים (נתוני האוצר)

0.5% עלות + רווח של כ-30% מהעלות = 0.65% * 50 אש"ח =~ 325 ש"ח לשנה עלות ביטוח נגד גניבה לרכב ממוצע

אז איך מצדיקים התייקרויות של אלפי שקלים בפרמיות הביטוח? בטוח שזה לא בגלל עליה בגניבות רכב.

גם בערך רבע מהרכבים שנגנבו מחזירים לבעליהם, ככה שנתוני העלות נמוכים ברבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, EvGriga כתב:

מי החליט שמאזדה3 יותר גניב? חברות הביטוח? הם שומרים בסוד מהציבור את נתוני הגנבות לפי הדגמים. מעניין למה?

אם תשאל סוכן ביטוח למה פרמיה של רכב שלך התייקרה - בשבילם כל רכב הוא "גניב".

קודם כל, יש עליה חדה בגניבות באופן כללי,  גם בשנה שעברה וגם מתחילת השנה הזאת:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001475429

ויש נתונים לפי הדגמים כמה רכבים נגנבו ב 7 השנים האחרונות:

Screenshot_20240426_123946_Chrome.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקומות שבהם הרכבים יותר נגנבים ויש כאלה שפחות, אם אתה גר באחד מאתרי הבילוי המעודפים על הגנבים נראה לי ששווה לעשות מקיף או לעבור דירה

פילוח סטטיסטיקות גניבה לפי אזורים ע"פ נתוני איתוראן ופוינטר https://www.poenta.co.il/article/car-thefts-update/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להצדיק את חברות הביטוח בכוח. 

יש עליה בביטוחים והיא לא קשורה בשום צורה לרכב הספציפי או לנהג. 

הרי למה על פאקינג קיה פורטה אני משלם 20% יותר בביטוח משנה שעברה ללא שום שינוי בעבר ביטוחי? התחילו יותר לגנוב קיה פורטה? 

לא. אני פשוט מממן בעלי רכבים אחרים כדי שהם לא ישלמו 20 אלף ביטוח. 

כנ"ל לגבי אותו בעל מאזדה 3 ב-50 אלף שמכריחים אותו לשלם מקיף ב-15 אחוז מערך הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מצדיק חברות ביטוח. הם העלו מחירים בכזאת פרופורציה, כמו שסופרים העלו מחירים , ללא שום הצדקה. עדיין צריך לקנות מזון, עדיין ימשיכו לבטח רכבים.

על קיה פורטה שלך אתה לא משלם ביטוח כמו על מאזדה 3 מאותו השנתון, והטבלה שצירפתי מסבירה למה.

הבחור עם החישובים טען שכמות רכבים גנובים זה סוד, לא מפרסמים נתונים לפי דגמים, וכל רכב שאתה בא לבטח , בחברת הביטוח מספרים שהוא הכי גניב כדי לתקוע מחיר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...