Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מכם הוציא רישיון נשק?

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

הבעיה העיקרית בעיני היא גניבות הנשקים. לכן מגבילים שימוש אזרחי בארץ לנשק קצר עם מעט כדורים. למזער נזקים.

בארה"ב אתה יכול גם לרכוש טנק כל עוד הוא נמצא על הרכוש שלך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, taranta כתב:

הבעיה העיקרית בעיני היא גניבות הנשקים. לכן מגבילים שימוש אזרחי בארץ לנשק קצר עם מעט כדורים. למזער נזקים.

לפני השביעי לקחו ליישוב שלי את הנשקים הארוכים כי חששו שיגנבו אותו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, taranta כתב:

זה במילים מעטות לא נכון , ממליץ לראות 2 קטעים מעולים מסדרות טלוויזיה לאחרונה:

dark matter של אפל - כשהוא הולך בפרק 7 לקנות נשק ומסבירים לו את התהליך והוא מתייאש.

עונה שניה של Reacher כשהוא נכנס לPawn shop

בקצרה - כדי להוציא רישיון לרכישת נשק נתתי אישור לבדוק היסטוריה רפואית ופלילית + טביעות אצבעות + 2 ממליצים + תקופת המתנה של עד 30 יום שחוזרת על עצמה (מינוס טביעות אצבעות) כל פעם שאני רוצה לקנות נשק קצר.

ובנוסף עוד בדיקת רקע בחנות שלוקחת כמה ימים.

כדי להוציא רישיון נשיאה בסטייט שלי - אותו הדבר + 4 ממליצים שהם לא משפחה + ראיון עם הבלש האחראי על הנושא בעיר שלי.

אחרי מבחן ירי מעשי (דיי קל בקטע הזה) + הרצאה על שימוש בנשק מבחינה חוקית.

בנוסף יש כל מני הגבלות על נשקים שאפשר לקנות (אוטומטי ? בהצלחה עם זה ... נשקים ארוכים חייבים קנה מעל 16״ , חייב שהכת תיהיה מקובעת ושיהיה muzzle device שהוא מסוגים מסוימים ולא ניתן להחלפה)

כמובן - כשהמשפחה שלי בסטייט אדום שמעו על כל התהליך הם התפוצצו מצחוק.

ומה שהכי מגוחך - אתה יודע איפה יש הכי הרבה גניבות נשק ושימוש לא חוקי בנשק באיזורים אסורים ? בסטייטים שיש בהם את כל המגבלות.

עריכה אחרונה על ידי Liviur

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין. לא ידעתי. אבל גם אתה אומר שבסטייט אדום נראה אחרת.

אגב, רובי המיקרו תבור שמשמשים כרגע את צה"ל הם חצי אוטומטיים בלבד. תאמין לי שזה לא משנה כלום.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסטייט אדום זה נראה אחרת - אבל יש עדיין כמות הגבלות ברמה הפדרלית ומצד הATF ועדיין יש בדיקות רקע על כל פיפס - בזמן שרוב האנשים (כולל בארה״ב ואפילו בסטייטים שלנו) חושבים שאפשר להיכנס לאמזון ולהזמין m16 אוטומטי עם משתיק קול בערך או להיכנס לוולמארט ולצאת עם 5 גלוקים ו2000 כדורים. וזה ממש לא המצב.

כנ״ל לגבי החוקי ירי. בסטייט שלי - אפילו אם יש לי פורץ בתוך הבית - יש אוסף תנאים שמחייבים לעמוד בהם (כמו סכנה פיזית מוחשית לאדם) לפני שאני יכול לעשות משהו. (אבל שלא ינסו את זה בטקסס או בפלורידה ... שם פחות ...)

בקיצור - זה מורכב :)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Liviur כתב:

מה שהכי מגוחך - אתה יודע איפה יש הכי הרבה גניבות נשק ושימוש לא חוקי בנשק באיזורים אסורים ? בסטייטים שיש בהם את כל המגבלות

זה הכי צפוי שבעולם.

בדיוק כמו שבאמסורדם לא תמצא סחר לא חוקי בגראס כי פשוט אין צורך.

• רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, taranta כתב:

על פי חוק אסור להיות עם כדור בקנה בישראל מלבד בעת ביצוע ירי. זו גם הסיבה שלא טורחים להתעסק עם נצרה בארץ.

בסוף - אף אחד כאן לא מאבטח ואפילו לא שבכניק.

לא מכיר מצב של היום, אבל בזמני גם מאבטחים הלכו עם ניצרה ובלי כדור בקנה.

לפני 9 שעות, יובל .מ. כתב:

לעניין, ברור שבעזה תהיה עם כדור בקנה, אבל לך לסתם מוצב בשגרה, שלא לדבר על בא"חים למיניהם.

עוד פעם בזמני בעליה לשמירה בכל המוצבים וגם בכל הסיורים בכל הכלים כדור בקנה, נצרה פתוחה. מחסנית תמיד בנשק גם ביציאות הבייתה חוץ מטרמפים/תח"צ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

בדיוק כמו שבאמסורדם לא תמצא סחר לא חוקי בגראס כי פשוט אין צורך

העניין הוא:

לפני 48 דקות, taranta כתב:

+ שמערכת המשפט בבטייט שלך אשכרה מתייחסת לפורץ כתוקפן ולא כקורבן.

זה בדיוק.

המקומות שיש הרבה גניבות נשק וירי - הוא בעיקר בין כנופיות במקומות שבהם האכיפה רכה מאוד והסיכוי שלהם להיתקל במשהו עם נשק חוקי שישמש אותו להגנה נמוך.

במקומות שבהם יש לאדם זכות להגן על עצמו והרכוש שלו (השני בעיקר לא נכון בכל ארה״ב) - ומערכת האכיפה והמשפט קשוחות - יש הרבה פחות מהשיט הזה - לשלוף נשק לדוגמא באמצע טקסס שכמות הנשקים גדולה מכמות האנשים ולאיים על משהו - לא יגמר בטוב כנראה לפושע. בניו יורק שכמעט כולה “gun free zone״ (כלומר בעלי נשק חוקיים שלא עוברים על החוק לא יכולים להסתובב בהמון איזורים עם נשק , או בכלל לצורך הנקודה - להוציא רישיון נשיאה) אתה רואה את זה יותר.

בקיצור :) לקחת את ארה״ב כמקשה אחת זה כמעט תמיד לא נכון.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הלך הרוח פה, לא פלא שלאמריקאי הממוצע יש יותר סיכוי לירות לעצמו בביצים, מאשר לאזרח מערבי אחר בסטטוס דומה. זה תקף גם לגבי ילדים אמריקאים.

https://cdphe.colorado.gov/unintentional-firearm-injuries

לאדם הפשוט בישראל, אין שום סיבה ללכת עם כדור בקנה, אם שוטרים, לוחמי מג"ב ועוד יכולים להסתובב בלי כדור בקנה, בשגרה.

הסיכוי להיות מעורב באירוע בו אותה שניה של דריכה תעשה את ההבדל, הוא מזערי יחסית לסיכון הנוסף במקרה ההפוך. זה בהנחה ואתה לא מאבטח של ראש משפחת פשע, לוחם בפעילות או חי במערבון אמריקאי.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mikyl כתב:

עוד פעם בזמני בעליה לשמירה בכל המוצבים וגם בכל הסיורים בכל הכלים כדור בקנה, נצרה פתוחה. מחסנית תמיד בנשק גם ביציאות הבייתה חוץ מטרמפים/תח"צ. 

בהצלחה למי שיעשה את זה היום.

עצם העובדה שרשמת "טרמפים" מראה שהזמנים השתנו מאוד.

לפני שעתיים, topop כתב:

גם אני קיבלתי היום אישור מותנה. 

יצא לי לחשוב על מצדה סלים. אשמח לשמוע את דעתכם עליו. 

נשק נהדר, הדק מצוין, מגיע עם מחסניות 10+13 שזה סבבה לגמרי, קל מאוד להסלקה.

הכנה לאופטיקה אם זה מעניין אותך וכוונות ברזל זוהרות. היה קטע של חוסר בכוונות זוהרות אז הביאו רגילות והבטיחו להחליף כשיחזור למלאי, צריך לראות מה קורה עם זה. 

הוא היה בקו סיום מול ההלקט פרו מבחינתי, בסוף בחרתי בהלקט בגלל אורך קנה עדיף ויותר כדורים אבל הדק פחות טוב.

הבנתי גם שהיה חוסר בנשק אז תבדוק אם יש מלאי היום.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יובל .מ. כתב:

נשק נהדר, הדק מצוין, מגיע עם מחסניות 10+13 שזה סבבה לגמרי, קל מאוד להסלקה.

הכנה לאופטיקה אם זה מעניין אותך וכוונות ברזל זוהרות. היה קטע של חוסר בכוונות זוהרות אז הביאו רגילות והבטיחו להחליף כשיחזור למלאי, צריך לראות מה קורה עם זה. 

הוא היה בקו סיום מול ההלקט פרו מבחינתי, בסוף בחרתי בהלקט בגלל אורך קנה עדיף ויותר כדורים אבל הדק פחות טוב.

הבנתי גם שהיה חוסר בנשק אז תבדוק אם יש מלאי היום.

תודה רבה על התשובה המפורטת.

בדקתי, יש בשני מטווחים באזור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...