Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדלים בין הספק למומנט

יניב_ה
שימו לב! השרשור הזה בן 1844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לך טעות בסיסית, מומנט נמדד בקג"מ. שתי המונחים שמעניינים אותך זה כוח סוס ומומנט, הראשון (כוח סוס) מהווה אינדיקציה למהירות הסופית של האוטו והשני (מומנט) מהווה אינדיקציה על התאוצה שלו. ישנם הרבה דיונים והסברים ברשת ובפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או החתימה של המשתמש amitgo

תת היגוי

זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב,

היגוי יתר

זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב.

כוחות סוס

זה באיזו מהירות פגעת בקיר,

מומנט

זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך טעות בסיסית, מומנט נמדד בקג"מ. שתי המונחים שמעניינים אותך זה כוח סוס ומומנט, הראשון (כוח סוס) מהווה אינדיקציה למהירות הסופית של האוטו והשני (מומנט) מהווה אינדיקציה על התאוצה שלו.

לא:

שני המונחים שמעניינים אותו הם הספק ומומנט. הספק נמדד בכ"ס (לעתים מופיע ב-KW) ומומנט בקג"מ (או ב-NM).

התחום שבין שיא המומנט לשיא ההספק נקרא "רצועת הכוח" של המנוע.

להסברים נוספים - בבקשה להשתמש בחיפוש.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד שיא המומנט, לפעמים 90 אחוז ממנו מגיע 1-2 אלף סלד לפני השיא (במנועים מוגדשים למשל) ואין להתעלם מכך.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז בהנחה ששיא כ״ס שאני מפיק הוא ב5200 סלד איך זה מתבטא בהאצה? עד כמה סל״ד כדאי לי למשוך בכל הילוך כדי להפיק תאוצה הכי מהירה שאני יכול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לוודא שהבנתי, אם המרווח בין שיח המומנט לשיא ההספק מהווה את רצועת הכח שלי, השאיפה שלי צריכה להיות לשיא מומנט בסל"ד כמה שיותר נמוך ולשיא הספק בסל"ד כמה שיותר גבוה כדי לזכות ברצועת כח רחבה?

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר פשוט למומנט- הרכב עומד ואתה מדביק דוושת גז לרצפה, איזה קיפול עשית לאספלט, 4, 8, או 16?

;)

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לוודא שהבנתי, אם המרווח בין שיח המומנט לשיא ההספק מהווה את רצועת הכח שלי, השאיפה שלי צריכה להיות לשיא מומנט בסל"ד כמה שיותר נמוך ולשיא הספק בסל"ד כמה שיותר גבוה כדי לזכות ברצועת כח רחבה?

אתה צריך לשאוף לעקומת מומנט כמה שיותר שטוחה. ההספק הוא מכפלה של המומנט בסל"ד (וכדי שלא יקפצו החכמולוגים אז אני מוסיף ומכפלה בקבוע שבא לסדר את היחידות).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר פשוט למומנט- הרכב עומד ואתה מדביק דוושת גז לרצפה, איזה קיפול עשית לאספלט, 4, 8, או 16?

;)

במקרה של רכב כמו שלך לא מדובר בקיפל אספלט אלא בשנוי קטן אך מורגש בזווית הסיבוב של כדור הארץ ביחס לשמש.

המחשות נוספות:

ונטילטור מסתובב ב 3000 סל"ד - תעצרו עם האצבע (הספק)

מכונת כביסה סוחטת ב 900 סל"ד - תעצרו עם האצבע (מומנט)

אני שונא כשהקולות בראש שלי משתתקים... אני אף פעם לא יודע מה הבני ז@נ$ת האלה מתכננים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואו איזה הסברים בשביל להסביר משהוא פשוט כמו מומנט.

ההסבר (באמת) פשוט:

חבר מוט ברזל לקיר (המוט לא יכול להסתובב) כאט תפעיל כוח על המוט בשביל לסובב אותו, הכוח שהפעלתה על המוט זה המומנט.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון ליומיום וליציאה מהירה יותר מהמקום אתה רוצה רכב שיהיה לו מומנט גבוה בסל"ד נמוך.

ברכב חשמלי למשל שיא המומנט הוא כבר ממהירות אפס, אז עם אותה כמות של כ"ס ההאצה מהירה יותר.

מה שכן, כעקרון אם שיא המומנט הוא בסל"ד נמוך "מדי", המהירות המקסימלית תהיה נמוכה יותר.

בגלל זה אם יש שני רכבים,

אחד דיזל (מומנט בסל"ד נמוך) ובנזין (מומנט בסל"ד גבוה),

ששוקלים אותו דבר ויש להם את אותם כ"ס,

בהתחלה הדיזל יאיץ יותר מהר אבל ברגע שהוא יעבור את שיא המומנט שלו הרכב על בנזין יעקוף אותו, כי אז הוא יגיע לשיא הסל"ד שלו.

באופן אישי אני מעדיף את הסל"ד הזה (רכב חשמלי):

image008.269191236_std.jpg

מאשר את זה (רכבי בנזין שונים):

hpchart2.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר (באמת) פשוט:

חבר מוט ברזל לקיר (המוט לא יכול להסתובב) כאט תפעיל כוח על המוט בשביל לסובב אותו, הכוח שהפעלתה על המוט זה המומנט.

הבעיה בהסברים מהסוג הזה היא שמה שדורש הבנה כאן אינו ההגדרה הפיזיקלית של מומנט פיתול, אלא המשמעות שלו בהקשר של הנעת רכב.

וזה מאוד פשוט: מומנט זה מה שיוצא מהמנוע. המנוע לא מפיק שום דבר חוץ ממומנט; אם נתעלם לרגע מחום, רעש וכדומה שאינם התוצר הייעודי של המנוע אלא תופעות לוואי.

הספק (הנמדד בכוח סוס) הוא לא משהו מוחשי, כי המנוע מפיק רק מומנט. הספק הוא פשוט מומנט כפול מהירות המנוע (הנמדדת בסל"ד). זהו. פשוט מכפילים ואז מחלקים באיזה מספר כדי שייצאו מספרים עגולים.

ההספק, משום כך, כולל בחובו גם את נתון המומנט ולכן נוח להסתפק לטובת תיאור ביצועי הרכב במניין כוחות הסוס, או בעקומה שלהם - ממנה ניתן לחשב את נתון המומנט.

בהילוך נמוך, חלק גדול יותר מן ההספק מומר למומנט בגלגלים (האצה) אך על חשבון מהירות מקסימלית. בהילוך גבוה - הפוך.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההספק של המנוע (כ"ס) והמומנט (קג"מ) הם אלו שישפיעו על ביצועי הרכב .

יכול להיות מנוע שהוא עתיר נפח , אבל עם טכנולוגיה מיושנת למשל רוב מנועי 2.0 של לפני 15 שנים היו חלשים יותר ממנועי 1.6 של היום כשמדברים על מנוע אטמוספרי.

היום גם יש המון מנועים קטנים עם טורבו שנותנים הספק של מנועים גדולים בהרבה .

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...