Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדלים בין הספק למומנט

יניב_ה
שימו לב! השרשור הזה בן 1833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם ניתן לומר שרכב עם מומנט מירבי 16.4 ירגיש פחות "כיפי" לנסיעה מרכב שהוא 20.4 ?

לאו דווקא. יש שאר פרמטרים כמו משקל, הספק ועוד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שרכב הזה סוחב טוב. לא נהגתי על TSI עדיין.

ההרגשה תלויה מהרבה מאוד גורמים שאי אפשר לתאר אותם על ידי מספר נתונים נקודתיים על הנייר. יש חדות תגובה של דוושת הגז, כמה מהר הטורבו מגיב, עד כמה מהר מגיב הגיר.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה הנתונים של הגולף החדשה?

לפי הנתונים, אני אשער שהוא יאיץ מ 0 ל 100 באזור 9.5 שניות, ובגלל שזה tsi יש לו הרבה מומנט כבר מסל"ד נמוך אז הוא בהחלט ירגיש זריז בכל מהירות של עד 70-80 קמ"ש. מעבר לכך הוא כבר יתחיל להתאמץ, אבל עדיין ימשוך יפה. אין שום turbo lag, המגדש הוא שבלולון שמגיב מאוד מהר.

SKODA RAPID 1.4TSI

האם יש טעם לחשוש מתיבת ה DSG הידועה לשימצה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SKODA RAPID 1.4TSI

האם יש טעם לחשוש מתיבת ה DSG הידועה לשימצה?

אומרים שסידרו את הבעיה אבל אני עדיין שומע פה ושם אנשים שיש להם 2013 ועדיין קיימת בעיה הזאת. אם כבר לי יש שאלה נגיד נגמר האחריות והלך הגיר כמה עולה חדש ואם עליו תיהיה אחריות מסויימת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא, לתיבה יש חבלי לידה ומה שבעייתי מתוקן במסגרת האחריות יצרן.

לנו יש את האוקטביה 1.2 TSI, אם לא נסעת על TSI אז אני ממליץ בחום, זאת חוויה אחרת מכל רכב אחר.

לגבי הראפיד ספציפית קראתי כמה ביקורות עליה שהיא לא להיט, אבל זה כבר אחרים יענו לך, לא ראיתי אותה עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו יש את האוקטביה 1.2 TSI, אם לא נסעת על TSI אז אני ממליץ בחום, זאת חוויה אחרת מכל רכב אחר.

לגבי הראפיד ספציפית קראתי כמה ביקורות עליה שהיא לא להיט, אבל זה כבר אחרים יענו לך, לא ראיתי אותה עדיין.

זוכר אולי מה לא להיט בה ?

אני קונה אותה בגלל התא מטען העצום, והמנוע שאמור להיות מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, כמו שאמרתי לא ראיתי אותה בחיים.

כלי החיפוש יתן לך הרבה תשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא פשוט ירגיש (וסביר להניח, גם יהיה) יותר איטי. הוא 'ימשוך' פחות טוב, ותצטרך למשוך אותו לסל"ד יותר גבוה כדי להגיע לתוצאה זהה לשל רכב עם מומנט גבוהה יותר.

.

פה כבר נגעת בנקודה אחרת שקשורה למומנט- זמינות הכח\עקומת מומנט\עקומת הכח, תקרא לזה איך שבא לך.

נתון המומנט רק מגלה מהו המומנט המקסימלי שיתקבל מהמנוע.

עקומת המומנט מספרת כמה ומתי.

במנועים אטמוספריים לרוב יש עקומת מומנט מתונה יחסית בגלל שמירב המומנט מתקבל בסל"ד גבוה יחסית.

במנועים מוגדשים יש לרוב עקומת מומנט חדה שכן המומנט המירבי מתקבל כבר בסל"ד נמוך.

אין זה אומר שרכב עם מומנט גבוה יותר יהיה מהנה יותר, זה תלוי בהרבה משתנים- רצועת הכח, התנהגות וכן הלאה.

קח כדוגמה את ה-106 על שלל גירזאותיה הספורטיביות, היו שם מנועים קטנים עם מומנט שאינו בשמיים ועדיין אלה רכבים שגם היום מהנים יותר מ-80% ממה שנוסע על הכביש.

מומנט שמומנט, בסופו של יום כולם מבינים מה רוצים ברכב:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 16V.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אילו הפרמטרים החשובים עבורך, כנראה הרפיד מאוד מתאימה לך,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי על TSI עדיין.

איך אתה מסוגל לחיות עם עצמך נוכח עובדה זו?

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אילו הפרמטרים החשובים עבורך, כנראה הרפיד מאוד מתאימה לך,

http://www.auto.co.il/כתבה-30225-סקודה-ראפיד-מול-פיג-ו-301-מול-יונ.aspx

העניין הוא שחוץ מזריזות, כל שאר הפרמטרים שנבחנו לא מחמיאים לה בכלל.

וזה מה שגורם לי להתלבטות.

מאחר ואני חייב תא מטען גדול ובו בזמן להשאר עם צריכת דלק סבירה (לא חסכונית מדי, אבל גם לא בזבזנית)

לכן המתחרה היחידה של הראפיד בטווח מחירים הנ"ל היא הניסאן קשקאי 1.6 המאובזרת, שעם המבצע של חבר מגיעה במחיר דומה. (אבל מנוע 1.6 ידני לג'יפון הזה- אין לי מושג איך ירגיש בעליות. בנסיעת מבחן היה סביר)

זו הסיבה שעדיין לא רכשתי אף אחת מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חשובים לך ביצועים + צריכת דלק סבירה ותא מטען ממליץ לך על המגאן דיזל סטיישן (רצוי להזדרזת כי בעקבות עדכון המס הירוק, מחירה אמור לזנק באלפי ₪).

הסיד סטיישן גם אופציה ששווה לבדוק - כמכונית (מתלים, התנהגות, תא נוסעים, נוחות נסיעה וכד') היא טובה יותר מהמגאן, אך המנוע שלה לא מנפק ביצועים מרשימים, אם כי מספקים. כמו כן, הי אמורה להיות חסכונית למדי.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני אבין הכי טוב אם יסבירו לי לפי הדוגמה הבאה:

שתי מכוניות אותו מנוע

2400 סמק , 200 כ"ס

לראשונה יש 32 קג"מ

לשנייה יש 58 קג"מ

עכשיו מה הכוונה ? איך כל מכונית תתנהג לפי הנתונים לעיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמת לב פעם שהמנוע שלך סוחב טוב יותר בתחומי סל"ד מסוימים?

מתחת ל1000 סל"ד מנועי בנזין סוחבים פחות טוב. אותו מנוע, אותם נתונים, אותו רכב.

התשובה היא שלכל מנוע יש אופיין T-n, שזה Torque מול סל"ד.

למנועים יש תחום סל"ד (למשל 2000-3500) אופטימלי שבהם הם "סוחבים" טוב,

מה זה סוחבים? נותנים כוח סיבוב, שזה מומנט שנמדד בקג"מ.

si vis pacem, para bellum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...