Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתגר למומחי המחשבים

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח כי יש הבדל ברזולוציה בין מסך המחשב לבין הטלוויזיה, ולכן החלפת כבל עשויה לעזור. 

ממליץ על כבל HDMI של חברת CLUB3D (נמכר ב-KSP). מעט יקר אך איכותי.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, guya72 כתב:

כבלים דיגיטלים... אין משמעות ל״איכותי״ - יש תומך בתקן ולא תומך בתקן (והרוב לא בודקים או לא באמת certified).

במיוחד בשנים האחרונות שהיתה קפיצה משמעותית ברוחב פס הנחוץ.

(כששדרגתי - החלפתי את הכל לכבלים שיתמכו עד 8k / 4k120h - עם זה בשימוש ברוחב פס מקסימלי - אין הבדלים בין הcertified הזול שמצאתי באמזון לבין זה שהגיע עם הPS5 ... ואני בדקתי עם דברים שתומכים ב4K120hz עם hdr וכל הכיף....)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, guya72 כתב:

אני מניח כי יש הבדל ברזולוציה בין מסך המחשב לבין הטלוויזיה, ולכן החלפת כבל עשויה לעזור. 

לא, אין הבדל, נבדק במעבדה עם מסך מחשב 4K 60HZ, בדיוק כמו הטלויזיה שלי.

בנוסף אותם כבלים שבדקתי עובדים מצויין עם המחשב הישן שגם מוציא 4K, עם אותה כניסה של הטלויזיה.

מעבר לזה - גם כשהורדתי רזולוציה למשהו מגוחך כמו 600X800 זה לא עוזר, התמונה אפילו לא משתנה בטלויזיה.

וגם בדקתי את היציאות DP של המחשב עם כבל DP TO HDMI, אותו דבר בדיוק.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כמו שכתבת תנסה עם יציאת לוח אם לשלול סופית בעיה בכבל או בטלויזיה.

2. תנסה לינוקס חי לשלול בעיות תוכנה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, misterb כתב:

לא, אין הבדל, נבדק במעבדה עם מסך מחשב 4K 60HZ, בדיוק כמו הטלויזיה שלי.

יש לך בטלוויזיה כל מיני תכונות נוספות כמו:

VARIABLE REFRESH RATE (VRR)

AUTO LOW LATENCY MODE (ALLM)

XR 4K Upscaling

XR Super Resolution

.

.

.

תנסה לשחק עם כל ההגדרות של הטלוויזיה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, borsood כתב:

1. כמו שכתבת תנסה עם יציאת לוח אם לשלול סופית בעיה בכבל או בטלויזיה.

2. תנסה לינוקס חי לשלול בעיות תוכנה.

1. בדקתי - עם הלוח אם עובד תקין.

2. מרגיש לי כמו נסיון מיותר - הרבה עבודה ובסוף זה לא יגיד הרבה. מאחר והכרטיס מסך כן עובד עם מסך אחר, נראה שזו בעיה עם דרייבר/מערכת הפעלה.
לינוקס לא שמיש לי ממילא, אז עדיף לי כבר לנסות וינדוס 10 ואם זה עובד זה גם הפתרון שיישאר.

לפני שעתיים, motizkn כתב:

טלוויזיה זה לא מסך מחשב,  הוא לא תומך בכל רזולוציה שאתה רוצה.

תעבוד רק עם הרזולוציה הטבעית של הטלוויזיה.

בוודאי שכן, היא יודעת לעשות UPSCALE לכל רזולוציה נמוכה יותר, אבל זה לא רלוונטי כי ניסיתי גם נייטיב כמובן.

לפני שעתיים, Giant_TA כתב:

יש לך בטלוויזיה כל מיני תכונות נוספות כמו:

VARIABLE REFRESH RATE (VRR)

AUTO LOW LATENCY MODE (ALLM)

XR 4K Upscaling

XR Super Resolution

.

.

.

תנסה לשחק עם כל ההגדרות של הטלוויזיה 

שיחקתי עם הכל, שום דבר לא עוזר, וגם לא ציפיתי שזה יעזור, בטח לא כשאני משדר סיגנל 'פשוט' בלי HDR ועם תדר נמוך.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, misterb כתב:

2. מרגיש לי כמו נסיון מיותר - הרבה עבודה ובסוף זה לא יגיד הרבה. מאחר והכרטיס מסך כן עובד עם מסך אחר, נראה שזו בעיה עם דרייבר/מערכת הפעלה.
לינוקס לא שמיש לי ממילא, אז עדיף לי כבר לנסות וינדוס 10 ואם זה עובד זה גם הפתרון שיישאר.

הפוך גוטה! לינוקס חי לבדיקה זה הכי פשוט: לא מתקינים כלום מורידים קובץ ל דיסקאוקי ועושים בוט ממנו.

עלתה המערכת? מחברים לטלויזיה. עובד? - בעיית דרייברים בחלונות. לא עובד? בעיית חומרה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, טלוויזיות לא תומכות בכל רזולציה ובכל מהירות רענון שאתה רוצה:

image.png.8c93ee9f72e81f0c90063c2740a984c9.png

זה מה שהטלוויזיה שלך תומכת (שזה הרבה יותר מרוב הטלוויזיות), כשאתה עושה את הבדיקות תוודה שאתה נימצא באחד מהמודים האלו.

עריכה אחרונה על ידי motizkn

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, misterb כתב:

ובלינוקס לא צריך להתקין דרייבר לכרטיס מסך?

לינוקס חי מגיע עם מגוון של דרייברים ומבצע בדיקות זיהוי חומרה שטוענות את הדרייברים המתאימים. זה כל היתרון של הניסוי הזה לא מתקינים כלום. מורידים לדיסקאונקי ועושים בוט.

אם הכרטיס לא ממש הכי חדש הייתי ממליץ על knoppix אבל לא יצאה גרסה לאחרונה. אובונטו או מינט יהיו יותר מעודכנים אבל אולי עם יכולות זיהוי פחותות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהבעיה היא בכרטיס. אם 2 טלויזיות לא מצליחות לקבל ממנו SIGNAL תקין ורק מסכי מחשב.

בקש מהספק שיחליף לך כרטיס או לפחות שיתן לך כרטיס אחר לבדיקה.

לי יש 3060 TI ועובד מצוין עם LG C1 (שלא לומר מדהים)

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהבעיה (לאו דווקא תקלה) איפשהו בכרטיס. בסופו של דבר טלוויזה, משוכללת ככל שתהיה, זה סתם עוד מסך טיפש שמציג מה שנותנים לו. עצם זה שהוא ניסה טלוויזיה אחרת וקיבל אותו דבר רק מוכיח את זה.
בעבר שנתקלתי בבעיות עם הסיגנל מהמחשב למסך/טלוויזה (אומנם לא ארטיפקטים וקרעים כמו שמוצג אצלך) זה לרוב נפתר בהגדרות למסך הנוסף שנמצאים לרוב בתוכנה/דרייבר (אגב, ניסית לעדכן דרייברים?) של הכרטיס מסך לדוג AMD Radeon software במקרה שלי, תבדוק במקבילה של לNvidia אם הכל מוגדר כמו שצריך ועם מה אפשר לשחק שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...