Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמלות כרטיסי אשראי

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע לגבי הריבולט הזה.

בארץ אמור להפתח בקרוב בנק אינטרנטי ראשון - ואן זירו של אמנון שעשוע (מובילאיי). בוא נראה מה יהיו העמלות שלו.

פרקטית, מבחינת משפחת ספריאל, ההבדל בין עמלת המרה של 0.5% ל-1.2% מסתכמת בלא יותר מכמה עשרות שקלים בשנה, מגיע ל200-300 ש"ח בשנה בה מרבים לנסוע לחו"ל. לא סכום משנה עולם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, mrmiki1234 כתב:

של איזה קורפורייט ?

הוא התכוון לזה

https://digital.isracard.co.il/cards/corporate/

לפני שעה, garicho כתב:

תראה, מדובר באחד הפינטקים הגדולים בעולם עם יותר מ-5000 עובדים ושווי חברה של מעל 30 מיליארד דולר, כך שכנראה כן יש להם תוכנית עסקית שעובדת...

אז תגיד, עוד יוניקורן של לופט געשעפט...

עריכה אחרונה על ידי borsood

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, borsood כתב:

אז תגיד, עוד יוניקורן של לופט געשעפט...

תראה, יוניקורן - כן. לופט געשעפט - לא חושב. אבל אין לי מניות שלהם - רק מבסוט מהשירות וממה שהם מספקים. כל כך נוח לטייל בכל העולם בלי לשבור את הראש בכל מה שנוגע לעמלות המרה. למשוך בכספומט מקומי שווי של 100-200 יורו (טיפים, תשלומים בשוק וכאלה) בלי לשלם 10-15 יורו רק בעמלות על הפעולה הזאת. 

מכיר אנשים שאין להם חשבון בנק מקומי בכלל. כל הבנקאות שלהם נמצאת ב-Revolut, N26 וכאלה. יש מספר IBAN. המשכורת נכנסת לשם. פשוט.

לפני שעה, sperial כתב:

פרקטית, מבחינת משפחת ספריאל, ההבדל בין עמלת המרה של 0.5% ל-1.2% מסתכמת בלא יותר מכמה עשרות שקלים בשנה, מגיע ל200-300 ש"ח בשנה בה מרבים לנסוע לחו"ל. לא סכום משנה עולם.

כמו שאמרתי, העמלה היא 0%. שלא נדבר שאם מדובר בהמרה ממטבע שהוא לא יורו או דולר, אז פעמים רבות ההמרה היא כפולה וגם זה עולה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, garicho כתב:

. למשוך בכספומט מקומי שווי של 100-200 יורו (טיפים, תשלומים בשוק וכאלה) בלי לשלם 10-15 יורו רק בעמלות על 

אם כך, כרטיס האשראי הפולני שלך יקר בטירוף יחסית לישראלי.

עמלת משיכת מזומן בחו"ל בכרטיס ישראלי רגיל (ללא הטבות) נעה בין 3-4%, בלי עמלת פעולה. כמובן שלעתים יש עמלה של בעל הכספומט, אבל היא נגבית מכל אחד. עם הכרטיסים שלי אשלם על משיכת 100 אירו בכספומט בין 2-4 אירו, תלוי באיזה כרטיס אשתמש. אני כבר לא מדבר על כך שכמעט שכחתי מזומן מהו - למשל, לפני 4 שנים, בטיול של חודש בקנדה נזקקתי ל פחות מ- 100CAD לזוג במזומן.

עמלת המרת מט"ח בגיהוץ (או תשלום במרשתת) בכרטיס ישראלי ללא הטבות נעה בין 2-3%, ונכונה לכל מטבע (גם אם מדובר באותו סיפור של המרה כפולה)

כמובן שבכרטיסים עם הטבות העמלות יותר נמוכות.

לפני 42 דקות, garicho כתב:

.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, אין לי כרטיס אשראי בכלל בפולין. רק דביט. ודווקא לגבי יורו אין בעיה - כי יש לי חשבון ביורו בבנק ואני יכול לשייך את הכרטיס ישירות לחשבון היורו ולמשוך ולשלם ללא עלות.

התכוונתי דווקא לכרטיסים ישראלים - 4% וסכום של 200 יורו זה 8 יורו עמלה (אז לא 10-15, רק 8...). על כלום ושום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, אלה הכרטיסים היקרים, יש כראיסים שזמינים לכל אחד ובהם העמלה היא חצי אם לא פחות.

כרטיס ישראלי אפשר לשייך לחשבון מט"ח, לפחות בשלושה מטבעות (אירו, דולר ארה"ב או ליש"ט), ואז, אם יש לך מקור למט"ח שאינו המרה משקלים, לא תשלם עמלת המרה כלשהי אם תשלם במטבע המתאים, אבל משיכת המטבע במזומן תעלה סביב 15-20 ש"ח לפעולה, כך שבסכומים קטנים זה יקר. אבל, עקרונית, אם אני מושך מזומן מדובר בד"כ בסכום לא קטן, שמספיק לזמן רב. גם בארץ אני מושך כמה אלפי ש"ח שמספיקים לכמה חודשים של תשלומים לעוזרת ומדי פעם קניה בשוק. טיפים במסעדה אני מעגל לתשלום בגוגל פיי, ואין לי שום בעיה לשלם בכ"א גם 4 ש"ח לחניה.

דרך אגב, כמה תעלה לך המרה מזלוטי לאירו?

מניסיוני בשנים קודמות עמלות ההמרה באירופה די טורפניות, גם כשמדובר במטבעות נפוצים, לא בשקל האקזוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, sperial כתב:

דרך אגב, כמה תעלה לך המרה מזלוטי לאירו?

מניסיוני בשנים קודמות עמלות ההמרה באירופה די טורפניות, גם כשמדובר במטבעות נפוצים, לא בשקל האקזוטי.

תלוי בחשבון בבנק. בבנק שלי ההמרה היא לפי השער היציג לפאונד, יורו, דולר, פרנק שוויצרי.

למי שאין חשבון בנק טוב - משתמש ב-Revolut :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.7.2022 בשעה 10:47, sperial כתב:

בארץ אמור להפתח בקרוב בנק אינטרנטי ראשון - ואן זירו של אמנון שעשוע (מובילאיי). בוא נראה מה יהיו העמלות שלו.

למעשה כבר פתוח בצורה מצומצמת.

עבור הכרטיס אשראי: 0% עמלה בהמרה/משיכה, גם בכספומטים בחו"ל. המרה לפי יציג ללא מרווח (זה מה שטענו - עוד לא יצא לי לוודא). אין דמי כרטיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Morph00 כתב:

למעשה כבר פתוח בצורה מצומצמת.

עבור הכרטיס אשראי: 0% עמלה בהמרה/משיכה, גם בכספומטים בחו"ל. המרה לפי יציג ללא מרווח (זה מה שטענו - עוד לא יצא לי לוודא). אין דמי כרטיס.

נשמע כמו תנאים מעולים! בהצלחה להם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אמור להיפתח בנק קואפרטיבי (אופק) אבל בנתיים הוא מתנהל כמו קיבוץ/אגש"ח כושל. טעות של אלפייה, הבטחות נזרקות כל כמה חודשים שאוטוטו יקומו כל השירותים הבנקאיים אבל זה נמשך כבר שנה מאז שאני חבר בבנק הזה. עכשיו טוענים שבתחילת 2023 יתחילו את השירות הבנקאי..

יש עוד בנק נוסף שגם אמור להיפתח (אירוס) אבל כניסה לאתר מעבירה אותך ל404. ככה שנראה שהוא נכשל..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

מצנל"ש במקום לפתוח פוסט חדש,

ברשותי אשראי של ישראכרט "פלטינום", אך העמלות שם גבוהות מאד...

לצורך העניין, עסקה שביצעתי ביומיים האחרונים ע"ס 670$ (2331 ש"ח לפי שער היציג) חוייבתי ב 2388 ש"ח - 57 ש"ח עמלה!

האם מכירים כרטיס אחר עם עמלות המטרה שפויות יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העמלה הרשמית בישראכרט 2.3% (לפי זכרוני, אולי טיפה יותר), והיא הנמוכה מבין הכרטיסים הרגילים (לעומת זאת, במשיכה בכספומט בחו"ל העמלה של ישראכרט היא הגבוהה  ביותר). בדוק את התעריפים באתרי חברות האשראי.

יש כרטיסים עם עמלה מופחתת (למשל פלייקארד של אלעל ויוניק של מקס), ואפילו אפס (למשל רעות תקני לי של מקס). הוצא כרטיס כזה, רק וודא ביטול העמלה החודשית על ידי פניה טלפונית תקופתית למוקד החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בכרטיס של "רעות תקני לי" וגם בכרטיס של "I NEED IT" - אין דמי כרטיס, ועמלת המרת מט"ח היא 1% (שני המועדונים עובדים עם מקס).

https://www.max.co.il/cards/card/2867?sourceGA=lobby-cards

https://www.max.co.il/cards/card/33559?sourceGA=lobby-cards

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לשניכם, הנפקתי אשראי של "רעות תקני לי" ואבטל את זה של ישראכרט.

עמלה של 1% לעסקאות בחו"ל נשמע הוגן הרבה יותר.

מצויין אגב באתר שאין דמי כרטיס בשום שלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כרטיס אשראי של one zero ללא שום עמלות המרה,לחשבון מורחב פלוס

אני מחזיק אחד, אבל לא יצא לי לבדוק את זה עדיין. 

אני מחכה שיאשרו לי חשבון עם מוטב נוסף. 

כרגע בלתי אפשרי

Screenshot_20221225_232755_ONE ZERO.jpg

עריכה אחרונה על ידי ArikM

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...