Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כפתור מחזור אוויר במזגן נכבה אוטומטית - קיה סטוניק 21

YehudaMa
מעבר לפיתרון נפתר ע"י YehudaMa,
שימו לב! השרשור הזה בן 418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, פריג'י כתב:

תודה@מרק10

כתבתי קודם בשרשור, איוניק היברידית רגילה לא פלאג אין.

לפי האתר של MANN FILTER לרכבך ניתן לרכוש מסנן רגיל, מסנן פחם פעיל וגם מסנן FP אשר משלב את כול היתרונות של מסנן פחם פעיל+מסנן אלרגנים ושאר מזיקים.

ראה קובץ מצורף כיצד להחליף את הפילטר וגם המק"טים המתאימים.

https://catalog.mann-filter.com/EU/eng/vehicle/MANN-FILTER Katalog Europa/Vehicles/CARS %2B TRANSPORTERS/HYUNDAI/Ioniq/1.6 GDI Hybrid (T00000000220452)

CU_CUK_FP 24 004.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב כניסת אוויר מבחוץ מתאים רק למי שנוסע באיזורים פסטורליים. בישראל מי שגר בערים הפקוקות נושם כל את גזי פליטה ומזהמים, לכן עדיף לבחור בסיחרור פנימי. פילטרים עם פחם פעיל עוזרים במידה מסויימת, אבל זה רחוק מרמת סינון של מסכת אב'כ.

מי שמתעניין, אני ממליץ על הסרטון הנל. (באופן כללי ממליץ על הערוץ של האיש הזה, שנראה רציני)

עריכה אחרונה על ידי FARM
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, מרק10 כתב:

לפי האתר של MANN FILTER לרכבך ניתן לרכוש מסנן רגיל, מסנן פחם פעיל וגם מסנן FP אשר משלב את כול היתרונות של מסנן פחם פעיל+מסנן אלרגנים ושאר מזיקים.

תודה רבה, 

אכן הלכתי לאוטו לבדוק, המק"ט שציינתי קודם שונה משלי, אצלי מותקן

97133K4000 שהוא פשוט מסנן רגיל ללא פחם או תכונות נוספות.

במחירון של קיה המק"ט לא מופיע, אצל יונדאי הוא קיים במחיר זהה של 186 לפני מע"מ.

זה מחיר גזל למסנן פשוט. בסיטרואן שילמתי במוסך סכום כזה על סט מקורי שכולל שני מסננים עם פחם פעיל (שם האוויר מבחוץ עובר דרך פילטר אחד והאוויר מבפנים עובר דרך פילטר אחר)

ועכשיו אעדכן, כי גזל זה לא מילה מספיק חזקה למה שכלמוביל גו(נ)בים על מסנן הכולל פחם פעיל

המק"ט של יונדאי הוא 

97133f2200

והמחיר ההזוי הוא 335 לפני מע"מ, שזה בעברית 400 שקל. על מסנן שאפשר לקנות חליפי עד הבית ב-80, ומקורי עד הבית בפחות מ-200.

פשוט אזמין כמה חתיכות של חליפי איכותי כגון MANN, ברגע שאמצא מחיר זול, שיהיה. הרי הליסינג לא ישימו משהו נורמלי על דעת עצמם.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוזמנו 2 יחידות של filtron, חברה פולנית שנמצאת כבר 5 שנים בבעלות של תאגיד Mann.

הדגם 1423A, לפי האתר של פילטרון זה המקביל למק"ט היצרן. יש הבדל מזערי במידות (זהה בעומק, מילימטר יותר ברוחב, 2 מילימטר פחות בגובה).

אני בטוח שיתאים ושיהיה שיפור. אעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, FARM כתב:

בישראל מי שגר בערים הפקוקות נושם כל את גזי פליטה ומזהמים, לכן עדיף לבחור בסיחרור פנימי.

אם אני לא טועה אני גר בישראל, באחת הערים הגדולות במרכז הארץ. המזגן אצלי 99% מהזמן על כניסת אוויר מבחוץ, חוץ מאותם מקרים שנוסעים אחרי משאית או אוטובוס מעשנים. בכל יתר הזמן אין שום בעיה עם אוויר מבחוץ. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחרור אויר פנימי חייב להתנתק אחרי זמן מסויים - זה התקן האירופי המחייב. לכן כל רכב בתקינה אירופית מגיע עם התכונה הזו פעילה. 

לא מכיר קידוד באף רכב שמשנה את זה. במערכות עם בקרת אקלים יש שלל תכונות שמשחקות עם זרימת האוויר על מנת לשמר טמפרטורה רצויה. לא הייתי נוגע בקידוד של מערכת כזו במידה וקיימת.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ביוטיוב מדריכים של איך לבטל, לרוב זה שילוב של לחיצות על כפתורים ולא קידוד.

למשל בטויוטה:

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Buki כתב:

אם אני לא טועה אני גר בישראל, באחת הערים הגדולות במרכז הארץ. המזגן אצלי 99% מהזמן על כניסת אוויר מבחוץ, חוץ מאותם מקרים שנוסעים אחרי משאית או אוטובוס מעשנים. בכל יתר הזמן אין שום בעיה עם אוויר מבחוץ. 

מסכים לגמרי, מאז שהתקנתי פילטר פחם אני לא מרגיש זיהום בכלל (רק דיזל מזהם מלפני), אבל גם לפני זה הרגשתי לעיתים רחוקות ואני די חד לדברים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Buki כתב:

לא כל מה שפוגע בבריאות ניתן להריח. וכפי שציינתי, גם פילטר פחם פעיל רחוק מלסנן אץ כל הרעלים.

יש אנשים שנוסעים בפקקים עם חלון פתוח, זכותם. יש אנשים שבעצמם מעשנים (סיגריות). הם כנראה פחות מוטרדים מקצת (או הרבה) גזי פליטה.

לכל השאר אני ממליץ לנסוע עם חלונות סגורים ורוב הזמן עם סחרור פנימי. מידי פעם שמתאפשר, להכניס אוויר חיצוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, FARM כתב:

לא כל מה שפוגע בבריאות ניתן להריח.

הנקודה היא שאנחנו לא יודעים מה פוגע יותר בבריאות, הזיהום החיצוני או אוויר ממוחזר דל חמצן. 

אז כל אחד רושם את הדעה שלו, לי האוויר הממוחזר מפריע יותר, אותו אני מרגיש יותר מאשר אה הזיהם. 

זה לא משהו מדעי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת מתבאס שמאז שרכבים עברו שדרוג לבקרץ אקלים אי אפשר לכוון את הפתח אוורור לרבע בחוץ ¾ בפנים ככה גם נשאר האוויר הקר וגם יש אוויר חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Shab00 כתב:

שמאז שרכבים עברו שדרוג לבקרץ אקלים אי אפשר לכוון את הפתח אוורור לרבע בחוץ ¾ בפנים

האמת זה לא קשור בכלל לבקרת האקלים. לפני משהו כמו 20-30 שנה (ובמכוניות יוקרה כנראה עוד לפני) מדף שמחליף בין פנים/חוץ הפך לחשמלי במקום ידני מופעל בכבל. ואז גם נעלם מצב ביניים, או שהכפתור לחוץ או לא. אין באמע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה רכבים שזה ככה אבל יש כמה רכבים לא מתקדמים שיש בהם סליידר כזה.

נגיד יונדאי גטס רכב מ2010 עם כוונון ידני למדפים של בפנים/בחוץ.

20211017_105714.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גטס זה רכב שהוצג ב 2002...

נכון שיש את הסיידר הזה ברכבי low cost גם חדשים יותר כמו ניסאן אלמירה 2016 אבל זה סימן לחיסכון קיצוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...