Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כפתור מחזור אוויר במזגן נכבה אוטומטית - קיה סטוניק 21

YehudaMa
מעבר לפיתרון נפתר ע"י YehudaMa,
שימו לב! השרשור הזה בן 397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בשבוע האחרון אני שם לב לתופעה מטרידה שבה באופן אקראי אחרי כחצי שעה של נסיעה כפתור מחזור האוויר של המזגן ברכב קיה סטוניק 2021 נכבה תוך כדי נסיעה.

שמתי לב לזה כשפתאום התחלתי להריח ריח של אגזוזים וכשהפנתי את המבט ללחצני המזגן ראיתי את הנורה על המתג כבויה.

ניסיתי להתייעץ עם השירות של קיה והם טוענים שזה פיצ'ר שאמור להזרים חמצן לפנים הרכב כדי למנוע הרדמות (עדיף לנשום אוויר מלא בפיח אגזוזים?)

והם לא הצליחו לקבע את הכפתור, שלטענתם בדגמים מקבילים בשנים קודמות היה ניתן לקבע.

האם מישהו מכם נתקל בתופעה?

יש מה לעשות עם זה?

הפיצ'ר הזה חוטא למטרה ויותר מזיק מאשר מועיל.

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צריך לכתוב ליבואן למחלקה הטכנית או ללכת למוסך אחר. אולי איש הדיאגנוסטיקה במוסך לא יודע באיזה תפריט של הגדרות הרכב במחשב בודי (סביר) נמצאת התכונה הזו.

"להכניס חמצן" איזה שטויות! זה לא שרכב אטום לחלוטין לאוויר מבחוץ.

בדקת בספר הרכב לגבי זה?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פיצ'ר, לא באג. 

קיים בכל רכב מודרני עם בקרת אקלים דיגיטלי. 

לא יודע בדיוק מה הסיבה, מניח שזה קשור לרגולציה כלשהיא. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, student כתב:

לדעתי צריך לכתוב ליבואן למחלקה הטכנית או ללכת למוסך אחר. אולי איש הדיאגנוסטיקה במוסך לא יודע באיזה תפריט של הגדרות הרכב במחשב בודי (סביר) נמצאת התכונה הזו.

"להכניס חמצן" איזה שטויות! זה לא שרכב אטום לחלוטין לאוויר מבחוץ.

בדקת בספר הרכב לגבי זה?

בספר הרכב לא כתוב על זה כלום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, YehudaMa כתב:

הפיצ'ר הזה חוטא למטרה ויותר מזיק מאשר מועיל.

פעולת מערכת המיזוג תקינה. 

תבדוק האם מותקן ברכבך מסנן פחם פעיל אשר אמור להפחית את הריח והגזים הרעילים. במידה ומותקן מסנן אבקנים רגיל מומלץ לשדרג למסנן פחם פעיל.

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה תקין בזה שהרכב מחליט בשבילי להכניס אוויר מבחוץ מבלי שהנהג עושה את זה. 

בטח ובטח שזה לא כתוב בספר הרכב.

באיזה עוד רכבים יש את זה?

לגבי הפילטר - פילטר כזה קטן לא בנוי להתמודד שנה שלמה עם כמויות כאלה של אוויר שנכנסות לרכב אם הוא כל חצי שעה פותח כניסת אוויר מבחוץ והנהג לא מחזיר למצב מחזור אוויר. בטח אם הרכב נוסע בתנועה עירונית או בפקק. בכל מקרה זה לא שהפילטר וכל מערכת האיוורור בנוייה שכל האוויר עובר אך ורק דרך הפילטר ולא מצליח להסתנן בלי לעבור דרכו.

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, student כתב:

אני לא מבין מה תקין בזה שהרכב מחליט בשבילי להכניס אוויר מבחוץ מבלי שהנהג עושה את זה. 

במיוחד אם נוסעים ברכב 4-5 אנשים, והמזגן על סחרור פנימי, רמת החמצן שבאוויר בתוך הרכב שלא מתחדש, יורדת.

לכן בשביל לדאוג לאספקת אוויר טרי המערכת עוברת אוטומטית ליניקה מבחוץ אחרי 15 או 20 דקות. קיים בהרבה מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, student כתב:

ייצרן הרכב בטוח שיודע טוב מאיתנו מה נכון לעשות.

באיזה עוד רכבים יש את זה? - לדעתי ברוב הרכבים עם מערכת בקרת אקלים. אם ברכב שלי גולף דור 5 שנת 2006 קיימת האפשרות הזו.

לא בכול הרכבים כפתור הסירקולציה מראה באופן אוטומטי שהמערכת עברה להכנסת אוויר חיצוני למרות שבפועל כן.

לגבי הפילטר - פילטר כזה קטן לא בנוי להתמודד שנה שלמה עם כמויות כאלה של אוויר שנכנסות לרכב אם הוא כל חצי שעה פותח כניסת אוויר מבחוץ והנהג לא מחזיר למצב מחזור אוויר.

בטח אם הרכב נוסע בתנועה עירונית או בפקק. בכל מקרה זה לא שהפילטר וכל מערכת האיוורור בנוייה שכל האוויר עובר אך ורק דרך הפילטר ולא מצליח להסתנן בלי לעבור דרכו.

האוויר הנכנס לתא הנוסעים כולו עובר דרך מסנן המזגן. אין פתחים נוספים לכניסת אוויר אלא רק ליציאת אוויר בחלק האחורי של הרכב.

הפילטר ממש לא קטן וברכב שלי הוא יותר גדול במידות החיצוניות מפילטר אוויר. מסנן מזגן מתוכנן להתמודד עם כמויות אוויר וזיהום אוויר גם למשך שנתיים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אני באוטו חדש עם 3000 קילומטר, המצב בלתי נסבל. כאילו שאין סינון. מניח שאפרק ואבדוק איזה מסנן יש ואם זה לא פחמני אחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פריג'י כתב:

מרק, אני באוטו חדש עם 3000 קילומטר, המצב בלתי נסבל. כאילו שאין סינון. מניח שאפרק ואבדוק איזה מסנן יש ואם זה לא פחמני אחליף.

אנא ציין על איזה רכב מדובר ושנת ייצור ונוכל לבדוק יחד איזה מסנן מותקן ברכבך.

לפעמים הדבר כתוב בספר הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, פריג'י כתב:

נכון, ככה זה ביונדאי/קיה מסתבר (יש לי עכשיו איוניק חדשה וגיליתי את זה) וגם בפולקסוואגן זה ככה.

תודה@מרק10

כתבתי קודם בשרשור, איוניק היברידית רגילה לא פלאג אין.

בדקתי וקיימים לפחות 2 דגמים (עם וללא פחם)

המק"ט של המסנן, ללא פחם

97133G2000

יש מקורי בכלמוביל עולה 186, חליפי כולל משלוח מליטא (של filtron) ועם הפחם עולה 90 שקל באיביי. 

באתר של קיה מופיעים 2 אופציות, אחד זול 84 שקל והשני 176. סיומות שונות אבל לא כתוב מה ההבדל.

אבדוק באוטו מה יש.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרן המצב הדיפולטי צריך להיות על מצב כניסת אוויר מבחוץ, תמיד. 

כשנמצאים באיזור עם זיהום גבוה מעבירים למצב סירקולציה, עד שהמערכת מעבירה אוטומטית למצב יניקה מבחוץ לרוב כבר יוצאים מאיזור הזיהם הגבוה ואם לא אז מקסימום לוחצים על הכפתור עוד פעם. 

זה לא אידאלי אבל לדעתי עדיף על החלופה השניה כשהמערכת כל הזמן על מצב סירקולציה וכל הזמן נושמים את אותו האוויר שלא מתרענן. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...