Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה נותני שירות לרכבים לא עובדים בערב?

Trilandian
שימו לב! השרשור הזה בן 883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

בשבת הוא גם עלול לקבל קנס מהעיירה, לא?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שיפה בכל הסיפור הזה הוא שאתם חושבים רק על הצד שלכם.

מעוניין במוסך שיהיה פתוח עד 21:00 לקבלת קהל ועבודות קטנות?
נגיד ויש לי מוסך, אני צריך למצוא עוד משמרת של מכונאים? או שאני מראש אפתח ב12:00 ואסגור ב21:00?
ונגיד אני מכונאי, אני אלך לעבוד בשעות כאלה ולא אראה את המשפחה בשביל אותו כסף? לא... אני ארצה יותר, משמעותית.
ואז - גם המחירים של המוסך צריכים לעלות. 

ועכשיו השאלה - באחוזים - כמה אתם מוכנים לשלם למוסך שאפשר להגיע אליו אחרי העבודה (ואז... איך מגיעים לעבודה מחר?) ואולי לחזור הבייתה שעתיים מאוחר יותר, או להתקע שם עד 21 בכלל?

• אהבתי 5

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, shellcase כתב:

אופייני לדור המילניום.

כולם צריכים לשרת אותם לפי פקודה.

בטח אם זה מישהו שלא היה בפקולטה הנכונה למדמ"ח.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 4
  • מצחיק 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד זווית לנושא הזה.

מוסכים עובדים עם נותני שרות אחרים מחסני חלפים, משפצי מכללים וכו' אם הספקים האלו לא עובדים איך תוכל לסיים עבודה על הרכב אם תוך כדי עבודה פשוטה (טיפול למשל) נמצא שצריך בנוסף לטיפול גם להחליף אלטרנטור?

הנקודה הזו בלבד (בלי לקחת בחשבון את נושא העובדים שהוא לא פעוט בכלל) תגרום לבעל מוסך לא לנסות לעבוד בשעות הערב / לילה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את ההתרגשות מהשאלה. בעידן הנוכחי יש המון אנשים שהעבודה שלהם היא ממש לא 8-17, השואל לא דרש אלא חשב, כמוני, שממש לא יזיק אם יהיו מוסכים, מי שירצה ויחשוב שיש בזה פוטנציאל עסקי, שיהיו פתוחים בשעות שונות כמו 12:00 עד 20:00 לדוגמה. 

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות הקורונה וגם לאחר שיצאנו ממנה (עד כמה שבאמת יצאנו ממנה), חברות הבינו שהפריון בשעות המאוחרות לא משמעותי והקדימו את שעת הסגירה.

ikea לדוגמא, שעות הפתיחה עד הקורונה היו בימים א-ד עד 21:00 ובימי ה עד חצות.

עכשיו בימים א-ד פתוח עד 20:09ובימי ה עד 22:00.

גם קניונים הקדימו את שעת הסגירה.

לא יודע אם שטיפת רכב נכלל בשירותי רכב, אבל בת"א יש תחנת שטיפה שנסגרת ב- 21:00.

אז אם היא מכללת בשירותי רכב - אז גם בתחום הזה יש יוצאים מן הכלל

עריכה אחרונה על ידי mottis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כתבתי בכעס, רק נתתי זווית אחרת, חייב להוסיף אמוגיס' לכתיבה שלי....
בכל אופן - בגלל שמוסך לא מתקיים בואקום - זה לא עניין פשוט. 
כמו שכתבו מעליי - חלפים, בעלי מקצוע (חרטים, מסגרים,פרונט,פנצ'ריה וכו'), ועובדים הם הבעיה פה.
לגבי לקוחות, בכנות זה לא נראה שמוסכים גדולים עומדים ריקים.
אני גם לא מאמין שיש בשוק עודף בידיים טובות - וזה חלק גדול מהעניין, בעידן ה'אם אין לך תואר אתה לא שווה' הולכים ונגמרים עובדי הצווארון הכחול, אז למצוא כאלה צעירים אפשר, למצוא כאלה שירצו לעבוד בערב גם אפשר, אבל כבעל עסק אתה מכניס אלמנט של סיכון.

אם הייתי צריך לחשוב על דרך שבה כן זה יכול לעבוד - אז מוסך יכול להחזיק 'משמרת ערב' של פקידה, מנהל עבודה, מכונאי או שניים ואיש דיאגנוסטיקה (או יותר, כתלות בעומס והיכולת להעמיד כ"א) ולקבל לקוחות בשעות הערב, בידיעה שהרכב עושה את הלילה במוסך ב80% מהמקרים. לזה אפשר להלביש שירות הסעות כזה או אחר - אבל אני באמת חושב שיהיה קשה מאד לאייש את התקנים האלה.
כמובן - שאז עולה השאלה, למה לעשות את כל זה ולא, למשל, פשוט להציע שירות של איסוף הרכב והחזרת הרכב ממך ואלייך, כמו בליסינג.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיזבו לוגיסטיקה וכד', לשאלה המקורית של "למה", הרי התשובה הפשוטה היא שגם העובדים שנותנים שירות הם בני אדם בדיוק כמוני וכמוכם וגם להם מגיע לנוח ולהיות עם המשפחה שלהם.
להבדיל משירותים הדיגיטאליים שנותנים מענה 24/7 באמצעות מחשבים או שירותים מצילי חיים בהם עובדים במשמרות.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, shellcase כתב:

לפני 55 דקות, natco כתב:

אופייני לדור המילניום.

כולם צריכים לשרת אותם לפי פקודה.

בטח אם זה מישהו שלא היה בפקולטה הנכונה למדמ"ח.

אני מניח שאתם הולכים לקניות בסופר רק בשעות הבוקר

וגם לקניון, לדואר, לחנויות בגדים וכו' וכו' וכו' 

את הכל אתם מבצעים בבוקר על חשבון שעות העבודה שלכם כי אתם מתחשבים בקופאיות, מוכרים, מאבטחים וכו' וכו' וכו'

"דור המיליניום" לפעמים יותר מתחשב ומנומס מהדור הישן,

יש אלפי עסקים שעובדים בשעות הערב ואתם משתמשים בשרותיהם, זה אוצר שאתם חושבים רק על עצמכם ?

בסך הכל פותח השירשור העלה נושא (שאני מסכים איתו) שהיה נחמד אם מוסכים ושירות לרכבים היו מצטרפים לעוד אלפי העסקים שפתוחים גם בערב.

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל עצום בין סופר למוסך, סופר יכול להחזיק מלאי כי הוא בוודאות מוכר אותו, מוסך לא יכול להחזיק מראש תושבת מנוע לכל רכב ספציפי.
מה גם שבד"כ המחלקות בסופר שדורשות 'יד מקצועית' כמו קצביה או מאפיה נסגרות לפני שעות הסגירה, וגם שם - הידע הנדרש הוא לא בסדר גודל של מכונאי, אולי רק הקצב.

• אהבתי 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 דקות, M B3 כתב:

בסך הכל פותח השירשור העלה נושא (שאני מסכים איתו) שהיה נחמד אם מוסכים ושירות לרכבים היו מצטרפים לעוד אלפי העסקים שפתוחים גם בערב

היה נחמד מאד אם הכל היה פתוח 24/7, אבל חוץ מהמקום עבודה שלי.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1
  • משעמם 1
  • מצחיק 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, shellcase כתב:

יש הבדל עצום בין סופר למוסך, סופר יכול להחזיק מלאי כי הוא בוודאות מוכר אותו, מוסך לא יכול להחזיק מראש תושבת מנוע לכל רכב ספציפי.
מה גם שבד"כ המחלקות בסופר שדורשות 'יד מקצועית' כמו קצביה או מאפיה נסגרות לפני שעות הסגירה, וגם שם - הידע הנדרש הוא לא בסדר גודל של מכונאי, אולי רק הקצב.

אין קשר למלאי, הויכוח פה היה שונה.

יש מלא דוגמאות גם לזה, נניח שף במסעדה שפתוחה בערב צריך להחזיק מלאי של אוכל.

ובלי קשר גם אם אני אבוא בבוקר למוסך ואין לו תושבת לרכב שלי זה משנה משהו ?

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

היה נחמד מאד אם הכל היה פתוח 24/7, אבל חוץ מהמקום עבודה שלי.

ברור, ואחרי זה אתם אומרים שאנחנו חושבים רק על עצמנו. 

אם מקום העבודה שלי היה נותן שרות גם בערב הייתי שמח לחלוק משמרות ערב עם הצוות

כשאני חושב על זה אני הרבה פעמים כונן בערב מהבית וכן חולק את זה עם הצוות (מהנדסי תוכנה במשרד ממשלתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@M B3
בטח, טלפון לספק חלפים שהוא עובד איתו ותוך רבע שעה טוסטוס זורק את התושבת בדלת של המוסך.
בינתיים מתחילים לפרק.
זה בכלל לא ויכוח, זה דיון עם תובנות - אני מאד בעד הדיון כי הוא מעניין ובסוף יצאו רעיונות ממנו, אבל אל תצפה שכל התגובות יהיו "כן אחי, איזה באסה שאין מוסך בלילות" כי אם כולנו נשב ונהנהן על כמה המצב לא טוב כמו בבושקות על הספסל בפארק - לא יצא מזה כלום.

• אהבתי 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר על מה שכתבתי לפני שעתיים: איזה פרמיה תהיה מוכן לשלם תמורת שירות בשעות לא שגרתיות?

אין לי ספק שבמחיר הנכון בעל המוסך יסכים לפתוח אותו ולשלם למכונאי תוספת ערב או לילה (ולארגן תורנויות, גם לא תמיד סיפור פשוט). וספק החלפים יוציא כונן על טוסטוס שיביא לך את הסטרטר. אבל אם תחשב את העלויות האלה, שבסופו של דבר יתבטאו במחיר שיושת עליך, כנראה שתגיע למסקנה שעדיף לך לקחת שעתיים חופש מהעבודה ולהגיע למוסך ב-7 בבוקר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...