Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה נותני שירות לרכבים לא עובדים בערב?

Trilandian
שימו לב! השרשור הזה בן 919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

זה הכל עניין של ביקוש. יש מסעדות שעושות את רוב העבודה בשעות הערב, ויש כאלה שסוגרות ב4 כי אנשים באים לשם לאכול צהריים בעיקר ובערב אין תנועה. אותו הדבר עם סופרים, יש תנועה של לקוחות שמצדיקה פתיחה מ9 בבוקר עד 10 בלילה. מוסך זה לא אותו דבר כי כנראה רוב האנשים בישראל מעדיפים לגשת למוסך במהלך היום, להשאיר שם את הרכב ולאסוף אותו בערב. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עם זה אני מסכים, הכל עניין של ביקוש.

אישית אני חושב שיהיה לזה ביקוש גבוה, אני לא מוכן להשאיר את הרכב שלי מבלי לראות מה עושים.

הייתי מוכן לשלם עוד כמה שקלים כדי להגיע ב-16:00-17:00 בערב ולשבת במוסך עד שיסתיים הטיפול.

אבל מפה ועד להגיד שאנחנו חושבים רק על עצמנו ואנחנו דור המילניום ושאר ירקות, פחות ניראה לי לגיטימי

עריכה אחרונה על ידי M B3
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@SlowRideלא רק ביקוש, אלא כמות האנשים שיכולים לעבוד במקצוע. אם יש מקצוע מוערך (כלומר מעט יחסית אנשים עובדים בו), עובדיו ידרשו לרוב תנאים יותר טובים, בין היתר איזון עם חיים אישיים.

וגם אני לא בטוח שמישהו היה רוצה שיחליפו לו ברקסים באמצעות עובד שלא ישן טוב בלילה.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper
  • אהבתי 2

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 דקות, M B3 כתב:

אם מקום העבודה שלי היה נותן שרות גם בערב הייתי שמח לחלוק משמרות ערב עם הצוות

כשאני חושב על זה אני הרבה פעמים כונן בערב מהבית וכן חולק את זה עם הצוות

באמת היית מוכן להרעת תנאים כזו בלי שינוי משמעותי בשכר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני כונן בערב אני מקבל על זה עוד כמה שקלים, זה לא העניין

גם במונית יש לך תעריף לילה, אין לי ספק שבעל מוסך ישלם לעובדים שלו קצת יותר ואני חושב שזה  ישתלם לו כי גם תיהיה לו יותר עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, natco כתב:

אופייני לדור המילניום.

כולם צריכים לשרת אותם לפי פקודה.

בטח אם זה מישהו שלא היה בפקולטה הנכונה למדמ"ח.

האמת היא שבוגרי פקולטות למדמ"ח פחות עובדים 9-5, והם גם בד"כ לא מקבלים שעות נוספות, והם לא מעט פעמים מוצאים את עצמם עובדים בערב / לילה.

לעצם העניין - הלקוחות הגדולים של חלק מהמוסכים אלו חברות ליסינג והשכרה, כאלו שעובדים בשעות היום.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מוסכים גדולים שמתחשבים באנשים שאין להם זמן בכך שאתה יכול להשאיר את האוטו בבוקר אצלהם והם יקפיצו אותך לנקודה כלשהי שתבקש ואתה יכול לאסוף את הרכב אחרי שעות העבודה מהמתחם שלהם אחרי ששילמת להם טלפונית 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, M B3 כתב:

את הכל אתם מבצעים בבוקר על חשבון שעות העבודה שלכם כי אתם מתחשבים בקופאיות, מוכרים, מאבטחים וכו' וכו' וכו'

אני הולך בשעות הפתיחה שלהם ואם צריך אז כן, גם בשעות העבודה.

הייתי שמח שהסופר יעבוד הרבה יותר מאוחר ושייפתח ב 6 בבוקר אבל יש לו את השעות שלו ואליהן אני צריך להתכנס (שלא לדבר על הדואר).

ולגבי מוסכים, 99% מבעלי הרכבים הם לא כמו החתך הממוצע בפורום. זורקים את האוטו במוסך בדרך לעבודה, המוסך מקפיץ אותם ובסוף היום הם אוס]ים את הרכב כשלא מעניין אותם מה עשו.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shellcase כתב:

@M B3
בטח, טלפון לספק חלפים שהוא עובד איתו ותוך רבע שעה טוסטוס זורק את התושבת בדלת של המוסך.
בינתיים מתחילים לפרק.

בדיוק.

וזו גם תמצית התשובה לשאלה של פות"ש.

לפני כשעה, M B3 כתב:

דוגמאות גם לזה, נניח שף במסעדה שפתוחה בערב צריך להחזיק מלאי של אוכל.

ובלי קשר גם אם אני אבוא בבוקר למוסך ואין לו תושבת לרכב שלי זה משנה משהו ?

שף במסעדה מחזיק מלאי מוצרים לפי תפריט מסוים. הוא יודע בדיוק מה המרכיבים של המנה והמרכיבים מוזמנים ומוכנים מראש. 

זה לא שמישהו פתאום ייכנס למסעדת דגים ויבקש פיצה. כאילו, הוא יכול לבקש אבל אם זה לא בתפריט אז זה 'לא קיים'.

בעל מוסך לא יכול להחזיק פריט מכל חלק שיש ברכב עבור כל הרכבים שהוא משרת. הוא יצטרך לשם כך מחסן שלא מבייש את אמאזון.

המוסך מחזיק רפידות, פילטרים, שמן וכו'. כל דבר מעבר- כפי שכתב @shellcase- מרחק שיחת טלפון ותוך רבע

שעה החלק אצלך.

וזה לא רק חלק. זה יכול להיות לשלוח אלטרנטור לשיפוץ, להעביר את הרכב למוסך ליד למילוי גז למזגן, להחליף צמיגים אצל השכן השלישי או להזמין את השמאי כי הרכב עבר תאונה.

אנשים לא יודעים למי צריך לגשת לצמיגים, למי הולכים למזגן ולמי הולכים אחרי תאונה. יש לאנשים כתובת אחת- 'המוסך'.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

אני חוזר על מה שכתבתי לפני שעתיים: איזה פרמיה תהיה מוכן לשלם תמורת שירות בשעות לא שגרתיות?

אין לי ספק שבמחיר הנכון בעל המוסך יסכים לפתוח אותו ולשלם למכונאי תוספת ערב או לילה (ולארגן תורנויות, גם לא תמיד סיפור פשוט). וספק החלפים יוציא כונן על טוסטוס שיביא לך את הסטרטר. אבל אם תחשב את העלויות האלה, שבסופו של דבר יתבטאו במחיר שיושת עליך, כנראה שתגיע למסקנה שעדיף לך לקחת שעתיים חופש מהעבודה ולהגיע למוסך ב-7 בבוקר.

אבל לא תמיד זה מתגלגל על הלקוח. לפעמים למעסיק משתלם לספוג את העלות כי הוא מרוויח כפליים במקום אחר. לדוגמה, אם החכתי לרופא המשפחה שלי בשעה 08 או בשעה 18 אני לא משלם יותר, למרות שהוא לא אוהב את הפיצול. הוא היה מעדיף לעבוד 08 עד 15 וזהו. יתרה מזאת, גם כשרופא עולה מולי בצ׳אט בשעה 23 בלילה בכללית זה חינם עבורי, כלומר אין תוספת. מכך, שלפעמים בעל עסק מעדיף לתת שירות ולספוג בו ירידה בהוצאות כדי להרוויח במקום אחר שבא משתלם לו יותר. לדעתי משהו דומה יכול לעבוד עם מוסך מספיק גדול שנמצא במקום מספיק נוח להגעה. אחד שיש לו מחסן חלפים יחסית סביר משלו, אחד שבערב מגביל פעילות לדברים הנפוצים (תושבות לאיזה מסכן שלא עבר טסט, טיפול שוטף, בדיקה כזו אחרת וכן הלאה).

@shellcase מה שכתבתי מעל ההודעה שלך שציטטתי לא היה מכוון אליך. מה שכתבתי מתחת כן :)

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מילה על מחסור בעובדים:

איפה אין?

באמת אבל...

איפה לא בוכים על מחסור בעובדים?

הייטק? חסר.
"לואו"-טק? חסר
רפואה? חסר
והרשימה ממשיכה.

נראה לי שיותר קל לציין מקצועות שלא חסר בהם כוח אדם.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, shellcase כתב:

@M B3
בטח, טלפון לספק חלפים שהוא עובד איתו ותוך רבע שעה טוסטוס זורק את התושבת בדלת של המוסך.
בינתיים מתחילים לפרק.
זה בכלל לא ויכוח, זה דיון עם תובנות - אני מאד בעד הדיון כי הוא מעניין ובסוף יצאו רעיונות ממנו, אבל אל תצפה שכל התגובות יהיו "כן אחי, איזה באסה שאין מוסך בלילות" כי אם כולנו נשב ונהנהן על כמה המצב לא טוב כמו בבושקות על הספסל בפארק - לא יצא מזה כלום.

"בבושקות"

סתם משהוא קטנוני, זה נקרא מטריושקה, בבוקשה זה מעוברת, סבתא ברוסית 

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא התכוון לסבתות שיושבות על הספסלים ומתלוננות...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, לירון .ה. כתב:

"בבושקות"

סתם משהוא קטנוני, זה נקרא מטריושקה, בבוקשה זה מעוברת, סבתא ברוסית 

חוטף קצת את השירשור- ישראלים קוראים לבובה "בבושקה". 

רוסים אמיתיים אומרים "מטריושקה" 

😆

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מטריושקה זה הבובה שיש בפנים עוד בובות קטנות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...