Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילה אצל השכן מלמטה אחרי שהחלפתי את כל הצנרת, איך מתקדמים?

Amired
שימו לב! השרשור הזה בן 891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רגע, אני צריך הסבר.

האם במקום מחבר T נורמלי החאפר חתך חור בצינור, דחף את הצינור השני והדביק עם סיליקון?

האמת  - במקום בקודם בו גרתי האינסטלטור חיסל בניין משובח עם העצלות הזו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

רגע, אני צריך הסבר.

האם במקום מחבר T נורמלי החאפר חתך חור בצינור, דחף את הצינור השני והדביק עם סיליקון?

האמת  - במקום בקודם בו גרתי האינסטלטור חיסל בניין משובח עם העצלות הזו.

בכנות אני לא יודע איך זה אמור להיראות כשזה תקין

אני לא רואה סיליקון אלא גומיה שחורה.

בכל מקרה זה מצב די ישן שנמצא בדירה עוד לפני שקניתי אותה, לא יודע אם זה כך במקור או שלאורך השנים מישהו שינה פה משהו. 

אני רק מצטער שבשיפוץ שעשיתי לפני שנתיים לא התעקשתי עם הקבלן שלי שיחליף את כל החיבורים לצינורות הראשיים. הוא החליף את הצנרת בכל הבית אבל השאיר את החיבורים הישנים לצינורות הראשיים וחיבר את צנרת הניקוז החדשה אליהם.

לפני 32 דקות, Night Driver כתב:

בן כמה הביניין?

לא זוכר כמה זמן הבדק על צנרת אבל הוא כמה שנים.

בן 21...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Amired כתב:

בכנות אני לא יודע איך זה אמור להיראות כשזה תקין

אני לא רואה סיליקון אלא גומיה שחורה.

בכל מקרה זה מצב די ישן שנמצא בדירה עוד לפני שקניתי אותה, לא יודע אם זה כך במקור או שלאורך השנים מישהו שינה פה משהו. 

אני רק מצטער שבשיפוץ שעשיתי לפני שנתיים לא התעקשתי עם הקבלן שלי שיחליף את כל החיבורים לצינורות הראשיים. הוא החליף את הצנרת בכל הבית אבל השאיר את החיבורים הישנים לצינורות הראשיים וחיבר את צנרת הניקוז החדשה אליהם.

הנזילה היא לא בגלל שהצינור בולט אבל צינור בולט ככה הוא סכנה לסתימות כי כל זבל שיורד מלמעלה עלול להתיישב עליו.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור לזווית או לזה שהצינור בולט.

מדובר בחיבור מסוג "אטם חדירה". עושים חור בדופן הצינור, מלבישים את הגומיה בחור ואז מכניסים את הצינור - וזה לכאורה אמור להחזיק "ממש טוב".
זה פטנט זבל עופות (שמתאים לשוחות ביוב וכאלה, לא לצינורות ביוב אנכיים בבנייני דירות) ואין לי מושג איך עוד מייצרים בכלל גומיות לפטנט הדפוק הזה (או: מי האידיוט שלוקח על עצמו את האחריות לבצע כזה דבר בצינור אנכי של בניין).

איציק

• אהבתי 3

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, איציק נ. כתב:

זה לא קשור לזווית או לזה שהצינור בולט.

מדובר בחיבור מסוג "אטם חדירה". עושים חור בדופן הצינור, מלבישים את הגומיה בחור ואז מכניסים את הצינור - וזה לכאורה אמור להחזיק "ממש טוב".
זה פטנט זבל עופות (שמתאים לשוחות ביוב וכאלה, לא לצינורות ביוב אנכיים בבנייני דירות) ואין לי מושג איך עוד מייצרים בכלל גומיות לפטנט הדפוק הזה (או: מי האידיוט שלוקח על עצמו את האחריות לבצע כזה דבר בצינור אנכי של בניין).

איציק

כן, ברגע שהמאתר ראה את החיבור הזה לא היה לו ספק שהוא מצא את הגורם לבעיה. איך זה אמור להיראות אחרי תיקון?

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, איציק נ. כתב:

שמתאים לשוחות ביוב

שם זה אטם אחר. או שמשתמשים באיטוביב שצריך קדח מדוייק או שמשתמשים במחברים מתנפחים (כמו שרשרת מחוליות גומי עם ברגים ועם הידוקהברגים הגומי מתנפח).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב, אנחנו באמצע התיקון.

הקבלן אומר שהדרך היחידה זה להחליף את הגומייה הקיימת (גומיית חדירה) באחת חדשה ואולי הדוקה יותר, ואין דרך אחרת לסדר את זה כי קדחו חור בצינור הראשי של הבניין וזה לא חיבור תקני מלכתחילה.

זו באמת הדרך היחידה? אין אופציה לסדר את זה עם חיבור מסודר יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

אם יש גישה מסביב לצינור הכי נכון זה לשים חבק עם יציאה מתאימה.

תודה,

יש לך תמונה של איך שזה נראה?

כמובן שהפתרון האידיאלי היה להחליף את הt באחד עם יציאות תקניות ל2 החדרים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוסט מעניין תודה רבה.

איך דברים כל כך פשוטים יחסית כמו אינסטלציה גורמים לנזקים בעשרות אלפי שקלים בקלות.

שאלה, אי אפשר לתבוע את הקבלן של הבניין על עבודה רשלנית כזאת?

ואיך אמור היה להיראות החיבור של כל דירה לצינור הראשי של הבניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה לכזה 

image.jpeg.d453470f10317b786571b31071c030a9.jpeg

במקרה שלי יש שני חדרי שרותים עם קיר משותף ולכן הורכב כזה:

image.jpeg.e11788105b15bff843a3c947ccd63dbb.jpeg

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום לכולם, חוזר לעדכן.

לצערי התיקון לא עבד (פתיחת הריצוף, החלפת צינור 2 צול מקופסת הביקורת ועד לצינור הראשי + גומיית חדירה חדשה).

ככל הנראה הגומייה החדשה לא הוכנסה כמו שצריך.

בוצע ניסיון לתקן את התיקון עם הוספת שכבת סיליקון מסביב לגומייה + שכבת מלט לחיזוק האיטום, שיפר את המצב באופן משמעותי (הוריד את העוצמה של הנזילה ב- 90% אצל השכן לדעתי) אך לא פתר את הטפטוף לחלוטין.

(הריצוף אגב עדיין פתוח במצב הזה אז אם יש למישהו רעיון איך ניתן לשפר כרגע את המצב - זה הזמן להציע...)

חשבתי לנסות לעשות את התיקון מחדש (לשלוף את הצינור 2 צול החדש שהורכב ולהכניס גומיית חדירה חדשה) אבל כבר מתחיל לתסכל אותי כל הסיפור הזה,

חברת הביטוח אגב מתנערת מהמקרה בטענה שאין כיסוי לתקלות שנובעות מליקוי בנייה בעקבות העובדה שהחיבור הבעייתי אינו תקני מלכתחילה (אם למישהו יש משהו חכם להגיד על זה אני אשמח..)

אני רוצה לבחון אופציה של החלפת ה- T ב- T תקני עם 2 חיבורים (כמו שפרסם @zaf מעליי עבור 2 חדרי שירותים) כדי לסיים עם הסיפור הזה אחת ולתמיד. במקרה שלי מדובר ב- T של ניקוז ולא של אסלה כמו בתמונה אבל העיקרון דומה.

מחפש המלצה לאינסטלטורים שיודעים להתמודד עם עבודה כזו באזור אשדוד

קצת תמונות של ההתקדמות:

1. ניסיון תיקון ראשון - החלפת צינור 2 צול + גומיית חדירה מקופסת הביקורת ועד לצינור ביוב ראשי, כולל שכבת סיליקון ראשונה:

1580199928_WhatsAppImage2021-09-28at17_44_25.thumb.jpeg.0e24693a85d0ab27a1f0f86112b95a32.jpeg

2. ניסיון תיקון על גבי התיקון עם שכבת סיליקון נוספת ומעליה שכבת מלט באיזור החיבור בין הצנרות: (הריצוף כרגע פתוח במצב הזה)

1867174793_WhatsAppImage2021-09-28at17_44_15.thumb.jpeg.57f3e87c9f25b73e74135d47ec453192.jpeg

3. סרטון של הטפטוף אצל השכן אחרי ניסיון התיקון הנוכחי (ששיפר משמעותית) - השכן אחרי שיפוץ והשאיר אצלו את הצינור הראשי של הביוב חשוף עד שנסדר את הבעיה. רואים טיפות אחת לכמה שניות.

תודה!

@arik100

לגבי לבוא בטענות לקבלן שבנה את הבניין - הייתי שמח אבל הבניין בן 21, לא נראה לי שזה עדיין רלוונטי...

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מנוס מלבצע "ניתוח" ולהתקין חיבור תיקני - מחבר T מסודר.

אני משתמש בשרותיו של מקצוען באשור המרכז, אולי בשביל פרוייקט משמעותי כמו אצלך יגיע לאשדוד מכיוון שמופיע אצלו כאזור שרות.

דבר עם נח (האב המייסד, עדיין עובד במלוא המרץ) תתיעץ איתו. אצלי הוא "אינסטלטור הבית" לכל דבר כולל שטחים משותפים בביניין דירות של ההורים.  

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, zaf כתב:

אין מנוס מלבצע "ניתוח" ולהתקין חיבור תיקני - מחבר T מסודר.

אני משתמש בשרותיו של מקצוען באשור המרכז, אולי בשביל פרוייקט משמעותי כמו אצלך יגיע לאשדוד מכיוון שמופיע אצלו כאזור שרות.

דבר עם נח (האב המייסד, עדיין עובד במלוא המרץ) תתיעץ איתו. אצלי הוא "אינסטלטור הבית" לכל דבר כולל שטחים משותפים בביניין דירות של ההורים.  

תודה, השארתי פנייה באתר, אם לא יחזרו מחר אתקשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...