Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילה אצל השכן מלמטה אחרי שהחלפתי את כל הצנרת, איך מתקדמים?

Amired
שימו לב! השרשור הזה בן 890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, איציק נ. כתב:

למען הסר ספק:

לפני 4 שנים שיפצתי דירה ברחובות והייתי צריך מופת חיבור של 6 צול עם 2 יציאות של 4 צול כאשר הן נמצאות בזווית 90 מעלות אחת ביחס לשניה.

בשום מקום לא היה. אממה, הספק חומרי בניין שלי אמר לי שהוא יכול להזמין לי - ויקח עד שבועיים שזה יהיה מוכן. הייתי סקפטי והמשכתי לחרוש כל פינה אפשרית ולא מצאתי.

בסוף התייאשתי והזמנתי דרכו - ואחרי כ-שבוע זה הגיע, בדיוק מה שביקשתי.
מסתבר שככל הנראה בחלק מהחברות כן אפשר לייצר אביזר לפי הזמנה. 

זה עלה כמה מאות בודדות של שקלים אבל פתר לי את הבעיה.

איציק

28337166_1644872985597426_7167514957373445322_o.jpg

תודה איציק, לא ידעתי שאפשר ליצור חיבורים לפי הזמנה.

אם משהו יקרה וההזמנות מגרמניה לא יגיעו בזמן סביר אני אנסה, למרות שאני חושב שכבר מצאתי את ה- T הנדרש בארץ:

http://www.plassim.co.il/Plassim/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=12&FID=6169&fbclid=IwAR2CU9ajruxbT5l-yjMTBY88P7b2skJItNAvaRowO05y4kK3OC6Lcoon7Gc

יצרתי קשר עם כל השחקנים הגדולים השבוע (חוליות, פלסאון, שאחף, SCOPE, אלכסנדרוביץ'...) תיארתי את הבעיה ולאף אחד לא היה פתרון להציע לי.

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אתה טועה ומטעה במינוח של הפריט שאתה מחפש.

אתה צריך מסעף.

מסעף של 160 מ"מ עם יציאה של 50 מ"מ.

קיים כזה.

אגב, קיים כזה מסעף גם לתיקון (חיתוך של צינור קיים).

masef.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, איציק נ. כתב:

לפי דעתי אתה טועה ומטעה במינוח של הפריט שאתה מחפש.

אתה צריך מסעף.

מסעף של 160 מ"מ עם יציאה של 50 מ"מ.

קיים כזה.

אגב, קיים כזה מסעף גם לתיקון (חיתוך של צינור קיים).

masef.jpg

אתה צודק לגבי החלפה מלאה ל- T (מסעף) תקני חדש.

חיפשתי גם מסעף (מצאתי כאלה PVC וגם גבריט כמו שהעליתי מקודם) וגם רוכב (לתיקון על גבי החור הקיים כמו התמונה שהעליתי של AirFit).

רוכב לתיקון לא הצליחו לסייע לי בארץ ולכן הזמנתי את החלק של AirFit מגרמניה.

לגבי החלפה של ה-T - מצאתי מסעפים עם 2 חיבורי 50 תקניים (הצנרת אצלי בבניין היא פוליאתילן גבריט ולא PVC. אני לא יודע אם בעל מקצוע יצליח לחבר חזרה מסעף של גבריט אבל אמרו לי שניתן לחבר גם מסעף PVC לצנרת גבריט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

ערב טוב!

אני אתחיל מהסוף - נראה שבינתיים הבעיה נפתרה אחרי 4 חודשים מתסכלים (לצערי לא על ידי @איציק נ. בגלל סוגיית זמינות אבל אולי בפעם הבאה טפו טפו... :)

לגבי הרוכבים שהזמנתי - עשיתי טעות, היצרן (חברת AirFit) משווק רוכבים עם הברגה הרמטית רק עד 5 צול, אין 6 צול. הרוכבי 6 צול שהזמנתי היו ללא הברגה (פשוט שמים על הפתח ומהדקים עם חובקים, לא טוב בכלל ולא ברור איך זה עובד בלי שנוזלים מים מנקודת החיבור).

יצרתי קשר לפני שבועיים עם האינסטלטור שנתן לי הצעת מחיר על החלפת כל המסעף ל- T תקני, אמרתי לו שלפני שעושים את זה אני רוצה שהוא ינסה שוב להחליף גומיית חדירה (אגב כשהוא בא הוא שם לב שהצנרת של הבניין היא צנרת גבריט ולא PVC אז ההחלפה של ה-T לאחד תקני כנראה הייתה הרבה יותר מסובכת ממה שהוא חשב).

הוא פתח את הריצוף לגמרי וחשף את הגומייה. כל הסופר7 שהקבלן הקודם שם יצא במשיכת יד קלה כי הוא פשוט לא היה תפוס על כלום, הורדנו מים באסלה וראינו את המים פורצים דרך הגומייה החוצה לתוך הדירה ולמטה אל השכן.. אם למישהו היה ספק שהנזילה היא באמת משם :)

פירק את הצינור 50, שלף את הגומייה ושם אחת חדשה. גם אחרי שהציב את הגומייה כמו שצריך והכניס את הצינור לתוכה לצערי יצאו (ממש קצת) מים מההיקף שלה, ואז הוא התחיל לאטום את הגומייה עם שכבות של החומר הזה:

https://www.bostik.com/israel/en/catalog/product/construction/emea/israel/product-bostik-PUDER-EX/

כל פעם קצת עד שכל הגומייה נעטפה (הוא קילף עם פטישון עוד את הבלוקים והבטון מסביב לגומייה כדי לחשוף את כל ההיקף שלה).

אחרי שלא נזלו עוד מים מסביב לגומיה והחומר הזה עטף את כולה, הוא עשה נגלה אחרונה של הBOSTIK הזה ושפך אותה על כל האיזור.

ככה זה נראה אחרי הכל:

661915017_WhatsAppImage2021-11-17at18_47.39(1).thumb.jpeg.d3af150b2375b7b75d3b0dafa727a670.jpeg

מאותו רגע הנזילה הפסיקה באופן מידי אצל השכן. נתתי לזה שבועיים כדי לוודא שהכל יציב ושהטפטוף לא חוזר, והיום הגיע רצף שסגר את הריצוף.

לקחים:

1. הפתרון הפשוט הוא כנראה הנכון ביותר או לפחות זה שכדאי לנסות קודם כל (החלפה ל-T תקני זאת עבודה ענקית שאין לי מושג מי יכול לבצע, אני יודע איך היא תתחיל אבל לא איך היא תסתיים).

2. אף פעם לא לתת לבעל מקצוע לסגור תיקון בלי להשאיר X זמן כדי לראות שהכל עבד, גם אם זה אומר להישאר כמה שבועות עם רצפה פתוחה (הקבלן הראשון סגר ריצוף ישר אחרי שהוא החליף גומייה, ורק אז ראינו שהטפטוף אצל השכן ממשיך ואפילו התחזק).

3. על שירביט אי אפשר לסמוך ואני מאמין שאעביר בקרוב את הביטוח של 2 הרכבים ושל הדירה לחברת ביטוח אחרת

4. אם אתם משפצים תקנו המון ספייר של קרמיקות ובלטות. נשאר לי הרבה מהשיפוץ של הדירה וזה משמעותי שלא צריך להתחשבן על כל בלטה ששוברים

תודה לכולם על העזרה!! מעריך את זה מאוד.

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לשמוע שהכל הסתדר.

אם אפשר תקנה עוד בלטות כי לך תדע כמה בעיות יהיו בעתיד בגלל החומר הנ"ל.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, DareDevil כתב:

טוב לשמוע שהכל הסתדר.

אם אפשר תקנה עוד בלטות כי לך תדע כמה בעיות יהיו בעתיד בגלל החומר הנ"ל.

נשארו מספיק לעוד 5 סבבים כאלה 😁

מקווה שיחזיק כמה שנים לפחות.

הקומבינה המקורית החזיקה 20 שנה מאז שהבניין נבנה ועד לפני 4 חודשים כשהגומייה סוף סוף התפוררה והתחילה להתפרק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...