Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם רכבים חשמליים יובילו להוזלת רכבי בנזין /דיזל?

Halalit300
שימו לב! השרשור הזה בן 1025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Gopher כתב:

פה אתה טועה בגדול.

מתוך פרסום רשמי של המשרד להגנת הסביבה: 

לפי הערכות ה- OECD, זיהום האוויר גורם לתמותה של כ-3.5 מיליון איש ברחבי העולם בשנה וכן למספר עצום של מקרי תחלואה במחלות לב וריאה, סרטן, מקרי שבץ ועוד. על פי הערכה זאת, בישראל זיהום האוויר גורם לתמותה של כ-2,500 מקרי מוות מוקדם בשנה, כמחציתם מזיהום אוויר שמקורו בתחבורה. שיעור מקרי המוות ברוב מדינות ה- OECD כתוצאה ממחלות לב וריאה שמקורן בזיהום אוויר, גבוה בהרבה משיעור מקרי המוות שנגרמו כתוצאה מתאונות דרכים.

הנה המקור: https://www.gov.il/he/departments/policies/heavy_price_air_pollution_from_transportation

אני לא נוטה להיסחף בעיקבות קביעות מחקריות מבלי לשאול קודם מה נחקר ואיך.

המקור פורסם ב 2014 (לפני 7 שנים) ובדק נתונים שבין 2005 ל 2010. ועדיין לא ברורה שאלת המחקר - אני שואל האם נחקרו כלל המיתות או ש 50% מכלל המתים ממחלות ריאה היו כתוצאה מזיהום (אבל בניכוי המעשנים) 

אני מאד מעריך חוקרים ומחקרים ברורים שמפרטים מקורות הנתונים דרך הסינון ומהי שאלת המחקר הפרטנית. הפרסום הזה לוקה בחסר. 

אגב 80% ממקרי המוות היו בעיות לבביות. איך זה מתיישב עם זיהום מכלי רכב, לא ברור בכלל. 

ט.ל.ח

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יהיה לא זה ולא זה.

לשרוף דלק יהיה לא כלכלי בגלל מיסוי דרקוני עד שזה ייאסר לגמרי.

הסבה של בנזין לחשמל (אם זה בכלל אפשרי טכנית ברכב ספציפי) או שלא יתנו לך לעשות כלל, או שזה ידרוש אישור של טריליון מהנדסים ופקידים עד רמת שר התחבורה.

בדיוק כמו שהיום אתה לא יכול להתקין ברכב מנוע שלא מיועד לרכב הזה.

30-40 שנה לך תדע [emoji851]

Sent from my iPhone using Tapatalk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

תתפלא אבל אני קורא המון חומר מדעי, ולכן אני יודע לא מעט על האנרגיה הסולארית. יש איזשהו מחסום שלא מצליחים לעבור אותו, ובניצול של גגות וכדומה אתה תגיע לאחוז קטן מהצריכה הנדרשת.

אני לעולם לא חושב במושגים של הארץ הקטנה שלנו אלא במושגים עולמיים. הפחד מאנרגיה גרעינית הוא בעיקר במדינות בהן הפוליטיקה הירוקה שולטת.

לגבי ההתקדמות בניצול פאנלים סולארים, יש עוד המון מה לשפר. למשל תקרא את המאמר הבא שהוא לא יותר מידי טכני אבל מסביר טוב לאן התחום יגיע בעתיד:

https://www.forbes.com/sites/peterdetwiler/2019/09/26/solar-technology-will-just-keep-getting-better-heres-why

יש עוד המון גגות לא מנוצלים ותסתכל בהודעה הקודמת שכתבתי, לא דיברתי רק על גגות אלא על עוד הרבה מקומות, והבאתי רק חלק מהדוגמאות.

במדינה שלנו שולטת פוליטיקה ירוקה? הלוואי והיית צודק לצערי המחשבה על שמירת כדור הארץ והסביבה רחוקה מאוד מקובעי המדיניות. מקווה שזה מתחיל להשתנות.

לפני כשעה, zaf כתב:

אני לא נוטה להיסחף בעיקבות קביעות מחקריות מבלי לשאול קודם מה נחקר ואיך.

המקור פורסם ב 2014 (לפני 7 שנים) ובדק נתונים שבין 2005 ל 2010. ועדיין לא ברורה שאלת המחקר - אני שואל האם נחקרו כלל המיתות או ש 50% מכלל המתים ממחלות ריאה היו כתוצאה מזיהום (אבל בניכוי המעשנים) 

אני מאד מעריך חוקרים ומחקרים ברורים שמפרטים מקורות הנתונים דרך הסינון ומהי שאלת המחקר הפרטנית. הפרסום הזה לוקה בחסר. 

אגב 80% ממקרי המוות היו בעיות לבביות. איך זה מתיישב עם זיהום מכלי רכב, לא ברור בכלל. 

ט.ל.ח

שים לב שהפרסום מעודכן ל-2019.

מבטיח לך שמי שעשה את המחקר הזה הם אנשי מדע ברמה הגבוהה ביותר כך שאין לך סיבה לפקפק בתוצאות, אלא אם כן אתה כופר במדע ואז באמת שאין לנו על מה לדון.

לגבי השאלה שלך על מחלות לב. זיהום אוויר גורם למגוון של מחלות קשות - לא רק מחלות ריאה וסרטן אלא גם מחלות לב ושבץ. בגלל זה כל כך חשוב שנוכל לנשום אוויר נקי.

עריכה אחרונה על ידי Gopher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Gopher - גם העדכון "יושב על שנת 2012" אבל לא זו הנקודה.

הפרסום הוא לא של המחקר - הפרסום הוא "מצגת" על בסיס המחקר. ולכן אני מטיל ספק בציטוט שאולי "הוצא מהקשרו" 

יש המון! עומק מאחורי מחקר מחלות זיהומיות, והסקת מסקנות לגבי כשלים לבבים בהיבט טוקסיקולוגי הקשור לאיכות האוויר שנשם החולה (זיהום האוויר) והכללתו במצגת "החלטית" רחוקה מכל מה שנכון לעשות.

אין לי צל של ספק שלא בריא לנשום אויר מזוהם, אבל בכל מקרה הכשל הראשוני יהיה של דרכי הנשימה, ורק אחר כך כשל לבבי . ועוד פרט, (מעבר לזה שמתבססים על סין והודו המזוהמות פי כמה מאשר אירופה) לא ברור אם נשללו למשל המעשנים למשל. לכן אני רואה הכל בעירבון מוגבל. ורחוק מהקביעה של 50% תמותה כתוצאה ישירה של זיהום מתחבורה.

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, zaf כתב:

Gopher - גם העדכון "יושב על שנת 2012" אבל לא זו הנקודה.

הפרסום הוא לא של המחקר - הפרסום הוא "מצגת" על בסיס המחקר. ולכן אני מטיל ספק בציטוט שאולי "הוצא מהקשרו" 

יש המון! עומק מאחורי מחקר מחלות זיהומיות, והסקת מסקנות לגבי כשלים לבבים בהיבט טוקסיקולוגי הקשור לאיכות האוויר שנשם החולה (זיהום האוויר) והכללתו במצגת "החלטית" רחוקה מכל מה שנכון לעשות.

אין לי צל של ספק שלא בריא לנשום אויר מזוהם, אבל בכל מקרה הכשל הראשוני יהיה של דרכי הנשימה, ורק אחר כך כשל לבבי . ועוד פרט, (מעבר לזה שמתבססים על סין והודו המזוהמות פי כמה מאשר אירופה) לא ברור אם נשללו למשל המעשנים למשל. לכן אני רואה הכל בעירבון מוגבל. ורחוק מהקביעה של 50% תמותה כתוצאה ישירה של זיהום מתחבורה.

אני קראתי לעומק את הסקירה והיא מדויקת ומשקפת את המחקר המקורי, אבל זאת לא הנקודה החשובה.

אתה בעצמך כותב שאין ספק שלא בריא לנשום אוויר מזוהם ואין חולק על כך שזה גורם לשורה של מחלות קשות וסופניות. המסקנה מכך ברורה, אני מקווה שגם לך - חייבים לעצור בכל אמצעי את זיהום האוויר שקיים ומגיע בחלקו הגדול מתחבורה וכמה שיותר מהר. מגיע לכולם לנשום אוויר נקי וצעד קריטי יהיה המעבר לרכבים חשמליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהצעד הראשון בשיפור איכות האויר הוא איסור על עישון סיגריות.

אחרי זה נדבר.

• רעיון טוב! 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע למיסוי דרקוני על שריפת דלק אנחנו כבר רואים התחלה של זה בעיקר באירופה, כנראה שבתקן יורו 7 זה יהיה משמעותי יותר יקר להשתמש בדלק מזהם, וביורו 8 סיכוי טוב שריפת דלק מזהם יהפוך ללא חוקי.

ועדין כנראה שלא יעלמו הרכבים אלא יתכן ויהיה מעבר לדלקים לא מזהמים עבור נהגים ללא רכב חשמלי, אך שימוש בדלקים לא מזהמים כנראה יהיה לא זול מה שיהפוך את מהעבר לרכבים חשמליים ליותר כלכלי(או אפשר לומר יהפוך החזקה של רכבים עם מנועי בערה למאוד מאוד לא כלכלי)

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, amosbmw כתב:

אני חושב שהצעד הראשון בשיפור איכות האויר הוא איסור על עישון סיגריות.

אחרי זה נדבר.

בזה אני מסכים איתך לגמרי, הלוואי שזה יקרה.

עישון סיגריות במיוחד במקומות ציבוריים הוא סוג של זלזול בזולת. לא מספיק שהמעשן מרעיל את עצמו אלא הוא גם מרעיל את האנשים שסובבים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

הפחד מאנרגיה גרעינית הוא בעיקר במדינות בהן הפוליטיקה הירוקה שולטת.

ובמדינות שבהן זה התפוצץ. ובמדינות שיושבות על שבר סורי אפריקאי בסביבה לא יציבה בטחונית.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לעשות סדר בדברים: קיים קשר מובהק בין זיהום אויר חלקיקי לבין מחלות לב וכלי דם. העניין הזה חוזר באופן עקבי בהרבה מחקרים.

@amosbmwהעישון הוא בעיה כאובה, אבל נפרדת. דרך אגב, לא רק עישון טבק. בסופו של דבר כל עישון מייצר עשן מזיק.

היה היום פרסום מרתחח לגבי חיפה: מתברר כי הנהגת תקנות "אויר נקי" בחיפה הביאה לירידה של 34% בזיהום ממקור תחבורתי, כפי שנמדד בתחנות הניטור בעיר. אבל יש בעיה: התקנות תקפות ל-5 שנים והתוקף יפוג בעוד 4 חודשים, ונדרש הליך חקיקה לצורך הארכה - והעיריה לא עושה דבר בעניין. אבל אתם יודעים מה דעתי על ראש העיר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק באיילון, כבר לפני לא מעט שנים ראיתי מחקרים שהראו שהאויר בת"א הרבה יותר מזוהם מזה שבחיפה, והעיקר ממקור תחבורתי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...