Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם מחליפים שמן בתיבת הילוכים ידנית כחלק משירות תקופתי?

LowNSlow
שימו לב! השרשור הזה בן 1126 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אז קודם כל מדובר בשאלה כללית שלא קשורה לרכב מסויים.

כמו הרבה מכם, אני מבלה הרבה זמן בקריאת תוכן שקשור לעולם הרכב, ואני נתקל לא מעט בסוגיית החלפת שמן בתיבת הילוכים ידנית.

אז יש שתי קבוצות, הראשונה שטוענת שהשמן בתיבת הילוכים ידנית הוא לאורך כל החיים, ושאף פעם לא מחליפים אותו.

והקבוצה השנייה מנגד טוענת שלמרות שהיצרן מציין שזה לכל החיים, אז הם מחליפים אותו בכל מקרה כל 80-100K KM.

לי היו רכבים ידניים בלבד כבר יותר מעשור, ואף פעם לא החלפתי.

אבל אני תוהה אם זה הצעד הנכון, אשמח לשמוע מכם מה דעתכם בנושא זה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרים שהיצרן מתכוון שהשמן גיר הוא "לכל החיים" אז הוא מתכוון לחיים של המצמד, כי במעמד תיקון זה,  מחליפים גם שמן גיר. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מחליף כל 50 אלף ק"מ, אבל אני לא נוסע הרבה ומבצע את הפעולה עצמאית אז זה עולה לי בדיוק 150 ש"ח וחצי שעה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי להחליף ברכב הקודם פעמיים (אחרי 100 אלף ק"מ וגם בהחלפת קלאץ') וברכב הנוכחי פעם אחת, בכל המקרים הרגשתי שיפור קל בהעברת ההילוכים. כמו שאמרו פה מדובר בהוצאה קטנה יחסית ולעיתים גם במעט עבודה.
לגבי הנחיצות - אני יודע שב 308 gti למשל יש צורך בהחלפת שמן גיר במרווחים קבועים, ומתאר לעצמי שזה נובע מתוך ההנחה שהרכב עובר חיים מאומצים יותר לעומת הרכב הממוצע ולא בגלל דגם הגיר הספציפי (שגרסאות שלו נמצאות בעוד דגמים אחרים של PSA).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשיצרן מציין 'longlife' על נוזל מסויים, הוא כן מציין לבצע בדיקה של הנוזל כל X קמ (תיבת הילוכים ידנית או אוטומטית, נוזל קירור, ואפילו נוזל בלם...)

מהי הבדיקה? צבע, אחוז לחות בנוזל וכדומה. זה לא אומר שהנוזל לעולם לא זקוק להחלפה כי כמובן שזה לא המצב.

אמנם השמן בגיר ידני עובד בתנאים יותר נחים מבגיר אוטומט, אבל אני נוהג להחליף כל 60 אלף ק"מ, מאחר ויש אצלי רק 1.9 ליטר וכל ליטר עולה 42 ש"ח, מדובר בהוצאה זניחה מאוד. מה שכן, את החלפת הקלאץ עשיתי אלפים בודדים אחרי הטיפול האחרון בו החלפתי שמן גיר, אז 'מחזרתי' את השמן אחרי שרוקנתי אותו לכלי נקי והשארתי אותו עטוף בניילון נצמד למשך כל זמן החלפת הקלאץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, אני אבדוק את העניין.
בגדול לא מדובר מבחינתי בשיקול כלכלי, אלה יותר חשש שיהרסו את התיבה בטעות בגלל החלפת נוזלים לא תקינה (בכל זאת, זה לא טיפול שכיח כמו החלפת שמן מנוע).

עריכה אחרונה על ידי LowNSlow
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה? המילוי מתבצע בצורה לא כל כך שונה, פשוט במקום מכסה מילוי, יש לך בורג מילוי, שאליו מחדירים צינורית וממלאים. למזלך - אי אפשר למלא יותר שמן ממה שצריך (אלא אם הגיר ממש בזווית לא הגיונית). מה שכן, הרבה מוסכים משתמשים בשמנים לא נכונים גם כשהם מחליפים לך שמן מנוע, אז פשוט תצטייד בהוראות יצרן מראש ותקנה את השמן בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, LowNSlow כתב:

בגלל החלפת נוזלים לא תקינה (בכל זאת, זה לא טיפול שכיח כמו החלפת שמן מנוע).

אני הייתי באותה מחשבה, עד שהחלטתי להחליף בעצמי. ואז גיליתי שזה כלכך פשוט שזה לוקח 20 דק' כולל להרים את הרכב ולעשות קולות של איש זקן כשזוחלים מתחתיו.

קניתי את הכלי הנכון לעבודה ומאותו רגע זה הפך לפעולה פשוטה לחלוטין שכוללת לפתוח ולסגור שני ברגים וזהו.

זה מה שאני קניתי (זו חנות יחסית יקרה והמוצר הזה הוא אובר קיל פסיכי, הייתי לחלוטין מסתפק בזבל סיני מפלסטיק, אבל רציתי לבצע את העבודה וכבר הייתי שם, לחפש במקום אחר היה עולה לי יותר בזמן, כסף ומוג'ו)
אפשר לחלוטין להסתפק במזרק גדול או שיש משאבות כמו של סבון ידיים+צינורית.
וזהו, נשאר להרים את הרכב בצורה בטוחה (ג'ק עגלה ובוקים), וסט בוקסות לשחרר את הברגים. תראה כמה סרטונים ייעודיים לרכב שלך ביוטיוב ותלמד את העבודה (חשוב לפתוח בורג מילוי לפני בורג ריקון).
*ממליץ מאד מאד להחזיק ידית מומנט ולמצוא את מומנט הסגירה הנכון. ו...זהו.

הסבירות לפשל פה לדעתי קטנה מהסבירות לפשל בהחלפת שמן מנוע.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.amsalem-tools.co.il/items/1945884?gclid=Cj0KCQiApsiBBhCKARIsAN8o_4h8DnR3V9TJIqVf6v_6HhGhMqQhJ1y3ZviakFrazCLQ3DiRlU4eyBEaAlfEEALw_wcB

הנה ביותר זול אבל מאיזור אחר.

לא צריך מזרק להחלפת שמן גיר, מספיק צינורית ומשפך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי בשברולט ספארק 2011 המסכן שלי מצויין להחליף שמן גיר כל שנתיים (מבצע עצמאית אכן כל שנתיים).

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסה להבין מדוע להיות חכם יותר מהאפיפיור ?  רשום לא להחליף אז מדוע לחפש צרות ולהחליף ?  לא מדובר בקטע הכספי כי העלות לא גבוהה אלא ברמת העיקרון . 

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמרבית הרכבים שלו היו ידניים, גם ישנים וגם ישנים פחות, בהחלפת מצמד השמן גיר היה מוחלף בכל מקרה, ברכבים מסויימים הוחלף שמן גיר ללא שום קשר להחלפת מצמד וההחלפות בהחלט היו יותר חלקות. במקרים מסויימים היה מדובר ברכבים עם גיר מעט בעייתי כמו אלפא ספרינט וכו'.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1126 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...