Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גלאי רדאר - יונידן R7

BobbyMiata
שימו לב! השרשור הזה בן 321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם ליונידן R1 מגיע שרשור, אז למה לא לאחיו הגדול R7?

לאחר המון שנים (ממש המון, לדעתי לפחות 10, אולי יותר) עם הולנטיין המהולל ודו"ח על מהירות מניידת שהגיע מולי 😲 (נסיעה די מנהלתית, בדרך לאילת...) החלטתי לחפש את המחליף. לא אחפור כמו בשרשורים אחרים... בקצרה, בנקודות, מדוע R7: 

• הולנטיין מלא (ממש מלא) בהתראות שווא מה שהופך אותו ללא רלוונטי ולכן, למרות שהוא יכול לגלות דבורה, הוא חסר ערך
  • ל-R7 טווח גילוי גבוה של דבורה והכי מוצלח מבחינת אתרות שווא בתדר Ka בשימוש הדבורה (וגם אפס בהתראות ממכוניות אחרות), יותר מה-V1G2 החדש.
  • ל-R7 יש 2 אנטנות כמו בולנטיין ויודע להצביע גם על הכיוון
  • ל-R7 יש GPS מובנה ולכן יכול להתריא גם על מצלמות הגאטסו (על כך בהמשך) ולתת כיסוי עד כמה שניתן מלא ללא קשר ותלות בוויז (למרות שכמובן שוויז מאוד עוזר) כי לפעמים למקומות מוכרים לא מפעילים וויז. תכלס זה כמו צ'יטה וולנטיין מוצלח במכשיר אחד.
  • מי שמוכן להתפשר קצת על הטווח, הכיוון ועוד כמה פיצ'רים יכול לרכוש את ה-R3. מי שרוצה את הפשרות האלו + להתפשר על GPS יכול לקנות את ה-R1 ולגלות רק דבורה (להשתמש בוויז עבור המצלמות).  

לאחר התלבטות בין רכישה בארץ (סביב ה-4,000 ש"ח) לבין רכישה מאמזון (פחות מחצי, כולל כל המיסים, עד הבית), החלטתי לרכוש מאמזון. למרות החסכון, לא בטוח שזו המלצה גורפת לכולם, הנה למה עדיף לקנות בארץ:

• שרות ואחריות מקומית
  • מקבלים מהיבואן עידכונים על מיקומי מצלמות, מבלי להיות תלויים בקהילה
  • התראות בעברית למי שזה חשוב לו
  • כיוונון כל ההתראות למה שצריך בארץ (שונה מאוד מארה"ב) ישר מהקופסא

מי שרוצה לחסוך קצת, זורם על התראות באנגלית, מוכן לכוון הכל לבד ולהשען על הקהילה ימצא בשרשור הזה את בסיס הנתונים לארץ מעודכן לנובמבר. לא יודע אם ומה יהיה בהמשך, אבל אני מקווה ומכוון שבשרשור הזה אולי תהיה קהילה שתעדכן על שינויים יחד עם האתר האמריקאי.

למי שקנה/קונה. הכיוון לא מסובך. קצת קריאה בהוראות ומה שצריך לזכור זה שהדבורה פועלת בתדר Ka של 33.8, כך שפשוט צריך לכבות הכל חוץ מאשר Ka. (ולייזר כמובן, אם כי היונידן קצת פחות טוב לליזר וסביר להניח שבכל מקרה סיכוי טוב שההתראה תגיע יחד עם הנעילה, אז נגד ליזר צריך לפקוח עיינים ווויז)

הנה רשימת הכיוונים המלאה על פי התפריט (למי שיש הארות/הערות שיוסיף ונעדכן):

הסברים מפורטים באנגלית על הכל אפשר למצוא בשרשור הזה או בסרטון יוטויב הזה.

• Menu: Expert
  • Highway
  • Rear Bal: 100%
  • GPS: On
  • Speed Camera: On
  • Redlight Cam: On
  • RLC Q-Ride: Off
  • Voice: Off (אלא אם אתם נהנים לשמוע את הרדאר מדבר כל הזמן, לדעתי זה קצת חופר)
  • Ka Freq Voice: On (אם הוא מכריז 33.8, סביר להניח שאכן דבורה)
  • X Band: Off
  • K Band: Off
  • Ka Band: On
  • Laser: On
  • K POP: Off
  • MRCD: Off
  • Ka POP: On
  • K Filter: On
  • Ka Filter: On (אומרים שההפרעות נדירות ואנשים שמים על Off כדי לקבל ביצועים טובים יותר, אני אנסה ואעדכן, כרגע נותן עדיפות לשקט)
  • TSF: On
  • K Block: On
  • K Narrow
  • Ka Segmentation: 1/2/3 (הדבורה "שלנו" נמצאת על סגמנט 2, אבל השארתי טווח ליתר בטחון או דבורה לא מכוונת - שמעתי שיש דבר כזה, יכול להיות קשקוש)
  • Ka/MRCD Priority
  • Mute Mem: X & K
  • All Threat: On

צבעים ווליום כל אחד כמובן מוזמן לכוון כיפה בעיניו...

• Color: Red
  • Arrow ColorX Band: Red
    • K Band: Yellow
    • MRCD: Red
    • Ka Band: Blue
  • Band ColorX Band: Signal
    • K Band: Signal
    • MRCD: Signal
    • Ka Band: Signal
  • Time Display
  • Scan Icon: Off
  • Display: Spd+Comp
  • Alert Display: #1
  • Speed Unit: kph (מגיע במיילים מארה"ב)
  • X Band Tone: 1
  • K Band Tone: 2
  • MRCD Tone: 7
  • Ka Band Tone: 3
  • Bogey Tone: 5
  • Laser Tone: 4
  • Auto Mute: On
  • Auto Mute Vol: 2
  • Rear K Mute: On
  • Dark Mode: Bright
  • Auto Dim SettingBright Level: Bright
    • Dim Level: Dim 
  • Quiet Ride: 40 kph (יתריע בתוך העיר רק אם תסעו מהר יותר)
  • Q-Ride MRCD: On
  • Q-Ride Beep Vol: 0
  • LimitSpeed: Off
  • GMT: +2 Hour
  • DST: Off (בקיץ תעבירו ל-On כדי שהשעה תהיה נכונה)
  • BAT Warning: Off
  • Bat Saver: Off
  • Self Test: Off
  • Memory QuotaMute Mem: 1,750
    • User Mark: 250

אשמח לשמוע מבעלים אחרים עוד המלצות/רשמים, בנתיים נסעה אחת לצפון, התריע רק על מצלמות אמת (דחליל שהוויז זיהה לא הקפיץ אותו!) ו-0 התראות שווא (אבל גם לא היו ליזרים/דבורות עדיין)

• אהבתי 8
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 170
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל הכבוד על ההשקעה! אני לאחרונה התעניינתי במכשיר וזה לחלוטין עושה סדר מאשר לקרוא את עשרות העמודים בשרשור של ה-R1.

אין ספק שזהו מוצר שחובה לכל אחד. המחיר שלו הוגן לגמרי, ויש לזכור שזה משהו שהולך אתכם גם לרכב הבא - כך שההשקעה החד פעמית

היא לשנים רבות.

יש לשים לב למשהו יחסית חדש (נאכף החל מלפני חודשיים). כאשר מזמינים מחו"ל מוצרים בעלי רכיבי תקשורת (כמו זה), נדרש להגיש

טופס אישור למשרד התקשורת, אחרת הפריט יתקע במכס. עוד פרטים כאן.

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היתרון בעבודה מול אמזון כנראה, המכשיר אכן נתקע במכס כשבוע+ אבל בסוף השתחרר והגיע אלי ללא התערבות. (בגלל זה כתבתי אמזון ולא איביי או אתרים אחרים)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מתי רכשת. אני יודע שהחל מלפני חודשיים מבוצעת אכיפה גורפת על כל מוצר עם רכיב תקשורת שמגיע.

כנראה שיצאת במזל ולא נפלת, אך אני מכיר המון אנשים שנתקעו להם מוצרים. בכל אופן, האישור הוא משהו די פשוט

ולוקח מספר דקות למלא אותו. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את Fraysa.

היום התהליך מול משרד התקשורת מאוד פשוט לעומת בעבר כשייבאתי את ה-R1 התהליך התנהל באמצעות הפקס.. (היה סיוט לקבל את האישור).

מה שמצחיק שלאחר כל ההשקעה בייבוא ה-R1 שלי מאז עדיין תקוע בארון ללא שימוש :)

ניתן לפתוח בקשה באמצעות אתר האינטרנט - יש להכניס פרטים רלוונטיים ולצרף מסמכים טכניים עם נתוני התדרים של המוצר והאישור מתקבל בד"כ תוך יום - מס' ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.11.2020 בשעה 11:28, BobbyMiata כתב:

זה היתרון בעבודה מול אמזון כנראה, המכשיר אכן נתקע במכס כשבוע+ אבל בסוף השתחרר והגיע אלי ללא התערבות. (בגלל זה כתבתי אמזון ולא איביי או אתרים אחרים)

וגם חשוב שהמוצר יהיה Authorized Seller

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

יצאה גרסת Firmware חדשה לגלאי - 1.35.

אפשר להוריד מכאן (באופן תמוה, דווקא באתר של יונידן זה עדיין לא מעודכן...):

https://www.vortexradar.com/2021/02/uniden-r7-autolockouts/

יש גם וידאו מסודר שם עם סקירה של השינויים השונים. 

הסיפור הגדול של העדכון זו פונקציה של auto-lockouts שמזהה איומי סרק על ידי אלגוריתם לומד - אם ראדר (שבשונה ממצלמות למשל, אמור לזוז ממקום למקום) נמצא באותו מקום יותר מפעמיים או שלוש (לא זוכר) אז הוא ״לומד״ שלמעשה מדובר בחיישן של דלת אוטומטית למשל ואז משתתק לבד, לא יודע כמה זה רלונטי אלינו, כי אצלנו Ka זה התדר הרלוונטי העיקרי ואישית, לא חוויתי אתרות שווא בשום מקום. מה שכן התווסף, זה עוד ״פינג״ קטן אחרי שעובדים מצלמה (חביב) ואמורה להיות אפשרות לכוון את מרחק ההתראה מהמצלמה (עוד לא שיחקתי עם זה, אבל אני בהחלט מעדיף התראות ממרחק גדול מ-300 מטר).

יכול להיות שהעדכון מוחק את ה-DB המקומי, אני צרבתי שוב את ה-DB המקומי אחרי עדכון הגרסה just in case.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע.

האם ניסית לעדכן את מסד הנתונים לזה של הארץ? איך אתה משתמש באיכוני GPS של המכשיר?

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, BobbyMiata כתב:

הסיפור הגדול של העדכון זו פונקציה של auto-lockouts שמזהה איומי סרק על ידי אלגוריתם לומד - אם ראדר (שבשונה ממצלמות למשל, אמור לזוז ממקום למקום) נמצא באותו מקום יותר מפעמיים או שלוש (לא זוכר) אז הוא ״לומד״ שלמעשה מדובר בחיישן של דלת אוטומטית למשל ואז משתתק לבד

לא בטוח שזה כזה טוב, כי למשל בכביש הערבה הניידות עם הדבורה (וגם הממל"ז אבל זה פחות קריטי) הם קבועים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, motek כתב:

תודה רבה על המידע.

האם ניסית לעדכן את מסד הנתונים לזה של הארץ? איך אתה משתמש באיכוני GPS של המכשיר?

כן, הורדתי את הקובץ מהלינק למעלה וטענתי - עובד טוב מאוד (אני רואה את הכפילות מול הוויז). אני לא אישית לא משתמש באיכוני ה-GPS (אם הכוונה ל-mark) אבל מניח שאם יש מצלמות שלא מופיעות אפשר להוסיף. להבנתי בוויז יש גם התראות שווא וה-DB של היונידן הוא של מיקומי מצלמות האמת. אני עוקב אחרי השרשור שם מדי פעם לבדוק אם יש עידכונים. אגב, תפסו חבר עם R7 על מהירות בכביש החוף לפני כמה ימים, הגלאי התריע והוא הספיק להאט קצת, אבל עדיין יקבל קנס...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. טוב לדעת שאפשר להזמין מאמזון ולטעון את ה- database מהאתר הישראלי (כתוב שם במפורש שזה לא יעבוד אבל היה לי ספק אם זה נכון).

אגב, לא מעט אנשים ישמחו מאוד לשמוע את זה בדיון הגרנדיוזי על הR1. הנושא הזה עלה שם הרבה מאוד פעמים.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-DB מהאתר הישראלי לא יעבוד @motek. צריך להוריד את הקובץ מהלינק שרשמתי למעלה אם אתה קונה מאמזון. זה לא אותו הקובץ, הקובץ שבלינק מעודכן על ידי הקהילה, אבל הוא נראה לא פחות מדוייק (ואפילו יותר) מהקובץ הישראלי. מה שכן, הקובץ הישראלי גם מציין מקומות מיועדים לפורענות (מארבים) מה שהקובץ ה״קהילתי״ לא מציין.

ההתקנה - יש שני סוגים של סאקשן באריזה + חיבור למצית. קיימת גם ערכה (סטנדרטית) להתקנה קבועה וגם ערכה יעודית ליונידן עם אפשרות השתקה (התקנתי אצלי, מומלץ ונוח).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההשקעה ועל הפירוט.
לגבי שפת הממשק וכו', ראיתי שבאתר היבואן (בארץ) יש קישור לעדכון המכשיר "Firmware", שאני מאמין
שצורבת על המכשיר את שפת הקודש ועל הדרך מעדכנת את הפרמטרים הנכונים לכבישים שלנו.

ניסית לצרוב/לעדכן? ראיתי שיש שם קישור להורדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...