Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת סופר מיני - ידנית 25-30K

SultanOfSwing
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,
כיום אני בעלים (לא כלכך מרוצה) של שברולט ספארק 2013 - LS 1.0 ידנית.
הרכב מרגיש חלש מאוד ודיי מאכזב . (מרגיש שאין לי יכולת להגיע איתה לירושלים לדוגמה)
אני לא מצפה לרכב "ספורט" אבל הייתי שמח להאיץ בקצב נורמלי לפחות. 
שוקל למכור את הרכב ולשדרג לסופר מיני\מיני שתרגיש חזקה יותר ומהנה יותר מהספארק.
צפוי לעבור 10-15K ק"מ בשנה, תקציב 25-30K .

דרישות מהרכב :
1. אמינות ותחזוקה זולה
2.חסכון בדלק (הספארק צורכת 1:14.5 משוקלל )
3. ביצועים סבירים לפחות
4. מחפש להשתדרג גם בשנתון לכן 2014 ומעלה (אלא אם יש רכב ספציפי שיצדיק שנתון נמוך יותר)

אופציות שעלו בנתיים (ידני) : 
1. יונדאי i20 צורה חדשה 2014 - כמעט ולא קיימת ביד 2
2. קיה ריו האצבק 1.2 2014 - כמעט ולא קיימת ביד 2
3. פיג'ו 208 2014-2015 - הבנתי שהגיר לא נוח לתפעול 
4. רנו קליאו 2014-2015 - הבנתי שהבעיה עם המזגן דיי חמורה
5. פולקסווגן פולו 2012 - האם שווה לרדת בשנתון?
6. פורד פיאסטה 2014 - הבנתי שהרכב מרגיש טוב אבל חלש מאוד 

אני פתוח להצעות גם של רכבים אוטומטים פשוט לא חושב שמשהו יכנס לדרישות והתקציב.
האם יורגש הבדל גדול אם בכלל בין הספארק החלשה לדגמים שציינתי? (אולי כדאי בכלל להשאר עם הספארק?)
אשמח לשמוע את דעתכם ולקבל המלצות לרכבים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה שיפור משמעותי לעומת הספארק הייתי בודק רנו קליאו עם מנוע 0.9.

הרכב מגיע מאובזר כבר ברמת אבזור הבסיסית, ניראה מצוין, מושבים נוחים אך בעיר הרכב מרגיש נוקשה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי על בעיות במנוע ה0.9.

לגבו המזגן מנסיון שלי עם מנוע 1.2 טורבו הוא בסדר, בדאציה עם מנוע 0.9 המזגן גם היה בסדר.

אבל זה משהו אישי, מאמין שעכשיו כשאנחנו באוגוסט נסיעה על הרכב תענה לך על התשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yulianx 

המנוע של הקליאו נשמע טוב על הנייר (טורבו = מומנט בריא מסל"ד נמוך + היתרון בכ"ס) במבחנים בפועל מציינים שהמנוע הזה מאכזב ולא מרגיש יותר חזק ממנועי ה1.2 מרכבים מקבילים וגם מבחינת נתוני התאוצה היבשים הוא לא מציג היתרון.

לפות"ש כול האופציות שהעלת פו טובות מבחינת כוח כולן ירגישו כמעט אותו הדבר חוץ מהפיאסטה שהיא תהיה חלשה.

במבחנים מציינים את גמישות המנוע של ה208 לטובה הייתה לי 208 ואני יכול לספר שהמנוע באמת חיי וגמיש אבל אין לי מספיק ניסיון עם האחרות כדי להגיד חד משמעית עד כמה.

מבחינת הדרישות היבשות שלך סוזוקי ספלאש הייתה יכולה להתאים גם אמינות גם טיפולים זולים גם מנוע חזק על רכב קטן. אבל היא תהיה משמעותית נחותה מרוב הרכבים ברשימה בכול מה שקשור לאיכות נסיעה נוחות בידוד רעשים וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסניון שלי המנוע הזה עושה עבודה טובה ולא מתרגש מעליות או תאוצה.

7C5EDBAA-8BF3-4957-8099-EAA24C18788B.png

70B33F49-B70C-4BEF-8598-9A00B5CF874F.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני יכול להגיד במבחן של icar שבו הקליאו נבחנה לבד הבוחנים שיבחו את המנוע. במבחן השוואתי שבו הם לקחו כמה סופרמיני הם קטלו את המנוע של הקליאו.

https://m.icar.co.il/מבחני_רכב/מבחן_השוואתי_-_מכוניות_סופר_מיני_ידניות/

במבחן של אוטו ודוגרי הוא גם לא מצויין לטובה יש דעות לפו או לשם.

בפועל מבחינת תאוצה גם הi20 גם ה208 וגם הקליאו עושות 0-100 ב12.2-12 שניות והמקסימום מומנט של הקליאו מגיע ב2500 ושל ה208 ב2800 לכן לא הייתי נותן פייבוריט לאף אחת מהן על מבחינת הכוח.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה! @Gavrik

מה אתה יכול לספר על תפעול הגיר של ה208?

עד כמה הקלאץ לא נוח והמעבר בין ההילוכים לא נעים?

הייתי רוצה להנות מהגיר ולא לסבול ממנו

עריכה אחרונה על ידי SultanOfSwing
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בזמנו על הקליאו 0.9T בנסיעת מבחן כשהייתה לי קליאו מהדור השלישי עם מנוע 1.2.

ה-1.2 על הקליאו שהייתה לי, לפחות על הנייר, נתן ביצועים טובים יותר מאלו שהוא נתן בדור הרביעי של הקליאו.

כן הרגשתי הפרש משמעותי, לדעתי ה-0.9T נותן ביצועים דומים למנוע 1.4 עם 85-90 כ"ס+-.

אגב, אם פולו רלוונטית לך, למה איביזה או פאביה לא נכנסו לרשימה? תוכל לחפש עם מנוע 1.2TSI ולקבל ביצועים טובים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלאטצ' גבוהה מניסיוני האישי אני יכול לספר לך שגם אחרי שהתרגלתי לקלאטצ' לפעמים הרכב קיפץ בשילוב קלאטצ' אם לא הרמתי את הרגל מספיק בזהירות או לאט.

אני גם יכול לספר שזה כנראה תלוי בגובה הננג.

אני 1.84 ובגלל שההגה לא יוצא מספיק אלי אני יושב יחסית קרוב לדוושות.

חברים שלי שנמוכים יותר (1.75+-) ממני שנהגו ברכב שלי הצליחו למתוח רגליים ובכלל לא הרגישו את החסרון בתפעול הקלאטצ' כנראה שאם הרגל מתוחה יותר יש יותר רגישות ודיוק.

החסרון שהרגשתי בגיר הוא בכניסה להילוך שלישי הידית לפעמים נתקעת ב"קיר" שנמצא בין ההילוך השלישי לראשון.

ולרוורס אין מסנכרנים לכן הוא לא תמיד נכנס צריך לשלב לראשון או להרים דוושת קלאטצ ואז הוא נכנס.

אגב המזגן ב208 גם לא מבריק לא גרוע אבל לא מבריק.

לשתי הנושאים הללו הייתי ממליץ לבצע נסיעת מבחן כי הרכב בפני עצמו לדעתי מצויין וכחבילה כוללת מספק תמורה נאה מאוד והנושאים הללו יכולים להיות סובייקטיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, dorsht כתב:

אגב, אם פולו רלוונטית לך, למה איביזה או פאביה לא נכנסו לרשימה? תוכל לחפש עם מנוע 1.2TSI ולקבל ביצועים טובים.

פאביה לא קיימת בכלל ביד 2 ובטח שלא עם ק"מ סביר

האיביזה נכנסת בתקציב רק עם מנוע 1.4 לדעתי

מה דעתך עליה?

הבנתי שביטוח וטיפולים דיי יקרים באיביזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, אני מכיר את הספארק היתה לי כזו 2012 מנוע 1.2 ו- 82 כ"ס והתאוצה שלה בפרט בעליות ממש לא משביעה רצון בכלל!! מבין אותך.

אם אתה מחפש רכב באמת עם מנוע חזק היית ממליץ לך על כיוון של טורבו-דיזל.. (אני עברתי לפאביה דיזל ידנית. מנוע 1.4 טורבו עם 70 כ"ס בלבד. אבל סוחב עליות לירושלים ברביעי-חמישי על 90-100 קמ"ש. אוטו דבש)

יש לך גם ריו דיזל ידני עם מנוע 1.5 טורבו ו-110 כ"ס לדוגמא.

אפשר גם פולקסווגן פולו/ גולף.

אירופאית ידנית דיזלית סופרמיני- זה רעיון טוב לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שאצלו המנוע הוא 1.0, ה1.2 עדיפה מהבחינה הזאת. אמנם ההמנוע אוהב מתפקד טוב בסלד גבוה אבל יש תאוצה לא רעה בטח ביחס לשאר רכבי המיני.

לגבי המבחן מוזר שקליאו קיבלה ציון של שני נקודות בעוד שהפיאסטה אשר חלה יותר קיבלה 3.

לדעתי המנוע שאנם לא גמיש, אך תחת עומס  או סלד גבוה מייצר ביצועים טובים, כוח לא חסר.

למשל התרשמות של חברי הפורום:

41E83DC9-4746-48E4-A49C-47A61DCA90B5.png

C52F350C-0556-4F65-857B-BD109C3DDD43.png

8E790199-BB0F-4AB2-82CD-C8F205F12838.png

D1C1FF15-559C-4B53-8B4B-18FB487F57A9.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, המחליף כתב:

אירופאית ידנית דיזלית סופרמיני- זה רעיון טוב לטעמי.

זה לא.

בתקציב שלו הוא יתקשה למצוא אחת עם נתונים טובים, בייחוד בהתחשב בעובדה שלא נמכרו פה הרבה רכבי סופר מיני דיזל ידניים. אלו שכן נמכרו לרוב עברו חיים לא קלים ומצבם לא יהיה מזהיר.

מעבר לכך בנסועה שלו אין לזה הצדקה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, dorsht כתב:

בתקציב שלו הוא יתקשה למצוא אחת עם נתונים טובים, בייחוד בהתחשב בעובדה שלא נמכרו פה הרבה רכבי סופר מיני דיזל ידניים. אלו שכן נמכרו לרוב עברו חיים לא קלים ומצבם לא יהיה מזהיר

אתה בטח מתכוון למורי נהיגה/נהגי מוניות.

אבל למרות זאת יש המון שאינם כאלו.

(אני קניתי מפרטי)

לפני 8 שעות, yulianx כתב:

שים לב שאצלו המנוע הוא 1.0, ה1.2 עדיפה מהבחינה הזאת. אמנם ההמנוע אוהב מתפקד טוב בסלד גבוה אבל יש תאוצה לא רעה בטח ביחס לשאר רכבי המיני.

כוונתי היתה שאפילו ה-1.2 לא מזהיר.. ובוודאי שה-1.0 חלש יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...