Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לשעוני אומגה

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, SlowRide כתב:

זה חירטוט שנכון אולי לשעונים מאד ישנים. מנגנונים מכניים/אוטומטיים מודרניים מדוייקים מאד וגם אמינים מאד. שעון קוורץ שלא הוצאת ממנו את הסוללה ושכחת במגירה לכמה שנים יכול בהחלט להתקלקל בגלל קורוזיה. שעון מכאני שפותחים אותו כל 10 שנים לטיפול יכול להחזיק דורות ולעבור בירושה במשפחה.

בנוגע לדיוק של שעון אוטומטי לעומת קוורץ, אם אתה לא הולך עם אותו שעון כל יום זה לא כ"כ משנה כי אחרי כמה ימים בארון הוא יעצור ותצטרך לכוון אותו שוב. 

חוץ מזה שהיום כדי לדעת מה השעה לא צריך בכלל שעון וכל קניה של שעון, בין אם זה קסיו ב100 שקל או אומגה ב10,000 היא בעיקר בשביל ההרגשה, אלא אם אתה תמהוני שמתנזר מטכנולוגיה ואין לך סמארטפון בכיס.

ואם אני כן אלך איתו כול יום, שעון אומגה מכני יהיה מדויק כמו שעון קוורץ ולא יזדקק לכיוון אף פעם?

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, לאחר שקראתי את דברי השען שלך, אני רוצה להגיד שכבר מזמן לא שמעתי כל כך הרבה אמירות מוזרות ולא נכונות (מאד רוצה, אבל נמנע מלהגיד "שטויות"). הבנאדם לא מעודכן, וזאת בלשון המעטה, לדעתי הוא גם לא איש מקצועי, אחרת היה טיפה יודע עובדות ובסה"כ הוא עושה רושם של איש מכירות רגיל, שדוחף למכור את מה שמתאים לו באותו הרגע. מאד לא מקצועי.

שעון מכאני הוא לא מסורבל. חוץ מאלה העשויים עבודת יד (וכל מה שאכתוב כאן לא מתייחס אליהם) - כיום בונים ומרכיבים את המנגנונים רובוטים על פסי ייצור בתנאי מעבדה אי שם בסין, הונג קונג, סינגפור וכו'. סיפורים אמיתיים על שעונים מכאניים שעובדים יפה מאד 40 שנים ללא פתיחתם יש למכביר. נכון ששעון אמור לפחות על פי היצרן, לקבל פתיחה פה ושם לטובת ניקוי ושימון, אבל אצל השווייצריים ההוראה הזו היא (בערך, תלוי כמובן ביצרן) תקפה לכל 5 שנים, אצל היפניים היא כלל לא קיימת, ולראייה הסיפורים הללו הם על שעונים יפניים. הסיבה - לא נעים תמיד לשמוע - היא שהיפנים כבר מזמן עברו את השווייצרים ברמת פיתוח השעונים.

אומגה שייכת לקונצרן סוואטש כבר שנים רבות, זה לא אומר שאומגה היא שעון סוואטש. זה כמו להגיד שרולס רויס הוא פולקסווגן: הוא לא. רק שייך לבעלות חברת פולקסווגן, זה הכל.

שעון אוטומטי יכול להגיע לדיוק גבוה מאד, עניין של כיול, זה הכל. אם מדובר בכרונוגרף, אז בכלל אין על מה לדבר.

בתחילת שנות ה- 80, כאשר תעשיית השעונים השווייצרית נקלעה לקשיים עקב המוצרים (המעולים) מן המזרח, התחיל הלחץ על הממשל בשוויץ, לרדת באחוזי המשקל של ההגדרה swiss made, וזאת בכדי לאפשר ליצרנים המקומיים בשוויץ להתמודד. כיום אאל"ט, מדובר על חובת 50% של הפריטים (בשילוב עם אחוזי הרכבה כמדומני) בייצור על אדמת שוויץ. בינתיים חב' סוואטש, שפשוט העתיקה את הנוסחה היפנית (אופן הייצור, מעבר מלא לקווארץ, סגנון מודרני יותר וכו') בלעה/רכשה קבוצות שעונים שווייצריות אחרות שהיו בקשיים או פשטו רגל וכיום היא, שוב אאל"ט - יצרן השעונים או תאגיד השעונים הגדול בעולם.

אז היכן מיוצרים 50% הנותרים של מכללי השעון אתה שואל? 

נכון מאד. במזרח הרחוק, שזה אומר המדינות שציינתי לעיל.

בראיון שנתן בספטמבר 2017 נשיא אומגה האדון ריינאלד אשלימן (בשווייצרית ניב ציריך זה נשמע יותר טוב), הוא ציין/הודה שכיום 50% מחלקי שעוני אומגה הם תוצרת סין.

חברת טיסו למשל, כבר שנים רבות קונה את קפיצי המנגנון של השעונים שלהם מהיצרן סייקו (אפסון). למה? המחיר זול כמובן, והמוצר היפני טוב יותר מבחינה מטלורגית והוא אגב מפותח במעבדות של סייקו עצמן, ולא נירכש מקבלן חיצוני. גופי שעון, מחוגים, כפתורים וכתרים, זכוכיות - הכל ניתן לרכישה ברמה גבוהה מאד במזרח.
אגב אין שום בעיה עם שעון צלילה אומגה למשל, שמיוצר 50% בסין, בקרת האיכות והשליטה הם עדיין של היצרן השווייצרי ואין מה לדאוג מהבחינה הזו, אבל וכאן יש אבל גדול: לדעתי האישית בלבד, אין שום הצדקה לרכש של שעון כזה כי כעת ברור שאתה משלם הרבה מאד על השם בלבד.
אני חסיד של שעוני סייקו ואוריינט היפניים (שייכים אגב לאותו גוף) אשר בהם אתה מקבל איכות מדהימה וטיב במחיר סביר.

שעון קווארץ יהיה לרוב מדויק יותר משעון מכאני. זאת עובדה (כאשר הכוונה לשעונים סטנדרטיים ולא לאיזה כרונוגרף שעולה כמו דירה בתל אביב).

אבל אז מה?

מה יקרה לבעל השעון אם פעם בחודש יכוונן את השעון? האם הוא יפגע בשרירי האצבע שלו? מקסימום הוא ימות משעמום.

גם למנגנון קווארץ יש את חוסר הדיוק שלו ואגב גם סכנת נזילה של הסוללה, אם לא תוחלף בזמן.
כך שהטענות הללו של השענים למיניהם נשארות באור מגוכך. אין לי שום דבר נגד שעוני קווארץ, אני פשוט טוען שכל מנגנון מתאים לסגנון חיים אחר, אבל מכאן ועד לטעון מי טוב או מדויק יותר? נו באמת.

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
שגיאת כתיב
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני חושב שיש לרולקס ולאומגה כמה דגמים של קוורץ.

לפני 2 שעות, sperial כתב:

חוץ מזה, לפעמים שעון הוא יותר משעון. במקרה שלי השעון משמש גם לניטור פעילות גופנית, את זה הטלפון לא יכול לפק ברציפות

בשביל זה אפשר לקנות סתם צמיד כושר או שעון חכם שגם מקבל שיחות והודעות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלי היא על הטענה ששעון היד הוא פריט מיותר. אני חולק על כך, ונימקתי. 

דרך אגב, המונח "צמיד כושר" מבטא, בסופו של דבר, שעון שמטרתו המוצהרת היא מעקב אחר פעילות גופנית. לטעמי המונח "צמיד" מהווה בעיקר אמצעי מיתוג, אולי כדי שירכש בנוסף לשעון ה"רגיל".

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, דניאל1983 כתב:

מה הסיבה שאין שעוני יוקרה (רולקס, אומגה...) שפועלים על קווארץ?

יש, הם פשוט הרבה פחות פופולריים (מסיבות מובנות).

הנה דוגמה: https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-300-m-quartz-22238000

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 52 דקות, sperial כתב:

התגובה שלי היא על הטענה ששעון היד הוא פריט מיותר. אני חולק על כך, ונימקתי

אני מבין, אבל ההרגל לבדוק מה השעה עם היד הוא נרכש. יש אנשים שרגילים להוציא את הסמרטפון מהכיס כדי לבדוק מה השעה בדיוק כמו שאתה רגיל להסתכל על שעון היד ומבחינתם שעון זה פריט אופנה לא הכרחי שניתן לוותר עליו.

@דניאל1983 מנגנון קוורץ לא נחשב מתוחכם ומעניין כמו מנגנון מכאני, זאת הסיבה שבחלק מהשעונים המכאניים המכסה האחורי שקוף כדי שיהיה אפשר לראות דרכו את פעולת המנגנון.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, דניאל1983 כתב:

מה הסיבה שאין שעוני יוקרה (רולקס, אומגה...) שפועלים על קווארץ?

שאלה מצוינת.

מדובר באופנה ובתרבות.
תאכלס, שעון קווארץ יהיה לרוב זול יותר וכאמור מדויק יותר, אבל המיליונר שקונה עכשיו שעון שוויצרי מכאני בעלות של אוטו, לא מחפש את הפשטות.
הוא מחפש סגנון עתיק יותר, מסורת, מכאניות ואצלו זה בהחלט סמל למעמד כלשהו. מאותה הסיבה הוא לא נוסע בדייהטסו שרייד. 
אני אגב כלל לא בטוח שאומגה לא מייצרים קווארץ באופן מוחלט, אבל הם בהחלט מעדיפים לייצר משהו מכאני. יקר יותר.
זה כמו בעטים: מיליארדר יעדיף לחתום על מסמך עם עט נובע יוקרתי, כאשר החתימה שלו על אותו מסמך בדיוק, תהיה שווה אותו הדבר גם אם יחליט לחתום עם עט כדורי זול נטול שם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אותם מליונרים קונים מכוניות יוקרה שיש בהם מנועי בעירה פנימית שעובדים בדיוק באותה שיטה כמו המנוע בדיהטסו...
למה שלא ירכשו מכוניות שעובדות על קיטור?
זה יותר מסובך, יותר יפה...
או אולי ירכבו על סוסים?
אני זוכר פעם ג'ירמי קלארקסון צחק על אספני רכב, שקונים מכוניות עתיקות וטוענים שכיף להתעסק עם הרכב, לתקן לשפץ... הוא השווה אותם לוטרינר שיבחר דווקא את הכלב הכי זקן והכי חולה בגלל שיהיה לו כיף לטפל בו ולרפא אותו.

למנגנוני קווארץ בטח יש גם כמה רמות איכות, דיוק...
באמת בלתי אפשרי לייצר מנגנון קווארץ סופר מתוחכם שיעלה כמה עשרות אלפי דולרים?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כנראה שאפשר, אבל סה"כ מדובר בשעון, לא במחשב על. יש מנגנוני קוורץ מתוחכמים יותר שעוברים לבד בין אזורי זמן, עובדים עם גלי רדיו, נטענים מהשמש ללא צורך בסוללות, משולבים בהם כל מיני שעוני עצר ולוחות שנה, חלקם דקים במיוחד ומאפשרים לשעון להיות אלגנטי מאד, אבל בסוף השעונים המכאניים נחשבים יותר. למה? ככה.

זה עניין של תדמית ולא של יעילות טכנולוגית.

אספני מכוניות אוהבים גם היסטוריה, מסורת, עיצוב, אותו דבר עם שעונים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, דניאל1983 כתב:

באמת בלתי אפשרי לייצר מנגנון קווארץ סופר מתוחכם שיעלה כמה עשרות אלפי דולרים?

תימחור השעון הוא לא נגזרת של כמה עלה לייצר אותו.
אני יכול מחר להזמין שעון קווארץ מאיזה יצרן סיני באלפי יחידות, לי עצמי תעלה כל יחידה 7 ש"ח ואני אתמחר אותו כאן בארץ באלפי שקלים כל אחד. אני בספק אם מישהו יקנה אותו.
למה?
כי אף אחד לא מכיר אותי, את המותג וגם בגלל שאין לכך הצדקה. מה לעשות.
אצל כל יצרן יש מחלקה שלמה המחליטה על עלות השעון הספציפי ומתמחרת אותו ואין קשר למחיר הזה לבין עלות הייצור שלו.
כמובן ששעון בודד שיוצר ידנית על פני מספר חודשים באיזו עיירה שוויצרית בידי אנשים בשנות ה- 60 לחייהם, שזה כל מה שהם עשו עד כה בחיים וזה הדבר היחידי שהם גם יודעים - כמובן ששעון כזה ייקח בחשבון את עלות המשכורת המשולמת להם, אבל הרי אנחנו לא מדברים על שעונים אלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשאלו את מנכ"ל חברת רולקס איך הולך בעסקי השעונים הוא כנראה יענה לכם שהוא לא יודע, כי רולקס לא מוכרת שעונים - היא מוכרת יוקרה.

אין טעם לנסות לתמחר מוצרי יוקרה לפי עלות היצור שלהם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם זה ככה, למה שאומגה/רולקס לא יתחילו להרכיב בכול השעונים שלהם מנגנוני קווארץ אמינים וזולים ולמכור את השעונים באותו מחיר כמו השעונים האוטומטים? 

הלקוח מרוויח שעון אמין ויוקרתי והיצרן יחסוך בעלות ייצור.

אני לא חושב שללקוח באמת אכפת עד כמה מסובך המנגנון שמורכב בשעון שלו.... יותר חשוב לו המותג, היוקרה וכמובן להתעסק כמה שפחות עם השעון.

יש לי כמה חברים שקנו שעוני יוקרה אוטומטים בכמה עשרות אלפי שקלים, מהר מאוד הם הפסיקו להשתמש בהם, נמאס להם לכוון אותם כמעט כול יום...

אני אישית, אם הייתה אפשרות, הייתי מעדיף שעון אומגה עם מנגנון קווארץ מאשר שעון זהה אוטומטי ויותר יקר...

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...