Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת גז מזגן חדש לישן - פיקאסו 15

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פיקאסו 2015 

המזגן לא מקרר מספיק. עלות מילוי גז חדש באזור ה1000שקל!! לעומת 250 בישן.

לאחר ששאלתי על הנושא במוסך אוף דה רקורד אמר לי (מוסך מומלץ מאוד בפורום ולמרות שלדבריו הוא לא אוהב קומבינות ברכבים) שאפשר להחליף לגז הקודם וזה עובד היטב.ההחלפה הזו לדבריו די נפוצה רק שזה לא חוקי. 

עשיתי שיקול שבדיקות על דליפות וכ'ו יעלו לי כמה אלפים עם הגז החדש. ואישרתי החלפה

מה אתם אומרים שמעתם על דבר כזה? תקין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חוקי כי הגז רעיל ואם אתה כל הזמן צריך למלא גז אתה תנשום את הגז הזה.

פשוט תתקן את הדליפה.

זה מזגן משוכלל?

אולי התיקון הרבה יותר זול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ליעד נ. כתב:

מה זה החלפת גז?

אם נגמר לי אז אני פשוט ניגש למוסך וממלאים לי גז בעלות 150-200 ש"ח.

בשנים 2015-2016 בערך עבר ענף הרכב מגז מזגנים R134A לגז חדש פחות מזיק לסביבה HFO-1234YF. הגז החדש עולה הרבה יותר יקר ודורש מכונת מחזור יעודית ויקרה.

אין תאימות בין הגזים, אי אפשר להוסיף גז ישן לחדש אבל אפשר לרוקן את המערכת מגז חדש ולמלא אותה בישן. זה לא חוקי ולא ברור איזה השלכות יש על תפקוד המערכת לאורך זמן. מוסכים שעושים את זה כנראה מחתימים את הלקוח על ויתור על אחריות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאשתי שמו בספייס סטאר את הגז הישן למרות שרשמית המערכת עובדת על החדש.

כבר שנתיים המזגן עובד חלק. כמו שאמרו למעלה.  אסור לערב את  הסוגים.

עריכה אחרונה על ידי yash
טעות כתיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עדכונון למרות שאישרתי את ההחלפה המוסך ממש שכנע אותי לא לעשות את זה. לטענתו המזגן מספיק טוב ואין סיבה לעשות שינוי כזה במערכת ללא צורך ברור.

הוא גם טוען שאי אפשר להחזיר את המצב לאחור (לא ברור לי למה) .

בקיצור נתקעתי עם הגז החדש:) 

לשואלים מה המטרה בזה. מילוי גז בגז החדש היא באזור ה1000ש"ח!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.7.2020 בשעה 12:56, yd b-4 כתב:

פיקאסו 2015 

המזגן לא מקרר מספיק. עלות מילוי גז חדש באזור ה1000שקל!! לעומת 250 בישן.

לאחר ששאלתי על הנושא במוסך אוף דה רקורד אמר לי (מוסך מומלץ מאוד בפורום ולמרות שלדבריו הוא לא אוהב קומבינות ברכבים) שאפשר להחליף לגז הקודם וזה עובד היטב.ההחלפה הזו לדבריו די נפוצה רק שזה לא חוקי. 

עשיתי שיקול שבדיקות על דליפות וכ'ו יעלו לי כמה אלפים עם הגז החדש. ואישרתי החלפה

מה אתם אומרים שמעתם על דבר כזה? תקין?

לא תקין בעליל. את ההשלכות של החלפת גז חדש ביישן תגלה בעתיד. ברוב המקרים גם יכולת הקירור של המזגן תרד (תלוי גם במבנה מערכת המיזוג).

אל תשכח שגם השמן המשמש לסיכוך ושימון המדחס אשר בחלקו מסתחרר גם במערכת הקירור ביחד עם הגז שונה בין גז R134A לבין 1234YF וייתכן שגם לזה יש השפעה על מערכת המיזוג.

* יישנם ייצרני שמן מדחסים אשר מייצרים שמן אחד שמתאים לשני סוגי הגזים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...