Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התפטרות ודמי אבטלה

tomy669
שימו לב! השרשור הזה בן 1025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה חתום על סעיף 14 המעסיק אמור היה להפריש לך 8.3% מדי חודש ואלה הפיצויים שלך. כאמור מומלץ לא למשוך ממגוון סיבות.

לכסף הזה אתה זכאי בין אם אתה מתפטר או מפוטר.

אם אינך חתום על סעיף 14, המעסיק הפריש לך רק 6% עבור פיצויים.

במקרה של פיטורין או התפטרות מסיבה מוצדקת שדינה כפיטורין אתה זכאי להשלמת הפיצויים עד לגובה של משכורת של חודש אחד לכל שנת עבודה.

*לפי השכר האחרון* גם אם הוא עלה במהלך השנים. וזאת ההטבה של מי שלא חתום על 14 על פני מי שחתום.

אם התפטרת מעצמך אינך זכאי להשלמת הפיצויים, אבל בכל מקרה הכסף הצבור נשאר שלך והמעסיק לא יכול למשוך אותו בחזרה מהקופה למעט במקרים חריגים מאוד (הפרת אמונים מעילה וכד')

מאוד חשוב

לקבל מהמעסיק את הטפסים של סיום העסקה ושחרור מהקופות, שלא תצטרך לרדוף אחר כך אחרי הרוח.

• אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני לא אמור לקבל מהעבודה כסף נוסף לחשבון האישי שלי או משהו? 

האם המעסיק צריך למסור לידי איזה שהוא מכתב עזיבה, הפסק עבודה? 

כמו כן, הבנתי שהקרנות שלנו בפנסיה קשורות לחברת פניקס/שקל

הן אמורות ליצור איתי קשר אותן חברות בעת העזיבה? 

לפני 6 שעות, avargel כתב:

אם אתה חתום על סעיף 14 המעסיק אמור היה להפריש לך 8.3% מדי חודש ואלה הפיצויים שלך. כאמור מומלץ לא למשוך ממגוון סיבות.

במקרה של פיטורין או התפטרות מסיבה מוצדקת שדינה כפיטורין אתה זכאי להשלמת הפיצויים עד לגובה של משכורת של חודש אחד לכל שנת עבודה.

*לפי השכר האחרון* גם אם הוא עלה במהלך השנים. וזאת ההטבה של מי שלא חתום על 14 על פני מי שחתום.

אם התפטרת מעצמך אינך זכאי להשלמת הפיצויים, אבל בכל מקרה הכסף הצבור נשאר שלך והמעסיק לא יכול למשוך אותו בחזרה מהקופה למעט במקרים חריגים מאוד (הפרת אמונים מעילה וכד')

מאוד חשוב

לקבל מהמעסיק את הטפסים של סיום העסקה ושחרור מהקופות, שלא תצטרך לרדוף אחר כך אחרי הרוח.

אין ברשותי את החוזה

לדעתי המעסיק מפריש לי 6 אחוז לפי מה שבדקתי פעם באתר פניקס/תלוש משכורת

איך אני יודע אם אני חתום סעיף 14?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, avargel כתב:

מאוד חשוב

התפטרתי וחזרתי לעבוד אצל אותו מעסיק, האם עכשו כשאני עדיין עובד, עדיף לבקש ממנו את האישור עבור תקופת העסקה הראשונה?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, avargel כתב:

מאוד חשוב

אין ברשותי את החוזה

לדעתי המעסיק מפריש לי 6 אחוז לפי מה שבדקתי פעם באתר פניקס/תלוש משכורת

איך אני יודע אם אני חתום סעיף 14?

אני עדיין לא הבנתי

אני קצת בין הכיסאות

כשאני נכנס לאתר הפניקס באזור האישי רשום שמופרש לי 6 אחוז

אני עובד בחברה משנת 2016

הבנתי שהחברה שלנו גם עובדת עם קבוצת "שקל" 

אין ברשותי את החוזה, לא ידעתי פעם מה צריך לבדוק ומה לא

אני לא יודע אם אני חתום סעיף 14 בחוזה

הבוס שלי מאוד נחמד אבל הבעלי בית לא הכי סימפטים ואני מעדיף שלא לבקש מהם את חוזה העסקה שלי מהם

איך אני יודע בבור מה הזכויות שלי ומה אני צריך לקבל? 

אני ממש לא מעונין לקבל מה שלא מגיע לי, רק מה שמגיע לי על פי חוק, זה הכל. 

אני פשוט עושה שעורי בית על מנת שלא יחסירו לי דבר מה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד מחברי הפורום פתח פעם שרשור בכותרת "אם לא תשאל איך תדע?" או משהו כזה. אין לך ברירה, אתה זקוק לחוזה. פנה למדור כח אדם או איך שהוא נקרא, ובקש את העתקו.

חוץ מזה, הוסף עוד מסמך לרשימת המסמכים שמתוייקים ונשמרים לפחות עד הפנסיה (רצוי עם גיבוי במרשתת). אני מתכוון לחוזי עבודה עתידיים, על כל נספחיהם, וכן מסמכי הצטרפות לקרנות ודוחות תקופתיים.

עוד דבר חשוב - השווה, לפחות מדגמית, את ההפרשות הרשומות בתלושי השכר שלך לאורך השנים לאלה הרשומות בחברה המנהלת את הקרנות שלך (פנסיה, פיצויים, השתלמות וכו').

לגבי זכויות - קודם כל אסוף את כל המסמכים הרלוונטיים. אם תראה לנכון קח אותם לפגישת ייעוץ אצל עורך דין המתמחה ביחסח עבודה. אולי תוכל להתייעץ גם עם ההסתדרות או אחד מארגוני העובדים האחרים, אבל אני לא בטוח עד כמה יסייעו למי שאינו חבר בהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.up2me.co.il/imgs/77986694.jpeg

http://www.up2me.co.il/imgs/81746834.jpeg

http://www.up2me.co.il/imgs/52985273.jpeg

זה חלק מהחוזה שלי 

קיימים 10 דפים

האם ניראה שאני זכאי לסעיף 14?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, HEBO כתב:

האם ניראה שאני זכאי לסעיף 14?

כן, בתוך נספח א' יש לך את כל הפרטים על הפיצויים שלך

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעסיק לא מפריש לך עפ"י ההסכם ביניכם

קח את תלושי השכר / 106 + דוחות גמל ופנסיה + הסכם העסקה שלך לחשב שכר או עו"ד מתמחה בתחום ומשם תמשיך במכתב למעסיק עם דרישת תשלום להפרשים המגיעים לך (יש פה גם אספקט של הלנת שכר אבל לא בטוח שהייתי נכנס לזה)

• אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, TomerLL כתב:

כמה הפרשה כתובה לך בתלוש שכר? זה כתוב שם כל חודש

באיזו קטגוריה זה רשום בתלוש? 

לא מופיעה נתוני עזר 

לא מופיעה נתוני עזר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2021 בשעה 19:30, HEBO כתב:

אז אני לא אמור לקבל מהעבודה כסף נוסף לחשבון האישי שלי או משהו? 

לא. 

כספי הפיצויים מופרשים עבורך לתוך קרן.

עובד רשאי למשוך אותם אם פוטר או אם התפטר וחתום על סעיף 14.

אבל ההמלצה היא לא למשוך אותם אם אין צורך, כך הם ימשיכו לצבור ריבית וישמשו אותך בפנסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...