Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע מתחמם: נתקעתי עם הרכב

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 6979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום (שוב) רב!

נסעתי לבסיס עם הרכב נסיעה של סה"כ 91 ק"מ בדיוק. בדרך הלוך הרגשתי בנסיעה רעש של מים מכיוון מכסה המנוע,(ליד צומת פרדייס) מד חום המנוע הראה כמה קוים לפני האמצע, שום נורה לא דלקה ולכן המשכתי בנסיעה. שהגעתי לטירת הכרמל, קצת לפני היעד שלי עצרתי בכיכר, היה פקק קטן. מד חום המנוע הראה על האמצע והמאוורר לא נדלק כמו תמיד. רק קו וחצי אחרי האמצע נדלק המאורר ופעל ל כ- 10 שניות והתכבה. בזמן שהמאוורר נדלק עליית חום המנוע נבלמה אך מייד לאחר כיבוי המאוורר חום המנוע המשיך לעלות לאט לאט והגיע ל 3 קוים אחרי האמצע! מייד נדלק המאוורר שוב לכמה שניות והתכבה. אחרי שהוא התכבה חום המנוע הגיע קו וחצי לפני התחום האדום, לא לקחתי שום סיכון והעמדתי את הרכב בצד וכיביתי מנוע. לאחר זמן קצר נסעתי עם הרכב עד לש.ג של הבסיס, והחנתי את הרכב (נסיעה של 2 דקות). בדרך חזרה הרכב לא התחמם, להיפך- מד חום המנוע הראה כמה קוים לפני האמצע (כי לא היו פקקים). המנוע מתחמם רק בהמתנות. בנסיעה מהירה אפילו קר לו.

היתה לי את הבעיה הזו בקיץ אבל הבעיה הסתדרה מעצמה איך שהגיע החורף. עכשיו הכל חוזר על עצמו.

מכיוון שזו בעיה קריטית אבקש עצות לגבי מה הבעיה אולי אמא שלי תיקח את האוטו למוסך השבוע.

חשוב לציין שאם מפעילים את המזגן גם המנוע מתחמם בהמתנות אבל המאוורר פועל יותר מהר.

תודה רבה מראש, ושוב סליחה על השאלות הרבות לאחרונה.

(אונו 93 מנוע 1.4 מזגן מקורי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תראה יכול להיות שזה בעיה בטרמוסטט, פשוט יכול להיות שהוא נתפס ואז עושה בלאגן.

יכול להיות שזה גם היונית חום שיושבת על הרדיאטור אשר מכניסה את המאוורר לעבודה ומוציאה אותו, פשוט יכול להיות שהיא נדפקה.

בכלל יכול להיות שזה בעיה חשמלית שיש למאוורר, או אולי הרילאי של המאוורר לא טוב.

בכל מקרה זה מערכת קירור אשר יכולה לגרום נזקים לא קטנים, אני ממליץ לך לגשת למוסך שיבדוק את הבעיה ולסדרה.

I feel LEGACY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכוליות 1001 דברים, החל מתרמוסטט, פיוז (לא נראה לי אם אתה אומר שנדלק לסרוגין), יכול להיות סתם סתימה ברדיאטור, יכול להיות סדק ברדיאטור ונזילה, יכוליות משאבת מים שנוזלת.

כדי לסנן את האפשרויות:

העמד את הרכב, הנע, חכה שיתחמם, וראה אם יש מתחתיו שלולית של מי רדיאטור, אם יש שלולית, אז מקור ההתחממות הינו בנזילה כנראה, וצריך לחפש את הנזילה.

אם אין שלולית, אז זה יכול להיות תרמוסטט וכל מה שקשור לזה.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשלב ראשון כמעשה חירום בלבד, חבר את שני בכבים המחוברים ליוניט הפעלת מאוורר,

על מנת שהמאוורר, יעבוד קבוע עם הפעלת מתג ההצתה, אל לא עם כבוי הסוויץ, תדאג שאמך תיקח את הרכב למוסך לבדיקת תרמוסטט תקול , או יוניט הפעלת מאוורר תקול או מנעים רופפים ליוניט,

הפעלת מאוורר!

בהצלחה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומהיכן הגיע האוויר??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובות, אתם עוזרים לי תמיד..

המאוורר לא נדלק בזמן ושהוא נדלק הוא עובד לזמן קצר. תמיד שהמד החום היה בדיוק על האמצע המאוורר היה נדלק ולהרבה זמן ואף פעם הוא לא היה עובר את האמצע.

כבר בדקתי אם יש נזילות, לא ראיתי במו עיני שטיפות מטפטפות אבל לאחר חנייה של 5 דקות לאחר נסיעה ראיתי שלולית קטנה מאוד בצד ימין של הרכב מקדימה. (בצד של הנוסע).

אני יבקש מהמוסך שיבדקו את המע' בלחץ אויר. כל שבוע אני צריך להוסיף רבע ליטר מים לרדיאטור אבל יותר מטרידה אותי הבעיה עם המאוורר שפועל מתי שבא לו.

אם אני יגרום לכך שהמאוורר יעבוד תמיד אז בבוקר המנוע לא יניע לי בכלל גם ככה יש לי בעיות עם הקרבורטור ובקושי אני מניע אז אני לא יודע אם זה כדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוורר שפועל מתי שבא לו - יוניט חום (יושב על הבלוק \ רדיאטור) או קצר בחוטים

רדיאטור סתום זה לא (אחרת היה מתחמם גם במהירויות גבוהות)

בעקרון במקרה כמו שלך , יש לעצור בצד , ולחבר את ה2 חוטים שיוצאים מן המאורר כדי לקבע אותו לעבודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובות, אתם עוזרים לי תמיד..

המאוורר לא נדלק בזמן ושהוא נדלק הוא עובד לזמן קצר.כאן הבעייה! תמיד שהמד החום היה בדיוק על האמצע המאוורר היה נדלק ולהרבה זמן ואף פעם הוא לא היה עובר את האמצע.

כבר בדקתי אם יש נזילות, לא ראיתי במו עיני שטיפות מטפטפות אבל לאחר חנייה של 5 דקות לאחר נסיעה ראיתי שלולית קטנה מאוד בצד ימין של הרכב מקדימה. (בצד של הנוסע).בעייה!

אני יבקש מהמוסך שיבדקו את המע' בלחץ אויר. כל שבוע אני צריך להוסיף רבע ליטר מים לרדיאטור אבל יותר מטרידה אותי הבעיה עם המאוורר שפועל מתי שבא לו.מסקנה טפל בבעייה שגורמת לכך!

אם אני יגרום לכך שהמאוורר יעבוד תמיד... רק בעת מנוע עובד !אז בבוקר המנוע לא יניע לי בכלל גם ככה יש לי בעיות עם הקרבורטור ובקושי אני מניע אז אני לא יודע אם זה כדאי.

כנראה שלא הבנת אותי כראוי!

כוונתי הייתה שהמאוור יעבוד קבוע רק בעת הפעלת הרכב, מחר בבוקר, וזראת רק לאחר שהרכב יונע, ברכגע שהרכב מכובה המאוורר לא אמור לעבוד, מכיוון שהוא אמור לקבל את המתח החשמלי , רק בעת פתיחת מתג ההצתה( סוויץ)!

אך עזוב זאת רד מזה , תאמר לאמך שתסע למוסך בשעות הבוקר הקרירות, בדרך הכי קצרה ,

עם מינימום פקקים, ישירות למוסך , ויש לסדר סופית גם את הנזילת מיים, שבעטייה אתה מוסיף מים לעתים תכופות!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית זה מריח כמו נזילה מהמשאבת מים (איזה כיף שהמשאבות האלה זולות!).

כשבורחים המים, נכנס אוויר, ואז החיישן טמפרטורה שמפעיל את המאוורר מתחיל לזייף (כי לא נוגעים בו מים).

ואם בא לך, תנסה למשש מאיפה הנזילה, אבל בגלל שבאונו אין צינורות קירור בצד ימין אלא רק את המשאבה והצינור מתכת שמחובר אליה, אני מהמר על המשאבה.

בקיצור לך למוסך שיבדוק מאיפה הנזילה, לפני שהסכר ייפרץ :)

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה היפה ביותר , והנכונה ביותר שנתקלתי עד עכשו בשירשור זה!

כל הכבוד Arilou !

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק היום הכנסתי את האוטו לטיפול בגלל שהיה חור במשאבת מים סיפור מהפטרה

על הדרך החלפתי גם רצועת טיימינג

ו פעמון לציריה שנקרע

כל הנזק למוסך 450 שקל

ואני הבאתי לו את המשאבה וכל השאר עלה לי 250 שקל

לסוברו אימפרזה 96

שווה? או שהמוסך תכן אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

לפי דבריך אים הבנתי נכון הבעיה התעוררה כבר בקיץ שעבר.

לדעתי עליך דבר ראשון לבדוק את הראדיאטור אים הוא לא סתום.

כמו כן לא צינתה עים היו חסרים מים באותו יום שנסעתה והמנוע היתחממם.

כמו כן ציין בדיוק את סוג הרכב דגם ושנת יצור ואז אוכל לתת לך תשובה יותר מיקצועית.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט אונו ופונטו ישנה נטיה חזקה מאוד של הקונקטור שמתחבר ליוניט מאוורר לפתח קורוזיה, לאבד מגע, לאבד את צורתו (בגלל החום) ועוד כהנה וכהנה תופעות.

בתור התחלה כדאי כמובן לבדוק שהקונקטור תקין והכל בסדר. יש להמשיך בבדיקה כפי שבני ל. הסביר (רדיאטור סתום) וכמובן לבדוק אם יש נזילות / טרמוסטט תפוס / משאבת מים תקולה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ציין שמדובר באונו 1.4 שנת 93 עם מזגן מקורי.

לגבי חוסר במים, היות והוא ממלא באופן קבוע, כנראה שלא זה היה המצב.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...