Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע מתחמם: נתקעתי עם הרכב

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 6983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום.

לדעתי יש נזילת מים ממשאבת המים.

בצע את הבדיקה הבאה. בבוקר לפני שאתה מניע את הרכב תיפתח מיכסה ראדיאטור ותמתין בסבלנות ותיסתקל מיתחת לרכב מצד ימן (צד נוסע) מיתחת לפולי של גל הארכובה (היכן שרצועות המנוע)

ותיראה אים מטפטפים מים אני מדגיש בלי להניע!!! אים כן אז הלכה משאבת המים.

כמו כן מאחורי המנוע מיתחת לסעפת היניקה יש צינור מים ממתכת שגם אוהב לינזול וכמו כן יש 4 פקקי מים על גוף המנוע באותו מקום שגם אוהבים לינזול.

אגב ההיתנהגות המוזרה של ההיתחממות נובעת מכיסי אויר שמצטברים במנוע עקב הנזילה.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

יש 4 פקקי מים על גוף המנוע באותו מקום שגם אוהבים לינזול.

בברכה בני ל.

מצטער על ההתעלקות, אבל איפה בדיוק נמצאים הפקקים האלו? אני לא מכיר אותם באונואים שלי...

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

פקקי המים נימצעים בדיוק במקום שצינתי אמנם קשה לראות אותם וצריך להביט דרך מראה אבל

המיקום שלהם הוא זה.

מתחת לסעפת היניקה עובר צינור מים ממתכת שמיתחבר ממשאבת המים לצינור גומי שמוביל לראדיאטור.

מיתחת לצינור והסעפת יניקה מורכבים 4 פקקי מים האחד מתחת לבסיס של האלטרנטור ועוד שלושה.

כמו שצינתי קשה לראות אותם אבל ניתן.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון בנוגע למערכת הקירור- עזרה!

נסעתי הבוקר למוסך וסיפרתי להם מה הבעיה. העמדתי את האוטו על הבור- הם פתחו מכסה מנוע וחיברו לפקק של הרדיאטור משאבת לחץ לאיתור הנזילה. 15 דקות הם חיפשו וחיפשו ולא מצאו איפה הנזילה אבל טענו שיש סימני נזילה קטנים על הרדיאטור. עוד הם טענו שיש עם הרדיאטור חלודה (?!) ויש להחליפו בחדש.

המוסכניק גם עשה סיבוב על האוטו ואחרי הנסיעה טען שהנזילות ובעית חימום המנוע יפסקו לאחר החלפת הרדיאטור.

בזמן בדיקת המע' בלחץ כל הזמן הלחץ ירד לפי השעון של המשאבה והם לא הבינו למה. כל הזמן הוא החדיר לחץ אבל הוא יצא מאיפשהוא. עוד משהו מעניין הוא שהוא מילא מים והפעיל את המנוע שהפקק של הרדיאטור פתוח. שהמנוע התחמם טיפה המים גלשו מהרדיאטור החוצה ואיך שהמאוורר עבד המים נכנסו בחזרה אל הרדיאטור. הוא גם אמר לי "אני מקווה שזה לא פקום ראש".

לפי הדברים האלו, האם לאשר את החלפת הרדיאטור בחדש?

חוץ מזה שאיך שהוא חזר מהסיבוב הוא אמר: "אני חייב להגיד לך שהקלאץ' גמור!! פשוט גמור וחייבים להחליף אותו לפני שהוא ידפוק את הגיר!" יש לציין שהקלאץ מחליק, יש קשיים וחריקות בהעברת הילוכים והקלאץ מפריד גבוה לקראת הסוף. האם לאשר גם את החלפת הקלאץ?

תודה מראש!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלאץ אכן נשמע לקראת סוף חייו. איני בטוח שאתה באמת מסכן כ"כ את הגיר אבל חבל שתיתקע בלי קלאץ.

בעניין הרדיאטור אני לא מבין אבל זה נשמע כאילו או שהרכב שלך לא הכי מטופל או שהוא מנסה לינוק אותך... שוב, אני לא מבין בזה- זו רק ההרגשה שקיבלתי מהקריאה.

רק שאלה אחת. אמרת שכשחיברו את המערכת ללחץ ראו בשעון שהלחץ יורד. האם מתחת לרכב זיהו נזילה? או שרק השעון הראה את זה כי אם יש נזילה אז יש שלולית למטה. אם לא אולי זוהי בריחת לחץ מהמערכת עצמה.

דן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלאץ אכן נשמע לקראת סוף חייו. איני בטוח שאתה באמת מסכן כ"כ את הגיר אבל חבל שתיתקע בלי קלאץ.

בעניין הרדיאטור אני לא מבין אבל זה נשמע כאילו או שהרכב שלך לא הכי מטופל או שהוא מנסה לינוק אותך... שוב, אני לא מבין בזה- זו רק ההרגשה שקיבלתי מהקריאה.

רק שאלה אחת. אמרת שכשחיברו את המערכת ללחץ ראו בשעון שהלחץ יורד. האם מתחת לרכב זיהו נזילה? או שרק השעון הראה את זה כי אם יש נזילה אז יש שלולית למטה. אם לא אולי זוהי בריחת לחץ מהמערכת עצמה.

דן.

השעון הראה ירידת לחץ אבל לא זיהו נזילה כלשהי. הם טענו שיש סימנים לדליפה אבל לא מצאו אותה. הרכב מטופל אבל כל פעם מתקלקל משהו אחר בקצב מסחרר זה פשוט לא יאומן! אני לא עומד בקצב התיקונים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם פה באמת הבעיה אבל כדאי שתקרא את השרשור הזה

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=66535

ובמיוחד את תגובה מספר #3 של צביקה

בקצרה, ישנם מוסכים שהם "לוכדי פראיירים" וכך בכל פעם שיוצאים מהמוסך נתקלים בבעיה נוספת כך שחייבים לחזור למוסך ולשלם עוד כסף. יכול להיות שמנסים לסדר אותך רק כדי שתשלם.

חברי פורום יקרים, מישהו חושד בבעיה אחרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב!

יש להחליף את המצמד רק לאחר בדיקה נוספת של מוסך אחר , שיאשש את אבחנתו שלן המוסך הראשון,

( שהמיומנות ויושרו המקצועית מוטלת בספק)גם בנוגע לרדיאטור אשר בספק אם יש צורך להחליפו!

יש לאבחן בצורה מקצועית יותר , את הסיבות לאובדן המים , ולהתחממות הרכב!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שכתבתה לא הבנתי למה במוסך לו עשו לך במנוע בדיקה של נפילת לחץ.(לחץ הפוך)

כאשר הרדיאטור מלא מים והמכסה פתוח.(כדי לישלול בעיה באטם ראש המנוע)

בדיקת רדיאטור באונו ניתן לעשות על ידי בדיקת השוואת טמפרטורה בין החלק העליון והתחתון,

הבדל של 10% יכול להעיד על סתימה, כמו כן מפרקים את הרדיאטור ומאבחנים על ידי מישקל

בין חדש לשלך.(אגב רדיטור חדש לאונו 70 עולה 430 ש"ח)לא מנקים רדיאטור באונו.

לעיניין משאבת המים בדרך כלל נוזלת דוקא שהמנוע קר.

עוד מקום בנוסף למה שהיזכירו יש פחית מתכת עבה שיושבת על בלוק המנוע בין המנוע ותיבת

ההילוכים,והיא נוטה להחליד ולטיפטוף מים ,אלא שקשה להבחין לא רואים את כל הפחית רק את

הקצה העליון שלה.בכל זאת אם אתה מחליף את המצמד .כדי לבדוק אותה.

נתי קובלנץ

מיתחם נמל ת"א מ1950

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...