Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

1,500 ש"ח + 10 נקודות על *קורקינט* (שחצה צומת באור אדום)

שימו לב! השרשור הזה בן 1153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה Be roo ו Keyser Söze

רק לי זה נראה מוזר שמנסים להגדיר משהו ומשתמשים באותה מילה שרוצים להגדיר בהגדרה?

"רכב" - רכב הנע בכוח מכני" - כן אבל מה זה רכב?

לפי ההגדרה הזאת גם אופניים עם מנוע עזר נכללת כרכב, אבל בכל זאת יש לה הגדרה בפני עצמה:

תקנה מס. 6 תש"ע 2010:

"

"אופניים עם מנוע עזר" – אופניים בעלי שני גלגלים המורכבים זה אחר זה שמותקן בהםמנוע עזר חשמלי שנתקיימו בהם כל אלה1 )ההספק המרבי של המנוע אינו עולה על 250 וואט2 )המנוע החשמלי מופעל באמצעות דוושות האופניים3 )כוח המנוע יורד עם העלייה במהירות האופניים ומפסיק את פעולתו כאשרמהירות האופניים עולה על 25 קמ"ש4 )הם עומדים בדרישות תקן אירופי 15194 EN ובהוראות לעניין יישום התקןהאירופי כאמור בישראל, שקבע מנהל אגף הרכב בהתייעצות עם הממונה על התקינהבמשרד התעשייה המסחר והתעסוקה, העומדים לעיון הציבור באגף הרכב במשרדהתחבורה והבטיחות בדרכים בשעות העבודה הרגילות של המשרד;"

עצם זה שישנה הפרדה בתקנות בין רכב לבין אופניים עם מנוע עזר, זה אומר שאותם אופניים למרות שזה כלי שמונע מכנית הוא לא רכב, וכנ"ל קורקינט.

עריכה: ישה, אני לא מתווכח לגבי המעבר באור אדום, זאת עבירה לכל דבר ועניין.

אני רוצה לראות שהחוק מתייחס לקורקינט כאל רכב, וזה לא מופיע.

עריכה אחרונה על ידי crazyj
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הקורקינט נע בכוח מיכני - תשובה חיובית = רכב.

יש הגדרה כללית ואח"כ יש הגדרות לסוגים שונים של רכב.

ההגדרה הספציפית באה לייחד אבל לא מוציאה את הכלי מן ההגדרה הכללית.

דוגמה

משאית זה רכב אבל חלים עליה למשל הוראות שונות בקשר למהירות מאשר רכב פרטי.

לכן במקרה שלך זה רכב בעל מאפיינים מיוחדים שלגביהם נכתבו תקנות התנהגות פרטיות וחוץ מזה נשארים שאר התקנות הכלליות בתוקף.

התקנות הפרטיות לא באו לבטל את התקנות הכלליות אלא להוסיף עליהן, ובמידה ויש סתירה ביניהן , התקנה הפרטית גוברת על התקנה הכללית.

לכן אם יש שביל לאופניים אתה מחוייב לנוע שם ולא על הכביש , אבל אם אין שביל לאופניים אתה נע על הכביש ולא על המדרכה למשל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגיבים - המהירות היתה נמוכה מאד. זה היה במהירות חד ספרתית נמוכה כשאין נפש חיה מסביב (אולי פרט לעטלפים על צמרות העצים). מחזיק ברישיון לאופנוע ולרכב כ - 21 שנה ויודע לאמוד סיכונים בדומה למרבית בעלי ניסיון כמו שלי.

רק אוסיף שלדעתי היה כאן מקום לשיקול דעת. לא חוצה רמזורים בשעות בהן ישנה תנועה ערה כמובן, לא לסכן אותי או מישהו אחר (לא מחשש לדו"חות).

תשמע, אתה ילד גדול ואני לא בא להטיף לך.

אבל - מקום לשיקול דעת (על עבירה של חציית צומת באדום) אין כאן - וטוב שכך.

מי כמוך יודע, שחוקים נועדו בשביל להימנע ממצב שכל אחד יעשה דין לעצמו (זה היה במהירות נמוכה, לא היתה נפש חיה וכד').

חוק זה חוק. אנחנו בתור בני אדם מרשים לעצמנו לעגל פינות בכל מה שקשור לחוקי תנועה (מהירות נסיעה וכד') - אבל כמו בכל דבר, יש קווים אדומים שלא חוצים אותם, תרתי משמע.

לחצות צומת באור אדום, אפילו כשאין נפש חיה על הכביש, זו חציית קו אדום.

אני עוצר בתמרור עצור גם כשאני חוזר הביתה באישון לילה (2-3 לפנות בוקר) ואין נפש חיה באיזור. עצירה מלאה. בדברים כאלו אין לקחת את הדין לידיים.

מחר מחרתיים אתה עלול לעשות את אותה עבירה שוב - ואז בדיוק יגיח לו רכב חשמלי (נטול רעש) עם נהג ששכח להדליק אורות - ומה שיקרה זה שנצטרך לגרד אותך מהאספלט עם שפכטל רחב.

אם אתה רוצה להגדיל את הסיכויים שלך לחזור הביתה שלם ובריא (ובחתיכה אחת) - תפסיק לשחק בחיים (שלך).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מצער שעל עבירה כזו יש קנס כל כך קטן. לפות"ש - אם לא תפרסם את הדו"ח (לאחר טשטוש פרטים אישיים כמובן) לא תקבל תשובה מלאה. קשה לנחש מה בדיוק רשמו שם.

אוהב את המיקרה, אבל רוצה ראב 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דחילק, עבר באדום עם קורקינט בארבע בבוקר.

אני בטוח שהסתכל ימינה ושמאלה לפני שעבר וראה כי פנוי.

מה אתם מציעים? שלילת רשיון ועבודות שירות??

זה פורום יעוץ לא הטפות מוסר.

איזה עזרה כבר תציע לו אם יעלה לפה את הדו״ח??

לבקש להמיר את הקנס בימי מאסר?

מכירים את המושג מידתיות??

כל אחד פה נהיה מתחסד, כאילו הוא לא עובר ברגל מדי פעם במעבר חציה באדום, וביום כיפור מציית לרמזורים ולסימונים בכביש כשהוא על אופניים.

לא כתוב בשום מקום שביום כיפור אין חובת ציות לחוק, הדבר היחיד שמשתנה זה שאין אכיפה, והופ, כל המתחסדים נוסעים איך שבא להם (אולי, המהדרין נוסעים נגד כיוון התנועה כדי שחלילה לא יפלו על רמזור אדום), למרות שיום כיפור הוא דווקא היום הכי מסוכן לרוכבי האופניים והולכי הרגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דחילק, עבר באדום עם קורקינט בארבע בבוקר.

אני בטוח שהסתכל ימינה ושמאלה לפני שעבר וראה כי פנוי.

מה אתם מציעים? שלילת רשיון ועבודות שירות??

זה פורום יעוץ לא הטפות מוסר.

איזה עזרה כבר תציע לו אם יעלה לפה את הדו״ח??

לבקש להמיר את הקנס בימי מאסר?

מכירים את המושג מידתיות??

כל אחד פה נהיה מתחסד, כאילו הוא לא עובר ברגל מדי פעם במעבר חציה באדום, וביום כיפור מציית לרמזורים ולסימונים בכביש כשהוא על אופניים.

לא כתוב בשום מקום שביום כיפור אין חובת ציות לחוק, הדבר היחיד שמשתנה זה שאין אכיפה, והופ, כל המתחסדים נוסעים איך שבא להם (אולי, המהדרין נוסעים נגד כיוון התנועה כדי שחלילה לא יפלו על רמזור אדום), למרות שיום כיפור הוא דווקא היום הכי מסוכן לרוכבי האופניים והולכי הרגל.

דווקא לטובת ייעוץ, אפשר יהיה לראות את סימול העבירה בדו"ח ולהשוות אותה עם החוק. אם יש טעות בדו"ח הוא יוכל להביא לביטולו, לא להמרה בימי מאסר. אני מבין שיש לך בעיה עם חוק וסדר, אבל זהו לא נושא הדיון.

אוהב את המיקרה, אבל רוצה ראב 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

האמירה הזאת של יצאת בזול זה כזה חרא גדול לומר. לאף אחד לא אכפת יותר מהחיים שלי מאשר עצמי, בטוח לא השוטר שדופק את הדוח. 

הגיוני שרכב יקבל 1500 כי אם הוא יפגע במישהו ויהרוג אותו, אם אני על אופניים אני נהרג או נפצע. 

יותר מזה, הדוח הזה ממש לא מבטיח לי שיציל אותי מחיים.

הדוח הזה נועד להכניס כסף לקופת המדינה בשל הקלות בא אפשר לקבל אותו.

אני קיבלתי דוח כזה היום ואני פשוט בהלם. וה-10 נקודות, זאת בדיחה. כמו שאמרו כאן, אם לא היה לי רשיון נהגיה לא היו מחמירים בעונש ואם אני צריך לקבל נקודות על עבירה בקורקינט אז שכל מי שנוהג על קורקינט יוציא רשיון נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, מקבל דוח כתב:

האמירה הזאת של יצאת בזול זה כזה חרא גדול לומר. לאף אחד לא אכפת יותר מהחיים שלי מאשר עצמילא נראה על פניו שהפנמת את העניין. הסכנה היא מפני העבירה ולא מפני העונש, בטוח לא השוטר שדופק את הדוח אתה באופן אישי לא מעניין את השוטר.  הוא לא הכיר אותך שנייה לפני שקלט את העבירה ושכח ממך ברגע שמסר לך את הדוח. 

הגיוני שרכב יקבל 1500 כי אם הוא יפגע במישהו ויהרוג אותו, טעות! בבית המשפט יקבל מאסר, פסילה וקנס גבוה. אם אני על אופניים אני נהרג במקרה הטוב או נפצע. ואז חברי הפורום משלמים את הטיפול בך ושיקומך מכספי המיסים והגדלת עלויות הביטוח שלהם במקרה הרע

יותר מזה, הדוח הזה ממש לא מבטיח לי שיציל אותי מחיים. האמנם?! האם תחזור על עבירה זו?

הדוח הזה נועד להכניס כסף לקופת המדינה בשל הקלות בא אפשר לקבל אותו.עזוב, אם נסביר לך מה זה יועיל?

אני קיבלתי דוח כזה היום ואני פשוט בהלם. וה-10 נקודות, זאת בדיחה. כמו שאמרו כאן, אם לא היה לי רשיון נהגיה לא היו מחמירים בעונש לא נכון ואם אני צריך לקבל נקודות על עבירה בקורקינט אז שכל מי שנוהג על קורקינט יוציא רשיון נהיגה. לא קשור. הדוח הוא מהמשטרה. הנקודות ממשרד הרישוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.10.2018 בשעה 06:16, erez59 כתב:

בלא מעט רמזורים, מותקנים חיישנים המזהים כלי רכב עומד ברמזור ומשדרים אות למחשב. החיישנים לא רגישים לדו"גים קלים ובוודאי שלא לקורקינט. תבדוק האם אתה יכול להשתמש בטיעון הזה.

יש עוד אופציות לפני שמחליטים לעבור באדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...