Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיוב חודשי בכרטיס האשראי

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוני - השימוש בכרטיסים בארץ שונה מאוד מהשיטה בארה״ב.

מה שמשתמשים בארץ נקרא Charge card - כל מה שאתה מעביר - אתה משלם בסוף החודש.

בארה״ב השימוש הוא בCredit card כשיש לך Line of credit ואתה בוחר כמה לשלם בוסף החודש וכל השאר צובר ריבית (גבוהה מאוד יש לציין). השיטה שונה למדי.

לגבי הכרטיסים וההטבות שלהם - בארה״ב הם מאוד משמעותיים ומגיעים לאפילו 5 אחוז מסך הקניות בהחזר מזומן בחודש לאחר מכן.

בהחלט לא משהו שולי.

הכרטיסים היקרים (כמו אמקס פלטינום וכו - שעולים כ500 דולר לשנה) מחזירים את עצמם מהר מאוד למי שמשתמש בהם ליעוד שלהם.

לדוגמא באמקס פלטינום אתה מקבל 200 דולר לאובר , 200 דולר לטיסות וצבירת נקודות דיי מהירה ויעילה.

וגם בכרטיסים החינמים / זולים אתה יכול לקבל 2-5 אחוז מהקניות חזרה.

זה בהחלט מצטבר מהר מאוד לסכומים משמעותיים.

חברות האשראי הישראליות דוחפות כרטיסי אשראי עם אשראי מתגלגל ובריבית שיכולה להשתנות בין נסבלת לריבית נשך. אני רואה את זה בכרטיסים שלי - ריביות שנעות בין P+1 או P+1.5 לסדר גודל של P+10 ויותר. כדי למנוע את הגלגול הגדרתי מראש את התשלום החודשי למסגרת הכרטיס, כך שאני נמנע מהרבית הזו. גם מה שאתה קורא charge card הוא בעצם כרטיס אשראי, פשוט את האשראי צריך לבקש לכל עסקה בנפרד, על ידי סימון התיבה הנכנה בעת ביצוע העסקה. נפלתי בפח פעם אחת כאשר סוחר שמכר לי מזרן "בתשלומים" (חרגתי ממנהגי ועשיתי זאת כיון הייתי במצב לחוץ מאד זמן קצר אחרי מעבר דירה) - אבל התברר שהתשלומים" היו עסקת קרדית קצרה (דומני 3 חודשים, לא נורא).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התשלום מתבצע כל מחזור (אצלי ב-10 לחודש).

קניתי באמזון אליאקספרס וקניות עם פייפאל עם הכרטיס דביט השוודי שלי, התשלום ירד מידית

אחת לחודש מקבלים חשבונית

זאת שיטה שנהוגה באופן כללי בשוודיה- חשבוניות

הזמנתי (יותר נכון זוגתי שתחייה הזמינה) כמות מכובדת של רהיטים, הם סופקו לבית ובמקביל הגיעה חשבונית לתשלום תוך 10 ימים, גם החשמלאי שולח חשבונית מספר ימים אחרי שסיים לעבוד, ואפילו מוסכים מסכימים לשלוח חשבוניות על תיקונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבקש ממך לקרוא את הכתבה.

הכתבה טוענת שאם אני משלם באשראי לחנות נעלים, והחיוב בהתאם למחזור. כלומר, חנות הנעלים נותנת לי אשראי למספר ימים עד לחיוב.

לעומת זאת בעולם אין את הפריבילגיה הזו. אבל אני ישראלי ואני משלם לפייפל או לאמזון, והתשלום מתבצע כל מחזור (אצלי ב-10 לחודש).

נניח והזמנתי ב-1 לחודש. מי משלם את דמי אשראי בחינם: אמזון או פייפל או חברת האשראי?

בעסקאות חו"ל החיוב בחשבון הבנק מיידי בכרטיסים סטנדרטים.

בכרטיסים מסויימים חיובי חו"ל נדחיםלמועד החיוב החודשי (או מאוחר יותר), האשראי על חשבון חברת האשראי

,לרוב.

עריכה אחרונה על ידי shake
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, ההבדל הוא פסיכולוגי, והוא משמעותי בעיקר עבור חסרי האמצעים. אנשים מהעשירונים הנמוכים מקבלים בארץ כרטיסי אשראי ומתרגלים לחלק הכל לתשלומים או לראות את החיוב רק בסוף החודש. בשביל אנשים כאלה כרטיס דביט (שהוא בעצם תחליף למזומן) יעשה את העבודה.

הבעיה הפסיכולוגית משותפת לכל העשירונים, אין שום הבדל. יש כמובן הבדל בהשלכות, העשיר צריך לצרוך הרבה יותר כדי להיכנס למינוס.

מריח לי כמו חלוקה מרקסיסטית משהו.

אני מכיר לא מעט אנשים מהעשירונים התחתונים שיש להם שכל על הכתפיים ושליטה על מעשיהם ועל הוצאותיהם. לא קשור לכלי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז באה השאלה הבאה: הרי יש גידול בעסקאות מחו"ל לישראל לצרכנים הפרטיים, ומי שנותן את האשראי בחינם הם חברות האשראי, למה שהם לא ימשיכו עם המנהג הזה גם עבור חנויות מקומיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר, מרבית הכרטיסים בארץ הם כרטיסי חיוב חודשי, לא מיידי.

נכון להיום מי שנותן את האשראי הוא הסוחר, אשר מקבל תשלום מחברת האשראי פעם בחודש. יש כעת יוזמה לשנות זאת לתשלום יומי, מה שיטיל את האשראי על כתפי חברות האשראי. די בעייתי כאשר במקבי דורשים מבנה"פ ומלאומי למכור את חברות כרטיסי האשראי שלהם - שינוי כללי התשלום יפחית את ערך חברות האשראי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הפסיכולוגית משותפת לכל העשירונים, אין שום הבדל. יש כמובן הבדל בהשלכות, העשיר צריך לצרוך הרבה יותר כדי להיכנס למינוס.

מריח לי כמו חלוקה מרקסיסטית משהו.

אני מכיר לא מעט אנשים מהעשירונים התחתונים שיש להם שכל על הכתפיים ושליטה על מעשיהם ועל הוצאותיהם. לא קשור לכלי.

לא התכוונתי כמובן לכך שאנשי עשירונים תחתונים לא מסוגלים לשלוט על ההוצאות שלהם.

התכוונתי שבקרב האנשים שלא מסוגלים לשלוט על ההוצאות שלהם, אנשי העשירונים התחתונים הם הסובלים הגדולים ביותר משיטת הקרדיט והתשלומים.

אגב, בעניין הזה - אני יכול להעיד על עצמי שתמיד ידעתי לשלוט על ההוצאות, וגם כיום כשיש לי פחות צורך (כי יש לי יותר כסף), אני מוצא את עצמי מחפש דרכים לחסוך, אפילו בסכומים לא גדולים. זה עניין של דפוס חשיבה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, בעניין הזה - אני יכול להעיד על עצמי שתמיד ידעתי לשלוט על ההוצאות, וגם כיום כשיש לי פחות צורך (כי יש לי יותר כסף), אני מוצא את עצמי מחפש דרכים לחסוך, אפילו בסכומים לא גדולים. זה עניין של דפוס חשיבה.

גם אני כזה, וכדי לא יצור סטיגמות עדתיות - גם אשתי.

כנראה חינוך מבית, והחסכנות (ולפעמים אני חש שזה גובל בקמצנות) מוטמעת היטב.

דרך אגב - במידת מה מדובר בגישה קצת קיצונית ליחסי עלות תועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר, מרבית הכרטיסים בארץ הם כרטיסי חיוב חודשי, לא מיידי.

נכון להיום מי שנותן את האשראי הוא הסוחר, אשר מקבל תשלום מחברת האשראי פעם בחודש. יש כעת יוזמה לשנות זאת לתשלום יומי, מה שיטיל את האשראי על כתפי חברות האשראי. די בעייתי כאשר במקבי דורשים מבנה"פ ומלאומי למכור את חברות כרטיסי האשראי שלהם - שינוי כללי התשלום יפחית את ערך חברות האשראי.

אז אשאל אותך שוב: אני מזמין מוצר דרך חו"ל. החיוב מתבצע דרך כל מחזור.

מי משלם על אשראי: חברת האשראי או הסוחר מחו"ל?

אנשים אומרים שסוחר (גם העולמי) משלם עמלה לחברת האשראי בשביל שאני אוכל להנות מתשלום בצורה מחזורית פעם בחודש.

אז אשאל אחרת: למה חברת האשראי לא תעשה את זה עבור חנויות מקומיות בישראל? הרי יש גידול מקניות מחו"ל דרך האינטרנט, והחיוב לא מתבצע מידית (לפחות אצלי דרך פייפל או אמאזון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מתי מתבצע זיכוי הסוחר. נכון להיום בארץ הסוחר מקבל את כספו פעם בחודש - וכאמור, יש רצון לשנות זאת לזיכוי יומי.

לא ידוע לי מתי מזוכים סוחרים בחו"ל, ואני מניח שזה אינדיבידואלי, בהתאם להסדרים ביניהם לבין חברות האשראי הבין לאומיות. בהחלט סביר שבחלק מכרטיסי האשראי חברת האשראי סופגת את עלות המימון. אבל אני לא דואג לה - העמלות מכסות הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי באמזון אליאקספרס וקניות עם פייפאל עם הכרטיס דביט השוודי שלי, התשלום ירד מידית

לאיזה מחזור אתה מתכוון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמקובל בארץ לחיובים בין לאומיים הוא חיוב שבועי לכרטיסים ה"פשוטים" וחודשי ל"יוקרתיים" - זהב ומעלה. שער ההמרה נקבע ביום קליטת העסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי משלם על אשראי: חברת האשראי או הסוחר מחו"ל?

אנשים אומרים שסוחר (גם העולמי) משלם עמלה לחברת האשראי בשביל שאני אוכל להנות מתשלום בצורה מחזורית פעם בחודש.

אז אשאל אחרת: למה חברת האשראי לא תעשה את זה עבור חנויות מקומיות בישראל? הרי יש גידול מקניות מחו"ל דרך האינטרנט, והחיוב לא מתבצע מידית (לפחות אצלי דרך פייפל או אמאזון).

אם היית קורא את כל הכתבה, היית מבין שהאשראי הזה עולה כסף.

ההנחה הבסיסית שלך לא נכונה- בכרטיס שלך יש הטבה, חברת האשראי מעניקה לך אשראי עד מועד החיוב החודשי לעסקאות חו"ל.

בכרטיסים סטנדרטים החיוב מיידי (+ 2 ימי עסקים עד לקליטה מלאה בד"כ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...