Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרד התחבורה השתגע סופית: דורש לפרק ערכות פרודרייב מאימפרזות

לארק
שימו לב! השרשור הזה בן 7015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מריוס ידידי,

אני שואל, מדוע הינך חושב שיש צורך בתקינה נוספת שתעשה בארץ, לערכה שמאשר היצרן?

האם אין היצרן מודע לכל האספקטים של מרכולתו?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חבר'ה אני כרגע מקבל טפסי מועמדות לספה שלי בסלון אם מישהו שוקל לעזוב את הארץ וצריך מקום לישון בו לאיזה שבוע-שבועיים...

על טמטום כזה עוד לא שמעתי, ובלי קשר למדינת ישראל - בחייאת מריוס, צא מזה, אין שום צורך להנדס את ה-WRX בשביל עוד 25 סוסים.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה אני כרגע מקבל טפסי מועמדות לספה שלי בסלון אם מישהו שוקל לעזוב את הארץ וצריך מקום לישון בו לאיזה שבוע-שבועיים...

על טמטום כזה עוד לא שמעתי, ובלי קשר למדינת ישראל - בחייאת מריוס, צא מזה, אין שום צורך להנדס את ה-WRX בשביל עוד 25 סוסים.

מוטי.

מוטי חביב הקהל:-) , שים לב שדובר על תקינה ופיקוח לטובת הלקוח ולאו דווקא על WRX.

אגב בארה"ב יש תקינה שונה לגבי הWRX וה STI או שעל טמטום כזה לא שמעתה?:idea:

מריוס ידידי,

אני שואל, מדוע הינך חושב שיש צורך בתקינה נוספת שתעשה בארץ, לערכה שמאשר היצרן?

האם אין היצרן מודע לכל האספקטים של מרכולתו?

על מנת לאפשר לצרכן\לקוח\נהג לקבל את מלוא התמורה כפי שהיצרן קבע.

לצורך הענין יתן דוגמה עקיפה, יבואן של רכב יוקרתי מהשורה הראשונה מוריד את הצמיגים המקוריים שמסופקים עם הרכב ע"י היצרן ובמקומם הוא מרכיב צמיגים באיכות נמוכה יותר.

1.כתוצאה מהקומבינה - היבואן ה"יוקרתי" מאפשר כאופצייה תמורת תשלום, להרכיב את הצמיגים המקוריים!...

2. לא בחרתה באופציה, תצטרך בטווח קצר יותר להחליף את הצמיגים (עלויות).

3. לא בחרתה באופציה ההתנהגות הדינמית של הרכב תרד.

מריוס

עורך האתר למכוניות ספורט בישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדינה מטופשת בחיי

אני לא מבין מה הבעיה בקיט שהוא נחשב לחוקי בכל העולם וחברת סובארו מכירה בקיט הזה

עוד מעט גם יבקשו להוריד את הקיט ביצועים שמאפשר הנעה בגז וחוסך זיהום אויר

אני לא מבין למה המדינה יש לה תקנות כל כך מקפידות לגבי שיפורים שבכל העולם נחשבים לחוקיים (חצאיות, דלתות מתרוממות ועוד)

עכשיו מה יקרה הייבואן יאלץ לפרק את הקיטים ולזכות את הלקוחות ואז מוסכים שחורים יבריחו קיטים כאלה ויציעו לאותם לקוחות מאוכזבים התקנה שבודאי גם תהיה רשלנית ומה ייצא למדינה מזה

בכלל במדינה הזאת אין תרבות מוטורית לדעתי יפנאוטו בתחום הזה הוא אחד המתקדמים בארץ כל הדגמים הספורטייביים של סובארו בארץ ורק בגלל העדר תקינה אירופאית הוא לא יכול להביא גרסאות יותר חזקות של האימפרזה (S203) וגרסאות מחוזקות של הלגאסי אבל ייאמר לזכותו שהוא מתקין את הקיט המדובר ומסב מנועים לתדלוק בגז מה שלא נראה אצל ייבואנים אחרים, מדוע אצל מאדה אין אפשרות להשיג שיפורים של Mazdaspeed ובניסאן אין אפשרות להשיג שיפורים של חברת Nismo למרות שהחברות האלה פועלות באישור החברות העולמיות

ובנתיים מה לעשות בעולם כבר יש תערוכות של חברות שיפורים ומפגשים של משופרות ורק בארץ אנשים מתלהבים שהם רואים איזה הונדה או סובארו עם שיפורי פוזה

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר מריוס היקר

אומנם ישראל לא מוגדרת כאירופה אבל היא בהחלט באותם תקנים כמו באירופה.

מה שאני ואני מניח שרבים לא מבינים הוא למה צריכים תקינה חדשה כאשר קיט פרודריב של סובארו מאושר על ידי היצרן ונמכר כאמור כמו לחמניות ברחבי אירופה? אשמח לתגובה.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריוס! אתה כאן!! כל צוות ההפקה של הסרט מחפש אותך!

:roll:

צא מזה.

בקיטים של פרודרייב אין שום דבר שמחייב שינוי מערכת הבלימה, המוטות המייצבים וכו'.

מדובר בתוספת הספק של 12 אחוז בסך הכל. זה כמו מאזדה 3 עם 120 כ"ס. גם שם צריך שינוים?

משרד התחבורה מחפש למי להציק, והפעם הם גם מצאו.

שים לב לשינויים שאמורים להתבצע לסובארו WRX באמצעות ערכת "פרודרייב":

http://motortrend.com/features/performance/112_0306_tuner/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר מריוס היקר

אומנם ישראל לא מוגדרת כאירופה אבל היא בהחלט באותם תקנים כמו באירופה.

מה שאני ואני מניח שרבים לא מבינים הוא למה צריכים תקינה חדשה כאשר קיט פרודריב של סובארו מאושר על ידי היצרן ונמכר כאמור כמו לחמניות ברחבי אירופה? אשמח לתגובה.

תעשה דפדוף קל בתגובות - ה"מפתחות בפנים".:idea: :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שדובר על תקינה ופיקוח לטובת הלקוח ולאו דווקא על WRX.

אגב בארה"ב יש תקינה שונה לגבי הWRX וה STI או שעל טמטום כזה לא שמעתה?

אני סמוך ובטוח שטובת אותם הלקוחות שרכשו את אותה האימפרזה עם ערכת הפרודרייב היא הדבר היחיד שעמד לנגד עיניה של הגב' בן-ארי, אין ספק שהידע שברשותה ורשות מועצת חלם של משרד התחבורה עולה על זה של היצרן עצמו, הרי מה לעשות, הוא רק היצרן, הוא רק מעסיק אלפי מהנדסים שזה המקצוע שלהם בחיים וזו ההתמחות שלהם, שלא לומר שהיצרן לא מייצא אך ורק לישראל אלא לכל העולם, מה שאומר שאם משהו הולך לא טוב היצרן חושף את עצמו לתביעות משפטיות בכל העולם.

בישראל כידוע, יותר חכמים.

למרות שאני עדיין מחפש את הקשר בין מה שאני כתבתי לחלק של התגובה שלך לגבי התקינה האמריקאית ל-WRX ול-STI (ובאמת שאין קשר), אבל מה הקשר, ה-STI היא מכונית שונה לגמרי מה-WRX, בעיקר בגירסה האמריקאית.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל מדינה מתוקנת שיש בעיה מול יבואן המגיעה לבית המשפט - נדרשים הצדדים לבסס את טיעונם על ת"ת , אשורי יבוא ותקינה ולא שואלים לדעתם של גולשי הפורום:wink:

מסתבר שבמקרה זה או אחר שהוגשה תביעה ולא הייתה תקינה , הלקוח יצא קירח ונשאלו שאלות מה האחריות ואיך זה שאין תקינה...

לפחות צד אחד הסיק מסקנות והחליט לבצע את המוטל עליו.

מריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי ששנינו קראנו את אותה הכתבה :?.

לגב' בן ארי חששות שהעלאת ההספק תגרום לעומס גבוה מדי על "מערכות העברת הכוח, הבלמים והקירור" או במילים אחרות - בולשיט.

יש פה משום בריונות מכוערת ופרימיטיביות לשמה, כצפוי ממועצת חכמי חלם שיושבת ומחפשת דרכים נוספות להתעלק על האזרחים.

באיזה צד אתה נמצא?

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי כמה שטויות בת'רד אחד... שאלוהים יגאל אותי מייסוריי....

מריוס היקר, אני לא מסוגל להימנע מהמחשבה שאתה באמת חושב שמדינת ישראל ככלל על כל תקנותיה המטופשות ומשרד התחבורה בפרט על כל תקנותיו שאפילו עוד יותר מטופשות, באמת עולים בידע שלהם על מהנדסי סובארו...

אתה באמת חושב שיצרן שמספק קיטים עם פגמי יצור או בלאי מוגזם אחרי שימוש ממושך יחשוף עצמו לתביעות בכל רחבי העולם? לא נראה לי שחברה רצינית כדוגמת סובארו ויצרני הרכב ככלל מסוגלים לעשות דבר כזה טיפשי...

הרי כל מערכת הממשל במדינתו הקטנה עובדת על BEAN COUNTERS(או ביורוקרטים לחילופין)

הם מחפשים על מה לדפוק את האזרח הקטן - בין אם זה בהעלאת מיסוי על דלקים (שעולים בארץ כפול מאשרל בארה"ב!!!!!! מי שמע על כזה דבר?) בין אם זה בגניבה לאור יום של כ-50 אחוז ממשכורות של אנשים שעובדים באמת קשה... ובין אם זה מיסוי על מכוניות של 110 אחוז. מישהו שמע על דבר כזה באיזשהו מקום בעולם?

מבחינה כלכלית וחברתית תמיד היינו ותמיד נהיה מדינת עולם שלישי...

ואני מתערב עם כל אחד פה שמתנגד לדעותי שמשרד התחבורה יקנוס את חברת יפנאוטו על התקנת הקיטים אם לא יומצאו האישורים הנכונים(הרי אנחנו בגירעון תקציבי תמידי לא?)

האם אתה, אדון מריוס, בדקת כל מכונית שהותקן בה קיט פרודרייב בארץ לראות שבאמת הכל שופר וכל המכלולים הנדרשים הוחלפו? לעניות דעתי יבואן שמבקש(גונב) ממך 20 אלף ש"ח בעבור הקיט הנ"ל לא יחסוך בהוצאות ההתקנה... ואם כן? אז הוא טיפש ובאמת מגיע למדינה לקנוס אותו להחזר כספי לכל לקוח שהותקנן במכוניתו הקיט הנ"ל... אבל עד שלא יוכיחו אחרת - אני בדעתי ומוחה בתוקף על חאפריות מצד היבואן.

ובאמת - באיזה צד אתה נמצא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי ששנינו קראנו את אותה הכתבה :?.

לגב' בן ארי חששות שהעלאת ההספק תגרום לעומס גבוה מדי על "מערכות העברת הכוח, הבלמים והקירור" או במילים אחרות - בולשיט.

יש פה משום בריונות מכוערת ופרימיטיביות לשמה, כצפוי ממועצת חכמי חלם שיושבת ומחפשת דרכים נוספות להתעלק על האזרחים.

באיזה צד אתה נמצא?

מוטי.

אני מכיר פחות או יותר את הנושא מכל הצדדים, לאור זאת שגם נתתי חוות דעת כמומחה מטעם בית המשפט.

הנה כמה הבזקי חדשות מהעבר (באתר שלי)בנושא שיפורים בסובארו כולל שיפור באמצעות ערכת ה"פרודרייב".

http://www.carinfocus.com/news12.htm

http://www.carinfocus.com/news204.htm

אני בצד שמבין כמה חשובה התקינה והפיקוח לטובת הצרכן ולא משנה לי, שמטרה זו הושגה לא מהמניעים הנכונים.

מריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני עכשיו ממש מנסה להבין (קשה הבנה שכמוני), בעלי האימפרזות עם קיט פרודרייב לא קיבלו את המובטח להם בעבור 20K השקלים ששילמו לפי מה שכתוב בקישורים שצירפת (תמוה ביותר!) ולכן משרד התחבורה החליט להתעלק על היבואן אבל בחר בגישה של לפרק... בשלב הבא הגב' בן ארי תודיע שהיא מחייבת את יפנאוטו להרכיב קלאצ'ים מקבלאר על האימפרזות כי היא מודאגת מאופן העברת הכוח... והכי אהבתי את הראיות המצולמות - מירוצי רחובות בתל-ברוך... אין ספק שלשאר העולם יש עוד מה ללמוד.

רק בישראל.

מוטי שדי מיצה את השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי.

מה הקריטריונים לספה... כי נראה לי שבקרוב ( מאוד ) רק ריקשות יהיו חוקיות בישראל.

עצוב אבל אמיתי... או כמו שאומרים עמיתיי הרוסים: ציונות בלאא'ת.

Lancia Kappa Turbo

מועדון " לנצ'יה ישראל "

www.scale-forum.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...