Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרד התחבורה השתגע סופית: דורש לפרק ערכות פרודרייב מאימפרזות

לארק
שימו לב! השרשור הזה בן 7016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון מאוד, לא רק וולבו - גם פולקסווגן עם מנוע ה-1.8T שלה. ההבדל בין ה-150 כ"ס ל-180 כ"ס הוא שינוי תוכנת מנוע וטורבו טיפה'לה שונה, זה הכל. האם גב' חווה בן ארי וארמדת המומחים שלה היו דורשים להוריד אותי מהכביש בזעם אילו הייתי קונה 1.8T עם 150 כ"ס ומחליף לצ'יפ מקורי של 180 כ"ס?

לא רוצה להיות קטנוני,אבל השוני בין ה1.8T 150 ל180 הוא גם בטורבו.(K03 לעומת K03S)

.All Imprezas are equal,some are more equal then others

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא רוצה להיות קטנוני,אבל השוני בין ה1.8T 150 ל180 הוא גם בטורבו.(K03 לעומת K03S)

נחמד שאתה מצטט אותי בלי לקרוא מה שכתבתי (קרא שוב ותבין). ועכשיו תגיד לי - אם אחליף רק את תוכנת ניהול המנוע ולא את הטורבו, האם לא אקבל גם כן שיפור? אז זה לא יהיה 180 כ"ס, רק 175... הבנת את הרעיון.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן הסוף אני שואל. מה האיסור הבא שהם מבשלים ?

לא כיף כאן.

אל הממשלה : תמשיכו לעודד ירידה מהארץ, אתם בדרך הנכונה.

שמוליק, מופתע מחדש.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שאיזה חתיכת חרא החליט לעשות דווקא לבעלי האימפרזות ולחץ על אותה חווה בן ארי (שמי היא שתחליט כי העלאת הספק באמצעות צ'יפ ואגזוז זה שינוי מבנה, לעזאזל? מטומטמת.) לדפוק את בעלי האימפרזות ששילמו במיטב כספם. זאת דרישה קטנונית ומגעילה שבמדינה מתוקנת לא הייתה עולה בכלל לדיון. איזה מין טמטום זה להציק (פשוטו כמשמעו) ל-100 בעלי רכבים על כזאת שטות כאשר יש מאות ואלפים רכבים אחרים שנוסעים עם שיפורים הרבה יותר משמעותיים וזה לא מזיז לאף אחד? רק כי קל לתפוס את אותם בעלי אימפרזות, משרד התחבורה מעז לרדוף אחריהם. זה מגוחך.

רוני

שלום,

מה שמפתיע שבכתבה מוזכרת דווקא המנכלית. חווה בן ארי ולא ראש תחום התקינה במשרד התחבורה, אפריים צעידי מהנדס במקצועו שהוא הממונה על התחום.

גם מוזר מאד שאחרי מס' שנים נזכרים... בכל אופן, כמהנדס, שמדי פעם פונה לראש תחום התקינה במשרד התחבורה בנושאים רלוונטיים, אני רואה חשיבות רבה לתקינה כנדרש בחוק בלי להבדיל בין אדם פרטי ליבואן שברשותו הממון!

באשר לחשיבות התקינה , יש משמעות רבה מבחינה בטיחותית להוספת התקנים המגדילים את ההספק הרכב ואנסה להאיר את הנושא לאור הזלזול של חברי הפורום בתקינה!

1. ערכת יצרן לשיפור ולא משנה לאיזה דגם, מורכבת ממכלולים שונים :

א. מכלול טורבו (לא בכל דגם)

ב.שינוי תוכנה במחשב ניהול מנוע

ג.מערכת בלימה הכוללות : נוזל בלימה בתקן שונה, צנרת הובלת נוזלי בלימה, שינוי במבנה הבלמים, שינוי תוכנת בקרת בלימה ESR , ABS וכו'.

ד.שינוי במבנה כגון הוספת - מוטות ANTI ROLL , מייצבים, תושבות וכו'.

חשוב מאד שבנושאים הללו לא יהיו קיצורי דרך ע"י היבואן שיחסוך בכמה שקלים ויתקין רק חלק מערכת היצרן, או יבצע רק חלק מהשינויים הנדרשים.

בדרך כלל הלקוח "מבסוט" מכך שהוא יכול לשפר את רכבו ואינו ער לדרישות הטכניות ותקן המכלולים - לכן יש משמעות רבה לפקוח, אשור ותקינה של משרד התחבורה , כדי לאפשר גם לגורמים מקצועיים אחרים לאמת את התקינה - וכל זאת לטובת בטיחות הנהג והנוסעים.

מריוס

עורך האתר למכוניות ספורט בישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ קצב של השיר "קרנבל".

פל....צ...נות.. בישראל פלצנות , מי שלא ידע חבל, כי זה כבר קיים מזמן.

בישראל , יש הרבה מאוד פלצנות.

כדי שמשרד התחבורה יהיה עסוק.

אז לא כדי להשאר אדיש כי זה עסק מאוד רגיש.

עלינו להיות עם חזק ואמיץ (כן זה לא מתחרז אבל למי איכפת)

ולהתמודד עם כל המיץ.

ופזמון

פל....צ...נות.. בישראל פלצנות , מי שלא ידע חבל, כי זה כבר קיים מזמן.

אפשר לסכם את זה ככה לא ? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריוס! אתה כאן!! כל צוות ההפקה של הסרט מחפש אותך!

:roll:

צא מזה.

בקיטים של פרודרייב אין שום דבר שמחייב שינוי מערכת הבלימה, המוטות המייצבים וכו'.

מדובר בתוספת הספק של 12 אחוז בסך הכל. זה כמו מאזדה 3 עם 120 כ"ס. גם שם צריך שינוים?

משרד התחבורה מחפש למי להציק, והפעם הם גם מצאו.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריוס! אתה כאן!! כל צוות ההפקה של הסרט מחפש אותך!

:roll:

צא מזה.

בקיטים של פרודרייב אין שום דבר שמחייב שינוי מערכת הבלימה, המוטות המייצבים וכו'.

מדובר בתוספת הספק של 12 אחוז בסך הכל. זה כמו מאזדה 3 עם 120 כ"ס. גם שם צריך שינוים?

משרד התחבורה מחפש למי להציק, והפעם הם גם מצאו.

שלום רועי,

זכותך לזלזל בכל מה שנאמר בהתאם להבנתך - האמת שאני מופתע מתגובתך (לא מהציניות)

כל שינוי(אפילו רק בתוכנה) שמגדיל עומס על מכלולי הרכב השונים מעבר לתכנון המקורי , מחייב הערכה הנדסית.

"לפעמים לא צריך יותר מקש שישבור את גב הגמל"...

אם זאת אציין שלא בכל מקרה יש צורך בכל השינוייםמ שהזכרתי , אלא באחד או בחלק מהם.

הנדסה זה לא "פילוסופיה" שכל אחד יכול להסיק את מסקנותיו ובכך יקבע את העובדות .

אגב, על מה אתה מבסס את קביעתך שאין צורך בשינויים מסוימים במערכות אחרות מלבד שינוי באמצעות תוכנת שדרוג ה"פרודרייב", אשמח אם תוכל להסביר ולהאיר את דבריך?

לעניןי הסרט, אי אפשר ללמוד הכל מ"ממהיר ועצבני" לא 1 ולא 2:wink: .

ולסכום , האם אתה אומר שאין כל צורך בפיקוח וכל אחד יעשה כטוב בעינייו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני יודע על מה אתה מבסס את קביעתך שאין צורך בשינויים מסוימים בערכת ה"פרודרייב", אשמח אם תוכל להסביר ?

אני יודע על פי מה הוא מבסס את קביעתו - פשוט כי ערכת הפרודרייב היא ערכה מאושרת בידי היצרן!

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי מתבססת על דבר חמקמק שנקרא "השכל הישר". אותה תופעה בלתי מוסברת, עוזרת לי

לשפוט דברים לחובה או לשלילה ללא התעמקות ארוכה, על סמך מקרים אחרים בהם נתקלתי בעברי,

והאינטואיציה הטבועה בכל אחד מאיתנו עוד מלידתו.

כמובן שבכל הקשור ל"שכל הישר", Your mileage may vary, ואולי, במקרה הספציפי הזה, נכון

יותר לומר Your mileage WILL vary.

ומדוע אני מוצא לנכון להלאות אותך במונחים חמקמקים כאלו במקום לגשת לעניין?

ובכן, אני חושש מתופעת "הסלמי". לאט לאט תכתוש את ערכו של השכל הישר, פרוסה אחר

פרוסה, ובמקומו תביא לינקים לאתר "מכוניות ספורט לישראל".

לבסוף, תטען שהעולם אינו עוד עגול, ותגיד "שאי אפשר ללמוד הכל מתמונות שצולמו מהחלל".

מריוס, ידידי. היכרותי עמך נמשכת עוד הרחק מימי פורום YNET, ואני מעריך אותך על פועלך

בנושא קבלתם בחברה של בעלי מכוניות צהובות.

עם זאת, קשה לי להבין מדוע אתה חושב שקיט שנמכר בבריטניה מזה שנים, באישור ועידוד היצרן,

אינו מספק.

זאת ועוד, קשה לי עוד יותר להבין מדוע הינך חושב ששינוי הספק של 12 אחוזים מצדיק תשומת לב

מיוחדת כלשהי ליתר מכלולי הרכב.

בכבוד רב,

רועי

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדת פרודרייב אחר כך תהיה הגבלת כ"ס ל100 או פחות אחר כך יעסרו יבוא מכוניות בכלל וניסע כולנו באופניים תגידו לי מה עד כדי כך משעמם להם שם במשרד התחבורה???

למה רשמתי את זה? כי בזמן שכל המדינות מתפתחות המדינה שלנו הולכת בכיוון השני לכיוון ההדרדרות...... ו זה מאאאאאאוד מעצבן....

If there is a car in front of you, you are going too slow... :-D:drinking:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי מתבססת על דבר חמקמק שנקרא "השכל הישר". אותה תופעה בלתי מוסברת, עוזרת לי

לשפוט דברים לחובה או לשלילה ללא התעמקות ארוכה, על סמך מקרים אחרים בהם נתקלתי בעברי,

והאינטואיציה הטבועה בכל אחד מאיתנו עוד מלידתו.

כמובן שבכל הקשור ל"שכל הישר", Your mileage may vary, ואולי, במקרה הספציפי הזה, נכון

יותר לומר Your mileage WILL vary.

ומדוע אני מוצא לנכון להלאות אותך במונחים חמקמקים כאלו במקום לגשת לעניין?

ובכן, אני חושש מתופעת "הסלמי". לאט לאט תכתוש את ערכו של השכל הישר, פרוסה אחר

פרוסה, ובמקומו תביא לינקים לאתר "מכוניות ספורט לישראל".

לבסוף, תטען שהעולם אינו עוד עגול, ותגיד "שאי אפשר ללמוד הכל מתמונות שצולמו מהחלל".

מריוס, ידידי. היכרותי עמך נמשכת עוד הרחק מימי פורום YNET, ואני מעריך אותך על פועלך

בנושא קבלתם בחברה של בעלי מכוניות צהובות.

עם זאת, קשה לי להבין מדוע אתה חושב שקיט שנמכר בבריטניה מזה שנים, באישור ועידוד היצרן,

אינו מספק.

זאת ועוד, קשה לי עוד יותר להבין מדוע הינך חושב ששינוי הספק של 12 אחוזים מצדיק תשומת לב

מיוחדת כלשהי ליתר מכלולי הרכב.

בכבוד רב,

רועי

נעזוב רגע את היכולת הפרוזאית שלך וננסה לנהל דיון ...

אם לא הובן לא שללתי את "ערכת" הפרודרייב, זה לא היה הנושא.

התייחסתי לתקינה ופיקוח, לא על כדור הארץ שאתה מייחס לי נסיון עתידי להוכחת צורתו הגיאומטרית:-).

ואם כבר אתה מעלה את החשיבה על בסיס השכל הישר , אז תסביר לי אתה , איך השכל הישר מנחה אותך להגיע למסקנה שאין צורך בתקינה?

אשמח לשבת אתך על כוס קפה ולהאיר כמה נקודות בנושא , אם תרצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש הבנתי משהו, כשאומרים שינוי מבנה, זה מחשיב גם ספוילר וכל שאר הדברים שלא משנים כלום באוטו חוץ מת'צורה שלו? או שאני טועה?

:loco:How can I be lost, If I've got nowhere to go?

:loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע על פי מה הוא מבסס את קביעתו - פשוט כי ערכת הפרודרייב היא ערכה מאושרת בידי היצרן!

רוני

רוני ידידי,

יתכן שאני מאבד את כושר הכתיבה שלי...לא כתבתי בשום מקום שערכת ה"פרודרייב" אינה בטיחותית, או אינה מאפשרת הגדלת הספק המנוע.

אני שוב חוזר ומבהיר, על מנת שלקוח יקבל את מלוא התמורה , כולל נסיעה בטוחה חובה לבצע תקינה בהתאם לדרישות ההנדסיות המקובלות ללא קיצורי דרך , על מנת שללקוח תהיה אפשרות אימות אמינות רמת השיפור בהתאם להמלצות \דרישות היצרן..

היבואן לא אמור להיות הסמכות הבלעדית, לא מבחינה מקצועית ולא מבחינה חוקית.

ראה מקרים של הוצאת אשורים פיקטיביים לביצוע עבודות ע"י מוסכים כאלו או אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש הבנתי משהו, כשאומרים שינוי מבנה, זה מחשיב גם ספוילר וכל שאר הדברים שלא משנים כלום באוטו חוץ מת'צורה שלו? או שאני טועה?
גם ספוילר מהווה שינוי מבנה, לצורך הענין אציין ספוילר\כנף אחורית המקטינה את שדה הראיה .

מריוס,

עורך האתר למכוניות ספורט בישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...