Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיס-המלצה ענקית על מורשה מאזדה פורד

mIkE_LiToRiS
שימו לב! השרשור הזה בן 2460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב. אם הוא דרש ממך להגיע ראשון כי מחכה לו אוברול קומפלט או החלפת גיר ? ומה לעשות, 10 דק' הבן אדם לא הגיע ? יאללה תכניס את הבא בתור.

בכל מקרה, לגבי הרפידות, אם אתה מודע לכך שלא תיכנס למוסך יותר (ובנינו גם אם כן), גש למנהל המוסך בצורה תקיפה אך מנומסת ותאמר לו: "ידידי, לא מקובל עליי שימליצו על החלפת רפידות ללא מדידה באמצעות קליבר. אני מבקש שתבדקו באמצעות קליבר כנדרש, כי הפעם הזאת אני ניצלתי מהחלפה מיותרת אך קרוביי שמטפלים כאן אינם בקיאים כמוני".

הרבה פעמים התנהלתי בצורה דומה (לא רק בתחום הרכב), והתגובות היו תמיד בסבר פנים יפות.

התועלת שלך היא ב2 אפיקים -

הראשון והחשוב ביותר, מנהל המוסך יבהיר לעובדיו (במידה ולא ידע) או יפחד (במידה וידע) על ההתנהלות, ובכך הפקת תועלת לאנשים רבים.

השני הוא שהפעם דיברת עליו, ואם היית כן כותב בפורום זה היה מהווה לך מעין אסמכתא לדברים, ואם חס וחלילה אתה או מקורב אלייך או אפילו חבר פורום היו נתקלים בהתנהלות שכזו במוסך (החלפה ללא מדידה ע''י קליבר רק כי 'בעין' "זה ברזל על ברזל") אז היה לך/להם/לחבר פורום קייס יותר מוצק.

קח את הבאסה בסבבה, שורה תחתונה מדובר ב300 ש"ח והתמודדות עם התנהלות בלתי מקצועית. זה באמת שכר לימוד "זול".

שבת שלום

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 116
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ולהתרברב בפניו שאתה עושה "דברים בעצמך" (או בעברית "חסכתי את הסכום ששילמת למוסך ואני מקבל תוצאה יותר טובה") זה לזרוע מלח על פצעיו ללא סיבה מוצדקת, לא יפה. הבן אדם נסער, אם אתה רוצה להיות מועיל, תציע לו עזרה או מוסך עדיף.

חבר, אני לא מתרברב בפני אף אחד. אני לגמרי מזדהה עם הכעס של פות"ש, כי בחיי עברתי כמה וכמה חוויות במוסכים שונים (מרכזיים, מורשים ולא מורשים גם כן).

לגבי חיסכון שבתחזוקה עצמית, אתה לגמרי לא צודק. נכון, שאני לא משלם שעת עבודה למוסך ולא דוחפים לי רפידות כשלא צריך, אבל (וזה אבל גדול):

1. אני השקעתי לא מעט בכלים וממשיך להשקיע.

2. אני גם מבזבז זמן שיכולתי לנצל למטרות נעלות יותר.

3. אני בוחר את החלפים/מכלולים/שמנים וכו' (לפעמים מעל התקציב המתוכנן לטובת מוצרים איכותיים יותר).

4. אני מקבל סיפוק מכל זה.

נ.ב. - אתה לא חייב לענות...

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום:איחרת,הבאת את החלקים שלך וניסו לדחוף לך רפידות.

בקיצור חוץ מהחלק של האיחור הבאת החלקים הכל בסדר קיבלת שירות "תקין" לפי מוסכים ממוצעים בארץ.

הרבה בעלי מוסך מורשה יבואן לא היו מאפשרים לך לדים את החלקים שלך.

הייתי מנסה לפנות לבעל המוסך בפעם הבאה וקובע איתו נורמת עבודה תקינה ומנסה להבאה להקדים.

הרי כשאתה מזמין מונית אתה לא גורם לא להתייבש חצי שעה במזגן ברכב (כי הוא מפעיל מונה) אז למה במוסך אתה עושה את זה?

אז הינה לך הפעילו לך מונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו השוואה מגוכחת חסרת כל קשר למציאות. כשאני מזמין מונית ויוצא שהנהג מחכה לי חצי שעה, שיפעיל מונה, בהחלט מגיע לי. הוא יכל לאסוף אחרים בזמן הזה.

במוסך הרי לא הפסיקו את כל העבודה,ציקצקו בלשון, הציצו בשעון וחשבו להם איפה אני.

אין שום הצדקה להמתנה כזו (ולמה שלא "יפעילו מונה" ל-3 שעות? למה לא ל-5 שעות?), אבל ניחא, המתנתי בשקט.

חוסר המקצועיות מצד הנהג שלהם,מצד מנהל העבודה ומצד המכונאי יותר מפריעים לי מאשר שאר הדברים.

עכשיו אני מגלה שלא חסרים סיפורים על המוסך הזה. אחד מהם הוא מחבר שבא ב15:00 למוסך לפני כשבועיים וביקש לחבר מחשב כדי לכבות נורת תקלה. הם אמרו לו שכבר סגור ובגדול נפנפו אותו (כן, ב-3 בצהריים, לא כאילו הוא הגיע דקה לפני הסגירה). אותו חבר הגיע היום לעשות טיפול אצלהם וגם המתין מעל שעה עד שהעלו את הרכב שלו על הליפט (כן הוא הגיע בזמן ולא, לא היו רכבים לפניו).

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר, אני לא מתרברב בפני אף אחד. אני לגמרי מזדהה עם הכעס של פות"ש, כי בחיי עברתי כמה וכמה חוויות במוסכים שונים (מרכזיים, מורשים ולא מורשים גם כן).

לגבי חיסכון שבתחזוקה עצמית, אתה לגמרי לא צודק. נכון, שאני לא משלם שעת עבודה למוסך ולא דוחפים לי רפידות כשלא צריך, אבל (וזה אבל גדול):

1. אני השקעתי לא מעט בכלים וממשיך להשקיע.

2. אני גם מבזבז זמן שיכולתי לנצל למטרות נעלות יותר.

3. אני בוחר את החלפים/מכלולים/שמנים וכו' (לפעמים מעל התקציב המתוכנן לטובת מוצרים איכותיים יותר).

4. אני מקבל סיפוק מכל זה.

נ.ב. - אתה לא חייב לענות...

סעיפים 1,2,3,4 נכונים, יפים, וכפי שציינתי גם אני מטפל בעצמי ומודע להכל.

השקעתי על כלים בסיסיים בלבד כמו ג'ק עגלה, בוקים, סט ראצ'טים, ידית כוח, ידית מומנט, מאריכים, מתאמים, קאליבר וכלי עבודה ידניים (פטיש כבד, מברגים, צבתים וכו') למעלה מ1,500ש"ח וזה לפני שעשיתי אפילו טיפול 10. אבל עם הזמן, החיסכון מתקיים, במיוחד כאשר אתה עושה את החשיוב: (עלות עבודה נטו במוסך) מינוס (עלות כלי עבודה נטו) והתוצאה תמיד תהיה > 0, ומכאן ניתן להסיק כי תמיד ידנו (ידנו=המטפלים עצמאית) תהיה על העליונה מבחינת חיסכון. וגם מבחינת טיב עבודה/איכות חלפים רוב הפעמים.

על זמן וכו' אני לא מתווכח, גם על הסיפוק אני לא מתווכח (אחרת לא היינו מגיבים כאן)

אבל חבר, איזה מסר ההודעה שלך מייצגת ? מצטער, אבל ההזדהות שלך עם פות"ש נעלמה מעיניי.

כבר רשמתי איך אני רואה את זה, ואם באמת אתה רוצה שפות'ש השירשור יטפל עצמאית ברכב השאלה הראשונה שצריכה להישאל היא "האם הרכב עדיין באחראיות ?", על מנת לדעת האם להמליץ לפות"ש לפנות לטיפולים עצמאיים או לא.

אני כן מסכים עם כך שהשתמשתי במילה "להתרברב" באופן לא נכון, אין כאן התרברבות מצידך. מחילה.

נ.ב - אתה לא חייב לרשום בפורום פתוח, אבל כשאתה כן - אל תצפה שלא יענו לך. זה חלק מהזכויות/חובות של הרשת.

נ.ב.2 - אם יטפל בעצמאות כנופיית הטיפולים, באמת העלות תהיה רק בעבור דלק ואיזה צ'ופר לחבר כנופייה שיטפל לו ברכב.

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חבר באגודת מזוכיסטים?

מי הולך לעשות. טיפול במוסך בלי לעשות בדק בית?

למה עם הייתה באה למוסך איטלקיות עם פנדה טורבו הוא אוטומטית צריך לדעת שיש לך טורבו לפני שהרים מכסה מנוע,רק לפי הרעש של האוטו הגימור שלו?

הבחור ניחש ,הוא גם.לא בדיוק יועץ השירות רק המכונאי,לא?

נהג שינוע דפוק נכון ,אבל בעבודה הזאת לא מחפשים אנשים עם תואר ראשון לנדסה מכנית,נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תגיב לגופו של עניין ולא לגופו של גולש בפורום ואם אין לך משהו חכם לתרום לדיון עדיף שלא תגיב.

מהתגובה שלך נשמע שלפני כל צעד בתחום הרכב צריך לעשות תחקיר עם רפי גינת.

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינה מתוקנת השירות שקיבלת לא תקין.

בישראל זה נחשב שירות תקין.

זה לגופו של עניין.

בנוסף לכך שהסבירו לך שיש הגדרת יצרן לשעות עבודה על כל פעולה שעושים לרכב במוסך.

זה שלי לוקח להחליף פילטר שמן ושמן פחות מ20 דקות זה רווח נקי שלי כשאני נכנס למוסך הזמן שלוקח להחליף שמן ופילטר נועד למנוע מצב של שוק בתחום המוסכים (לא שזה עוזר הרבה).

אתה במדינה מתוקנת הייתה נשלח כנראה הבייתה כי איחרת לתור שלך אז תגיד תודה שקיבלו אותך גם אחריי.

אני עובד בתחום התעופה וכל פעם באים לנו אנשים לטיסה לאילת רבע שעה לפני למרות שבפירוש נאמר להם שעה לפניי וגם כשמעלים אותם למטוס או מוצאים להם טיסה מאוחרת יותר הם מתלוננים על השירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית אשכרה טורח לקרוא את מה שנכתב כאן, היית שם לב שבערך בתחילת השרשור קיבלתי את ההערה על שעות העבודה.

להגיד תודה? על מה בדיוק? הם עמותה שעובדת בהתנדבות? יכלו להגיד לי ללכת הביתה, זה היה חוסך לי את החצי יום שבזבזתי על השטות הזו ואת העצבים הנלווים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבוע התקשרתי למוסך דודי ורז בטירת הכרמל כדי לקבוע תור לטיפול 75 אלף. קבעתי תור ל07:30 אך מסיבות כאלה ואחרות הגעתי רק ב08:00 למוסך.

מה אתה רוצה?!

פיספסת את התור שלך, אז תחכה יותר, כי בינתיים נכנסו אחרים במקומך.

למה אתה מקפיד על הזמן שלך ומזלזל בזמן העבודה של העסק?

דבר נוסף, מוסך לא מתוכנן לכך שהלקוחות מחכים במוסך לרכב, לכן הוא לא עובד כמו תור אצל רופא. מוסך מניח שאתה משאיר את הרכב, וקוראים לך אחרי שסיימו, כשהמוסך מסדר את העבודה לפי הנוחות שלו.

זה שאתה רוצה לחכות לרכב, זו בעיה שלך.

אחרי 20 דק' הרכב היה מוכן והגיע השלב לשלם. בלי בושה תקעו לי מחיר של שעת עבודה (293 ש"ח כולל מע"מ)

כי משלמים לפי שעתון לא לפי זמן עבודה בפועל.

___

אם כל זה "מוריד לך שנים מהחיים" וזו עבורך "חוויה נוראית", אשריך שאלו הדברים האיומים שקורים לך בחיים.

החיים שלך כנראה דבש.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שאני צריך להיכנס אחרי שעתיים? על מה ולמה? נכון, איחרתי, ולהיכנס חצי שעה, שעה אחרי עוד ניחא.

גם אחרי חצי יום אם צריך, או להגיע ביום אחר. אדם שהזמין תור ופספס אותו (ולא בחמש דקות, חצי שעה) צריך להמתין - כך נהוג בכל מקום מתוקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה?!

פיספסת את התור שלך, אז תחכה יותר, כי בינתיים נכנסו אחרים במקומך.

למה אתה מקפיד על הזמן שלך ומזלזל בזמן העבודה של העסק?

דבר נוסף, מוסך לא מתוכנן לכך שהלקוחות מחכים במוסך לרכב, לכן הוא לא עובד כמו תור אצל רופא. מוסך מניח שאתה משאיר את הרכב, וקוראים לך אחרי שסיימו, כשהמוסך מסדר את העבודה לפי הנוחות שלו.

זה שאתה רוצה לחכות לרכב, זו בעיה שלך.

כי משלמים לפי שעתון לא לפי זמן עבודה בפועל.

___

אם כל זה "מוריד לך שנים מהחיים" וזו עבורך "חוויה נוראית", אשריך שאלו הדברים האיומים שקורים לך בחיים.

החיים שלך כנראה דבש.

הם באמת דבש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אחרי חצי יום אם צריך, או להגיע ביום אחר. אדם שהזמין תור ופספס אותו (ולא בחמש דקות, חצי שעה) צריך להמתין - כך נהוג בכל מקום מתוקן.

המקום הזה רחוק מלהיות מתוקן. אם הוא היה מתוקן היו אומרים לי ״חביבי, איחרת, תחכה עכשיו x זמן״ או ״איחרת,תבוא ביום אחר״. לשיטתך, היו צריכים לתת לי להתייבש שם גם אם היו באים ואומרים לי ״שומע, אנחנו סוגרים, תבוא ביום אחר״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מגן על רמת השירות שלהם(נהג השינוע והמכונאי מאבחן הרפידות "המקצועי"(למרות שגם אני לא אדע להבדיל בין פנדה טורבו ואטמוספרית רק על פי הגימור הפנימי והחיצוני של הרכב).

אבל אתה כלקוח גם טעית ובזה אתה לא מוכן להודות.

בסך הכל קיבלת שירות סביר במוסך לפי הנורמה הישראלית.

אני כשרציתי לעשות טיפול לפנדה במוסך אחר משמשון התקשרתי למוסך קבעתי פגישה הגעתי לפני הזמן וישבתי ודיברתי עם בעל המוסך במשך רבע שעה עם הרושם שקיבלתי ועשיתי החלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר? את ההערה בנוגע לשעת עבודה קיבלתי ואמרתי מראש שאיחרתי. מה זה אם לא להודות בטעות?

אין פה שום קשר לגימור פנימי וחיצוני, מספיק לראות את הגיר ולהבין שזה מנוע 1600, או אפילו לשאול את הלקוח איזה דגם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...