Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עדכון גדול של מערכת כלמוביל

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 918 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים, אני בעל ה I30 שהתלונן בעבר. אנסה לעשות סדר.

נתחיל מהסוף - הקונקטד ירדה מהרכב, באישור ובטיפול שירות הלקוחות של כלמוביל. ואני מאוד מרוצה מהמערכת המקורית.

יש כמה וכמה מערכות שונות לגמרי ולכולן קוראים קונקטד קאר.

חלק זה מערכות אנדרואיד סיניות Aftermarket שכלמוביל מתקינים, כמו זאת שכאן: https://www.ebay.com/itm/Octa-Core-2Din-Android-8-0-Car-DVD-Player-for-Hyundai-Tucson-IX35-GPS-Navigation/253846239303?hash=item3b1a6a3847:g:gAMAAOSwq7lbZCQp

במערכות אלה, הקונקטד הוא בדמות ROM שרץ על המערכת הסינית ונותן את הפונקציונליות שכלמוביל החליטו.

בדגמים חדשים, בהם המערכת היא בדמות מסך טאבלט בולט כלפי מעלה, יש סידור שונה. כלמוביל לא רצו להעיף את המערכת המקורית (המעולה) והוסיפו את הפונקציונליות שלהם בדמות יחידה חיצונית שמחוברת דרך Android Auto.

לטובת מי שלא מכיר מה זה AA, הרעיון הוא לתת ממשק סטנדרטי, שיהיה אחיד בין כל גרסאות האנדרואיד, בין כל היצרנים (של הסלולריים והמערכות) ויאפשר להציג אפליקציות בתצורה שמותאמת לנהיגה.

AA מציג מתוך הטלפון הנייד: אפליקציות מוזיקה, ניווט, חייגן ומשלב בתוכו את העוזרת הקולית של גוגל. אבל הרעיון המרכזי הוא שממשק זה משמש לחיבור של המכשיר הנייד למערכת.

זאת הסיבה שכאשר כלמוביל הוסיפו מכשיר חיצוני נוסף (מדמה טלפון), ובנוסף קיים המכשיר הנייד של הנהג - התחילו הבעיות, ההתנגשויות וההתחכמויות של כלמוביל בנסיון לפתור בעיות.

אני אתן דוגמא אחת: כאשר AA מחובר, המערכת מזרימה מוזיקה דרך AA (כי היא מניחה ששם הנייד של הנהג מחובר) ולא מאפשרת שימוש ב BT. במקרה של המערכת של כלמוביל זה אומר שלא תוכלו לנגן מוזיקה מהנייד - אין יוטיוב, ספוטיפיי, דיזר, tunein, יש רק 100f...

הבעיה ממשיכה גם לנושא שיחות הטלפון ואת זה הם פתרו חלקית.

איך המכשיר החיצוני שכולמוביל הוסיפו מחובר למערכת? BT? או שממש אם חוטים פיזיים בדומה לפריצת מסך כאלו ואחרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 385
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איך המכשיר החיצוני שכולמוביל הוסיפו מחובר למערכת? BT? או שממש אם חוטים פיזיים בדומה לפריצת מסך כאלו ואחרות?

סביר להניח בכניסת USB מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קונה בבית, מערכת סיוט.

מהנסיון שלי בעולם הזה (לא גדול, אך לא קטן) כנראה שפשוט מחובר לAA "טאבלט" ללא מסך. זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח בכניסת USB מאחור.

בבטן הרכב יושב מודול odroid c2 כזה: https://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php?g_code=G145457216438

המודול מחובר למפצל usb דרך כבל usb. ממפצל ה usb יוצאים שני כבלים, אחד לכיוון המערכת ואחד לכיוון תא הנוסעים לשקע usb.

הראיון הוא שכאשר מחברים disk on key, המפצל יחבר את הdok למודול של כלמוביל, לעומת זאת, כאשר מחברים טלפון נייד, המפצל ינתק את ה c2 וינתב את הטלפון לכיוון המערכת.

הסידור הנל לא עובד טוב וכשמחברים טלפון נייד, המערכת משתגעת, פעם זה משתלט ופעם זה.

בנוסף לכל הסידור הזה, יש כבלי מתח וספק שמחובר דרך פיוז למצבר. ואנטנה סלולרית שיושבת מעל השמשה הקדמית.

אגב, משהו שכלמוביל לא מפרסמים לבעלי המערכת - יש גירסה חדשה שדורשת החלפת מודול ה c2 לכזה שכולל bt ומאפשר חיבור הטלפון אליו. המערכת החדשה עובדת הרבה יותר טוב ורק מי שבא ומתלונן ודורש משדרגים לו, במקום לעשות ריקול נורמלי.

עדיין יש את הבעיות עם מפצל ה usb...

בעיה נוספת שיש למערכת היא קליטה סלולרית גרועה. לי המערכת הגיעה עם סים של סלקום, כל פעם שהייתי נוסע ב 431 ליד מפעלי נשר, המוזיקה הייתה מפסיקה.

החלטתי לעשות ניסוי - התקנתי את האפליקציה של 100fm על הסמסונג שלי והפעלתי נגינה גם ברכב וגם בטלפון (שגם הוא בסלקום) לקראת הגעה לנקודה הבעייתית. הרכב הפסיק לנגן, הטלפון שהיה זרוק במעמקי הרכב המשיך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שמשתמשים בכל מיני מעקפים והורסים מערכת מקורית איכותית בהתקנות מקומיות. אני משתמש ב AA במערכת המקורית וזה פשוט עובד נפלא.....כולל הפעלה קולית וקריאת הודעות. הבעיה זה התמיכה בעברית ש AA לא מאפשר. מי שמסתדר עם אנגלית, זה פתרון מעולה. ללא קשר, לא ברור לי למה AA לא נתמך בישראל.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, משהו שכלמוביל לא מפרסמים לבעלי המערכת - יש גירסה חדשה שדורשת החלפת מודול ה c2 לכזה שכולל bt ומאפשר חיבור הטלפון אליו. המערכת החדשה עובדת הרבה יותר טוב ורק מי שבא ומתלונן ודורש משדרגים לו, במקום לעשות ריקול נורמלי.

מה שכתבת נכון מאוד.

אצלי בקונה סבלתי מאוד מחיבור לא אמין לטלפון וכל דבר דרש פטנטים כמו למשל הדלקת הבלוטוט של הטלפון לפני הדלקת הרכב ואז צריך להתפלל שיתחבר.

אחרי שהתלוננתי בא לי טכנאי שניסה לעשות משהו עם דיסק און קי ולא הצליח ואז הוא התקשר אליהם וקיבל אישור להחליף את כל המוח.

המערכת החדשה עובדת נפלא והטלפון מתחבר בכל מצב ולא מתנתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אהלן,

לכל מי שטען שהיה עדיף לו לא היו מתקינים את המערכת שלהם בכלל, קבלו חיזוק מהמקרה שלי.

יש לי יונדאי קונה מזה כחודשיים.

מהיום הראשון שהרכב אצלי המערכת לא עובדת כמו שצריך. אם זה ניתוקים בשיחות, בלוטוס שלפעמים מסרב להתחבר, קריסות מלאות של המערכת, ושקעי USB+AUX שלדעתי שכחו לחבר בהתקנה.

ביקרתי פעמיים במוסך היבואן.

בפעם הראשונה בוצע עדכון למערכת שפתר את בעיית השיחות והבלוטוס.

בפעם השנייה המערכת הוחלפה בחדשה, ועוד לפני שקמתי לרכב לראות אם זה פתר את התקלות המערכת קרסה לגמרי.

לזכותם יאמר שהם באמת מנסים לטפל בי אבל זה נראה שהם לא באמת יודעים איך.

אמורים ליצור איתי קשר מגיל קאר ע"מ לתאם הגעה של 'מומחה' אליי אחרי החג.

אם אני מבקש להסיר לגמרי את המערכת שלהם, זה אומר שיהיה אפשר להשתמש באנדרואיד אוטו? כרגע אין אפשרות להפעיל אותו, ובמידה וכן אז אני באמת לא רואה סיבה לא לפרק אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

פריצה למערכת כלמוביל: הקבצים, מדריך התקנה, בגוגל דרייב:

1

2

3

4

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
היי יכול לעלות קישור ליונדאי I10 2018 לפריצה

מה מפריע לך במיוחד (או חסר) במערכת של הi10? נכון הWAZE לא הכי דנדש, אבל בס"ה מערכת הניווט עושה את העבודה, והאפליקציות למוזיקה/רדיו לא רעות. רק החייגן לטלפון קצת פרימיטיבי, אבל לאחר הגדרת קיצורי דרך לאנשי קשר (באמת עבודה...) זה איכשהו עובד סביר. שווה עדיין את מאמץ הפריצה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 918 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...