Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבהרה לגבי חוקי התעבורה במעגל תנועה דו נתיבי

שימו לב! השרשור הזה בן 499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@Be roo

אם הסימונים על הכביש הם כאלה:

2020-09-02-10-58-52.png

אין מקום לפרשנות, גם אם ביציאה יש שני נתיבים, התנועה של הרכב בנתיב הפנימי ליציאה (לנתיב השמאלי של היציאה) כרוכה בחציית 801 שעל הכביש, משמע סטייה מהנתיב בהכרח.

פרשנות אין פה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
בתאריך 26.6.2016 בשעה 14:13, erez59 כתב:

מעגל תנועה.pngבנוסף למה שישה כתב, רכב הנוסע במעגל הפנימי, של מעגל התנועה ומעוניין לפנות ימינה, מחויב לתת זכות קדימה, לרכב הנוסע במעגל התנועה החיצוני.

Just now, אלי אחד כתב:

זההנכון שצריך לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלה, לא בצבע לבן כמובן אלא ירוק.

תמרור מספר 613

image.png.5f10bc90cd0de160875af304e1b90aa5.png

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, בראש העין התחילו לתקוע כאלה לפני כמה חודשים בחלק מהמעגלי תנועה.

אם תצא לי הזדמנות אצלם אחד כזה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוט ברה"ע בקירבת הכיכר הוא כמעט מיקרוסקופי, אמנם יש שילוט בצד ימין שלט של 20X20 בקושי . אבל לא נראה שיש מי שמבחין בו.

ככל הנראה רק מישהו כמוני שמחפש.😁

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באיזור חיפה יש שלטים המגדירים את הנתיבים. קוראים להם תמרור 613 (או חיצים על האספלט, זה תמרור 813).

העניין הוא שחסרות לנו בתקנות הוראות ברירת מחדל, אם אין תמרור. ומה שמקובל ברוב עולם הוא כניסה לנתיב הפנימי ויציאה ממנו, אלא אם מדובר ברכב היוצא ביציאה הראשונה, שנכנס ויוצא מהנתיב החיצוני. קצת קשה להבין את זה באופן מופשט, אבל זה מונע קונפליקטים. לעומת זאת רכב שיוצא מהנתיב החיצוני שלא ביציאה הראשונה הוא הגורם קונפליקט. ואת זה מסבירים יפה מאוד באין ספור סרטונים ביוטיוב. חפש dual lane roundabout או משהו דומה. ואם הסרטון בריטי או אירי או אוסטרלי תתייחס אליו כתמונת ראי של ההרגלים שלנו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, zaf כתב:

השילוט ברה"ע בקירבת הכיכר הוא כמעט מיקרוסקופי, אמנם יש שילוט בצד ימין שלט של 20X20 בקושי . אבל לא נראה שיש מי שמבחין בו.

ככל הנראה רק מישהו כמוני שמחפש.😁

אני שמתי לב אליהם באותו יום שהם שמו אותם 🤣

לפני 10 דקות, sperial כתב:

גם באיזור חיפה יש שלטים המגדירים את הנתיבים. קוראים להם תמרור 613 (או חיצים על האספלט, זה תמרור 813).

חיצים בכניסה למעגל רב נתיבי הם לא באמת תקינים, כי בניגוד לתמרור 613 לא ניתן לצייר בהם מעגל.

ובמעגל תנועה אין משמעות לסימון של חץ לפנייה "שמאלה" או "ישר".

לפני 10 דקות, sperial כתב:

העניין הוא שחסרות לנו בתקנות הוראות ברירת מחדל, אם אין תמרור. ומה שמקובל ברוב עולם הוא כניסה לנתיב הפנימי ויציאה ממנו, אלא אם מדובר ברכב היוצא ביציאה הראשונה, שנכנס ויוצא מהנתיב החיצוני. קצת קשה להבין את זה באופן מופשט, אבל זה מונע קונפליקטים. לעומת זאת רכב שיוצא מהנתיב החיצוני שלא ביציאה הראשונה הוא הגורם קונפליקט. ואת זה מסבירים יפה מאוד באין ספור סרטונים ביוטיוב. חפש dual lane roundabout או משהו דומה. ואם הסרטון בריטי או אירי או אוסטרלי תתייחס אליו כתמונת ראי של ההרגלים שלנו.

זה גם לא נכון.

גם אם נניח שאין 801/811 על האספלט, אז ברירת המחדל היא שיציאה מהמעגל היא רק מהנתיב החיצוני, בלבד.

והתנהלות כזו כמובן שמונעת קונפליקטים באופן מוחלט, אנחנו משתמשים בדיוק באותה שיטה בכבישים עם הפרדה ומחלפים.

זה בסה"כ מהווה מקרה פרטי של השיטה הזו עבור כביש מעגלי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זו הבעיה, אם היציאה היא רק מהנתיב הימני, מתישהו רכב מהשמאלי צריך לעבור לנתיב הימני. 

הדרך הנורמלית (עזוב חוקית, נורמלית) היא להגדיר בדיוק בכניסה לכיכר מאיזה נתיב מותר לצאת באיזו יציאה.

אני לא יודע כמה תאונות נגרמות בגלל שאין סימון, אבל בכניסה לשכונה אצלנו יש כיכר כזו ויש מספיק מקרים של כמעט תאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, stx כתב:

אבל זו הבעיה, אם היציאה היא רק מהנתיב הימני, מתישהו רכב מהשמאלי צריך לעבור לנתיב הימני. 

נו? גם בדרך עם הפרדה ומחלפים רכב מהנתיב השמאלי צריך לעבור לימני כדי לצאת.

ואז הוא עושה זאת לפי התקנות, איתות ומתן ז"ק לתנועה בנתיב אליו הוא רוצה לעבור.

לפני 22 דקות, stx כתב:

הדרך הנורמלית (עזוב חוקית, נורמלית) היא להגדיר בדיוק בכניסה לכיכר מאיזה נתיב מותר לצאת באיזו יציאה.

יש, זה לא פותר את הקונפליקט.

אני אסביר, יש בראש העין מעגל תנועה, 4 כניסות, 4 יציאות, שני נתיבים מכל כיוון לכל כיוון, שני נתיבים במעגל עצמו.

סביב המעגל יש 801/811 (ממש סביב המעגל, כמו מעגל גדול יותר).

לפני כל כניסה יש תמרור 613, בו התנועה היא מהנתיב הימני - יציאה ראשונה ושנייה (כלומר נתיב ימני -> נתיב חיצוני, יציאה ראשונה או שנייה), מהנתיב השמאלי - יציאה שנייה ושלישית (כלומר נתיב שמאלי -> נתיב פנימי, יציאה שנייה או שלישית).

אבל הקונפליקט עדיין קיים, שכן כדי לצאת מהנתיב הפנימי (ביציאה השנייה או השלישית, לפי התמרור 613) אתה חייב לחצות את ה-801/811 שמצויר, וברגע שחצית אותו אתה חייב לאותת ולתת ז"ק לרכבים הנעים באותו נתיב אליו אתה חוצה.

ובכך תמרור 613 בפני עצמו לא פותר את הקונפליקט, הוא רק מגביל את התנועה בנתיבים (יציאה ראשונה מהנתיב השמאלי ואז הפנימי זה גם עבירה של אי מתן ז"ק בעת מעבר נתיב, אבל גם נסיעה בניגוד לתמרור 613, יציאה שלישית מהנתיב הימני ואז החיצוני היא לא עבירה של אי מתן ז"ק, אבל כן נסיעה בניגוד לתמרור 613).

לפני 22 דקות, stx כתב:

אני לא יודע כמה תאונות נגרמות בגלל שאין סימון, אבל בכניסה לשכונה אצלנו יש כיכר כזו ויש מספיק מקרים של כמעט תאונה.

נגרמות, לי ולאשתי זה קרה 3 פעמים.

בכל המקרים הצד השני היה אשם ב-100%.

באחד המקרים זה אפילו הגיע לבית המשפט, אז בידיי פסק דין שקובע אשמה של 100% על כך שהתאונה קרתה בגלל אי מתן ז"ק במעבר נתיב.

אני הייתי בחיצוני והוא יצא מהמעגל מהנתיב הפנימי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חיצים בכניסה למעגל רב נתיבי הם לא באמת תקינים, כי בניגוד לתמרור 613 לא ניתן לצייר בהם מעגל.

ובמעגל תנועה אין משמעות לסימון של חץ לפנייה "שמאלה" או "ישר".

וכן ולא, כלומר, יכול להיות מעגל תנועה עם 10 יציאות, אבל בסופו של דבר אפשר להפריד את המקרים בין יציאה ראשונה, יציאה שניה וכל היתר.
כשעוסקים במעגלי תנועה צריך גמישות מסויימת. הרי מה שמתאים למעגל בקוטר שני מטר, לא מתאים לכיכר המדינה, ובכל זאת שניהם מעגלי תנועה. אז צריך להבין איך עושים שימוש בסימונים הקיימים כדי לעזור לנהגים שהגיון בריא זה לא הצד החזק שלהם, להמנע מתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Be roo כתב:

וכן ולא, כלומר, יכול להיות מעגל תנועה עם 10 יציאות, אבל בסופו של דבר אפשר להפריד את המקרים בין יציאה ראשונה, יציאה שניה וכל היתר.

כן, אבל תמרורי 813 יכולים לייצג יציאה ראשונה (פנייה ימינה), וכל השאר (שמאלה או ישר-שמאלה), הם לא יודעים לייצג "יציאה שנייה" אין חיה כזו.

לפני 8 דקות, Be roo כתב:

כשעוסקים במעגלי תנועה צריך גמישות מסויימת. הרי מה שמתאים למעגל בקוטר שני מטר, לא מתאים לכיכר המדינה, ובכל זאת שניהם מעגלי תנועה. אז צריך להבין איך עושים שימוש בסימונים הקיימים כדי לעזור לנהגים שהגיון בריא זה לא הצד החזק שלהם, להמנע מתאונה.

את הגמישות אמורה לייצר וועדת התמרור המקומית.

גם דין מעגל תנועה אחד בראש העין לא כדין מעגל תנועה אחר בראש העין.

הדין אמור לתת את ברירת המחדל, וכלים כדי לשנות את ברירת המחדל הזו בצורה ברורה ונהירה.

יש ברירת מחדל, אבל הכלים לשנות אותה ממש לא מספיק ברורים ובטח לא נהירים.

אנחנו עוד לא שם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

כן, אבל תמרורי 813 יכולים לייצג יציאה ראשונה (פנייה ימינה), וכל השאר (שמאלה או ישר-שמאלה), הם לא יודעים לייצג "יציאה שנייה" אין חיה כזו.

לרוב הככרות מבנה שניתן בקלות להמיר לצומת, כלומר יציאה ראשונה = ימינה, יציאה שניה = ישר, יציאה שלישית = שמאלה, יציאה רביעית = פרסה.
במעגלים האלה אין שום בעיה להשתמש בתמרורי החצים הקיימים מתוך הבנה שגם הנהג האידיוט יבין שחץ שמאלה משמעותו להקיף 3/4 כיכר, ולא לפנות דרך טבור המעגל כאילו אין כיכר.
ועבר מעגלים אחרים עם מבנה לא שגרתי, שם ניתן להגדיר תמרורים חדשים ועד אז לעשות שימוש בתמרור 439 ולצייר את מפת הנתיבים והיציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל העולם מתיחסים למעגל תנועה כאל צומת, והכלל ברור: מי שיוצא ביציאה הראשונה נוסע בנתיב החיצוני, כל השאר בפנימי. כל עוד הכלל הזה נשמר, וכמובן אם לא חותכים את הנתיבים, אין שום קונפליקט, כי מי שיוצא ביציאה הראשונה יוצא לימני, ומי שבשניה יוצא לשמאלי.

לעומת זאת, בישראל המחוקק לא טרח להבהיר זאת, ואז כל אחד עושה דין לעצמו.

משרד התחבורה מתיחס למעגל כאל צומת

וההנחיות לסימון הנתיבים מדברות בעד עצמן: הנתיב הימני לפניה ימינה, השמאלי לשאר הכיוונים.

הבעיה היא שהמחוקק לא אימץ זאת.

אבל, כיוון שאני הדיוט, אתייג את המקצוען @shellcase

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...