Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור מגבר AUDISON מסדרת VOCE דגם AV5.1K – ובלוג כוון מערכת

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 3244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר אייל,

יש לי בDRC של הביט 1 יכולת לשמור ארבעה פריסטים שונים - האחרון בהם הוא עם חיתוך ב90 הרץ למידבאסים ואני בהחלט מתכוון להתנסות במהלך השבוע הקרוב במעבר בין הפריסט שחתוך ב80 לבין הפריסט שחתוך ב90 הרץ.

אני מתכוון כנראה במהלך החודש הקרוב לקנות רכיבים לבניית קרוס פסיבי בשביל זוג טוויטרים שיש לי בבית שפשוט ממתינים ליום בהיר יותר נקרא לזה כך אבל כרגע אני לא רוצה להתעסק עם ההתקנה והתשתית של הרכב - זה בעקרון תכנית כבר לרכב הבא.

לא חסר לי כל כך צבע או בהירות נכון לעכשיו - אני מרוצה סה"כ אבל בשביל להביא את זה ממש לקצה זה כבר יהיה בלתי נמנע - אבל זה לא לעכשיו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חבל שמוראל לא משכילים להחליף את הCDM, מיד זוועה, כמה רמות מתחת לשאר הסט.

מה שלומכם חברה?

רועי ה-CDM מיד מצויין שמעתי אותו בכמה סטאפים חלק אהבתי מאוד ובחלק לא אהבתי אותו בכלל.

הכל גם שאלה איך הוא מותקן ביחס לסט כולו, על מה הוא מוגבר ומאיזה מכשיר הוא מנגן.

דבר ראשון המקור הסאונד ה-HU צריך להיות הכי איכותי ונקי שיש.

ולא משנה איזה מגבר תחבר גם אם הוא הכי איכותי בעולם, כל עוד HU לא איכותי מהאיכותיים שיש כל המסביב למערכת לא שווה הרבה, גם עם יש לך את הרמקולים והמגברים הכי טובים בעולם.

ואני דוגמה טובה לזה, היה לי קלאריון HX D2 ברכב הקודם, החלפתי לאלפיין דאבל דיין עם פרוססור איכותי מאוד יחסית(בגלל שהחלפתי לרכב חדיש ויפה לא רציתי להרוס את יופי הדש), אבל זה לא מתקרב ל-HX D2, המגבר מנורות שלי כבר לא מנגן כמו מנורות אמיתי, הגנסיס לא מנגן כמו בקלאריון, הסאונד די טוב ויחסית נקי באלפיין אבל לא מרגש ולא מענג כמו בקלאריון.

אבל התגברתי אחרי חצי שנה וזה היה קשה. :lol:

אבל אוטוטו אני קונה לאישתי גולף ישנה ושם כבר אני יעשה משהו טוב.:-D

וזכרונות יפים מיונדאי הנסיונות שלי.

רק להמחיש את הרמקולים בשתי שקל ששמתי שם, דיבוריות וטוויטרים של סוני שמצאתי בשוק הפישפשים.:lol:

עריכה אחרונה על ידי yonihawkss

HU:Grunding GX3800 ,Amp Speakers :Ausidon.Vrx 4.300 SUB:Hertz es 300 old MidBass:Carwales CL6.5 3L MidRange:Carwales CL 3  Tweeter:  Carwales CL1+RIbbon amt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שמוראל לא משכילים להחליף את הCDM, מיד זוועה, כמה רמות מתחת לשאר הסט.

לדעתי זה רמקול מיד מעולה. הוא מצליח לשקף את הכל,

לטוב ולרע (הוא לא סלחן לפגמים במערכת כאלמנטים אחרים).

עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי הוא ממש לא מפורט ונעים כמו l3se, l3pro, e430, 12m או אפילו be3w של פוקאל...

ויוני, קודם כל מזל טוב, לגבי המקור, ידוע וברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית, מבחינת פירוט בקצה העליון, הוא עולה על 12m של סקאן-ספיק, e430 של דיינאודיו או

be3w של

פוקל.

לגבי מה שהגדרת כ'צליל נעים': יש הרבה שלא מתחברים לאופי הצליל שלו.

בדיוק כמו שלא כולם אוהבים גוייבות. זה די אינדיבידואלי.

חיים.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינדיבידואלי - מאוד.

גארי סאמרס תיאר את הCDM במילה אחת כBEAST - מיד דום שמסוגל לספוג כמות מגוחכת של הספק בנצילות גבוהה.

יש להם פיק עד כמה שזכור לי באזור ה2.5K הרץ והיענות תדר טובה בסטיה מהציר בין 30 ל60 מעלות, הם לא זקוקים לנפח בכדי לעבוד נכון וקלים מאוד להתקנה ובנוסף לכך מוצר ישראלי!

זה לא רק הסאונד שגורם להם לדבר אליי ללב - בפועל ה12M הוא המיד הכי טוב שיצא לי לשמוע ועדיין הCDM ממיס לי את הלב כשהוא פועל נכון.

יוני,

אלה היו הימים הא? היו זמנים טובים, אנשים טובים - מה קרה לנו?!

הפכנו ל"אנשי הסאונד" ושכחנו להשאר חברים, אינטרסים ואגו - כמה מחלות!

אני דרך אגב כבר תקופה ארוכה רוצה להזמין שניים כאלו לנסיונות -

http://www.parts-express.com/dayton-audio-amt-mini-8-air-motion-transformer-tweeter-8-ohm--275-095

מקבלים ביקורות מעולות ובשביל 60 דולר לפני מיסים ומשלוחה למצוא זוג טוויטרים AIR MOTION מוצלחים זה מחיר בדיחה.

בכל מקרה - בתגובה הבאה אני אמשיך לסגירת הטיון בלוג ומשם אפשר להמשיך את הדיון - לשאול שאלות לגבי המגבר החדש וכן - דיון פורה בנוגע לסאונד כל עוד אנחנו זוכרים שהדיעות הן אישיות והכותבים אותן הינם חברים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סגירת הטיון בלוג

טוב - אז דבר ראשון שעשיתי אתמול כאשר הגעתי הביתה - זה להבין האשה והילדה נמצאים בחולון עם המשפוחה :twisted:

אז ירדתי למטה לחניה ועשיתי לרכב את השטיפה עם הNOR - צריך כבר לשטוף אותה עם דלי אבל סה"כ יצאה נקיה ומבריקה - יופי טופי לי!

משם לוקח את הרכב אל "גבעת הכוונים" שלי שהיא החניון של שכונת נווה אפק בראש העין - אעלה תמונה מאוחר יותר כי היתה באמת שקיעה מקסימה ורואים משם ביום טוב עד הים! מה שהיה חסר לי זה כוס יין טובה :-P

בכל מקרה - התחלתי עם להבין באמת איפה הפיק הזה שמציק לי בטרק של נורה ג'ונס DON'T KNOW WHY ובכדי שתבינו על איזה פיקים אני מדבר:

https://www.youtube.com/watch?v=s5K5HPlAbPY

תשימו לב טוב למילה WAITED כשהיא שרה I WAITED TILL I SAW THE SUN

ואחרי זה למילה LEFT -ב I LEFT YOU BY THE HOUSE OF FUN

היא מתפוצצת שם וגם קלידי הפסנתר שם מגיעים לטונים כואבים.

אז הרצתי בדיקת RCA וראיתי שהפיק הוא בכלל בול על תדר 700! איזה 8 קילו ואיזה נעליים.

מידבאס שמאל חזק יותר בכ2 דיבי בפיק הזה והכוון היה 2.4 דיבי תוספת ב800 הרץ ושטוח ב600 הרץ

ניסיתי להוריד את הצרימה בתדרים האלה וכיסחתי - ממש כיסחתי לאזור המינוס 2 דיבי בכלל ב800 הרץ ומה שקיבלתי היה מה שפחדתי ממנו - תחום מידריינג' כבוי, אפל וחסר חיים!

פשוט הבנתי שזו ההקלטה וגם שלרכיבים שלי חסר כוח בקצה העליון בכדי לאזן את זה אז העדפתי רק לאזן כקצת (כ0.4 דיבי הנמכה) בצד שמאל לתדר 800 ו600 ובזה סיימתי את הסאגה הזו - מעדיף שטרקים ספציפיים יהיו קצת לא נעימים מאשר שכל טרק אחר אפשרי יהיה אנמי ומשעמם.

בסופו של דבר - לאחר כוון על בסיס שמיעה - ה"בעיות" בRTA נשארו פחות או יותר כפי שהיו יחד עם זאת התוצאה הסופית של כוון המערכת היא ממש טובה.

מה שאתם תראו בתמונות הבאות הן -

התמונה הראשונה:

קריאת RTA כוללת ברעש וורוד למערכת בעזרת תכנת TRURTA - אם תביטו היטב אתם תראו שהמערכת נראית יחסית שטוחה אבל זה לא נכון - תביטו טוב - קודם כל הברור הוא שתחום הבאס מ20 הרץ ועד כ90 הרץ נמצא הרבה מעל שאר תחום התדר ואז מתחילה נפילה מדורגת ורצופה עד תדר 250 הרץ.

מתדר 250 הרץ מתחיל טיפוס הדרגתי עד לנפילה בנקודת החיתוך 1.2 קילוהרץ ומאותו הרגע ישנו מישור מאזור ה1.5K הרץ עד 10 קילוהרץ שם מתחיל רול אוף ברור עד ל20K הרץ

התמונה השניה:

המדידה של הפיק בשיר של נורה גו'נס - פשוט רוצה להראות לכם איך מבודדים בעיה.

התמונות מכאן והלאה הן טוויטר ימין מול טוויטר שמאל בקריאה הסופית, מידבאס ימין מול מידבאס שמאל בקריאה הסופית וקריאה כולל של המערכת.

אז - מה אני להבין מכל זה?

שהמוח שלי קטן! (סטס אמן פתוי - חובה למי שלא ראה - איך להוריד לבחורה בטחון ואיך לשדר מסרים בתת מודע)

וואלריה! :-D

טוב - מסקנות

1. אני רוצה וופרים ולא מידבאסים - אני אוהב באס! במובן של הנפח והעומק הרבה מעבר למובן העוצמה והספק.

2. חסרים לי טוויטרים למרות שלא חסרה לי עוצמה מהמערכת - זה פשוט עניין של איזון נכון יותר אשר טוויטרים מסוגלים לעבור בה את מגבלות המיד טוויטרים.

3. למרות שאני מכור לסאב וופר שלי - אני רוצה משהו עם קוטר קצת יותר גדול ויכולת ספיגה עוד יותר גבוהה וגם נצילות גבוהה יותר.

אבל האם שלושת המסקנות מעלה אומרות שאני לא מרוצה? - להפך אני מרוצה עד הגג וממש אוהב את המערכת הקיימת - אבל לרכב הבא אני כבר מרגיש שהגיע הזמן לשינוי - נחמד, נחמד, היה ממש נחמד (כוורת)

האיזון בין באס לבין מיד ובין מיד לבין קצה עליון פוגע בול לטעם האישי שלי.

הצלחתי במספר טרקים לקבל סטייג' פשוט מטמטם ותוך כדי סאונד עוטף, נקי אבל עם המון חום.

תענוג!

אני לא רואה שום טעם בלנסות לייצר את עקומת הבית שלי מכוון המערכת הזאת מאחר והמערכת הזו מאוד לא סטנדרטית - סאב שמונה אינטש ומיד טוויטרים - לרוב האנשים היא לא תשקף מצב מציאותי מה גם שאני בטוח כי את עקומות הבית אשר העליתי במדריך לאודיופיל - הן נעשו בתנאי מעבדה מבוקרים וממש לא בתנאי רכב. ובסופו של דבר יש עקומות בית נהדרות שכל אחד יכול להוריד ולהשתמש בהן ומשם כבר לתקן על בסיס שמיעה - אז מה הטעם.

בעוד כחודש אני אחזור לתת חוות דעת לאחר שמיעה ממושכת של המערכת - לבינתיים בתגובה הבאה אעלה קצת מוזיקה מעניינת שאהבתי בזמן הסשן של הכוונים ואת התמונה מערב אמש.

ScreenHunter_005.jpg

ScreenHunter_004.jpg

ScreenHunter_003.jpg

ScreenHunter_002.jpg

ScreenHunter_001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבינתיים משהו קצת יותר נעים -

היתה אתמול שקיעה מדהימה, לא הספקתי לתפוס במצלמה אבל כיוונתי את הרכב באווירה הזו:

photo_zpsenm4pw7i.jpg

פשוט מרגיע וכיף לראות נוף כזה - באמת, ראו עד הים.

בכל מקרה - במהלך הטיון בלוג הזה נחשפתי לכמה טרקים שהסאונד והסטייג' בהם הדהים אותי - הנה כמה מהם.

נתחיל בדיוק אלינגטון - לטרק ששמעתי קראו THE FEELING OF JAZZ - משום מה זה לא האחד שאני מוצא ביוטיוב אבל בשביל שתבינו את האומן והאלבום - זה פשוט נשמע מדהים!

https://www.youtube.com/watch?v=Z1I5ot7Elm4

לאחר מכן - טרק קצת פחות "איכותי" אבל משהו ברוחב של הסטייג' היה בלתי נתפס! הבאס - המצילתיים - פשוט וואו.

https://www.youtube.com/watch?v=p351ukiu6Dg

מתוך הפסקול של THE JUMPER - אלבום עם סאונד מטורף

ועוד קצת בתגובה הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה עובר לעמוד החמישי כבר אז תביטו אחורה לעמוד 4 לסיכום של הטיון בלוג!

רוב דוגאן מתוך הפסקול של המטריקס - מוכה למוות

וגם מתוך טרילוגיית המטריקס - גו'נו ריאקטור - מונה ליסה

מוסיקה מהפסקול של הרובוטריקים - זה פשוט חובה למי שפשוט חובב - סאונד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי,

פוסט מהדהד...וואוו!

נחמד כשיש מיד שמנגן ספקטרום כה רחב אבל החוכמה לנצלו בצורה מיטבית להנאה מושלמת בשמיעת כל הסיגנונות.

בתחילה לא סבלתי את הL4 למשל,אבל למדתי להעריכו כשיוני התקין בריכבו וישב וכיוון ימים כלילות עד שהגיע לתוצאה מהממת.

לרוב אנחנו מחטיאים את המטרה מהרצון לנצל את כל האפשרויות שהדרייברים מאפשרים לנו ומכוונים לשם רק בגלל שאנו יכולים ושוכחים בדרך להתמקד באיכות הרצויה לנו.

בכל מקרה אדי,נסה לכוון דווקא לאיזון כדי שתוכל להאזין לכל הסיגנונות מבלי להיכנס ולשנות כיוונים.לעניות דעתי,הכי כיף לשמוע ולהנות מכל העולמות מאשר להגיע למושלם דווקא בסגנון אחד או שניים.

ליאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי ליאור!

דווקא זה בדיוק מה שעשיתי - כיוונתי את המערכת כך שאוכל להנות ממנה מכל הסגנונות. זה הקלטות מסויימות ויוצאות דופן שפה ושם יש לך איזה קרשנדו (תו עם עוצמה עולה) שעובר את הרף הנעים - וזה ממש בקטנה בייחוד אם אתה לוקח בחשבון שאני לא בודק כל הזמן כמה חזק אפשר לשמוע במערכת ואני שומע בווליום שפוי לכל הדיעות רב המוחלט של הזמן.

לא צריך לכוון ימים כלילות אלא לדעת מראש קווים מנחים למה נכון או לא נכון ואז להחליט מתוך זה מה טוב או רע עבורך - ראית את המדריך לאודיופיל המתחיל?

האמת - לא חשבתי על זה אבל אני אלך על זה "יוני סטייל" ואצלם ווידאו מהרכב בהזדמנות מתישהו השבוע ואעלה לכאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לא צריך לכוון ימים כלילות"...:roll:

ראיתי וקראתי ובהחלט הפוסטים שלך צריכים להיסתת על אבנים למען הדורות הבאים אבל...הם מכוונים ומובילים את האודיופיל המתלבט ומסבירים איך ולהיכן.

אני שייך לזן אחר,אולי מיושן אבל בהחלט ש"דורש נאה-נאה מקיים" ותעיד על כך המערכת הקודמת שלי בשניים ושלושה חלקים שהשאירה רושם טוב (כך אני מקווה...).

כיוונים לעולם לא פוסקים.תמיד אנחנו חיים בהרגשה שאפשר עוד.

החשוב ביותר שאתה נהנה מהמערכת ולא נהייה משועבד לה.

ליאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק איש יקר שכמותך, אין ספק!

כשאני אומר לא צריך לכוון ימים כלילות הכוונה היא לכך שכאשר מכוונים לחלוטין על בסיס שמיעתי - אם אין אזניים מספיק מאומנות ויוני ידידינו ללא ספק אחד המוכשרים ביותר אשר יצא לי לראות - אתה תרדוף אחרי הזנב של עצמך במאין תהליך בלתי פוסק שבסופו של דבר רבים מתייאשים ממנו ויוצאים מתוסכלים.

כלי המדידה והידע שנלווה לשרשורים מסוג זה נותן באמת את הכלים המכווינים איך לכוון ימים כלילות אך ללא המרדף אחר עצמך במעגלים אלא לכוון ימים כלילות כתהליך קידמה מתמשך - הכוון במובן "ימים כלילות" במובן זה בא מהמקום הנכון שלו - תחביב שמסב לנו הנאה רבה בזמן בו נשותינו אומרות "כואב לי הראש" :-D

המטרה היא שבזמן שאתה מכוון ומכוון ומכוון - אתה כל הזמן משיג תוצאה, הורס קצת ואז יודע למה ואיך נהרס ואז משפר חזרה וכך חוזר חלילה - ואז מכוון שוב לא בגלל שלא היה טוב אלא פשוט בגלל שאתה רוצה לשנות, לטעום את זה קצת אחרת להרגיש משהו קצת שונה - אבוי.

כואב לי הראש :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון

טוב, האמת היא שהעדכון הזה לא קשור לסאונד - אלא לחוסר סאונד.

לאחר חמש שנים של עונג צרוף עם האוונסיס, מכרתי אותה וכרגע נוסע ללא מערכת.

בחתימה יש רמז לבאות - בקרוב אפתח שרשור הכנה לפרוייקט הבא :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...