Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הנפט כבר ירדו חזק בכל העולם, ואצלנו... ממשיכים לשחוט. עד מתי?

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 3475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואילו הדולר לא היה יורד בכלל, ההנחה הייתה 40%? כמו בחו"ל?

הדולר עלה בכמעט 12%.

אני אומר שוב, כשהמחיר בעולם טיפס למעלה, גם אצלנו הוא טיפס כמעט באותו יחס.

עכשיו כשהוא צנח, אף אחד לא ממהר לנסות להתקרב לזה אפילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הנפט קובע כשליש מהמחיר הסופי. את השאר משלימים מז הבלו, מע״מ והרווח של תחנות הדלק. שער הדולר גם כן קובע את המחיר הסופי, כיוון שהנפט נרכש בדולרים. בגלל שהדולר עלה ב-15%, הירידה במחירי הדלק התמתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר בבלגן, חלק מהמס הוא באחוזים זהו המע"מ, המוטל גם על הבלו וגם על המחיר הסופי של הבנזין או סולר, המע"מ על הבלו לא משתנה כי הבלו לא משתנה (אלא אם כן באוצר שם יחליטו להעלות או בטעות להוריד.), המע"מ על המוצר הסופי (בנזין או סולר) כן משתנה כלומר: יורד אם המחיר הסופי של המוצר יורד או להפך.

בקשר ללמה המחיר מתעדכן רק בראשון לחודש, זה בגלל הלוביסטים של חברות הדלק, כי כשאתם קונים במחיר המפוקח (היקר יותר "במקרה") הם קונים במחיר הרציף (או במחיר של ה"חודש הבא" במקרה הזה) שנקבע בשער בית הזיקוק, לפי מה שאני יודע במתחמי בתי הזיקוק יש תחנות שמוכרות מתחת למחיר המפוקח בהרבה, זאת הסיבה.

לפני הקריסה גם היו עושים ספקולציות בשער הנפט, (לפי הדפוס פעולה שנוצר) כל חודש בחודשו השער היה עולה לקראת סוף החודש (בערך בחמישה הימים האחרונים) ומתחיל בירידה אחרי הראשון לחודש, ככה היו מעלים את המחיר המפוקח, אחרי זה קונים בזול ומוכרים ביוקר.

Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם צודקים פה, פחות או יותר, אבל מבלי להיכנס לדקויות, כל הזמן מחירי הבנזין בתחנות אצלנו היו, והסתובבו על "רק" פי שניים מאשר בארה"ב.

מעכשיו זה צריך להיות פי שלוש? זה נראה טוב? נורמלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא טוב ולא נורמאלי ואפילו מרגיז ומעצבן וגורם לשערות שלי למרוט את עצמן.

מה אנחנו בתור אזרחים יכולים לעשות נגד זה כשכולם כאן רק בוכים וממשיכים לקנות?

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא טוב ולא נורמאלי ואפילו מרגיז ומעצבן וגורם לשערות שלי למרוט את עצמן.

מה אנחנו בתור אזרחים יכולים לעשות נגד זה כשכולם כאן רק בוכים וממשיכים לקנות?

יערי אני יודע שמחיר הדלק זה נושא רגיש במיוחד אצלך.

יש בחירות עוד מעט, אפשר להתחיל בזה.

אם היה ניתן לארגן בארץ יום ללא תדלוק כדי שחברות הדלק היו מבינות את הרמז ומתחילות לטפטף לממשלה שהאזרח לא פראייר היה טוב, אבל האזרח פראייר וזה טוב למדינה.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר לא מתרגש מהתדלוקים של הבמה הקטנה - שאגב הם לא נוראיים כל כך כמו השמועות ;) .

יום ללא תדלוק אינו ריאלי בעליל מאחר ויש מיליון דברים דחופים אם חברות שיפסידו המון כסף בגלל הובלות , אם זה בית חולים שצריך אמבולנסים ואם זה אמא שצריכה לקחת את הילד לרופא.

גם אם לא תדלק היום אתה תדלק מחר ותשלים את הפערים חברות הדלק לא מתרגשות מזה בכלל, דלק הוא מצרך "בסיסי" שאי אפשר פשוט להגיד "היום לא אשתה חלב".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה ניתן לארגן בארץ יום ללא תדלוק כדי שחברות הדלק היו מבינות את הרמז ומתחילות לטפטף לממשלה שהאזרח לא פראייר היה טוב, אבל האזרח פראייר וזה טוב למדינה.

כפי שצויין, יום ללא תדלוק הוא לא אפקטיבי. יותר אפקטיבי הוא לשכנע כמה שיותר מקורבים אליך (שישכנעו מקורבים שלהם וכן הלאה) פשוט לא להכנס לתחנות הדלק הגדולות, והלחץ כבר יעשה את שלו. היתה תקופה שהייתי נוסע כמה קילומטרים (בודדים, כע?) יותר בכדי להכנס לתחנות הקטנות והזולות, אך אם אני לבד בכל העסק הזה, מה הטעם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם פעם הייתי נכנס לתדלק בתחנת הדלק "יעד" בנהריה שזולה משמעותית משאר התחנות הגדולות (גם בדלק 98 שעולה בערך כמו 95 בתחנות הגדולות).

אבל מאחר והמרחק מידי פעם לא מאפשר אני מתדלק בתחנת "אלונית" שקרובה לבית.

אלפא יש המון רכבים עם דלקנים שהם ספציפים לחברת תדלוק מסויימת כמו "סונול" וכו ולכן זו מעט בעיה.

אולי אם נפעל ככה במשך כמה שנים אז יתחיל לזוז משהו, אבל אתה מכיר את החבר'ה המקומיים ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר לא מתרגש מהתדלוקים של הבמה הקטנה - שאגב הם לא נוראיים כל כך כמו השמועות ;)

קודם תקנה דגם V6, ואז דבר 8)

זה אם יישאר לך כסף לשלם לספק אינטרנט :roll:

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בתהליכים לאור העובדה שמס' אקזמפלרים שמוצעים מפעם לפעם היא דיי מועטה בעיקר באזורים שבהם אני נמצא.

יצא לי לראות כבר אקזמפלר אחד אבל ויתרתי עקב מצב חיצוני לא משביע רצון (וזה עוד ליפני שהגעתי למכאני שבו גם נדרשו כמה תיקונים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...